سفرنامه فنلاند | معرفی – تصاویر – تاریخچه

سفرنامه فنلاند | معرفی – تصاویر – تاریخچه

امروزه سفر به فنلاند بین افراد بسیار پر طرفدار است در سفر به فنلاند باید یک سری مسائل هم چون موقعیت جغرافیایی، فرهنگ، زبان، جاذبه گردشگری و غیره را بدانید که با خواندن سفرنامه فنلاند می توانید تمام این اطلاعات را کسب کنید. فنلاند کشوری است سرد پس در سفر به فنلاند لباس گرم به همراه داشته باشید و برای مدیریت هزینه های سفر به فنلاند بهتر است از طریق تور ها به این کشور سفر کنید.

آشنایی با فنلاند

افراد قبل از سفر به فنلاند لازم است یک سری اطلاعات در زمینه این کشور داشته باشند مثلا فنلاند کشوری در شمال اروپا که پایتخت آن هلسینکی می باشد حدود 78 درصد مردمان فنلاند پیرو آیین لوتری از دین مسحیت هستند و 20 درصد آنان هم هیچ مذهبی ندارند.

اگر به جدول کیفیت زندگی نگاه بیندازید کشور فنلاند را در صدر این جدول مشاهده می نمایید. هر کشور برای جلب نظر گردشگر باید بستر های مناسب خودرا پیدا کند در این بین فنلاند در زمینه جنگل، دریا و ورزش های یخی بستر مناسب خود را یافته و هر ساله گردشگران زیادی را جذب می نماید. و اغلب افراد سفر به فنلاند را برای جنگل بگر و ورزش های زمستانی اش انتخاب می کنند. همه ساله گردشگران بسیاری با استفاده از تور فنلاند و تور اروپا  به این کشور سفر می کنند.

آشنایی با فنلاند
آشنایی با فنلاند

موقعیت جغرافیایی فنلاند

در سفرنامه فنلاند آمده که  کشوری در قسمت شمال قاره اروپا در منطقه ای به نام اسکاندیناوی است از نظر موقعیت جغرافیایی در 22 تا 32 درجه شرقی و 60 تا 70 درجه غربی قرار گرفته است. از نظر موقعیت مکانی با نروژ از شمال، با روسیه از شرق و با سوئد از غرب همسایه است. این کشور از جهت غرب، جنوب و جنوب غربی با خلیج بوتنی، خلیج فنلاند و دریای بالتیک راه دارد. فنلاند کشوری است که 86 درصد آن از جنگل و 10 درصد آن از دریاچه تشکیل شده است.در سفربه فنلاند هم از جنگل و هم دریا می توان لذت برد.

موقعیت جغرافیایی فنلان
موقعیت جغرافیایی فنلان

زبان مردمان فنلاند

زبان یک کشور اولین مسئله قابل بررسی در مورد فرهنگ آن کشور می باشد در فنلاند دو زبان فنلاندی و سوئدی رسمیت دارد البته سوئدی در چند منطقه ساحلی در غرب، جنوب، و منطقه خود گردان الند رواج دارد. در سفر به فنلاند برای راحتی گردشگر به همراه داشتن مترجم الزامی است.

زبان مردمان فنلاند
زبان مردمان فنلاند

فرهنگ مردمان فنلاند

مردمان فنلاند بسیار وطن پرست هستند و همین مسئله سبب می شود که اگر فردی به آداب و رسوم آنان بی احترامی کنند ناراحت شوند. فنلاندی ها به واژگان بسیار اهمیت می دهند و همیشه بهترین واژگان را برای رساندن مفهوم خود به کار می برند که این مسئله سبب شده تا از صحبت های بیهوده اجتناب نمایند.

مذهب در فنلاند

در سفرنامه فنلاند آمده که وقتی حرف از مذهب در کشور فنلاند به میان می آید کمترین خطر برای بازدید کنندگان وجود دارد چرا که 84 درصد مردمان فنلاند پیرو کلیسای لوتر می باشند. اگر قصد سفر به فنلاند را دارید باید بدانید که کلیسا برای مردمان فنلاند بسیار حائز اهمیت می باشد در سفر به فنلاند باید به مذهب مردمان بومی احترام بگذارید.

