موزه های بارسلونا | معرفی – تصاویر – تاریخچه

موزه های بارسلونا | معرفی – تصاویر – تاریخچه

هر ساله گردشگران بسیاری به بارسلونا سفر می‌کنند. فقط خیابان‌های آفتابی ، سواحل یا معماری خیره کننده این شهر دلیل جذب گردشگران نیست. موزه های بارسلونا برای افرادی که به دنبال یک تجربه فرهنگی هستند، بسیار مناسب است.

بارسلونا به داشتن موزه‌های زیاد معروف است. از جمله موزه های برتر آن موسساتی هستند که به هنر و علوم توجه می کنند.تنوع موزه های بارسلونا در میان این شهر ممکن است باعث سردرگمی شما شود، ما در این مطلب سعی در معرفی بهترین موزه های بارسلونا داریم.

با ما باشید تا با موزه های بارسلونا بیشتر آشنا شوید.

موزه پیکاسو از موزه های بارسلونا

موزه پیکاسو یکی از معروف‌ترین موزه های بارسلونا محسوب می‌شود که آثار این هنرمند در این مکان قرار گرفته است.با وجود این که زادگاه پیکاسو در مالاگا اسپانیا است ، وی در سیزده سالگی همراه خانواده در شهر بارسلون سکونت کرد، وی بارسلون را به عنوان زادگاهش در نظر گرفت و حاضر به بازگشت به اسپانیا در طول سال‌های فرانکو نشد و در عوض در پاریس مستقر شد. ساختمان تحسین‌برانگیز موزه پیکاسو در سال ۱۹۶۳ که توسط منشی شخصی این هنرمند بازگشایی شد، میزبان ۳۵۰۰ اثر پیکاسو است که مراحل بسیاری را در تکامل هنری خود پوشش می‌دهد.

در آوریل ۱۹۶۳ موزه پیکاسو، که در ناحیه Ribera در شهر قدیمی واقع شده‌است، افتتاح شد.برای تشکیل موزه پیکاسو کاخ برنگوئر د آگویلار که یک کاخ قدیمی از قرن پانزدهم است، به موزه تبدیل شد. این مجموعه دائمی شامل بیش از 4200 اثر از پیکاسو است. بیشتر موزه پیکاسو شامل آثاری از سالهای جوانی پیکاسو یعنی سالهای 1895 تا 1904 است. برخی از آثار این موزه در ابتدا در موزه‌های دیگر شهر بوده ولی بعدا آنها را برای موزه پیکاسو جمع آوری کرده‌اند. همسر پیکاسو، ژاکلین پیکاسو، مجموعه ای از سرامیک 41 قطعه را در سال 1982 به موزه داد. این موزه از سال 2014 توسط Fundació Museu Picasso اداره می شود.

موزه های بارسلونا

موزه هنر ملی کاتالونیا

از موزه های بارسلونا می‌توان به موزه هنر ملی کاتالونیا که با نام اختصاری MNAC نیز شناخته است، اشاره کرد.موزه هنر ملی کاتالونیا در کاخ ملی مونتژوک واقع شده است که برای نمایشگاه بین المللی در سال 1929 ساخته شده است. در سال 1934 درهای خود را به عنوان موزه هنر ملی کاتالونیا برای عموم باز کرد که مجموعه قرون وسطایی در آن گردآوری شده بود. پس از آن در سال 1995 و به عنوان موزه هنر ملی کاتالونیا، اتاقهای جدید هنر رومانسك در آن افتتاح شد. به صورت پیاپی ، نمایش عمومی این مجموعه تمدید شد، روندی که در سال 2004 با ادغام هنر مدرن به پایان رسید.

در بازدید از این موزه می توانید بهترین مجموعه نقاشی های دیواری رومانیایی جهان و معروف‌ترین هنرمندان مدرنیسم کاتالونیا مانند گائودا یا کاساس  Gaudí)  یاCasas ) را مشاهده کنید. هنر گوتیک، نقاشان بزرگ رنسانس اروپایی و باروک، به عنوان مثال Tiziano یا Velázquez و مجموعه عکاسی، این مجموعه را تکمیل می کنند. کیفیت بسیار زیاد و تنوع این مجموعه به شما امکان می دهد تجربه‌ای عالی در هنگام بازدید از این موزه داشته باشید.

