با خوشمزه ترین غذا های پرتغال آشنا شوید

با خوشمزه ترین غذا های پرتغال آشنا شوید

غذا های پرتغال، غذاهایی بسیار معروف در قاره اروپا به شما می‌آیند چرا که دارای طعمی خاص و بسیار لذیذ هستند. ما در این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره غذاهای …

غذاهای پرتغال غذاهایی بسیار معروف در قاره اروپا به شما می‌آیند چرا که دارای طعمی خاص و بسیار لذیذ هستند. ما در این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره غذاهای پرتغالی صحبت کنیم و اطلاعات جامع و جالبی را در خصوص آنها در اختیار شما قرار دهیم. بنابراین در صورتی که شما هم جزء افرادی هستید که قصد آشنایی با غذاهای پرتغالی را دارید به شما توصیه می‌کنیم حتما این مطلب را به دقت مطالعه کنید. مطالبی که در این مطلب برای شما بیان خواهیم کرد شامل آشنایی با تعدادی از مهم‌ترین غذاهای پرتغال است.

با خوشمزه ترین غذا های پرتغال آشنا شوید | یوروپ تورز

آشنایی با Alheira de Mirandela از بهترین غذا های پرتغال

سوسیس تخم مرغ غذایی است که شاید بسیاری از ما ایرانی‌ها حداقل یک بار آن را امتحان کرده باشیم و به همین دلیل نیز نمی‌توان گفت این غذا یک غذای خاص است. با این وجود نحوه پخت این غذا که یک نوع سوسیس تخم مرغ است به شکلی است که بسیاری از توریست‌هایی که به این کشور سفر می‌کنند حداقل یک بار آن را امتحان می‌کنند.

شاید برای شما جالب باشد که بدانید Alheira de Mirandela از محبوب‌ترین غذاهای پرتغال است که امروزه بسیاری از مردم محلی کشور پرتغال نیز آن را در وعده‌های غذایی هفتگی خود قرار می‌دهند.

شاید برای شما جالب باشد که بدانید شما می‌توانید این غذای خوشمزه را در بسیاری از رستوران‌های کشور پرتغال سفارش داده و آن را میل کنید. امروزه این غذا جزء یکی از غذاهای سنتی این کشور به شمار می‌آید و اعتقادات بسیار عمیقی در پس آن وجود دارد که باعث می‌شود تا مردم محلی کشور پرتغال نیز علاقه بسیار زیادی به آن داشته باشند.

آشنایی با Alheira de Mirandela از بهترین غذا های پرتغال | یوروپ تورز

Arroz de Tamboril از دیگر غذا های پرتغال که توریست‌ ها علاقه زیادی به آن دارند

Arroz de Tamboril یک غذای دریایی به شمار می‌آید که مردم محلی کشور پرتغال و به ویژه افرادی که در مناطق ساحلی زندگی می‌کنند علاقه زیادی به پخت آن دارند. این غذای بسیار خوش طعم یک غذای کامل بوده و می‌تواند شما را کاملا سیر کند. در صورتی که شما هم جزء علاقه مندان به غذاهای دریایی هستید به شما توصیه می‌کنیم حتما در سفر به کشور پرتغال این غذای خوش طعم و لذیذ را امتحان کنید.

این غذای فوق العاده در رستوران‌های مختلف با روش‌های مختلفی پخت می‌شود و شما می‌توانید در هر رستوران این غذا را با طعم‌های مختلف امتحان کنید. در این غذا از انواع مختلف ادویه‌ها در کنار سیر، گوجه فرنگی و انواع مختلف سبزی‌ها در کنار ماهی و برنج استفاده شده است که باعث می‌شود تا یک غذای بسیار خوش طعم را میل کرده و تجربه‌ای جدید داشته باشید.

Arroz de Tamboril از دیگر غذا های پرتغال که توریست‌ ها علاقه زیادی به آن دارند | یوروپ تورز

کالدیرادا دئینگیاس یک غذای محبوب پرتغالی

اگر قصد سفر به کشور پرتغال را داشته باشید باید بدانید که غذاهای دریایی از اهمیت بسیار زیادی در میان غذاهای پرتغال برخوردار هستند و به طرز بسیار خوشمزه‌ای نیز طبخ می‌شوند. بنابراین حتی اگر شما علاقه‌ای به غذاهای دریایی ندارید به شما توصیه می‌کنیم حتما در سفر به این کشور غذاهای دریایی پرتغال را امتحان کنید. یکی از غذاهای بسیار خوشمزه دریایی کشور پرتغال کالدیرادا دئینگیاس است که در پخت آن از سیب زمینی، گوجه فرنگی، انواع سبزیجات و ماهی استفاده شده است.