مذهب در فنلاند
مذهب در فنلاند

جاذبه های گردشگری فنلاند:

یکی از دلایل سفر به فنلاند جاذبه های گردشگری فنلاند می باشد که همه ساله بسیاری را با تور فنلاند و تور اروپا قصد داریم با زیباترین مناطق فنلاند آشنا شویم. در سفر به فنلاند به دنبال مکان هایی دنج و بکر باشید چراکه بسیار لذت بخش است.

لیوای:

منطقه ای بکر و دست نخرده در فنلاند این مکان را مقصدی دوست داشتنی تبدیل کرده است این منطقه زیبا در فصل زمستان اقامتگاهایی برای مسافران دارد تا لحظاتی به یاد داشتنی در این طبیعت زیبا داشته باشند. این منطقه در فینیش لپلند قرار دارد از امکانات لیوای می توان به مسیر های چند کیلومتری مخصوص اسکی و اسنوبورد اشاره نمود.

در این ناحیه فعالیت های هیجان انگیزی نظیر سورتمه سواری با گوزن های شمالی، ماهیپیری و استراحت در یک سونای فضای باز اشاره نمود. در سفر به فنلاند این مناطق بازدیدکننده بسیار زیادی دارد که می تواند خاطرات زیبایی را برای نگارش سفرنامه فنلاند برای شما ثبت کنند.

لیوای
لیوای

تامپری:

تامپری سومین شهر بزرگ فنلاند است اما هنوز به یک کلان شهر تبدیل نشده و بیشتر شبیه محلات می باشد این شهر به میراث تاریخی بسیار معروف می باشد به گونه ای که مجموعه واپریکی و موزه تاریخی طبیعی و تالار افتخارات هاکی را در دل خود جای داده است.

در سفرنامه فنلاند آمده است که تامپری مکانی مناسب برای ورزش هایی چون اسکی، هاکی است و خواهان زیادی دارد اما اگر فردی به ورزش تمایلی نداشته باشد این شهر دارای پارک داک و گیاه شناسی هیتنپا است که بسیار دیدنی است در مرکز شهر پارک سارکانییمی ادونچر دارای آکواریوم، آسمان نما، باغ وحش کودکان، موزه های هنری و برج دیده بانی و حتی دارای مناظر زیبایی از جنگل و دریاچه است پس در سفر به فنلاند از تماشای این شهر کوچک حتما لذت ببرید.

تامپری
تامپری

مجمع الجزایر الاند

در قلب دریای بالتیک تعدادی جزیره وجود دارد که به نام مجمع الجزایر الاند شهرت یافته اند تمامی این جزایر متعلق به فنلاند است ولی به صورت خود مختار اداره می شوند. افراد در این جزیره با قایق های کوچک دور جزیره می چرخند این جزیره کوچک خود دارای موزه دریایی الاند، قلعه قرن چهاردهمی کاستلهلم، مسیر های مخصوص پیاده روی وجود دارد.

مجمع الجزایر الاند
مجمع الجزایر الاند

کمی:

در سفرنامه فنلاند آمده است که کمی شهری است در فینیش لپلند که دارای تعدادی کارخانه تولید خمیر کاغذ می باشد افرادی که سفر به فنلاند را انتخاب کرده اند این شهر را به نام شهر قصر برفی می شناسند این قصر هر ساله برای برگزاری عروسی و اجرای موسیقی ساخته می شود در قصر برفی گردشگران می توانند با کشتی یخ شکن در آب های قطب شمال گردش نمایند.

کمی
کمی

غذاهای معروف فنلاند:

در سفر به هر منطقه ای افراد میل دارند تا غذاهای آن منطقه را بچشند در سفر به فنلاند هم لازم است برخی از غذاهای معروف که در زیر به ان اشاره می شود امتحان شوند.

ماهی دودی:

در سفرنامه فنلاند آمده است که یکی از غذاهایی که بسیار در بازار های فنلاند پیدا می شود و هر فردی در سفر به فنلاند باید آن را امتحان کند انواع ماهی دودی و کبابی می باشد.

