معرفی غذا های بارسلونا و ویژگی های آن

معرفی غذا های بارسلونا و ویژگی های آن

غذا های بارسلونا، در این متن می‌خواهیم اطلاعاتی را درباره غذا های بارسلونا و ویژگی‌های آن، به شما ارائه دهیم. بارسلونا یک شهر بسیار خاص و زیبا است که …

در این متن می‌خواهیم اطلاعاتی را درباره غذا های بارسلونا و ویژگی‌های آن، به شما ارائه دهیم. بارسلونا یک شهر بسیار خاص و زیبا است که غذا‌های بسیار لذیذ و خوش طعمی دارد. شهر بارسلونا از یک نوع معماری منحصر به فرد و خاصی ساخته شده است. این شهر بهترین نوع فرهنگ غذایی را دارد و در آن، انواع بسیاری از غذا‌های سنتی و بین‌المللی در رستوران‌های مشهور جهان و به وسیله سر آشپز‌های بسیار خوب، پخته می‌شود.

در بارسلونا، شما می‌توانید بسته به میل و سلیقه خود هر نوع غذایی که می‌خواهید، چه سنتی و چه بین‌المللی را سفارش داده و میل کنید. از جمله غذا‌های خوش مزه و معروف این شهر می‌توان به بومبا، پاتاتاس براواس، نان و روغن زیتون، سس رومسکو، کالکوت، اسکالیوادا، زیتون کره‌ای و بسیاری دیگر از غذا‌ها و خوراکی‌ها اشاره کرد.

با ما همراه باشید تا در مورد غذا‌های بارسلونا و ویژگی‌های آن‌ها، توضیحاتی را برای شما بازگو نماییم.

غذا های بارسلونا | یوروپ تورز

غذاهای بارسلونا و بومبا

بومبا یک تاپاس بسیار لذیذ و خوش طعم در میان غذا‌های بارسلونا می‌باشد. این غذا اولین بار در یک رستوران بسیار کوچک با نام رابارسلونتا اختراع شد. معنای اسم این غذا، بمب است. دلیل انتخاب کردن چنین اسم عجیب و غریبی، این است که در هنگام درست کردن این غذا، از بمب‌هایی الهام گرفته شده است که در میان جنگ داخلی کشور اسپانیا استفاده می‌شد.

شکل و ظاهر این غذا کاملاً شبیه همان بمب‌ها ساخته شده است. این غذا مانند توپ‌هایی است که اندازه‌اش مثل یک توپ تنیس می‌باشد و مواد تشکیل دهنده آن، پوره سیب زمینی و گوشت است که درون پودر سوخاری گذاشته و غلتانده شده می‌باشد. این غذای لذیذ، در نهایت به همراه مقداری سس قرمز و یا دیگر سس‌ها سرو می‌شود. این غذا، یکی از لذیذ‌ترین غذا‌های موجود در کشور اسپانیا است و در شهر بارسلونای اسپانیا، بسیار شهرت دارد و محبوب است. بومبا یک غذای خاص و خوش طعم است که به شما پیشنهاد می‌کنم اگر به آنجا رفتید، حتماً از آن میل کنید.  

غذاهای بارسلونا و بومبا | یوروپ تورز

غذا های بارسلونا و پاتاتاس براواس

سیب زمینی یکی از محصولات کشاورزی بسیار پرکاربرد و محبوب می‌باشد که در تمام دنیا از آن برای طبخ غذا‌های لذیذ و خوش مزه استفاده می‌شود. با استفاده از سیب زمینی و ترکیب آن با مواد غذایی دیگر، می‌توان تعداد زیادی غذا‌های خلاقانه را اختراع و درست کرد.

در شهر بارسلونا، به غذا‌های سنتی و خلاقانه‌ای که به وسیله سیب زمینی درست می‌شوند، تاپاس گفته می‌شود. برای درست کردن غذا پاتاتاس براواس، باید سیب زمینی‌ها در اندازه‌های متفاوت و کوچک خرد بشوند و روی آن‌ها، از سس‌های مخصوص و تند، پوشیده گردد. این غذا در تمام شهر‌های کشور اسپانیا وجود دارد و تقریباً در همه رستوران‌ها به عنوان تاپاس سرو می‌شود.