موزه های بارسلونا

Joan Miro Foundation)) بنیاد جوآن میرو

بنیاد جوآن میرو که از موزه های بارسلونا  است، توسط هنرمندی به این نام یعنی جوآن میرو( Joan Miró) آغاز شد و در همان سال یعنی در 10 ژوئن سال 1975 این موزه افتتاح شد. این هنرمند بیشتر آثار خود را به بنیاد واگذار کرد. آثار دیگر هدیه هایی از همسرش پیلار جونکوزا، جوآن پراتس و کازوماسا کاتسوتاس است. مجسمه های مشهوری مانند “Couple d’Aououux aux Jeux de Fleur d’Amandier” و یک دیوار آویز با طرح بزرگ و پر زرق و برق که بطور خاص برای پایه ساخته شده است از جمله این آثار هستند. این موزه بیش از 10،000 آثار هنری، 217 اثر نقاشی، 178 مجسمه، اسکالپت، طرح صحنه و فرش از جوآن میرو و آثار هنری اخیر به سال 1901 بازمی‌گردد. در تراس بالایی سقف شما می توانید مجسمه های رنگارنگ میرو را که همراه با منظره ای شگفت انگیز از بارسلونا است را تحسین کنید. موزه میرو بزرگترین مجموعه آثار جوآن میرو را به نمایش می گذارد. میرو می خواست یک مرکز بین المللی و بین رشته ای ایجاد کند که این امر هنر را در معرض دید عموم قرار دهد. تا امروز بنیاد نمایشگاه های متناوب از قرن بیستم و بیست و یکم و همچنین پروژه های پژوهشی دانشگاهی و رویدادهای فرهنگی را برپا می کند. این مرکز در سال 1977 جایزه موزه اروپا را نیزدریافت کرد.

موزه های بارسلونا

CCCB   از موزه های بارسلونا

مرکز فرهنگ معاصر بارسلونا Centre Cultura Contemporània de Barcelona)) با نام اختصاری CCCB از موزه‌های بارسلونا است. مرکز فرهنگ معاصر بارسلونا یک مرکز فرهنگی و محل نمایشگاهی است که به ابتکاری ترین شکل های هنر معاصر اعم از هنر دیجیتال و آثار شنیداری و تصویری و همچنین ادبیات، سینما، تئاتر و موضوعاتی از جمله اقتصاد و تاثیر فناوری های دیجیتال بر جامعه امروز اختصاص داده شده است. این مرکز در منطقه تاریخی راوال – در نزدیکی موزه هنرهای معاصر –  MACBA  واقع در یک ساختمان مربوط به  قرن 18ام که قبلاً با نام Casa della Caritat (خانه خیریه) معروف بود در سال 1994 بازسازی و ترویج یافت. مرکز فرهنگ معاصر بارسلونا به عنوان نهادی که برای شهر و هنرمندان مستقل، آزاد است. هر ساله برنامه متنوعی از رویدادها و فعالیتها را ارائه می دهد که اغلب بر فرهنگ کاتالونیا متمرکز است.

این مرکز شامل نمایشگاه های مهم و ویژه، جوایز طراحی، کنفرانس ها، سمینارها، سخنرانی ها، اجرای زنده و کنسرت است. مرکز فرهنگ معاصر بارسلونا با داشتن 4000 متر مربع فضای نمایشگاه، شامل سالن های سخنرانی، یک تئاتر، یک کتابخانه رسانه ای، یک فروشگاه، یک رستوران و میرادور، یک فضای چند منظوره است.

موزه های بارسلونا

موزه المپیک و ورزش بارسلونا از جذابترین موزه های بارسلونا

یکی از موزه های بارسلونا که برای بیشتر افراد اهل فوتبال جالب است، موزه المپیک و ورزش بارسلونا می‌ باشد.بازی های المپیک بارسلونا در سال 1992 یک اتفاق مهم برای این شهر بود که رونق بسیار خوبی داشت و بنابراین در سال 2005، شورای شهر تصمیم گرفت موزه ای را ایجاد کند که روح المپیا و کل ورزش جهان را تحقق بخشد. در همان سال، معماران خاویر باسیانا و تونی کامپس ساخت موزه را آغاز کردند. البته نه در هر جایی بلکه در کنار استادیوم المپیک این موزه ساخته شد. در سال 2007 برای اولین بار در اروپا با فناوری های نوآورانه و تجربیات چندرسانه ای موزه المپیک و ورزش افتتاح شد.