ماهی دودی
ماهی دودی

پای کارلین:

 از سنتی ترین غذا های فنلاند است و اغلب در سفر به فنلاند به گردشگران معرفی می شود.این غذا کیک های کوچکی از نان چاودار است که با برنج و دیگر چاشنی ها مثل سیب زمینی و سبزیجات پر می شود در روش طبخ سنتی روی نان تخم مرغ و کره هم ریخته می شود اغلب از این غذا برای صبحانه و یا میان وعده استفاده می شود.

پای کارلین
پای کارلین

گراویلوهی:

گراویلوهی یا سالمون نمک سود شده هم به آن گفته می شود. ماهی سالمون را در نمک، شکر و شوید غلطانده و با نان چاودار و سس خرد اغلب، میل می شود. ماهی سالمون به دلیل اینکه آب فنلاند سرد است رنگ صورتی به خود می گیرد که چربی زیادی دارد.

کالاکوکو:

در سفرنامه فنلاند آمده است که این غذا نام دیگرش پای ماهی است در اصل نان چاوداری است که با ماهی های کوچک محلی پر شده است این غذا به صورت آماده وجود دارد که فقط لازم است آن را داخل فر گذاشته و کمی گرم شود و سپس میل کنید.

دلایل سفر به فنلاند

افراد برای سفر به فنلاند دلایل متفاوتی چون گردشگری (جهت لذت بردن از طبیعت بکر و دست نخورده فنلاند، نگارش سفرنامه فنلاند)، کاری( جهت کسب و کار و درآمد که فنلاند بیشتر در زمینه ماهیگیری و صادرات ماهی موفق بوده است)،  تجاری( جهت سرمایه گذاری در فنلاند افراد وارد کشور می شوند که این نوع سفر بسیار مورد پسند دولت فنلاند است ارز آوری دارد و سبب رونق بازارهای کشورش می شود)، تحصیل( برخی از افراد هم فنلاند را جهت ادامه تحصیل انتخاب می کنند)دارند. هر کدام از این موارد شرایط خودش را دارد و برای ورود به فنلاند باید ویزای فنلاند را تهیه کنند.

بهترین زمان سفر به فنلاند

گردشگران تور فنلاند و تور اروپا برای سفر به فنلاند بسیار به زمان توجه دارند باید اول بررسی کرد که منظور از بهترین زمان برای سفر به فنلاند از چه حیثی می باشد اگر هزینه کم را به عنوان عاملی برای بهترین زمان در نظر بگیریم سپتامبر تا ماه مه بهترین زمان برای سفر به فنلاند می باشد.

چون فنلاند در بخش قطبی قرار دارد برای لذت بردن از ورزش هایی چون اسکی و هاکی بهترین زمان سفر به فنلاند فصل زمستان است البته به دلیل بارش برف در فصل زمستان حتما قبل از سفر از شرایط آب و هوایی مطلع شوید و سعی کنید در شرایط نرمالی به فنلاند سفر نمایید چرا که برخی روزها دمای هوا به زیر 50 درجه سانتی گراد می رسد. اما اگر زیاد از سرما خوشتان نمی آید سفر در فصل بهار بهترین گزینه است در بهار نسیم خنکی همواره وجود دارد.

نحوه ی اخذ ویزای فنلاند:

برای سفر به فنلاند باید ویزای آن را اخذ نمایید که برای اخذ ویزا باید مراحل زیر را انجام دهید.

1-دریافت نوبت از طریق ایمیل.

2- تکمیل فرم درخواست به صورت آنلاین

3- مراجعه حضوری متقاضی برای تحویل مدارک و انجام انگشت نگاری.

4- پیگیری و گرفتن پاسپورت

مدارک لازم جهت درخواست ویزای فنلاند

1-اصل پاسپورت به همراه پاسپورت های قدیمی که مدت اعتبارش باید 6 ماه باشد

2- شش قطعه عکس 6*4 رنگی.

3-اصل شناسنامه به همراه کپی از تمام صفحات.

4-گزارش تمام حساب های بانکی.

5-اصل و ترجمه سند مالکیت با تاییدیه دادگستری.

