با خوشمزه ترین غذاهای دانمارک آشنا شوید

با خوشمزه ترین غذاهای دانمارک آشنا شوید

غذاهای دانمارک، دارای طعم‌ها و رنگ‌های بسیار شگفت انگیزی هستند که گویای فرهنگ مردم دانمارک است. در سفر به این کشور، حتما باید غذاهای لذیذ و متفاوت دانمارکی …

غذاهای دانمارک: کشور دانمارک، یکی از کشورهای جنوبی در اروپا است که دارای غذاهای بسیار متنوع و جالبی است. غذا های دانمارک، دارای طعم‌ها و رنگ‌های بسیار شگفت انگیزی هستند که گویای فرهنگ مردم دانمارک است. در سفر به این کشور، حتما باید غذاهای لذیذ و متفاوت دانمارکی را امتحان کنید.

با خوشمزه ترین غذاهای دانمارک آشنا شوید | یوروپ تورز

اسکوربورد، از معروف ترین غذاهای دانمارک

اسکوربورد، یکی از لذیذترین و شناخته شده ترین غذا های دانمارک است. این غذا در دانمارک بسیار معروف است و اگر از یک دانمارکی بخواهید تا بهترین غذا های دانمارک را به شما معرفی کنید، قطعا اولین غذا، اسکوربورد است.

اسکوربورد، نوعی ساندویچ روباز است که در بسیاری از مغازه‌ها نیز می‌توان آن را پیدا کرد. نان این ساندویچ، از نوعی نان چاودار کره‌ای تشکیل شده است و روی آن با مواد مختلفی پوشیده می‌شود. بر روی نان اسکوربورد، انواع طعم‌ها همچون گوشت، تکه‌های پنیر و سبزیجات قرار می‌گیرد.

برای درست کردن این غذا، ابتدا بر روی نان لایه‌ای سس می‌ریزند و سپس، مواد ساندویچ بر روی این لایه قرار می‌گیرد. در آخر هم با مقداری سبزیجات تازه، روی ساندویچ را تزیین می‌کنند. این ساندویچ سرشار از ویتامین و پروتئین است و بسیار سریع نیز آماده می‌شود. این غذا را مردم دانمارک برای شام یا صبحانه صرف می‌کنند، اما گاهی نیز از اسکوربورد به عنوان ناهار یا میان وعده نیز استفاده می‌شود.

اسکوربورد، از معروف ترین غذا های دانمارک | یوروپ تورز

فیسک فریکادله، از محبوب‌ ترین غذاهای دانمارک

فیسک فریکادله یکی از غذا های دانمارکی است که در میان مردم این کشور بسیار محبوب است. این غذا با ماهی روغن درست می‌شود و بسیار خوش طعم و عالی است. برای تهیه این غذا، روغن ماهی را با پیاز، جعفری، شوید و آبلیموی تازه مخلوط کرده و سپس آن را سرخ می‌کنند.

این غذا در اکثر نقاط کشور دانمارک پیدا می‌شود و بسیار لذیذ و دوست داشتنی است. فیسک فریکادله از آن دست غذا های دانمارکی است که پیر و جوان از خوردن آن لذت می‌برند. البته مردم کشور دانمارک قبل از خوردن آن، ماهی را درون سسی به نام رمولاد فرو می‌کنند که بسیار خوش طعم است. در کنار این غذا معمولا از پوره سیب زمینی، خیار و سالاد استفاده می‌شود که ترکیبی منحصر به فرد را به وجود می‌آورد.

فیسک فریکادله، از محبوب‌ ترین غذا های دانمارک | یوروپ تورز

پولسر، از غذاهای خوش طعم دانمارکی

پولسر (Rød pølse) در واقع نوعی از سوسیس است که همان نسخه هات داگ دانمارکی است. پولسر یکی از غذا های دانمارک است که در میان جوانان، محبوبیت خاصی دارد و در بیشتر فست فودها و رستوران‌ها می‌توانید این غذای خوشمزه را سفارش دهید. زمانی که در خیابان‌های این شهر قدم می‌زنید، بوی خوش این غذا از اغذیه فروشی‌های آن به مشام می‌رسد.

