موزه واتیکان رم | معرفی – تصاویر – تاریخچه

موزه واتیکان رم | معرفی – تصاویر – تاریخچه

موزه واتیکان رم، واقع در کشور ایتالیا می‌باشد که می‌توان از آن به عنوان بزرگ‌ترین موزه تاریخی در جهان نام برد. مکان اصلی این موزه در ایتالیا در شهر زیبای رم است.

موزه واتیکان رم واقع در کشور ایتالیا می‌باشد که می‌توان از آن به عنوان بزرگ‌ترین موزه تاریخی در جهان نام برد. مکان اصلی این موزه در ایتالیا در شهر زیبای رم است. این موزه که در قرن شانزدهم میلادی ساخته شد، از بخش‌های مختلف و هفت کیلومتر مساحت برخوردار است.

موزه واتیکان رم | معرفی - تصاویر - تاریخچه | یوروپ تورز

معرفی موزه واتیکان رم

رم، شهری تاریخی و چشم نواز در ایتالیا است که وجود آثار ارزشمند تاریخی، دلیل اصلی محبوبیت و شهرت آن به حساب می‌آید. در این شهر منحصر به فرد، جاذبه‌های گردشگری متعددی وجود دارند که یکی از معروف‌ترین و جالب‌ترین آنها را می‌توان موزه واتیکان رم (Vatican Museums) دانست. این موزه که قدمت آن به قرن شانزدهم باز می‌گرد، به عنوان بزرگ‌ترین موزه جهان شناخته خواهد شد. زیرا که این موزه حدود ۷ کیلومتر طول دارد و دارای بخش‌ها و گالری‌های متعددی می‌باشد. بسیاری از آثاری که در این موزه مشاهده خواهید کرد، مجسمه‌های مشهور رومی و نقاشی‌های کلاسیک و مدرنی هستند که به عنوان آثار برجسته‌ترین نقاشان شناخته خواهند شد.

تاریخچه موزه واتیکان رم ایتالیا

تاریخچه موزه واتیکان رم به اندازه آثار درون این موزه می‌توان جالب و انحصاری باشد. ماجرای پیدایش این موزه به چهاردهمین روز ژانویه سال 1506 باز می‌گردد. در آن روز یک مجسمه ساخته شده از مرمر در منطقه اطراف کلیسا Santa Maria Maggiore پیدا شد. خبر پیدایش این مجسمه، موجب شد تا پاپ ژولیوس دوم، دو تن از افراد مورد اعتمادش را برای بررسی دقیق آن مامور کند. در نهایت این مجسمه توسط پاپ ژولیوس دوم خریداری شد و پس از گذشت مدتی، به نمایش عموم درآمد.

این امر سرآغازی بر راه اندازی موزه واتیکان توسط ژولیوس دوم بود. این موزه با گذشت زمان و توسط پاپ‌های بعدی به وسعتش افروزه شد به گونه‌ای که امروزه آن را بزرگ‌ترین و جذاب‌ترین موزه جهانی می‌دانند. لازم به ذکر است که بسیاری از بخش‌های امروزی این موزه توسط پیوس نهم و در سال 1854 میلادی ساخته شد.

آثار هنری موزه واتیکان در رم

در موزه واتیکان، شاهد ۵۴ گالری متنوع خواهید بود که در هر کدام از آنها، می‌توانید آثار برجسته معروف‌ترین و بزرگ‌ترین مجسمه سازان و نقاشان جهانی را مشاهده کنید. از جالب‌ترین آثاری تاریخی که در این موزه مشاهده خواهید کرد، کره‌های زمین می‌باشند که به سال‌های 1560 الی 1800 میلادی تعلق دارند. در این کره‌های زمین تاریخی، نقشه وسیع کشور ایران با نام پارس به چشم می‌خورد. علاوه بر این، یکی از با ارزش‌ترین نقشه‌های جهان در این موزه به چشم می‌خورد که توسط لئوناردو داوینچی و با استفاده از چرم ساخته شده است.

آثار هنری موزه واتیکان در رم | یوروپ تورز

در این نقشه نیز شاهد امپراطوری پارس خواهید بود. وجود برخی از مومیایی‌های مشهور مصری نیز جذابیت و منحصر به فرد بودن این موزه را چندین برابر کرده است. نقاشی‌های مشهور رافائل و میکل آنژ نیز از دیگر مصنوعات انحصاری و چشم نواز این موزه عجیب می‌باشد.