6- اصل و ترجمه مدارک شغلی

مدارک لازم جهت درخواست ویزای فنلاند
مدارک لازم جهت درخواست ویزای فنلاند

مراکز خرید فنلاند

در سفرنامه فنلاند آمده است که در سفر به فنلاند برای خرید باید سری به مراکز خرید بزنید مراکز خرید همچون مانائوس، مرکز خرید اوراپارک، مرکز خرید پالادیوم می باشد که در این مراکز خرید هر آنچه را که بخواهید با قیمت مناسب می توانید خریداری نمایید.

هتل منحصر به فرد فنلاند

هر فردی برای سفر به فنلاند با توجه به امکاناتی که نیاز دارد هتلی را انتخاب می کند منحصر به فرد ترین هتل فنلاند هتل یخی است.

هتل یخی:

در سفرنامه فنلاند آمده است که این از بهترین و جذاب ترین هتل های فنلاند هتل یخی است این هتل تماما از یخ ساخته شده است و به دلیل ساختاری که دارد هرساله دوباره ساخته می شود.دمای این هتل بین 2 تا 5 درجه زیر صفر است بنابراین باید با لبتس زمستانی در آن باشید تمام امکانات هتل از قبیل رستوران، سوئیت ها از یخ ساخته شده است.

هتل یخی
هتل یخی

این هتل در دهکده ای به نام دهکده برفی واقع شده است که در غرب لپ لند فنلاند در نزدیکی ریزورت های اسکی قرار دارد بنابراین افراد می توانند به راحتی به اسکی بپردازند.

چرا فنلاند کشور منحصر به فردی است

تکنولوژی و موبایل:

فنلاند کشوری است پیشرو در صنعت الکترونیک به گونه ای که 10 سال گذشته اکثر گوشی های همراه در فنلاند ساخته می شد و پس از اینکه کمپانی بزرگ نقل مکان کردند استارت آپ به شدت رشد نمود. در فنلاند می توانید وسایل الکترونیکی را با هزینه کم تهیه نماید.

دور نماهای خارق العاده:

مناظر و دور نماها نشان دهنده هنرمندان و آهنگ سازان در فنلاند است. این مناظر زیبا در سرزمین های فلات در جنوب، کوه های پارک ملی و تندرای پوشیده از برف می باشند که باعث جذب گردشگر می شود. اغلب در تورهای سفر به فنلاند تماشای این مناطق در برنامه سفری وجود دارد.

دور نماهای خارق العاده
دور نماهای خارق العاده

جامعه امن و مهمان پذیر:

بنا بر اطلاعات اطلس جهان فنلاند یازدهمین کشور امن در جهان است و جرم و جنایت در آن کم است به گونه ای که سفر به فنلاند برای خانم های مجرد مناسب می باشد. و تنها خطری که وجود دارد لیز خوردن بر روی یخ است. مردمان فنلاند به خونسردی شهرت دارند ولی با این حال با آغوش باز مهمان پذیر اند.

معماری متنوع و باشکوه:

در سفرنامه فنلاند آمده است که فنلاند کشوری است از سازه های قدیمی از زمان حکمرانی سوئدی ها تا طراحی مدرن مانند موزه هنر معاصر. در سفر به فنلاند حتما از آثاری چون دوره های هنرنو، کلاسیسم نوردیک، تجدید حیات گاتیک و مینیمالیسم بازدید نمایید.

نکات مهم در سفر به فنلاند

برای سفر به فنلاند یا هر کشوری باید نکات مهم در مورد آن کشور را بدانید.

1-در فنلاند می توانید از اتوبوس و قطار برای جابجایی استفاده نمایید.

2- برای اقامت در فنلاند می توانید به هتل هایی با قیمت مناسب مراجعه نمایید و بهتر است آن را از قبل رزرو نمایید.

3- برای داشتن سفری لذت بخش حتما برنامه ریزی نمایید چون فنلاند دیدنی های بسیار زیبایی دارد.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه 09107636326 تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم و بی واسطه در خصوص بلیط فنلاند، وقت سفارت فنلاند، ویزای فنلاند، تور فنلاند و تور اروپا میباشد. 88851080-021

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!