فروم رومی | معرفی – تصاویر – بهترین زمان بازدید

فروم رومی | معرفی – تصاویر – بهترین زمان بازدید

فروم شهر رم، یکی دیگر از زیباترین و دیدنی‌ترین جاذبه‌های گردشگری و توریستی می‌باشد که امروزه بسیاری از گردشگران بازدید از فروم رومی را در …

فروم شهر رم یکی دیگر از زیباترین و دیدنی‌ترین جاذبه‌های گردشگری و توریستی می‌باشد که امروزه بسیاری از گردشگران بازدید از فروم رومی را در اولویت‌های خود قرار می‌دهند. فروم در اصل به معنی میدان بوده که فروم این شهر نیز به شکل مستطیل بوده و چندین ساختمان نیز در اطراف آن را احاطه نموده است.

بهترین و مناسب‌ترین زمان برای بازدید از جاذبه ی‌گردشگری بسیار زیبا هر فصلی از سال می‌باشد.

فروم رومی | یوروپ تورز

فروم رومی

آیا شما نیز به دنبال بازدید از فروم شهر رم هستید؟ آیا می‌دانید که مدت زمان لازم برای بازدید از فروم شهر رم چقدر می‌باشد؟ از شما دعوت می‌نماییم که مقاله پیش روی خود را تا پایان آخر همراهی کرده و از این طریق اطلاعات بسیار جالبی را در خصوص تاریخچه فروم رومی به دست آورید.

شهر رم یکی از جذاب‌ترین و دوست داشتنی‌ترین شهرهای اروپایی می‌باشد که با داشتن جاذبه‌های تاریخی و باستانی خود در کنار طبیعت بسیار بی‌نظیر و بکر، توانسته است توجه بسیاری از گردشگران و مسافران را از سراسر جهان به سوی خود جذب کند. یکی از دیدنی‌ترین و قدیمی‌ترین جاذبه‌های این شهر را فروم رومی تشکیل داده است که این مجموعه باستانی در زمان‌های دور از مهمترین مراکز زندگی و تجاری این شهر بوده به طوری که با تاسیس میدانی در وسط و ساختمان‌های دولتی در اطراف آن، مجموعه‌ای را به وجود می‌آورند که آن را فروم می‌نامیدند.

این مکان در طول تاریخ تظاهرات، محاکمات، مسابقه‌های گلادیاتوری و سخنرانی‌های مختلفی را به خود دیده است و در واقع می‌توان گفت رم باستان در این میدان و منطقه می‌تپید. توجه داشته باشید که این منطقه در میان تپه‌های کاپیتولاین و پلاتینوس واقع شده است و با داشتن استقامت و شهامت خود توانسته سالانه 4.5 میلیون نفر را به سوی خود جذب کند. در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد آدرس و نشانی دقیق از فروم رومی و بهترین زمان بازدید از این جاذبه توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم.

بهترین زمان بازدید از فروم رومی

فروم شهر رم (Roman Forum) همانطور که اشاره شد، در یکی از دره‌های کوچک این شهر واقع شده است که بهترین و بی‌نظیرترین شرایط آب و هوایی را داشته که این امر نشان دهنده قدرت انسانی و معماری بشر در دوران باستانی بوده است. توجه داشته باشید که این مجموعه محل دفن بسیاری از پادشاهان باستانی این شهر نیز بوده و شما امروزه می‌توانید ویرانه‌های آن را در این مجموعه و اطراف آن مشاهده کنید.

اگر شما نیز دوست دارید تا در بهترین و مناسب‌ترین زمان ممکن از فروم رومی بازدید داشته باشید می‌توانید هر فصلی از سال را انتخاب کنید که البته گردشگران و توریست‌ها بیشتر فصل بهار و پاییز را برای این منظور انتخاب می‌کنند. شما نیز می‌توانید این فصل‌ها را در نظر گرفته و از این طریق یکی از جالب‌ترین و باشکوه‌ترین آثار باستانی را در مورد مشاهده قرار دهید و نهایت لذت را برای خود به ارمغان آورید. همچنین در نظر داشته باشید که اوقات فراغت گردشگران و توریست‌ها نیز تاثیرگذاری بسیار زیادی را در بهترین و مناسب‌ترین زمان از فروم شهر رم خواهد داشت.

دسترسی به فروم رومی

فروم شهر رم از مهمترین بقایای باستانی در کل جهان می‌باشد که در مرکز شهر رم واقع شده است و گردشگران و توریست‌هایی که قصد بازدید از این مجموعه را دارند می‌توانند با تهیه نقشه گردشگری این منطقه، به راحتی بازدید خود را شکل دهند. توجه داشته باشید که هر گردشگری دوست دارد تا دسترسی راحت و آسانی را به جاذبه ی‌مورد نظر خود داشته باشند تا از این طریق زمان زیادی را برای رسیدن به مقصد خود، هدر نکنند. اگر شما نیز قصد دارید تا در بهترین و مناسب‌ترین زمان ممکن از فروم رومی بازدید داشته باشید می‌توانید با در دست داشتن آدرس و نشانی دقیق از این مجموعه، بهترین و باشکوه‌ترین لحظات را برای خود رقم بزنید.