پولسر از آن دست غذا های دانمارکی است که در طول روز و هر ساعتی می‌توان آن را خورد. سوسیس پولسر در دانمارک، داخل نان ترد و خوشمزه‌ای قرار گرفته و سس کچاب، خردل و رمولاد را همراه پیاز داغ و خیارشور بر روی آن می‌ریزند که بسیار خوشمزه است. پولسر را می‌توان در دو نوع مرغ یا گوشت سفارش داد.

پولسر، از غذا های خوش طعم دانمارکی | یوروپ تورز

فریکادله، از غذاهای دانمارکی

فریکادله از آن دست غذا های دانمارکی است که با ذائقه ایرانی‌ها بسیار سازگار است. این غذای خوشمزه، نوعی کوفته گوشت است که بسیار لذیذ است و از غذاهای محبوب دانمارکی به شمار می‌رود. برای تهیه این غذا، گوشت چرخ کرده را یا شیر، آرد، تخم مرغ و پیاز مخلوط کرده و سپس در روغن سرخ می‌کنند. این غذای خوش طعم دانمارکی را می‌توانید در رستوران‌های این کشور پیدا کنید و از خوردن آن لذت ببرید. در کنار فریکادله از سیب زمینی و سالاد معمولا استفاده می‌شود.

فریکادله، از غذا های دانمارکی | یوروپ تورز

کربینتر، از غذاهای دانمارکی

کربینتر نیز یکی از غذا های دانمارکی است که بسیار خوشمزه و خوش عطر است. این کوفته بسیار خوش عطر و طعم، معمولا از گوشت چرب و خوشمزه خوک درست می‌شود که به حالت بیضی شکل درست شده و سپس درون پودر سوخاری غلتانده می‌شوند.

پس از سرخ شدن، کوفته‌ها طلایی و برشته شده و بسیار خوشمزه می‌شود. در کنار این غذا، از سبزیجات و سیب زمینی استفاده می‌شود که طعم غذا را بسیار عالی‌تر می‌نمایند. معمولا کربینتر در رستوران‌های کپنهاگ سرو می‌شود.

کربینتر، از غذا های دانمارکی | یوروپ تورز

پاته جگر، از غذاهای محبوب دانمارکی

پاته جگر یکی از میان وعده‌های خوشمزه دانمارکی است که در کشور دانمارک بسیار محبوب و شناخته شده است. این غذای مقوی و بسیار خوشمزه از آرد، جگر، پیاز، تخم مرغ، نمک، فلفل و دیگر ادویه‌ها استفاده می‌شود. این ترکیب روی نان مالیده شده و سپس در فر قرار می‌گیرد تا پخته شود. این غذای خوشمزه به صورت سرد و گرم سرو می‌شود و بسیار لذیذ است. این غذا یکی از غذاهای اصلی کریسمس است که همیشه سر سفره دانمارکی‌ها دیده می‌شود. امروزه این غذا در بیشتر رستوران‌های دانمارکی سرو می‌شود و بسیار پرطرفدار است.

پاته جگر، از غذا های محبوب دانمارکی

فلاسکستگ، از غذاهای لذیذ دانمارکی

 فلاسکستگ یکی از غذا های دانمارکی است که بیشتر در مراسم‌ها و مهمانی‌های خاص سرو می‌شود و بسیار عالی و خوش طعم است. این غذا نوعی گوشت کباب شده است که در مراسم کریسمس نیز بسیار پخته می‌شود. این غذا پس از پخت، به برش‌های نازک تقسیم می‌شود و سپس با سس‌ها و سبزیجات مختلف سرو می‌شود و بسیار لذیذ است.