این غذا بیشتر شبیه به یک سوپ بسیار خاص و خوشمزه است که امروزه در وعده‌های غذایی بیشتر مردم پرتغال می‌توانید آن را پیدا کنید. در حال حاضر شما با سفر به کشور پرتغال می‌توانید این غذا را در بسیاری از رستوران‌های این کشور سفارش داده و آن را میل کنید. یک نکته مهم که باید درباره این غذا به آن توجه داشته باشید این است که در این سوپ از ادویه‌های مختلفی استفاده می‌شود و به همین دلیل ممکن است طعم آن در رستوران‌های مختلف کمی متفاوت باشد.

کالدیرادا دئینگیاس یک غذای محبوب پرتغالی | یوروپ تورز

فرانسزینیا یک غذای محبوب در پورتو پرتغال

از دیگر غذاهای پرتغال که حتما در سفر به این کشور باید آن را امتحان کنید فرانسزینیا است. این غذا یک غذای کامل است که به صورت کامل شما را سیر می‌کند و بنابراین می‌توانید آن را به عنوان غذای اصلی و در وعده ناهار و یا شام میل کنید. در این غذا از استیک، سوسیس و همینطور چوریتز استفاده شده که باعث شده است تا یک طعم فوق العاده خاص به این غذا داده شود. تمامی این مواد در بین دو لایه از نان قرار گرفته‌اند که بر روی آن نیز یک سس بسیار خوشمزه و لذیذ ریخته شده است.

برای تهیه این سس از ادویه‌های خاص پرتغالی استفاده می‌شود که باعث می‌شود تا طعم بی‌نظیر این غذا چندین برابر بهتر شود. توجه داشته باشید که این غذا در کنار سیب زمینی سرو می‌شود و حتی در صورت تمایل می‌توانید یک نیم رو نیز در کنار آن میل کنید که این کار را بیشتر مردم محلی شهر پورتو انجام می‌دهند.

Bacalhau از معروف‌ ترین غذاهای پرتغال

یکی از غذاهای پرتغالی که به جرأت می‌توان گفت طرفداران زیادی در این کشور دارد Bacalhau می‌باشد. این غذای خاص و خوشمزه از ماهی کاد تهیه می‌شود که یک نوع ماهی بسیار لذیذ است. یکی از نکات مهمی که درباره این غذا وجود دارد این است که معمولا این غذا در جشن‌های کشور پرتغال سرو می‌شود و شما در مراسمات مختلفی که در این کشور برگزار می‌شود می‌توانید شاهد سرو این غذا باشید.

در این غذا از چیپس، پیاز، زیتون و ماهی استفاده شده که در یک بشقاب برای شما سرو می‌شود و در کنار این بشقاب برای شما یک تخم مرغ آب پز نیز سرو می‌شود که بر روی آن سبزیجات معطر ریخته شده است. در کل این غذا نیز یکی دیگر از غذاهای دریایی است که در کشور پرتغال تهیه می‌شود و هم در میان مردم محلی این کشور و هم در میان توریست‌ها از بهترین غذاهای پرتغال به شمار می‌آید که به شما توصیه می‌کنیم حتما آن را امتحان کنید.

Bacalhau از معروف‌ ترین غذاهای پرتغال | یوروپ تورز

آشنایی با غذای خوش طعم Cataplana de Marisco

پرتغال کشور غذاهای دریایی است و شما در این کشور می‌توانید انواع غذاهای دریایی را میل کنید. یکی دیگر از غذاهای پرتغال که امروزه به توریست‌ها توصیه می‌شود حتما آن را امتحان کنند Cataplana de Marisco است که یک غذای دریایی بسیار لذیذ به شمار می‌آید.

