با خوشمزه ترین غذا های اتریش آشنا شوید

با خوشمزه ترین غذا های اتریش آشنا شوید

غذا های اتریش، امروزه گردشگران و توریست‌های بسیار زیادی به دنبال لیستی از لذیذترین و خوشمزه‌ترین انواع غذا‌های اتریش هستند تا از این طریق در …

غذا های اتریش: امروزه گردشگران و توریست‌های بسیار زیادی به دنبال لیستی از لذیذترین و خوشمزه‌ترین انواع غذا‌های اتریش هستند تا از این طریق در سفرشان به سوی این کشور، در بهترین و شیک‌ترین رستوران‌های اتریشی از معروف‌ترین این غذا‌ها میل نمایید. بی‌شک شما می‌توانید با چشیدن غذا‌های مختلف اتریشی به وضوح می‌توانید شاهد تفاوت‌های فاحش میان غذا‌های کشور خود و اتریش باشید. از معروف‌ترین و لذیذترین این غذا‌ها می‌توان به مواردی از جمله سوپ فریتاتن، کوفته سیب زمینی و برتیائوزه اشاره کرد.

خوشمزه ترین غذا های اتریش | یوروپ تورز

معرفی لذیذ ترین غذاهای اتریش

آیا شما نیز به دنبال لیستی از لذیذترین و معروف‌ترین غذا های اتریش هستید؟ آیا می‌دانید که در سفرتان به کشور اتریش از چه غذا‌های محبوبی می‌توانید میل داشته باشید؟

کشور اتریش با واقع شدن در قلب اروپا، از سالیان دراز مورد توجه بسیاری از گردشگران و مسافران بوده است به طوری که شما می‌توانید سالانه شاهد مسافرت میلیون‌ها گردشگر به سوی این کشور باشید. کشور اتریش از تاریخ و فرهنگ بسیار کهن و باشکوهی برخوردار می‌باشد که توانسته است این فرهنگ اصیل خود را به اشکال و جنبه‌های بسیار مختلف به نمایش بگذارد که بی‌شک یکی از بهترین این جنبه‌ها را غذا‌های این کشور شامل می‌شود.

غذا های اتریش در میان کشور‌های اروپای میانی از شهرت و محبوبیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد و همین را می‌توانید به راحتی در دیگر کشور‌ها نیز مشاهده کنید به طوری که امروزه در بسیاری از رستوران‌های بین‌المللی کشور‌های دیگر می‌توانید شاهد منو غذا های اتریش نیز باشید. از معروف‌ترین و لذیذترین غذا های اتریش می‌توان موارد زیر را نام برد:

  • شنیتسل گوشت گوساله
  • کوفته سیب زمینی
  • تافه اشپیتز
  • اشپتزله
  • سوپ فریتاتن
  • برتیائوزه
  • اشترودل سیب
  • شیرینی کایزشمان

با ما همراه باشید تا در ادامه مقاله در مورد هر یک از بهترین و بی‌نظیرترین غذا های اتریش توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم.

معرفی لذیذ ترین غذاهای اتریش | یوروپ تورز

شنیتسل گوشت گوساله اتریشی

از لذیذترین و بی‌نظیرترین غذا های اتریش می‌توان به شنیتسل گوشت گوساله اشاره کرد که از محبوب‌ترین غذا‌های میان مردم اتریشی بوده و آن را در لیست غذا‌های سنتی این کشور نیز می‌توانید مشاهده کنید. توجه داشته باشید که این غذا از گوشت بوقلمون و مرغ نیز تهیه و آماده می‌شود ولی بسیاری از گردشگران و مسافران بر این باورند که گوشت گوساله از لذیذترین انواع این غذا می‌باشد که به همراه سالاد‌های بسیار متنوع و ژله‌های گوناگون سرو می‌شود.

اگر دوست دارید تا در سفرتان به این کشور از لذیذترین انواع شنیتسل‌ها میل کنید می‌توانید رستوران‌های شهر وین را در اولویت‌های خود قرار دهید و این غذا را در یکی از بهترین رستوران‌های وین امتحان کنید. همچنین اشاره به این نکته ضروری است که شما می‌توانید رستوران‌های حلال را نیز در وین پیدا کنید که گوشت گوساله حلال را داشته و این غذا را با اصول احکام اسلامی تهیه و طبخ می‌کنند.

