آشنایی با جذابیت های موزه آمستردام هلند

آشنایی با جذابیت های موزه آمستردام هلند

سفر یکی از هیجان انگیزترین بخش های زندگی یک فرد را تشکیل می دهد. هر ساله افراد بسیاری برای مشاهده جاذبه های دیدنی کشور هلند، راهی این کشور زیبا شده و آمستردام به عنوان یکی از شهرهای معروف توریستی هلند شناخته می شود.

موزه آمستردام به عنوان یکی از مقاصد اصلی گردشگران و توریست هایی است که به شهر آمستردام هلند سفر کرده اند.

در این مقاله ما قصد داریم تا اطلاعاتی در خصوص بخشی از جذابیت های بازدید از این موزه در اختیار شما خوانندگان عزیز قرار دهیم؛ با ما تا پایان این متن همراه باشید .

موزه آمستردام هلند

موزه آمستردام هلند

یکی از زیباترین شهرهای جهان در قاره اروپا و پایتخت کشور هلند، آمستردام نام دارد. این شهر با جاذبه های گردشگری بیشمار خود در غرب کشور هلند واقع شده است. امروزه شهر آمستردام با پیشینه غنی خود به عنوان یکی از بزرگترین مراکز جذب توریست در هلند و جهان شناخته شده و از جمعیتی معادل  یک میلیون نفر برخوردار است.

هلند با پیشینه فرهنگی و تاریخی غنی خود و نام آوری هنرمندان بیشمار هلندی مانند ونسان ون گوگ، رامبراند و یوهان ورمیر به مهد هنر و فرهنگ اروپا شهرت داشته و افرادی که قصد سفر به شهر آمستردام را دارند از موزه های دیدنی و زیبای این شهر نیز می توانند دیدن کنند. شما با مراجعه و بازدید از موزه آمستردام می توانید با بخش بزرگی از آثار هنری هنرمندان هلندی و گنجینه های تاریخی این کشور آشنا شوید.

موزه آمستردام هلند

معرفی انواع موزه آمستردام در هلند

هلند از جمله کشورهای سرسبز و خوش آب و هوای قاره اروپا بوده که با جاذبه های خاص و منحصر به فرد خود همچون نگین انگشتری توجه همگان را از سراسر جهان به سوی خود جلب کرده است. یکی از شهرهای زیبا و دیدنی این کشور زیبا، آمستردام بوده که به عنوان پایتخت و قلب هلند نیز شناخته می شود. آمستردام با وجود صدها جاذبه دیدنی و گردشگری همچون خانه هایی با معماری خاص ، حدود ۹۰ جزیره در اطراف آن و …  از اصلی ترین و پربازدیدترین مقاصد گردشگری این کشور به شمار می آیند.

آمستردام با وجود دانشکده ها، مراکز آموزشی و تحقیقاتی و همچنین بیش از ۴۰ موزه و سالن های تئاتر فراوان‌ از جمله مقاصد فرهنگی این کشور زیبا شناخته می شود.

موزه آمستردام هلند

موزه های متعدد این شهر، هر یک محل نمایش و نگهداری آثار تاریخی، هنری و فرهنگی بیشماری از پیشینه کشور هلند و افراد معروف در این کشور است. بنابراین از آنجایی که موزه ها یکی از جاذبه های گردشگری و توریستی هر کشوری محسوب شده که به واسطه آن مردم کشورهای مختلف با فرهنگ و تاریخ کشور مقصد نیز ارتباط برقرار می کنند.

از بهترین انواع موزه آمستردام می توان به موارد مطرح شده در زیر اشاره کرد:

موزه ملی هلند :

یکی از چند موزه آمستردام که بسیار پرطرفدار بوده و تحت هیچ شرایطی نباید از دیدن آن غفلت کرد، موزه ملی نام دارد. ابن موزه آمستردام که به زبان هلندی ریکسمیزیم (Rijksmuseum) نامیده می شود. موزه ملی هلند یکی از بزرگترین موزه های قاره اروپا بوده و هر ساله چیزی در حدود ۲٫۵ میلیون بازدیدکننده از این موزه آمستردام بازدید می کنند.این موزه امروزه به واسطه وجود تعداد بیشماری از تابلوهای هنری و اشیا تاریخی موجود به یکی از پرطرفدارترین جاذبه های گردشگری آمستردام تبدیل شده است. وجود این مجموعه عظیم که با نمایش ۸۰۰۰ شی و تابلو موجود در خود به عموم گردشگران و همچنین معماری خاص ساختمان جذاب آن قابل قیاس با موزه متروپولیتن در شهر نیویورک می باشد.