برای پخت این غذا، از برگ‌های بودار و میخک استفاده می‌شود و ساعت‌ها در حرارت ملایم فر گذاشته می‌شود تا آرام آرام پخته شود. فلاستستگ همراه با کلم بروکلی، سیب زمینی پخته شده و نوعی سس سرو می‌شود که ترکیبی بی‌نظیر است.

شاه ماهی، از غذاهای دوست داشتنی دانمارکی

شاه ماهی یکی از غذا های دانمارکی است که بسیار پرطرفدار و محبوب است. همانگونه که می‌دانید، دانمارکی‌ها عاشق طعم ماهی هستند و به همین دلیل غذاهایی همچون شاه ماهی (Herring as food) در این کشور بسیار محبوب و شناخته شده است. این غذا از هزاران سال پیش نیز در دانمارک سرو می‌شده است و به نوعی یکی از غذاهای محلی دانمارکی محسوب می‌شود.

شاه ماهی به صورت شور، ترش، سوخاری، دودی شده و سرخ شده درست می‌شود که هر کدام از این طعم‌ها، فوق العاده هستند. شما می‌توانید در رستوران‌ها، لیست بسیاری از این نوع ماهی را مشاهده کنید. البته معمولا از شاه ماهی در اسکوربرود استفاده می‌شود که آن را خوش طعم‌تر می‌نماید. شاه ماهی در دانمارک به صورت پرسی سرو شده و همراه با آن از نان چاودار، پیاز،کیپر و سبزیجات خورده می‌شود که بسیار خوشمزه و عالی است.

شاه ماهی، از غذا های دوست داشتنی دانمارکی | یوروپ تورز

استکت فلسک، از غذاهای خوش طعم دانمارکی

قطعا اگر از یکی از دانمارکی‌ها در مورد محبوب‌ترین غذا های دانمارک سوال کنید، او استکت فلسک (steg flaesk) را معرفی می‌کند. این غذا آنقدر در دانمارک محبوب است که در سال 2014 طبق نظرسنجی که میان دانمارکی‌ها انجام شد، این غذا به عنوان غذای ملی دانمارک معرفی شد. این غذا، در واقع از چربی‌های برش داده شده و سرخ شده  است که به همراه سیب زمینی و جعفری سرو می‌شود. این غذا بسیار چرب و نرم است و از همه مهمتر طعم و بوی بسیار عالی و خوبی دارد.

این برش‌ها که به بیکن بسیار شبیه هستند، پس از سرخ شدن بسیار حالت چیپسی و ترد شده پیدا کرده و عالی و خوشمزه می‌شود. مردم دانمارک به حد زیادی این غذا را دوست دارند و شما نیز می‌توانید در سفر به دانمارک، این غذای خوشمزه را امتحان کنید.

استکت فلسک، از غذا های خوش طعم دانمارکی | یوروپ تورز

سالاد سیب زمینی، از پیش غذاهای معروف دانمارکی

سالاد سیب زمینی یکی از غذا های دانمارکی است که معمولا به عنوان پیش غذا سرو می‌شود و بسیار خوشمزه است. در واقع سیب زمینی یکی از مهمترین محصولاتی است که در سبد غذایی خانواده‌های دانمارکی وجود دارد و به همین دلیل سالاد سیب زمینی بسیار در این کشور محبوب است. این غذا از سیب زمینی، تخم مرغ، خیار، پیاز، کاهو، سس مایونز، خامه، سرکه، سس خردل، نمک و فلفل درست می‌شود. این میان وعده بسیار پر انرژی است و می‌توانید در طول روز از این غذای خوشمزه استفاده کنید و حسابی انرژی بگیرید.