شنیتسل گوشت گوساله اتریشی | یوروپ تورز

کوفته سیب زمینی اتریشی

شکم گردی و غذا از مهمترین آیتم‌هایی می‌باشد که در سفر و گردشگری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و همین امر سبب شده است که گردشگران قبل از سفر خود به دنبال لذیذترین غذا‌های مقصد خود باشند. همچنین خانم‌ها خانه دار بسیاری به دنبال تهیه و آماده کردن غذا‌های متنوع از کشور‌های مختلف هستند که بی‌شک غذا های اتریش همیشه در اولویت بوده و از دیگر مشهورترین غذا‌های این کشور می‌توان به کوفته سیب زمینی اشاره کرد.

این کوفته از غذا‌های قدیمی و سنتی کشور اتریش بوده که به دو شکل شیرین و مرزه دار تهیه و سرو می‌شود. توجه داشته باشید که افراد می‌توانند با توجه به ذائقه خود یکی از انواع این کوفته را انتخاب کرده و آن را سفارش دهند که البته ما پیشنهاد می‌کنیم تا از هر دو انواع این کوفته سیب زمینی میل کنید و به لذیذ بودن هر کدام از آن‌ها پی ببرید.

نوع شیرین این کوفته‌ها را به همراه خامه، دانه‌های خشخاش و میوه‌های مختلف سرو می‌کنند و این امر در حالی است که نوع مرزه دار آن را نیز به همراه گوشت‌های کباب شده سرو کرده و با سبزیجات مختلف نیز آن را تزیین می‌نمایند. شما نیز اگر به دنبال بهترین غذا های اتریش هستید که به ذائقه شما نیز نزدیک باشد می‌توانید کوفته سیب زمینی اتریشی را در اولویت‌های خود قرار دهید.

کوفته سیب زمینی اتریشی | یوروپ تورز

تافه اشپیتز اتریشی

از دیگر لذیذترین و خوشمزه‌ترین انواع غذا های اتریش می‌توان به تافه اشپیتز اشاره کرد که این غذا از تکه‌های بزرگ گوشت آبپز شده تهیه و آماده می‌شود که این گوشت را به همراه انواع سبزیجات تازه آبپز شده سرو می‌کنند که آبپز بودن تمام مواد اولیه این غذا نشان از سالم و لذیذتر بودن آن می‌باشد و همین امر نیز سبب شده است که بسیاری از گردشگران و توریست‌ها چشیدن این غذا را در اولویت‌های خود قرار دهند.

توجه داشته باشید که در رستوران‌های بسیار شیک و مدرن این کشور، این غذا را به همراه کوفته‌های سیب زمینی و خمیری تزیین می‌کنند که با دیدن آن ناخودآگاه اشتهایتان چند برابر افزایش می‌یابد. یکی از مهمترین و مشهورترین رستوران‌هایی که در طبخ این غذا از شهرت بسیار زیادی برخوردار می‌باشد، رستوران پلاخوتا بوده که شما نیز می‌توانید برای میل کردن این غذای لذیذ اتریشی به این رستوران مراجعه کنید.

تافه اشپیتز اتریشی | یوروپ تورز

اشپتزله اتریشی

اشپتزله از دیگر مهمترین و مشهورترین غذا های اتریش بوده که هر چقدر این تکه‌های اشپتزله نازک و بلند باشد نشان از مهارت سرآشپز آن می‌باشد. توجه داشته باشید که این غذا شباهت بسیار زیادی را به پاستا داشته ولی با این تفاوت که از طعم بسیار متفاوتی برخوردار می‌باشد.

اگر به دنبال یکی از متفاوت‌ترین و خاص‌ترین غذا های اتریش هستید می‌توانید اشپتزله را در اولویت‌های سفارشی خود قرار داده و در اولین فرصت به دست آمده در یکی از بهترین رستوران‌های این کشور این غذا را میل کنید. همچنین توجه داشته باشید که این غذا به همراه پنیر و پیاز بسیار زیادی تهیه و طبخ می‌شود که در زمان‌ها قدیم نیز این غذا یکی از غذا‌های سلطنتی بوده و امروزه می‌توانید در کوچک‌ترین رستوران‌های این کشور نیز شاهد سرو آن باشید.

اشپتزله اتریشی | یوروپ تورز

سوپ فریتاتن اتریشی

کشور اتریش نیز مانند سایر کشور‌های دیگر دارای انواع سوپ‌های خوشمزه و لذیذی می‌باشد که هر یک از آن‌ها از مواد اولیه به خصوص و تازه‌ای تهیه و آماده می‌شود. از مهمترین و بی‌نظیرترین این سوپ‌ها می‌توان به سوپ فریتاتن اشاره کرد که بسیاری از رستوران‌ها از این سوپ به عنوان پیش غذا استفاده می‌کنند. طعم و ارزش غذایی بسیار بالای این سوپ سبب شده است تا امروزه اسم آن را در لیست بهترین غذا های اتریش مشاهده کنیم.