پیشینه و تاریخچه موزه ملی هلند نیز به سال 1800 میلادی بازگشته و در آن زمان کار خود را با نام گالری ملی هنر در شهر لاهه آغاز کرد. حدود 5 سال بعد از این قضیه این مکان را به مرکز شهر آمستردام منتقل کرده و نام آن را به موزه ملی تغییر دادند.

موزه آمستردام هلند

چیدمان آثار هنری موجود در این موزه بر اساس تقدم زمانی بوده و هر بخش دوره ای خاص از تاریخ هنر و فرهنگ را به نمایش می گذارد.

موزه آمستردام ون گوگ :

ون گوگ یکی از معروف ترین موزه های هنری در شهر آمستردام است که در آن مکان می توان با آثار هنری یکی از نقاشان مطرح تاریخ هلند به نام ونگوگ آشنا شد. این هنرمند معروف در قرن 19 می زیسته و آثار مشهوری همچون شب پرستاره، آفتابگردان ها، خانه زرد، شکوفه های بادامل و  پرتره های متعددی از خود را به نام خود ثبت کرده است. این موزه در واقع محلی برای نمایش یک مجموعه و آرشیو کامل از مجموعه آثار و کارهای ونگوگ و سایر هنرمندان بوده و گردشگران بسیاری بازدید از این موزه را در سفر به آمستردام در برنامه های خود جای می دهند. یکی دیگر از جذابیت های این موزه هنری نامه های بیشمار ون گوگ برای برادرش تئو دیدی است که در هر یک از آن می توان از دید جامع او نسبت به مسائل زندگی و روابطش با سایرین آشنا شد.

بازدیدکنندگان با ورود به این موزه می توانند با چیدمان وسایل و تابلو ها با سیر تاریخی آثار این هنرمند آشنا شوند و با مرور نامه های او با تفکراتش ارتباط برقرار کنند.موزه آمستردام ون گوگ در فاصله کمی از موزه ملی هلند واقع شده  و گردشگران می توانند ظرف مدت کوتاهی از هر دو این موزه های زیبا دیدن نمایند.

موزه آمستردام هلند

موزه آمستردام گل لاله ( سمبل و نماد کشور هلند) :

هلند بجز نمادهایی نظیر آسیاب بادی، رنگ نارنجی به کشور گل ها و به خصوص گل های لاله در بین مردم سرتاسر جهان شهرت دارد. شاید همه ما به محض شنیدن نام این کشور دوست داشتنی نخستین چیزی که به ذهنمان می آید، گل لاله باشد. از همین رو در پایتخت این کشور موزه ای باشکوه به نام موزه گل لاله وجود دارد. سادگی ساختمان موزه آمستردام گل لاله از ویژگی های این نمای ساختمان بوده و در دل آن همه چیز متفاوت است. در واقع این موزه راوی داستان این گل و روند تبدیل شدنش به عنوان سمبل و نماد کشور هلند می باشد. از دیگر جاذبه های موزه آمستردام گل لاله می توان به وجود فروشگاه های بذر و پیاز گل اشاره کرد که می تواند یک سوغاتی و یادگاری جذاب برای  اطرافیانتان از سفر خود به کشور هلند به شمار آید.