البته امروزه بسیاری از گردشگران با نصب و استفاده از نقشه‌های گردشگری الکترونیک بر روی گوشی‌های هوشمند خود، می‌توانند بهترین دسترسی را به سوی این منطقه داشته باشید. آدرس و نشانی دقیق فروم رومی به شکل زیر می‌باشد که شما می‌توانید آن را در اختیار داشته باشید:

 • آدرس فروم شهر رم: Via della Salara Vecchia, 5/6, 00186 Roma RM

مدت زمان لازم برای بازدید از فروم رومی

یکی از مهمترین و اصلی‌ترین موضوعاتی که ذهن بسیاری از گردشگران و توریست‌ها را به سوی خود در هنگام بازدید از فروم شهر رم به سوی خود جذب کرده است، مدت زمان لازم برای بازدید از این مجموعه می‌باشد تا از این طریق زمان بسیار مناسبی را برای بازدید در نظر بگیرند. منطقه فروم رومی از وسعت بسیار زیادی برخوردار بوده و برخی از گردشگران دوست دارند تا تمام قسمت‌های این مجموعه را مورد مشاهده قرار دهند و از این طریق اطلاعات بیشتری را در خصوص این مجموعه به دست آورند.

توجه داشته باشید امروزه علاوه بر آنکه گردشگران و توریست‌ها به دنبال بازدید از این منطقه هستند، بلکه باستان‌شناسان و پژوهشگران نیز به دنبال بازدید از قسمت‌های مختلف آن هستند. همچنین شما می‌توانید حفاری‌ها و کاوشگری‌های بسیار زیادی را در این مکان مشاهده کنید. در حالت کلی مدت زمان مناسب برای بازدید از این مکان یک الی دو ساعت می‌باشد.

مدت زمان لازم برای بازدید از فروم رومی | یوروپ تورز

تاریخچه فروم شهر روم

تاریخچه فروم شهر رم بسیار شنیدنی و بی‌نظیر می‌باشد و هر گردشگری و توریستی با شنیدن آن به هیجان آمده و دوست دارد تا تمام واقعه اتفاق افتاده در این منطقه را بشنوند. از مهمترین سازه‌هایی که در فروم رومی می‌توان مشاهده کرد به معابد، معبد کیوان، پله‌ها و تابلویوم اشاره نمود که امروزه فقط آثار ویران شده از آن را مشاهده کنید. شما می‌توانید این این منطقه را در بسیاری از کتب و متون مورد مشاهده قرار دهید و راهنمایان گردشگری نیز در این مجموعه به شکل 24 ساعته آماده راهنمایی و ارائه مطالب ارزنده در خصوص تاریخ و معماری این منطقه هستند.

توصیه می‌نماییم که حتما در سفر خود به شهر رم حتما بازدید از فروم مذکور را در اولویت‌های قرار داده و با یکی از باستانی‌ترین آثار جهانی از نزدیک آشنا شوید.

بازدید از فروم شهر روم با تور ایتالیا

امروزه شاهد برگزاری انواع بسیار مختلفی از تورهای گردشگری ایتالیا هستیم که هر کدام از این تورها بازدید از فروم شهر رم را در اولویت‌های بازدید خود قرار می‌دهند تا از این طریق بهترین و بی‌نظیرترین لحظات را برای گردشگران و مسافران خود رقم بزنند. اگر شما نیز دوست دارید تا در سفرتان به این شهر بازدیدی را از فروم رومی داشته باشید می‌توانید به راحتی در یکی از بهترین این تورها شرکت کرده و از این طریق به آسانی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن بتوانید از این مجموعه بازدید لازم را داشته باشید. همچنین با شرکت در یکی از بهترین این تورها می‌توانید در مناسب‌ترین شرایط آب و هوایی بازدید هیجان انگیزی را از این آثار باستانی داشته باشید.