با وجود این که درست کردن این غذا در تمام رستوران‌ها و مکان‌ها تقریباً یکسان است اما رستوران توماس که واقع در شهر بارسلونا است و در محله ساریا قرار دارد، یکی از بهترین و لذیذترین نوع این غذا را دارد. اگر زمانی به شهر بارسلونای اسپانیا سفر کردید، حتماً به رستوران توماس سری بزنید و این غذا که یکی از بهترین غذا‌های بارسلونا است را میل نمایید.

غذا های بارسلونا و پاتاتاس براواس | یوروپ تورز

غذا های بارسلونا و دسر پنلتز

یکی از قسمت‌های اصلی خوردن غذا، دسری است که باید پس از سرو غذای اصلی میل شود. افرادی که به شیرینی جات علاقه بسیاری دارند و طرفدار خوراکی‌های شیرین می‌باشند و در هر کجا که قدم می‌گذارند به دنبال غذا‌های شیرین هستند، می‌توانند از این دسر استفاده کنند. این دسر در شهر بارسلونا یک دسر بسیار محبوب و البته مجلسی و مناسبتی می‌باشد و مخصوص عید اول نوامبر است. این دسر یک بیسکوییت به شکل توپ است که درون آن مغز‌های متفاوت و متنوعی قرار دارد.

یکی از سنتی‌ترین و خوشمزه‌ترین مغز‌هایی که درون این دسر خوش طعم به کار می‌رود، دانه کاج است که آن را روی خمیر بادام میریزند. این شیرینی، یکی از محبوب‌ترین و خوشمزه‌ترین دسر‌های کشور اسپانیا می‌باشد و افراد، می‌توانند آن را به همراه یک فنجان قهوه و یا چای، میل نمایند و لذت ببرند. یکی از اصلی‌ترین بخش‌های غذا خوردن، سرو دسر است و این شیرینی، یک دسر بسیار مناسب برای هر فردی محسوب می‌شود.

غذا های بارسلونا و دسر پنلتز | یوروپ تورز

نان و روغن زیتون بارسلونا

یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین غذا‌های کاتالان، نام و روغن زیتون می‌باشد. این غذا با وجود این که بسیار راحت درست می‌شود، طعم خیلی خوبی هم دارد. شما می‌توانید نان و روغن زیتون را به همراه غذا‌های دیگری که می‌توان آن‌ها را با نان نوش جان کرد، میل کنید.

این غذا را به چند گونه درست می‌کنند. یکی از مدل‌های پخت آن به این صورت است که گوجه له شده را بر روی نان میریزید و سپس، مقداری از روغن زیتون خوش بو را به همراه نمک، بر روی نان می‌پاشید. اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که سیر را دوست دارند و از خوردن آن در غذا‌ها لذت می‌برند، می‌توانید قبل از آن که بخواهید گوجه را بر روی نان بریزید، مقداری سیر را بر سطح نان اضافه کنید.

به طور قطع، این غذا، یکی از لذیذ‌ترین و بهترین غذا‌های بارسلونا در کشور اسپانیا می‌باشد که طرفداران بسیاری در داخل و خارج کشور دارد. خوب است که شما برای یک بار هم که شده، مقداری از این غذا را بخورید و طعم آن را بچشید.

نان و روغن زیتون | یوروپ تورز

سس رومسکو

سس رومسکو یکی از خوش طعم‌ترین سس‌های موجود در جهان است که به همراه بسیاری از غذا‌های بارسلونا خورده می‌شود. گفته می‌شود که این سس برای اولین بار در شهر تارانگونا و در بخش جنوبی کشور اسپانیا اختراع شده است، اما اکنون آن را می‌توانید در تک به تک رستوران‌های سنتی کاتالان در شهر بارسلونای اسپانیا، پیدا کنید.

سس رومسکو از فلفل قرمز، سکه و انواع مغز‌ها تشکیل شده است و دارای طعم و مزه بسیار خوب است. شما می‌توانید این سس را بر روی غذا‌های گوشتی و یا غذا‌هایی که با ماهی درست می‌شوند بریزید و نوش جان کنید. برخی از افراد، این سس را با سبزیجات نیز میل می‌کنند.

در کل این سس قرمز رنگ، به دلیل طعم خوبی که دارد با اکثریت غذا‌ها طعم خوب و دلپذیری می‌گیرد. این سس، یکی از خاص‌ترین سس‌های جهان می‌باشد که طعم بسیار منحصر به فردی را دارا می‌باشد.

سس رومسکو | یوروپ تورز

زیتون کره ای بارسلونا

شهر بارسلونای اسپانیا، یکی از شهر‌های معروف این کشور است که در آن رستوران‌های بسیار خوبی قرار دارد که آن رستوران‌ها دارای سر آشپز‌های درجه یکی هستند.