موزه آمستردام هلند

خانه موزه آنه فرانک :

یک موزه تاریخی و دیدنی شهر آمستردام در حقیقت خانه ای به نام آنه فرانک است. این خانه موزه روزگاری محل زندگی نویسنده مشهور هلندی بوده که خانه او  پس از درگذشتش به یک موزه برای آشنایی بیشتر بازدیدکنندگان علاقمند به مسائل تاریخی به زندگی و تاریخ مربوط به زندگی دوره او تبدیل شد. مجموعه ای از تصاویر و اشیایی متعلق یا مرتبط به آنه فرانک و همچنین آثاری از حمله آلمان نازی به آمستردام را در موزه آمستردام آنه فرانک می توان مشاهده کرد. مخفیگاه خانواده فرانک در این خانه موزه  از دیگر جذابیت های آن به شمار آمده که از جان این خانواده در برابر حملات آلمانی ها محافظت می کرد. موزه آنه فرانک در فاصله نزدیکی از موزه گل لاله آمستردام واقع شده و با بازدید از آن دید جامعی از از تاریخ هلند در قرن بیستم، خصوصا در زمان جنگ جهانی دوم کسب خواهید کرد.

موزه آمستردام هلند

موزه هرمیتاژ آمستردام:

این موزه آمستردام در مجاورت رودخانه Amstel آمستردام واقع شده و به عنوان یکی از شعبه های معروف موزه هرمیتاژ شهر سنت پترزبورگ روسیه فعالیت می کند. قدمت ساخت بنای این موزه به سال 1681 میلادی باز می گردد و همانند نمونه اصلی خود در کشور روسیه در مجاورت آب ساخته شده است. ساعت بازدید از موزه هرمیتاژ از 10 صبح تا 5 عصر می باشد.

موزه آمستردام هلند

موزه‌ی فن لون آمستردام:

یکی دیگر از مجموعه موزه های دیدنی شهر آمستردام هلند، متعلق به یکی از خانه های قرن 19 میلادی بوده و فن لون نامیده می شود. موزه فن لون یا ول لون روزگاری محل سکونت و زندگی خانواده ای به همین نام بوده و ساختمان بیرونی و درونی این خانه با معماری خاص و منحصر به فردش توجه بسیاری از گردشگران را به سوی خود جلب کرده است. فضای دلپذیر و زیبای محوطه بیرونی موزه به همراه معماری درونی بنا و وسایل و چیدمان آن برای بازدیدکنندگان لذت بخش است. افراد می توانند برای مراجعه و بازدید از این موزه از ساعت 10 صبح تا 5 عصر هماهنگی های لازم را انجام دهند.

موزه آمستردام هلند

موزه شکنجه آمستردام :

یکی دیگر از موزه های معروف شهر آمستردام، موزه شکنجه نام دارد. افراد به محض ورود به ساختمان موزه شکنجه با یک راهرو مواجه خواهند شد و سپس پس از طی مسیر این راهرو می توانند از اتاق های کوچک و تاریک آن دیدن کنند. در هر یک از این اتاق ها مجموعه ای از دستگاه های شکنجه وجود داشته که تمامی این وسایل نشان از حکایت دردناک گذشته می باشد. در حال حاضر حدود 40 دستگاه شکنجه در این موزه نگهداری می شود که برای توریست ها و ماجراجویان این موضوع به نمایش گذاشته شده است. موزه شکنجه یکی از قدیمی و تاریخی ترین موزه های آمستردام بوده و آوازه های آن در بین گردشگران به گوش می رسد.

– از دیگر  موزه های شهر آمستردام می توان به موزه اشتدلیک، موزه میکروب و … اشاره کرد. برای کسب اطلاعات دقیق تر درباره هر یک از موزه های نامبرده شده به سایت های مختلف گردشگری در اینترنت مراجعه کنید.

نکاتی برای بازدید از مجموعه موزه آمستردام

مجموعه موزه آمستردام به سبب نزدیکی به یکدیگر بسیار کار گردشگرانی که به قصد دیدن جاذبه های آمستردام به این شهر سفر می کنند را راحت تر کرده است. چرا که قدمت برخی از موزه های این شهر به هزاران سال پیش بازمی گردد و از همین رو بر جلب توجه محققان و پژوهشگران بسیار تاثیر گذار می باشد. برای اطلاع از آدرس دقیق و ساعت و هزینه بازدید هر یک از این موزه ها به سایت آن موزه مراجعه کرده و اطلاعات لازم در این زمینه را قبل از مراجعه کسب کنید.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!