سالاد سیب زمینی، از پیش غذا های معروف دانمارکی | یوروپ تورز

کلارسپه، از سوپ‌ های خوشمزه دانمارکی

کلارسپه یکی از سوپ‌های خوشمزه دانمارکی است که به نوعی یکی از غذا های دانمارکی محسوب می‌شود و بسیار عالی و خوش عطر و طعم است. این سوپ لذیذ را می‌توان به عنوان غذا یا پیش غذا مصرف کرد و از طعم آن لذت برد. این سوپ خوشمزه از آب مرغ و کوفته‌های خوشمزه و کوچک قالبی با کرفس، هویج، پیاز طعم‌دار شده است که بسیار ترکیبی عالی و فراموش نشدنی است. این سوپ یکی از غذاهای سنتی دانمارک است که بسیار پرطرفدار و محبوب است و در سفر به دانمارک باید حتما آن را امتحان کنید.

کلارسپه، از سوپ‌ های خوشمزه دانمارکی | یوروپ تورز

ژامبون پخته شده در سس خردل

یکی از غذا های دانمارکی که در میان مردم این کشور بسیار محبوب است، ژامبون پخته شده است که در سس خردل لعاب‌دار پخته می‌شود و بسیار لذیذ است. این غذا را در هیچ کجای دنیا نمی‌توانید پیدا کنید و طعم منحصر به فرد آن، تا مدت‌ها زیر زبان حس می‌شود. این غذا معمولا در روزهای یکشنبه در دانمارک پخته شده و در کنار آن سیب زمینی نگینی شده، سرو می‌شود که این غذا را خوش طعم‌تر می‌نماید. این غذا معمولا در روغن سرخ می‌شود، اما می‌توان آن را به حالت آب پز شده نیز طبخ کرد.

ژامبون پخته شده در سس خردل | یوروپ تورز

سوپ کره، از غذاهای خوشمزه دانمارکی

سوپ کره یکی از غذا های دانمارکی است که می‌توانید در هر ساعتی از شبانه روز آن را خورد. این سوپ در کل سال و معمولا در فصل تابستان پخته می‌شود و بسیار خوش طعم و عالی است. سوپ کره را می‌توانید در همه فروشگاه‌های دانمارکی تهیه کنید و از خوردن آن لذت ببرید. برای پخت این سوپ خوشمزه، از آبغوره، تخم مرغ، خامه، شکر و وانیل استفاده می‌شود و در کنار آن معمولا از بیسکویت، موز یا توت فرنگی استفاده می‌شود که بسیار عالی است.  این غذا، به عنوان یک شام خوشمزه و سبک دانمارکی استفاده می‌شود و بسیار پرطرفدار و محبوب است.

سوپ کره، از غذا های خوشمزه دانمارکی | یوروپ تورز

وینربرود، از شیرینی‌ های خوشمزه دانمارکی

وینربرود از آن دسته شیرینی‌های خوشمزه دانمارکی است که هر کسی بار اول آن را امتحان کند، مطمئنا از طعم آن شگفت زده خواهد شد. این شیرینی خوشمزه را باید پس از غذا های دانمارکی حتما امتحان کنید. این شیرینی محبوب دانمارکی را با شکر و باترکریم پر می‌کنند، که بسیار خوشمزه و خوش عطر است. وینربرود را می‌توانید در همه مغازه‌ها و شیرینی فروشی‌های دانمارکی تهیه کنید و از طعم آن لذت ببرید.

وینربرود، از شیرینی‌ های خوشمزه دانمارکی | یوروپ تورز

توت قرمز و خامه، از دسر های خوشمزه دانمارکی

قطعا پس از خوردن غذا های دانمارکی، خوردن یک دسر خوشمزه می‌تواند لذت خوردن غذا را برای شما بیشتر نماید و حسی بهتر را به شما منتقل کند. این دسر محبوب دانمارکی، معمولا در فصل تابستان سرو می‌شود و بسیار رنگارنگ و خوشمزه است. توت‌های قرمز و خوشمزه در ترکیب با خامه، طعمی به یادماندنی و عالی را به وجود می‌آورند که بسیار دوست داشتنی است و همه افراد از جمله جوانان، عاشق این دسر تازه و خوشمزه دانمارکی هستند.