در سال 2010  دو ماه پس از درگذشت جوآن آنتونی سامارانچ، که بیش از 20 سال کمیته بین المللی المپیک را به عهده داشت، این موزه به نام وی نامگذاری شد. در بازسازی موزه المپیک و ورزش بارسلونا، این موزه به سه قسمت اصلی تقسیم شد که مجهز به سینما سه بعدی، صفحه صوتی تصویری تاچ و اطلاعاتی از تاریخچه باشگاه بارسلونا هستند. در بخش اول یعنی بخش مربوط به سینما سه بعدی بازدیدکنندگان می‌توانند، اطلاعاتی را بروی دیوار با لمس کردن صفحه نمایش دریافت کنند همچنین بازدید کننده می تواند با استفاده از دیوار شیشه‌ای که به تکنولوژی لیزی مجهز به دیدن ویدئو، تصویر و موسیقی بپردازد.

در دومین بخش این موزه شامل آثار هنری خصوصی از هنرمندان محلی است. این هنرمندان محلی دالی (Dalí) ، میرو (Miró) و تاپیس (Tàpies) هستند.

سومین قسمت نیز شامل هنر فوتبال است که در این بخش اتاق‌ جام‌های پیروزی قرار دارد که می‌توان از آنها دیدن کرد. از معروف‌ترین جاذبه‌های این موزه می‌توان به کفش رونالد کومان اشاره کرد که اولین پیروزی بارسلونا در جام باشگاه‌های اروپا را به ارمغان آورد.

این موزه با مساحتی به طول ۳۵۰۰ مترمربع پذیرایی یک میلیون و دویست هزار نفر در هر سال است. از موزه های بارسلونا پس از موزۀ پیکاسو، دومین موزۀ پربازدید را می‌توان موزه المپیک و ورزش بارسلونا دانست.

موزه های بارسلونا

معرفی موزه دریایی از جالب‌ترین موزه های بارسلونا

Museu Marítim) )موزه دریایی مطمئنا یکی از جالب ترین دیدنی‌ها و موزه های بارسلونا است. این موزه در محله های کشتیرانی سابق Drassane قرار دارد. این موزه در حاشیه جنوبی شهر قدیمی و در انتهای رامبلا قرار دارد و دارای مجموعه گسترده کشتی ها و قایق ها و یک نمایشگاه بزرگ در زمینه ساخت کشتی های قایقرانی قرون وسطایی است. در جنگ Drasannes، کشتی های تجاری از قرن سیزدهم تا هجدهم ساخته شدند. ساخت کشتی های دریایی باعث برتری دریایی بارسلونا در سراسر دریای مدیترانه بود. از سال 1929، نمایشگاه دائمی در موزه دریایی تاریخ دریایی کاتالونیا را نشان می دهد . این موزه در سال 1936 به ساختمان گوتیک منتقل شد. در چند مرحله این ساختمان ها ترمیم شدند، به طوری که هم اکنون دارای یک نمایشگاه بیش از 10،000 متر مربع است.

موزه دریایی دارای مجموعه ای قابل توجه از ابزارهای دریایی است که به ویژه برای ناوبری ارائه می شوند. بیشتر ابزار‌ها از دوره قرن 18 تا 20 ام است و توسعه ابزارهای سنجشی، عمق و بسیاری ابزارهای دیگر را نشان می دهد.

موزه های بارسلونا

موزه خانه گائودی( (Gaudi House Museum

موزه خانه گائودی از سال 1906 تا 1925 خانه معمار آنتونی گائدوی بود. این خانه به عنوان یک خانه نمایش برای طرح توسعه پارک Güell  توسط Francesc d’Assís Berenguer i Mestres، دوست وی ساخته شد.این موزه به عنوان موزه خانه گائو در تاریخ 28 سپتامبر 1963 افتتاح شد. از سال 1992 متعلق به بنیاد تابلو ساختمان معبد برجسته Sagrada Familia است که این خانه را مرمت کرده است تا بینشی از زندگی و کار گائودا برای ما بگذارد. موزه خانه گادو در حال حاضر نمایشگاهی دارد که به منظور بازدید بینندگان از دنیای گاودا در بازآفرینی برخی از اتاقهای خصوصی و نمایش موارد شخصی وی، به بازدید کنندگان امکان می دهد. این نمایشگاه همچنین شامل یک نمایشگاه سمعی و بصری است.