سوپ فریتاتن از برش‌های نازک پنکیک آماده شده است که در بسیاری از رستوران‌ها تکه‌های کوچکی از کوفته‌های سمولینا و کوفته‌های سرخ شده را در داخل این سوپ‌ها مشاهده کنید. همچنین لازم به ذکر است که در بسیاری از مواقع نیز داخل این سوپ پنیر و تکه نان مشاهده کرد که این مواد می‌توانند بر لذت و طعم این سوپ افزوده و یکی از بی‌نظیرترین غذا‌های کشور اتریش را میل کنید.

سوپ فریتاتن اتریشی | یوروپ تورز

برتیائوزه اتریشی

از دیگر لذیذترین و مشهورترین انواع غذا های اتریش می‌توان به برتیائوزه اشاره کرد که این غذا در مناطق مختلف این کشور به نام‌های بسیار مختلف شناخته می‌شود و شما می‌توانید لذیذترین انواع آن را در شهر‌های نزدیک به کوه‌های آلپ مشاهده و میل کرد. غذای مذکور بر روی تخته‌ای چوب سرو می‌شود که روی آن را اسنک‌های متنوعی از گوشت‌های مختلف از جمله گوشت ماهی پوشش داده که البته برای تزیین آن نیز از خامه، پنیر، گوجه فرنگی و خیارشور استفاده می‌کنند.

غذای مذکور به همراه نان و انواع ترشیجات نیز سرو می‌شود و شما می‌توانید تنوع بسیار بالایی از این غذا را در شهر‌ها و رستوران‌های بسیار مختلف کشور اتریش مشاهده کنید. امروزه اسم این غذا را در تمام رستوران‌های این کشور می‌توان مشاهده کرد و با توجه به ذائقه خود یکی از انواع متنوع آن را سفارش داده و صرف نمود.

برتیائوزه اتریشی | یوروپ تورز

دونر کباب اتریشی

به لطف مردم ترکیه‌ای که در این کشور زندگی می‌کنند شاهد برخی از غذا‌های ترکی نیز در لیست معروف‌ترین غذا‌های اتریش هستیم که از مهمترین و لذیذترین این غذا‌ها می‌توان به دونر کباب اشاره نمود که امروزه این غذا از مشهورترین غذا‌های خیابانی این کشور بوده و شما می‌توانید بهترین و باکیفیت‌ترین انواع این غذا را در هر یک از رستوران‌های اتریش میل کنید.

لازم است بدانید که طعم میان ونر‌های ترکی با دونر‌های اتریشی کمی متفاوت می‌باشد و شما می‌توانید با چشیدن هر یک از آن‌ها به این تفاوت پی ببرید. لازم است بدانید که امروزه ساندویچ‌های بسیار لذیذی از این دونر کباب تهیه و سرو می‌شود که بسیاری از دانش‌آموزان و دانشجویان از مشتریان ثابت این ساندویچ‌ها هستند چرا که با هزینه کمتری می‌توان به میان وعده‌ی لذیذی را میل کرد.

دونر کباب اتریشی | یوروپ تورز

جگر و سوسیس پنیری اتریشی

از دیگر مشهورترین و معروفترین غذا‌های اتریش می‌توان به سوسیس‌های پنیری به همراه جگر اشاره کرد که توصیه می‌کنیم این غذای بسیار لذیذ و بی‌نظیر را به هیچ وجه از دست ندهید. داخل سوسیس‌ها را از پنیر‌های خوشمزه پر کرده‌اند که در هنگام گریل شده پنیر داخل سوسیس‌ها آب شده و طعم بسیار شگفت‌انگیزی را به همراه دارد. همچنین در بسیاری از رستوران‌های این شهر می‌توانید این سوسیس‌ها را به همراه جگر و پنیر‌های مختلف نیز میل کنید.

جگر و سوسیس پنیری اتریشی | یوروپ تورز

اگر شما نیز قصد دارید تا در مدت زمان سفر و بازدیدتان از این کشور از بهترین غذا‌های اتریشی میل کنید می‌توانید سوسیس پنیری به همراه جگر را در اولویت‌های خود قرار دهید و لذت واقعی سوسیس را برای خود به ارمغان‌آورید.

