09107636326 --- 021-88851080
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

شهر درسدن آلمان

درسدن آلمان مرکز و دومین شهر بزرگ زاکسون (ایالت ساکسونی) است. شهر درسدن در کرانه رود الب و در نزدیکی مرز کشور جمهوری چک واقع شده است. این شهر در مساحتی حدود سیصد و بیست و نه کیلومتر مربع و در ارتفاع صد و سیزده متری از سطح دریا جدا شده است. این منطقه دارای پانصد و پنجاه و یک هزار نفر جمعیت شهری و نهصد و هشتاد هزار نفر جمعیت روستایی است که در سال ۱۲۰۶ در شرق آلمان بنا نهاده شده است.
جغرافیای شهر درسدن آلمان
شهر درسدن آلمان در هر دو طرف ساحل رود الب، با کوه پایه های کوه های «اور شرقی» از سمت جنوب، صخره های گرانیتی با شیب زیاد «لوساتیان» در سمت شمال و کوه های سنگی «الب» در شرق واقع شده است. نزدیک ترین شهرها به شهر درسدن آلمان، شهر چمنیتز در شصت و دو کیلومتری جنوب غربی، شهر لایپزیک در صد کیلومتری شمال غربی و شهر برلین در صد و شصت و پنج کیلومتری شمال این شهر هستند. درسدن و پراگ جمهوری چک در فاصله ی دویست کیلومتری هم قرار گرفته اند.
شهر درسدن آلمان با ۶۳ درصد فضای سبز و مناطق جنگلی، یکی از سر سبزترین شهرهای اروپا است. سفر به درسدن به عنوان یک مقصد سبز و یا تحصیل در درسدن به عنوان شهری در بین مراتع جنگلی، مناطق محافظت شده ی طبیعی، پارک های زیبا و بناهای تاریخی و جذاب، می تواند توریست ها و مهاجران زیادی را به خود جذب کند.
تابستان هایی با گرمای ملایم با میانگین دمای نوزده درجه سانتی گراد در ماه جولای و زمستان هایی سردتر از میانگین کشور آلمان با متوسط دمای صفر درجه سانتی گراد در ماه ژانویه و معمولاً بدون رطوبت زیاد نشان دهنده ی آب و هوای این شهر است.
به دلیل قرارگیری در کرانه های رود الب که آب های سطحی کوه های اور از آن جریان پیدا می کنند، سیستم های ضد سیل مانند کانال های درون شهری و مناطق خالی از سکنه برای کاهش ریسک خرابی سیل در درسدن آلمان اهمیت زیادی دارند.

تاریخ شهر درسدن آلمان
با وجود اینکه شهر درسدن آلمان یک شهر نسبتاً جدید برای ژرمن ها است و آن ها پس از اقوام اسلاو به آن وارد شدند، اما این منطقه حتی در ۷۳۰۰ سال قبل از میلاد مسیح ساکنانی داشته است. با حرکت ژرمن ها به سمت مناطق شرقی و توسعه ی استخراج معادن در کوه های اور، توسعه این منطقه و شهر درسدن سرعت گرفت. نام شهر درسدن در واژه شناسی به معنای «مردم جنگل» است. درسدن بعدها به ایالت زاکسون تبدیل شد.
در جریان جنگ جهانی دوم، درسدن به عنوان مرکز ایالت ساکسونی (زاکسون) یکی از نقاط اتکای مهم دفاعی ارتش نازی برای جلوگیری از پیشرفت نیروهای شوروی بود. بمباران درسدن که از سیزدهم تا پانزدهم سال ۱۹۴۵ توسط نیروی هوایی سلطنتی بریتانیا و نیروی هوایی ارتش ایالت متحده اتفاق افتاد و طی آن بیش از هزار و ششصد تن بمب های قدرتمند به این شهر ریخته شد، به گفته مقامات نازی باعث کشته شدن دویست هزار انسان که اغلب آن ها زنان و کودکان بودند شد. مقامات وقت آمریکایی بر این نظر اند که این بمباران در تضعیف ارتش نازی و شکست آن ها اثر زیادی داشته است.