نزدیک ترین هتل ها به فروم شهر رم

بسیاری از مسافران و گردشگران دوست دارند تا در یکی از نزدیک‌ترین هتل‌ها به فروم شهر رم قات داشته باشند و از این طریق لحظات فراموش نشدنی و جذابی را برای خود رقم بزنند. همچنین اقامت در نزدیک‌ترین هتل این مجموعه می‌تواند دسترسی بسیار آسان‌تری را نیز برای گردشگران داشته باشد. از نزدیک‌ترین هتل‌ها به فروم رومی می‌توان به مواردی از جمله زیر اشاره کرد:

 • هتل GRAND HOTEL DE LA MINERVE
 • هتل FH55 GRAND HOTEL PALATINO
 • هتل HOTEL LUNETTA

نزدیک ترین رستوران ها به فروم شهر رم

یکی از دیگر نقاط قوت فروم شهر رم نزدیکی آن با بهترین و بی‌نظیرترین رستوران‌های شهر رم می‌باشد که این امر سبب شده است تا مسافران و بازدیدکنندگان بتوانند بعد از بازدید خود، در یکی از بهترین این رستوران، از لذیذترین غذاهای رومی میل کنند. شما نیز می‌توانید این فرصت را از دست نداده و حتما بعد از بازدید خود، به یکی از بهترین این رستوران مراجعه داشته باشید. از نزدیک‌ترین رستوران‌ها به فروم رومی به موارد زیر اشاره کرد:

 • رستوران AROMA
 • رستوران GLASS HOSTARIA
 • رستوران OPEN COLONNA

نزدیک ترین جاذبه های گردشگری به فروم شهر روم

فروم شهر رم در نزدیکی بسیاری از جاذبه‌های گردشگری و توریستی واقع شده است که گردشگران می‌توانند بازدید بسیار راحتی را از این جاذبه‌ها داشته باشند. در نظر داشته باشید که نزدیکی این آثار باستانی با سایر جاذبه‌های گردشگری سبب شده است تا بسیاری از گردشگران علاقه‌مندی زیادی را برای بازدید از آن نشان دهند. از نزدیک‌ترین جاذبه‌های توریستی به فروم رومی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تپه پالاتین
 • کلیسای سانتا ماریا این کوسمدین
 • میدان ونیز

بازار کمپو دی فیوری، سیرکوس ماکسیموس، تپه اوینتین، محله ترستور و قصر کورسینی نیز از دیگر بهترین و بی‌نظیرترین این جاذبه‌های گردشگری می‌باشد که شما می‌توانید در سفر به این منطقه از آنها نیز بازدید داشته باشید.

معماری فروم شهر رم

شما می‌توانید با بازدید از فروم شهر رم به راحتی معماری شهر رم و ایتالیا را به راحتی مورد مشاهده قرار دهید. توجه داشته باشید که معماری به کار رفته در این مجموعه بسیار بی‌نظیر و باشکوه بوده و شما می‌توانید با مشاهده این آثار شگفت انگیز بهترین و جذاب‌ترین لحظات را تجربه کنید. زیبایی فروم رومی سبب شده است تا بسیاری از گردشگران از سراسر جهان به دنبال بازدید از این جاذبه روانه شهر رم شوند که با این اوضاع می‌توان گفت تاثیر این مجموعه ی‌بسیار باشکوه در صنعت گردشگری شهر رم بسیار بی‌نظیر و غیر قابل انکار می‌باشد. شما نیز حتما در سفرتان به کشور ایتالیا بازدید از فروم را فراموش نکنید.

نکات مورد توجه در بازدید از فروم شهر رم

گردشگران و توریست‌هایی که قصد بازدید از فروم شهر رم را دارند می‌توانند با در نظر گرفتن برخی از مهمترین و حساس‌ترین نکات یکی از بهترین لحظات را در این منطقه تجربه کنید. از مهمترین و اصلی‌ترین نکاتی که بایستی در بازدید از فروم شهر رم به آن توجه لازم را داشته باشید می‌توان به مواردی از جمله زیر اشاره کرد:

 • به همراه داشتن یکی از بهترین دوربین عکاسی و ثبت تصاویر باشکوه از قسمت های مختلف فروم رومی
 • عدم ثبت یادگاری در سنگ ها موجود در این منطقه
 • عدم ورود به مناطقی که کاوش و حفاری در آنها صورت می گیرد.

امروزه مسئولان میراث فرهنگی این شهر سعی بر آن دارند تا با استفاده از سازه‌های مختلف، آثار پابرجا مانده از این شهر باستانی را حفظ کنند و در صورت نیاز نیز بازسازی‌های لازم را نیز در این مجموعه انجام می‌دهند.

معماری فروم شهر رم | یوروپ تورز

سوالات متداول فروم رومی

فروم رومی شهر رم چگونه جایی است؟

این مجموعه محل دفن بسیاری از پادشاهان باستانی این شهر نیز بوده و شما امروزه می‌توانید ویرانه‌های آن را در این مجموعه و اطراف آن مشاهده کنید.

آدرس این مکان چیست؟

آدرس فروم شهر رم: Via della Salara Vecchia, 5/6, 00186 Roma RM

برای دیدن از این مکان زیبا چقدر زمان مناسب میباشد؟

در حالت کلی مدت زمان مناسب برای بازدید از این مکان یک الی دو ساعت می‌باشد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!