پنکیک پالات شینکن اتریشی

ادغام فرهنگ‌های بسیار مختلف با یکدیگر می‌تواند لذت‌ها و طعم‌های بسیار شگفت‌انگیزی را به دنبال داشته باشد به طوری که شما می‌توانید در این کشور شاهد غذای مجارستانی باشید که پنکیک پالات شینکن یکی از این غذا‌ها بوده و در زمان حکومت امپراتوری کشور اتریش وارد آشپزخانه دربار سلطنتی شده و توانست در کوتاه‌ترین زمان ممکن به یکی از محبوب‌ترین غذا‌ها در این کشور تبدیل شود.

پالات شینکن از پنکیک‌های نازک به همراه انواع مربا‌ها تهیه و سرو می‌شود… توجه داشته باشید که این شیرینی یکی از دسر‌های بسیار لذیذ در این کشور بوده و به همراه بستنی وانیلی مورد سرو واقع می‌شود. شما نیز می‌توانید بعد از غذای مورد نظر خود، این شیرینی را سفارش داده و میل کنید.

پنکیک پالات شینکن اتریشی | یوروپ تورز

در نظر داشته باشید که این شیرینی در کشور مجارستان نیز آماده و تهیه می‌شود که البته طعم آن در مقایسه با پنکیک‌های اتریشی کمی متفاوت‌تر می‌باشد. اگر شما نیز دوست دارید تا از این شیرینی برای مهمانی‌های خود تهیه و آماده کنید می‌توانید به راحتی با کسب اطلاعات در مورد طرز پخت آن، یکی از لذیذترین این شیرینی‌ها را تهیه و سرو کنید.

اشترودل سیب اتریشی

اشترودل سیب که یکی از مشهورترین و خوشمزه‌ترین غذا‌های اتریش می‌باشد توانست است اسم خود را در منوی بین‌المللی بسیاری از رستوران‌های کشور دیگر مشاهده کنید. این دسر بسیار خوشمزه و لذیذ می‌باشد که از خمیر شیرین و دلپذیر تهیه و آماده می‌شود که داخل آن را از کشمش و سیب پر کرده و با سس‌های وانیلی نیز مورد سرو قرار می‌گیرد. همچنین در نظر داشته باشید که این دسر در بسیاری از جشنواره و فستیوال‌های این کشور تهیه و سرو می‌شود. امروزه در بسیاری از قهوه خانه این کشور نیز می‌توانید این دسر بسیار لذیذ و خوشمزه را پیدا کرده و آن را صرف نمایید.

اشترودل سیب اتریشی | یوروپ تورز

شیرینی کایزشمان اتریشی

و در آخر سعی بر آن داریم تا در مورد شیرینی کایزشمان که از مهمترین غذا‌های اتریش می‌باشد توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم. این شیرین از برش‌های پنکیک بسیار نرم به همراه مقداری شکر، زرده تخم مرغ، سس سیب تهیه و آماده می‌شود که در برخی از رستوران‌ها آن را به همراه انواع میوه‌ها تازه نیز سرو می‌کنند که در این صورت از لذت بی‌نظیری برخوردار می‌شود. شما نیز حتماً در سفرتان به این کشور از این شیرینی میل نمایید و آن را در اولویت‌های خود قرار دهید.

شیرینی کایزشمان اتریشی | یوروپ تورز

سوالات متداول غذا های اتریش

غذاهای اتریش به طور کلی چگونه است؟

غذا‌های اتریش در میان کشور‌های اروپای میانی از شهرت و محبوبیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد و همین را می‌توانید به راحتی در دیگر کشور‌ها نیز مشاهده کنید به طوری که امروزه در بسیاری از رستوران‌های بین‌المللی کشور‌های دیگر می‌توانید شاهد منو غذا‌های اتریش نیز باشید.

یکی از محبوب ترین غذای گوشت گوساله ای اتریش، چه غذایی است؟

از لذیذترین و بی‌نظیرترین غذا‌های اتریش می‌توان به شنیتسل گوشت گوساله اشاره کرد که از محبوب‌ترین غذا‌های میان مردم اتریشی بوده و آن را در لیست غذا‌های سنتی این کشور نیز می‌توانید مشاهده کنید.

آیا فقط در کشور اتریش، غذای اصیل این کشور یافت میشود؟

به لطف مردم ترکیه‌ای که در این کشور زندگی می‌کنند شاهد برخی از غذا‌های ترکی نیز در لیست معروف‌ترین غذا‌های اتریش هستیم که از مهمترین و لذیذترین این غذا‌ها می‌توان به دونر کباب اشاره نمود که امروزه این غذا از مشهورترین غذا‌های خیابانی این کشور بوده و شما می‌توانید بهترین و باکیفیت‌ترین انواع این غذا را در هر یک از رستوران‌های اتریش میل کنید.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!