موزه های بارسلونا

موزه شکلات Chocolate Museum

از موزه های بارسلونا که می‌تواند برای بچه‌ها بسیار جذاب باشد ، موزه شکلات است.  موزه شکلات( Museu de la Xocolata) تاریخچه شکلات در اروپا را نشان می دهد. ریشه آن ، چگونگی دستیابی به ما و چگونگی تجارت آن به عنوان عنصری بین اسطوره و واقعیت ، بین دارو و غذا یا به عنوان آفرودوزیس و همچنین تولید شکلات ، از لوبیا کاکائو گرفته تا فرایندهای تولید صنعتی را نشان می دهد. در ابتدای موزه شکلات تاریخ شکلات را می آموزید که چگونه شکلات از آمریکای جنوبی به اروپا توسط فاتحان اسپانیایی آورده شد. کلمب از وجود کاکائو اطلاع داشت. بدون شیرین ، کاکائو آورده شده توسط اسپانیایی ها یک نوشیدنی بسیار محبوب نبود. اما با افزودن شکر یا عسل ، خیلی زود خود را به شهرت رساند.در سالن اول نیز گیاهان کاکائو و میوه های درخت را نیز مشاهده می کنید.

موزه فردریک مارس Frederic Mares Museum

از موزه های بارسلونا، موزه فردریک مارس یکی از مهمترین موزه های مجسمه سازی در اسپانیا است. این موزه یکی از مهمترین مجموعه مجسمه های اسپانیایی از قرن دوازدهم تا نوزدهم است. این موزه در کاخ سابق تفتیش عقاید در منطقه Barri Gòtic، درست در پشت کلیسای جامع قرار گرفته است.در زیرزمین موزه می توان عمدتا مجسمه های مربوط به قرن سوم و چهارم شامل مجموعه ای از مصلوبان و مجسمه های مریم باکره و گوتیک و سایر آثار باستانی را یافت. با مجموعه زیبا از صلیب ها در طبقه اول این مجموعه از آثار باروک و رنسانس ادامه خواهد یافت.

موزه های بارسلونا

موزه مصر بارسلونا Barcelona Egyptian Museum

موزه مصر بارسلونا یکی از مجموعه های برجسته خصوصی فرهنگ و هنر مصر است. این موزه در بیش از 2،000 متر مربع تاریخ هیجان انگیز مصر را در زمان فرعون نشان می دهد. بیش از 1000 نمایشگاه  از جمله سارکوفاژی، مومیایی، جواهرات و آملوت، زندگی و سنن این تمدن را نشان می دهد.

موزه های بارسلونا

موزه اقیانوس شناسی از موزه های بارسلونا

در آکواریوم بارسلونا ، بزرگترین و مهمترین موزه علوم دریایی مدیترانه اروپا از موزه های بارسلونا شامل زیستگاه های دریایی در بیش از 35 حوضه آب است. بیش از 11000 حیوان دریایی از 450 گونه و یک تونل زیر آب 80 متری از طریق حوضه کوسه پیدا خواهید کرد. این موزه در بندر ول واقع شده است و با پیاده روی از شهر قدیمی و بارسلونتا به راحتی می‌ توان به انجا رفت. اگرچه آكواريوم به عنوان يك مؤسسه ليزينگ است اما حيوانات، زيستگاه هاي آنها و تعامل زيستگاه ها را به شيوه چشمگيري نشان مي دهد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!
 فرناز حضوری  امین بابازاده امیرحسین  رحیمی
تماس تصویری با کارشناسان
پاسخگویی آنلاین صوتی و تصویری رایگان
 logo

تماس تصویری با کارشناسان

پاسخگویی به سوالات ، انتقادات ، پیشنهادات قبل و پس از خرید
همین الان با ما تماس تصویری بگیرید.

شماره موبایل تان را وارد نمایید

تماس تصویری
تماس صوتی
Instagram instagram logo
Telegramtelegram logo
Aparataparat logo
مکالمات شما
در حال برقراری ارتباط مرورگر با سرور...
خطا: به مرورگر اجازه ی دسترسی به دوربین و میکروفن را بدهید!
ارتباط شما با موفقیت برقرار شد!