این غذا تا چند سال قبل تنها در روستاها و مناطق سنتی کشور پرتغال طبخ می‌شد ولی امروزه شما می‌توانید به راحتی آن را از رستوران‌های این کشور نیز تهیه کنید. در اصل این غذا متعلق به یک روستای کوچک در نزدیکی شهر لیسبون پرتغال است. در این غذا از انواع موجودات دریایی در کنار چیپس و برنج استفاده شده که باعث شده است تا یک غذای کامل محسوب شود و شما بتوانید در وعده‌های ناهار و شام آن را میل کنید.

آشنایی با غذای خوش طعم Cataplana de Marisco | یوروپ تورز

Posta Mirandesa یک غذای لذیذ و خوشمزه پرتغالی

استیک‌ها همواره یکی از غذاهای محبوب در هر کشوری به شمار می‌آیند. استیک از غذاهای پرتغالی به شمار می‌آید که شما حتما باید انواع مختلف آن را امتحان کنید. یکی از محبوب‌ترین انواع استیک‌ها در کشور پرتغال Posta Mirandesa است که دارای طعمی بی‌نظیر می‌باشد و به شما توصیه می‌کنیم در سفر به این کشور حتما آن را امتحان کنید.

این استیک در واقع یک قطعه بزرگ از گوشت گاو است که با استفاده از ادویه‌های مختلف طعم‌دار شده است. دلایل بسیار زیادی وجود دارد که باعث می‌شود تا این استیک بسیار خاص و مشهور باشد، یکی از مهم‌ترین این دلایل این است که کیفیت گوشتی که برای تهیه این استیک به کار گرفته می‌شود بسیار بالا است و معمولا از گوشت تازه گوساله تهیه می‌شود. علاوه بر این دورچین‌هایی که به همراه این غذا برای شما سرو می‌شوند نیز از دیگر دلایلی هستند که باعث می‌شوند تا توریست‌ها علاقه زیادی به این استیک داشته باشند.

Posta Mirandesa یک غذای لذیذ و خوشمزه پرتغالی | یوروپ تورز

Polvo à Lagareiro از دیگر غذا های دریایی پرتغال

شاید برای شما کمی عجیب باشد که ما باز هم قصد داریم در این بخش یک غذای دریایی دیگر را به شما معرفی کنیم ولی باید بدانید که غذاهای دریایی از اهمیت بسیار زیادی در میان غذاهای پرتغال برخوردار هستند و به همین علت است که ما در این مطلب تمرکز زیادی را بر روی آنها گذاشته‌ایم. یکی دیگر از غذاهای پرتغال که با محصولات دریایی تولید می‌شود Polvo à Lagareiro است. این غذا یک غذای بسیار خوشمزه و لذیذ است که در آن از ماهی کبابی و گاهی اوقات در برخی از رستوران‌ها نیز از هشت پا استفاده می‌شود.

ماهی‌هایی که در این غذا استفاده می‌شوند معمولا قبل از آن که به صورت کبابی و با شعله ملایم پخته شوند به صورت کامل با استفاده از نارنج طعم‌دار می‌شوند و بعد از آن بر روی شعله قرار می‌گیرند. این موضوع باعث می‌شود تا بافت گوشت ماهی بسیار نرم شود و خوردن آن نیز برای شما راحت‌تر شود.

Polvo à Lagareiro از دیگر غذا های دریایی پرتغال | یوروپ تورز

Sopa de Cação از بهترین غذا های پرتغال که با ماهی درست می‌شود

این غذا جزء مشهورترین غذاهای پرتغال به شمار می‌آید که فروش بسیار زیادی را در رستوران‌های این کشور دارد. یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث می‌شود تا این غذا یک غذای بسیار خوش طعم و ویژه به شمار بیاید این است که قبل از آن که ماهی استفاده شده در این غذا را بپزند برای مدت زمانی طولانی آن را در گشنیز و سیر می‌خوابانند و به خوبی آن را طعم‌دار می‌کنند.

این موضوع باعث می‌شود تا این ماهی طعم ویژه‌ای پیدا کرده و در نتیجه بعد از پخت بسیار خوشمزه باشد. این غذای دریایی نیز یکی از غذاهای پرتغال است که در حال حاضر در میان توریست‌ها و مردم محلی این کشور از طرفداران بسیار زیادی برخوردار است و به همین دلیل در صورتی که شما هم جزء افرادی هستید که علاقه‌مند به سفر به این کشور هستید به شما توصیه می‌کنیم حتما این غذا را امتحان کنید.