رستوران مشهور البولی، یکی از رستوران‌های بسیار خوب شهر بارسلونا می‌باشد که در آن، سر آشپز بسیار خوب و معروفی به نام فران آدریا کار می‌کند. این رستوران، تا کنون پنج بار به عنوان بهترین رستوران دنیا انتخاب شده است و دلیلش وجود سر آشپز فران آدریا می‌باشد. او، از یک سری تکنیک‌های خاص و مواد‌های اولیه عجیبی استفاده می‌کرد و به وسیله آن‌ها، غذا‌های جدید و منحصر به فردی را می‌پخت و به مشتریان و مهمانان طعم‌های بی‌نظیری را هدیه می‌داد. یکی از غذا‌هایی که این سر آشپز اختراع کرده است، زیتون کره‌ای می‌باشد.

با وجود این که زیتون‌ها ظاهر منظمی دارند اما در این غذا، زیتون دوباره به وسیله اسانس زیتون درست و ساخته می‌شود. این غذا، یکی از غذا‌های بارسلونا است و بسیار منحصر به فرد می‌باشد که در یک سری از رستوران‌های خاص شهر بارسلونا درست می‌شود.

زیتون کره ای | یوروپ تورز

کالکوت

یکی از لذیذ‌ترین غذا‌های بارسلونا در کشور اسپانیا، کالکوت می‌باشد. کالکوت در اصل یک نوع گیاه کبابی است. کالکوت یک نوعی از پیازچه سبز رنگ می‌باشد و دارای تره است و با آن می‌توان یک غذای بسیار خوش طعم و خاص را طبخ کرد. این سبزی، دقیقاً در فصل پس از کریسمس، رشد آن شروع می‌شود و مردم شهر بارسلونا، این سبزی را بر روی آتش، به صورت کبابی طبخ می‌کنند.

پس از آن که این سبزی به صورت کبابی پخته شد، مردم بارسلونا پوسته سیاه روی آن را به طور معمول بر می‌دارند و سپس، آن ریشه شیرین و نسبتاً نازک این گیاه را درون سس رومسکو که یکی از بهترین و منحصر به فرد‌ترین سس‌های جهان است، می‌زنند و سپس آن را میل می‌کنند. این غذا یکی از بهترین غذا‌های بارسلونا در کشور اسپانیا می‌باشد که بیشتر در شهر بارسلونا سرو می‌شود.

کالکوت | یوروپ تورز

اسکالیوادا

یکی از غذا‌های بارسلونا که بسیار سنتی است، غذایی با نام اسکالیوادا است. نام این غذا به معنای پختن در خاکستر است که دلیل این نامگذاری، به نحوه پخت این غذا باز می‌گردد. برای پخت این غذا شما باید از مقداری سبزیجات مدیترانه‌ای مانند فلفل، پیاز و بادمجان استفاده کنید و آن‌ها را با یکدیگر ترکیب نمایید و سپس، آن‌ها رو بر روی خاکستر داغ بپزید. زمانی که این سبزیجات به صورت کبابی طبخ و پخته شدند، پوست آن‌ها از خود گیاه جدا می‌شوند.

این غذا یکی از خوش طعم‌ترین غذا‌های بارسلونا است که در منوی اکثریت رستوران‌های این شهر وجود دارد. این غذای لذیذ که یکی از بهترین غذا‌های بارسلونا است، در بیشتر مواقع با زیتون و یک نوع خاصی از ماهی، خورده می‌شود و بسیار لذت بخش است. اگر به این شهر سفر کردید، خوب است که حتماً طعم این غذا را بچشید. این غذا یکی از محبوب‌ترین غذا‌های بارسلونا می‌باشد.

اسکالیوادا | یوروپ تورز

سرسئولا

سرسئولا، یکی از غذا‌های بارسلونا  کشور اسپانیا است و بسیار خوش مزه و خوش طعم می‌باشد و جزء غذا‌های دریایی محسوب می‌شود و مواد آن از حیوانات دریایی تشکیل شده است. این غذا از ترکیب شدن انواع ماهی‌ها، میگو، صدف سیاه، ماهی مرکب، خرچنگ، صدف دو کفه‌ای و شاه میگو درست و پخته می‌شود.