توت قرمز و خامه، از دسر های خوشمزه دانمارکی | یوروپ تورز

ریسالاماند، از دسر های معروف دانمارکی

اگر به دنبال یک دسر خوش طعم و متفاوت در کشور دانمارک هستید، قطعا ریسالاماند می‌تواند یک انتخاب شگفت انگیز  و متفاوت باشد. این دسر خوشمزه، همان نسخه پودینگ برنج دانمارکی است که معمولا به صورت سرد سرو می‌شود و گیلاس‌های خوش رنگ و طعم به صورت گرم بر روی آن ریخته می‌شود. این دسر خوشمزه، در برخی از مراسمات خاص همچون کریسمس سرو می‌شود. در جشن کریسمس، در این دسر بادامی انداخته می‌شود و هر کسی که آن را پیدا کند، جایزه می‌گیرد و این باعث ایجاد یک حس رقابت و عالی میان افراد می‌شود.

ریسالاماند، از دسر های معروف دانمارکی | یوروپ تورز

اپل سکایور، از شیرینی‌ های خوشمزه دانمارکی

اپل سکایور، یکی از شیرینی‌های متفاوت و بسیار خوش طعم دانمارکی است که در این کشور طرفداران خاصی دارد. این نوع شیرینی، از پنکیک‌های کوچک و گردی درست شده‌اند که مغز آن با سیب پر شده و بر روی آن، شکر ریخته می‌شود. این پنکیک با مارمالاد سرو می‌شود که طعم آن را عالی‌تر می‌نماید. این پنکیک، یکی از شیرینی‌های سنتی دانمارکی است که در جشن کریسمس، یکی از مهمترین شیرینی‌هایی است که در خانه هر دانمارکی دیده می‌شود.

اپل سکایور، از شیرینی‌ های خوشمزه دانمارکی | یوروپ تورز

شیرینی دانمارکی

شیرینی دانمارکی از آن دسته شیرینی‌هایی است که نیاز به معرفی ندارد و در همه دنیا این شیرینی شناخته شده است و درست می‌شود. این شیرینی خوشمزه در کشور ایران نیز طرفداران ویژه‌ای دارد و در بیشتر شیرینی فروشی‌ها می‌توان آن را پیدا کرد. برای تهیه این شیرینی، از آرد، تخم مرغ، شیر، کره، نمک، وانیل و روغن استفاده می‌شود که ترکیب این مواد، شیرینی نرم و دوست داشتنی را به وجود می‌آورد که بسیار دوست داشتنی و عالی است.

شیرینی دانمارکی | یوروپ تورز

سوالات متداول غذاهای دانمارک

یکی از شناخته شده ترین غذا های دانمارک چیست؟

اسکوربورد، یکی از لذیذترین و شناخته شده ترین غذاهای دانمارک است.

نام معروف ترین شیرینی کشور دانمارک چیست؟

شیرینی دانمارکی از آن دسته شیرینی‌هایی است که نیاز به معرفی ندارد و در همه دنیا این شیرینی شناخته شده است و درست می‌شود.

محبوب ترین غذای دانمارک که به عنوان غذای ملی دانمارک شناخته شده است،چیست؟

قطعا اگر از یکی از دانمارکی‌ها در مورد محبوب‌ترین غذاهای دانمارک سوال کنید، او استکت فلسک را معرفی می‌کند. این غذا آنقدر در دانمارک محبوب است که در سال 2014 طبق نظرسنجی که میان دانمارکی‌ها انجام شد، این غذا به عنوان غذای ملی دانمارک معرفی شد.

یکی از غذا های بسیار محبوب دانمارک چیست؟

یکی از غذاهای دانمارکی که در میان مردم این کشور بسیار محبوب است، ژامبون پخته شده است که در سس خردل لعاب‌دار پخته می‌شود و بسیار لذیذ است.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!