پورکو پرتو یک غذای لذیذ و خوش طعم

یکی از غذاهای پرتغالی که یک غذای دریایی نیست ولی جزء مشهورترین و محبوب‌ترین غذاهای این کشور به شمار می‌آید پورکو پرتو است که در واقع از ژامبون و گوشت‌های دودی شده تهیه می‌شود. این غذای خوشمزه معمولا در برخی از نقاط این کشور تهیه می‌شود که مشهورترین نوع آن را می‌توانید در جزیره ایبری بیابید. یکی از موضوعاتی که باعث می‌شود تا نتوانید این غذا را در تمامی نقاط کشور پرتغال پیدا کنید این است که معمولا برای تهیه این غذا باید از گوشت‌های با کیفیتی استفاده شود که این نوع گوشت معمولا در مناطق ایبری به میزان زیادی یافت می‌شود.

یکی از نکات بسیار جالبی که باعث می‌شود تا افراد زیادی علاقه‌مند باشند تا این غذا را میل کنند بافت بسیار نرم گوشت دودی شده است که در کنار چیپس و همینطور سالادی که سرو می‌شود می‌تواند تجربه‌ای بی‌نظیر را برای شما به ارمغان بیاورد.

پورکو پرتو یک غذای لذیذ و خوش طعم | یوروپ تورز

پرتغال کشور غذا های دریایی

احتمالا با مطالعه این مطلب متوجه شده‌اید که بیشتر غذاهای پرتغال را غذاهای دریایی تشکیل می‌دهند. مردم این کشور علاقه بسیار زیادی به غذاهای دریایی دارند و چندین وعده از وعده‌های غذایی هفتگی این افراد را معمولا غذاهای دریایی تشکیل می‌دهد. امروزه بسیاری از توریست‌هایی که حتی به غذاهای دریایی عادت ندارند نیز معمولا با سفر به این کشور به این غذاها علاقه‌مند می‌شوند. اگر بخواهیم راحت‌تر صحبت کنیم می‌توان گفت که پرتغال بهشت افرادی است که علاقه‌مند به غذاهای دریایی هستند.

شما در این کشور می‌توانید انواع غذاهای دریایی را سفارش داده و تجربه‌ای بی‌نظیر را در این زمینه تجربه کنید. با این وجود در صورتی که شما به غذاهای دریایی علاقه‌ای ندارید می‌توانید غذاهای غیر دریایی را نیز در رستوران‌های این کشور سفارش دهید و از طعم بی‌نظیر آنها لذت ببرید.

پرتغال کشور غذا های دریایی | یوروپ تورز

جمع بندی و نکات پایانی

ما سعی کردیم در این مطلب محبوب‌ترین غذاهای پرتغال را به شما معرفی کنیم و شما را با طرز تهیه و همینطور موادی که در این غذاها استفاده شده است آشنا کنیم. امیدواریم با مطالعه این مطلب اطلاعات کافی را درباره غذاهای پرتغال بدست آورده باشید و مطالعه این مطلب برای شما مفید بوده باشد.


سوالات متداول غذا های پرتغال

یکی از محبوت ترین غذاهای گوشتی مردمان پرتغال چیست؟

یکی از محبوب‌ترین انواع استیک‌ها در کشور پرتغال Posta Mirandesa است که دارای طعمی بی‌نظیر می‌باشد و به شما توصیه می‌کنیم در سفر به این کشور حتما آن را امتحان کنید.

یکی از بهترین غذاهای دریایی پرتغالی چیست؟

یکی دیگر از غذاهای پرتغال که با محصولات دریایی تولید می‌شود Polvo à Lagareiro است. این غذا یک غذای بسیار خوشمزه و لذیذ است که در آن از ماهی کبابی و گاهی اوقات در برخی از رستوران‌ها نیز از هشت پا استفاده می‌شود.

یکی از سوپ های معروف و پرطرفدار پرتغال چیست؟

Sopa de Cação جزء مشهورترین غذاهای پرتغال به شمار می‌آید که فروش بسیار زیادی را در رستوران‌های این کشور دارد. یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث می‌شود تا این غذا یک غذای بسیار خوش طعم و ویژه به شمار بیاید این است که قبل از آن که ماهی استفاده شده در این غذا را بپزند برای مدت زمانی طولانی آن را در گشنیز و سیر می‌خوابانند و به خوبی آن را طعم‌دار می‌کنند.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!