برای طبخ این غذا باید تمام این مواد را در یک ظرفی که شامل گوجه، فلفل قرمز، روغن زیتون، لیمو، ادویه و دیگر مواد دلخواه شما می‌شود، ریخته و تفت داده شود. بعضی از افراد، اگر مایل باشند می‌توانند به این مواد، مقداری آرد و همبرگر نیز اضافه کنند. سرسئولا در اصل یکی از خاص‌ترین و لذیذترین غذا‌های بارسلونا است که در لیست غذا‌های دریایی این شهر قرار دارد.  

سرسئولا | یوروپ تورز

کرم کاتالانا

همان طور که قبلاً گفته شد، یکی از اصلی‌ترین بخش‌های خوردن غذا، دسر می‌باشد که مدتی پس از غذای اصلی سرو می‌شود. کرم کاتالانا یک دسر بسیار خوش طعم می‌باشد که محبوبیت بالایی میان افراد شهر بارسلونا دارد و جزء بهترین غذا‌های بارسلونا یا همان بهترین دسر‌های این شهر، محسوب می‌شود.

کرم کاتارانا، به عنوان کرم بروئل نیز، در میان مردم شناخته می‌شود. این کرم نوعی دسر می‌باشد که از ترکیب کارامل و مقداری کاستارد غلیظ تشکیل شده است. معمولاً برای خوش طعم کردن این دسر، از مواد مختلفی می‌توان استفاده کرد. از جمله مواد‌هایی که می‌توان به این دسر اضافه کرد، دارچین، لیمو و پرتقال است.

از بهترین مواد‌هایی که می‌توان برای خوش مزه‌تر کردن این دسر استفاده کرد، وانیل می‌باشد که طعم بسیار خوبی را به آن می‌دهد. از نوآوری‌هایی که امروزه در طبخ این دسر انجام می‌دهند، آن است که شکر را بر روی کرم، داغ می‌کنند. این دسر یکی از بهترین دسر‌های شهر بارسلونا است که هم برای دورهمی‌های خانوادگی و هم برای مهمانی‌ها بسیار مناسب است.

کرم کاتالانا | یوروپ تورز

غذا های بارسلونا و نکات آن

بارسلونا، یکی از شهر‌های معروف جهان است که در کشور اسپانیا واقع شده است. مردم این شهر، به مقدار زیادی به غذا‌هایی که می‌خورند اهمیت می‌دهند و از یک فرهنگ غذایی غنی و خوبی برخوردار هستند. غذا‌های بارسلونا در سطح جهان شهرت بسیاری دارند. این شهر دارای غذا‌های بسیار لذیذ و محبوبی است و تعدادی از آن‌ها در این متن به شما معرفی شده است.

غذا‌های بارسلونا دارای تنوع‌ها و تفاوت‌های زیادی هستند و در تمام جهان شهرت دارند. این شهر دارای رستوران‌های بسیار معروف و سر آشپز‌های مجرب و کاربلد است و یکی از بهترین مکان‌هایی می‌باشد که شما می‌توانید آن را به عنوان یک سفر توریستی انتخاب نمایید و از لذیذ‌ترین غذا‌های بارسلونا لذت ببرید. با تشکر از شما که تا این لحظه با ما همراه بودید.

غذا های بارسلونا و نکات آن | یوروپ تورز

سوالات متداول غذا های بارسلونا

یکی از دسر های محبوب بارسلونا چیست؟

دسر پنلتز، یکی از قسمت‌های اصلی خوردن غذا، دسری است که باید پس از سرو غذای اصلی میل شود. افرادی که به شیرینی جات علاقه بسیاری دارند و طرفدار خوراکی‌های شیرین می‌باشند و در هر کجا که قدم می‌گذارند به دنبال غذا‌های شیرین هستند، می‌توانند از این دسر استفاده کنند.

یکی از بهترین سس های مخصوص بارسلونا چیست؟

سس رومسکو یکی از خوش طعم‌ترین سس‌های موجود در جهان است که به همراه بسیاری از غذا‌های بارسلونا خورده می‌شود. گفته می‌شود که این سس برای اولین بار در شهر تارانگونا و در بخش جنوبی کشور اسپانیا اختراع شده است.

غذای بومبا چیست؟

شکل و ظاهر این غذا کاملاً شبیه همان بمب‌ها ساخته شده است. این غذا مانند توپ‌هایی است که اندازه‌اش مثل یک توپ تنیس می‌باشد و مواد تشکیل دهنده آن، پوره سیب زمینی و گوشت است که درون پودر سوخاری گذاشته و غلتانده شده می‌باشد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!