فرهنگ و معماری شهر درسدن آلمان
هنرمندان نامدار متعددی مانند «کارل ون وبر»، «ریچارد واگنر»، «ارنست لودویگ»، «ریچارد استراوس» و… بخشی از زندگی خود را در درسدن آلمان گذرانده و اثراتی بر خود بر جای گذاشته اند. شهر درسدن همچنین میزبان تعداد قابل توجهی از کلکسیون های مهم هنری، مراکز موسیقیایی شناخته شده در سراسر جهان و بناهای فوق العاده از دوره های مختلف معماری که تعداد زیادی از آن ها بعد از بمباران درسدن در ۱۹۴۵ بازسازی شده اند، می باشد.
خانه ی اپرا، بناهایی با معماری فوق العاده، موزه های متعدد در شرایط آب و هوایی لذت بخش، گردشگران زیادی را برای سفر به درسدن یا «فلورانس الب» تشویق می کند. این شهر حدود سیزده هزار بنای فرهنگی ثبت شده و ۸ منطقه ی محافظت شده فرهنگی است.

اقتصاد درسدن آلمان
تا قبل از اتفاقات بعد از جنگ جهانی دوم و جدایی آلمان شرقی و غربی، درسدن یکی از نقاط اصلی و مهم اقتصادی آلمان بود. در آن دوره و تا قبل از سال ۱۹۹۰،شهر درسدن با رشد بسیار پایین اقتصادی ر مقایسه با شهر های غربی آلمان مواجه شد. در سال ۱۹۹۰ اقتصاد شهر درسدن آلمان در تقابل به کالپس اقتصادی اتحاد جماهیر شوروی و دیگر بنگاه های اقتصادی بلوک شرق قرار گرفت. بعد از اتحاد آلمان شرقی و غربی، واحد های اقتصادی درسدن آلمان، به دلیل ورود به فضای آزاد تجاری و رقابت با صنایع غرب آلمان با شکست ونابودی مواجه شدند. در این زمان با کمک دولت فدرال آلمان و راه اندازی قوانین و واحد پولی جدید، شهر درسدن پیشرفت اقتصادی خود را سریع تر از دیگر شهر ها پیش گرفت. البته نرخ بیکاری هنوز هم در این شهر با نوسان بین ۱۳ تا ۱۵ درصد، بالا به نظر می رسد.

تحصیل در درسدن آلمان
برای تحصیل در آلمان و شهر درسدن یکسری پیش نیازهایی وجود دارد که متقاضی باید بتواند آن ها را آماده کند؛ تسلط کافی بر روی زبان آلمانی یا انگلیسی و امکان اخذ ویزای آلمان یا ویزای شینگن از این دسته اند. شهر درسدن آلمان محل تعداد مناسبی از دانشگاه های شناخته شده است، اما در بین شهر های آلمان، این شهر مقصد جدیدتری برای دانشجویان است. تعدادی از مراکز دانشگاهی شهر درسدن عبارت اند از:
• دانشگاه صنعتی درسدن (با بیش از سی و شش هزار دانشجو و تاسیس شده در سال ۱۸۲۸)
• دانشگاه علوم درسدن (تاسیس شده در ۱۹۹۲ با بیش از شش هزار دانشجو)
• آکادمی هنرهای زیبای درسدن (تاسیس شده در ۱۷۶۴ و محل رشد برخی هنرمندان بزرگ آلمانی)
• کالج موسیقی کارل ما ریا ون وبر (تاسیس شده در سال ۱۸۵۶)
شهر درسدن آلمان با میزبانی از زیبایی های فوق العاده بصری طبیعی و مصنوعی، معماری، فرهنگ و هنر خارق العاده و آب و هوای معتدل خود، مقصدی جذاب برای گردشگران و مهاجران است. این شهر با سرعت زیادی در زمینه های علمی و اقتصادی در حال پیشرفت است و خود را به شرایط شهر های غربی آلمان نزدیک می کند.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۶ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص بلیط آلمان، وقت سفارت آلمان، ویزای آلمان ، تور آلمان و تور اروپا ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

با ما تماس بگیرید

  • پیشنهادات مناسبی برای خرید تور و رزرو هتل داریم.

تلفن تماس: 88851080-021

مطالب مرتبط

۲۲ فروردین ۱۳۹۷

بهترین زمان سفر به آلمان آلمان از کشورهای مهم و صنعتی اروپاست و نام رسمی آن جمهوری ...

۱۳ دی ۱۳۹۶

ویزای آلمان هرکسی قصد مهاجرت از ایران و شروع یک زندگی جدید در کشوری اروپایی را داشته ...

۳۰ آبان ۱۳۹۶

بهترین دیدنی های آلمان جمهوری فدرال آلمان دارای ۹ همسایه در اطراف خود دارد، دانمارک از شمال، ...

نظر دهید

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

طراحی و اجرا یوروپ تورز

همین الان تماس بگیرید

درخواست ویزا
ثبت شماره از شما، تماس با ما