بخش‌ های مختلف موزه واتیکان

می توان گفت که دلیل شهرت و عجیب بودن موزه واتیکان شهر رم، وجود گالری‌های تاریخی مختلف و بخش‌های حیرت انگیز می‌باشد که پیوستگی آن‌ها با یکدیگر، موزه ۷ کیلومتری واتیکان را خلق کرده است. یکی از نخستین بخش‌هایی که در این موزه شاهد ان خواهید بود، پالازو آپوستولیکو می‌باشد که دارای ۳ حیاط مجزا و دو کاخ وسیع با مجموع 5.5 هکتار می‌باشد. بخش دیگر به موزه چیارومونتی اختصاص دارد که به طور کلی دارای سه بخش شامل گالری لاپیداریا، بخش اصلی چیارومونتی و Braccio Nuovo می‌باشد که هر سه بخش به مجسمه‌های عظیم باستانی تعلق دارد. موزه پیو کلمنتینو به عنوان بخش بعدی موزه واتیکان شناخته می‌شود که شامل مجسمه‌های کلاسیک هستند.

جالب است بدانید که برخی از مجسمه‌های این موزه به قرن اول میلادی تعلق دارند. احداث موزه پیناکوتیکا به سال 1932 میلادی تعلق دارد و یکی از گالری‌های مدرن موزه واتیکان به حساب می‌آید که در آن شاهد پرتره پاپ‌ها، آثار آبرنگی رافائل، نقاشی‌های داوینچی و … خواهید بود. کلیسای سیستین نیز از دیگر بخش‌های حیرت انگیز موزه واتیکان است که ارزشمندی خود را مدیون نقاشی‌های متنوع میکل آنژ می‌باشد.

امکانات موزه واتیکان رم در ایتالیا

برای بازدید از موزه واتیکان رم، حتما باید بلیط خود را به صورت آنلاین از طریق سایت این موزه خریداری کرده و سپس رسید چاپ شده را به مسئولان ورودی تحویل دهید. این موزه به اندازه‌ای وسیع است که بازدید کامل از آن در یک روز امکان‌پذیر نخواهد بود. از این جهت بهتر است که قبل از بازدید، راهنمای موزه را خریداری کرده و مطابق با نقشه، به بازدید قسمت‌های مختلف آن بپردازید. در این موزه هم می‌توانید از پله‌های سنگی و هم از آسانسور استفاده کنید. قسمتی از درب ورودی این موزه به صندلی‌های چرخ‌دار برای افراد ناتوان و کالسکه برای نوزادان و کودکان اختصاص دارد که به صورت رایگان در اختیار بازدید کنندگان قرار خواهد گرفت.

موقعیت مکانی و ساعات کاری موزه واتیکان کشور ایتالیا

با مراجعه به موقعیت مکانی کلیسای سنت پیتر، به راحتی می‌توانید موزه واتیکان رم را مشاهده کنید. البته برای بررسی دقیق‌تر موقعیت مکانی این موزه، بهتر است از گوگل مپ کمک بگیرید. این موزه به صورت همه روزه به غیر یکشنبه‌ها از ساعت 9 صبح الی 4 بعد از ظهر، میزبان بازدیدکنندگان و توریست‌ها از سراسر جهان می‌باشد. می‌توانید در تمام فصول سال برای بازدید از این موزه به ایتالیا سفر کنید، اما بهترین زمان برای سفر به ایتالیا و بازدید جاذبه‌های گردشگری آن فصل بهار می‌باشد. زیرا که ایتالیا در این فصل، دارای بهترین شرایط آب و هوایی خواهد بود.

موقعیت مکانی و ساعات کاری موزه واتیکان کشور ایتالیا | یوروپ تورز

سوالات متداول موزه واتیکان رم

یکی از مهم ترین ویژگی های این موزه چیست؟

موزه واتیکان رم که قدمت آن به قرن شانزدهم باز می‌گرد، به عنوان بزرگ‌ترین موزه جهان شناخته خواهد شد.

در این موزه شاهد چه چیزهایی هستیم؟

در موزه واتیکان، شاهد ۵۴ گالری متنوع خواهید بود که در هر کدام از آنها، می‌توانید آثار برجسته معروف‌ترین و بزرگ‌ترین مجسمه سازان و نقاشان جهانی را مشاهده کنید. از جالب‌ترین آثاری تاریخی که در این موزه مشاهده خواهید کرد، کره‌های زمین می‌باشند که به سال‌های 1560 الی 1800 میلادی تعلق دارند.

ساعات بازدید این موزه چگونه است؟

این موزه به صورت همه روزه به غیر یکشنبه‌ها از ساعت 9 صبح الی 4 بعد از ظهر، میزبان بازدیدکنندگان و توریست‌ها از سراسر جهان می‌باشد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!