چگونه روادید کلن آلمان را دریافت نمائیم؟

چگونه روادید کلن آلمان را دریافت نمائیم؟

روادید کلن، به طور کلی می‌توان گفت روادید کلن یک گواهی است که از طرف دولت آلمان جهت ورود اتباع خارجی به این کشور  و شهر صادر می‌شود و افراد باید جهت اخذ این …

شهر کلن چهارمین شهر بزرگ کشور آلمان می باشد که یکی از شهرهای بسیار مشهور این کشور نیز به شمار می رود و می توان گفت جزء کهن ترین شهرهای آلمان نیز شناخته می شود. با این حال سالانه مشاهده می شود افراد زیادی قصد اخذ روادید کلن را دارند که برای این امر لازم است موارد زیادی را مورد توجه قرار دهید.

چگونه روادید کلن آلمان را دریافت نمائیم؟ | یوروپ تورز

روادید کلن

شهر کلن از جمله شهرهای معروف و مورد توجه گردشگران و توریست ها می باشد که در کشور آلمان واقع شده است. با این حال لازم است بدانید که برای ورود به این شهر لازم است افراد ابتدا اقدام به دریافت ویزای کلن کنند. از طرفی برگزاری نمایشگاه های متعدد با موضوع های مختلف و بسیار جذاب موجب شده است که سالانه افراد زیادی قصد سفر به این شهر را نمایند، اما دقت داشته باشید که به هیچ عنوان سفر به کلن برای اتباع خارجی بدون دریافت روادید کلن امکان پذیر نمی باشد.

حال با وجود اینکه کشور آلمان در پیمان شینگن قرار دارد افراد لازم است برای دریافت ویزای شهر کلن نیز از قوانین و مقررات دریافت ویزای شینگن پیروی کنند. از طرفی لازم است بدانید که دریافت هر کدام از ویزا های این شهر شرایط خاص خود را دارد و به مدارک خاصی برای صدور هر کدام از این ویزاها نیاز می باشد که لازم است.

انواع روادید کلن

به طور کلی می‌توان گفت روادید کلن یک گواهی است که از طرف دولت آلمان جهت ورود اتباع خارجی به این کشور  و شهر صادر می‌شود و افراد باید جهت اخذ این گواهی به سفارت آلمان در کشور خود مراجعه کنند؛ افسران کنسولگری در این سفارت با توجه به شرایط و فرآیندهای لازم اقدام به صدور این ویزا می نماید. حال دقت داشته باشید که لازم است برای مقاصد مختلف نوع خاصی از این روادید دریافت شود؛ مثلاً افرادی که قصد دارند جهت دید و بازدید از بستگان خود به این شهر سفر کنند لازم است که ویزای بستگان را اخذ نمایند.

همچنین افرادی که قصد بازدید از نمایشگاه های برگزار شده در شهر کلن را دارند باید اقدام به اخذ روادید نمایشگاهی کلن کنند. دسته دیگری که مشاهده می شود سالانه به طور گسترده قصد دریافت ویزای کلن یا ویزای آلمان را دارند توریست ها و گردشگران خارجی می باشند که این افراد نیز باید اقدام به دریافت ویزای گردشگری نمایند. حال افرادی که می خواهند جهت سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و راه های دیگر به شهر کلن سفر کنند، باید اقدام به اخذ ویزای تجاری این شهر کرده تا بتوانند به راحتی امورات خود را در شهر کلن انجام دهند.

اما افرادی که قصد دارند جهت استخدام در یک شغل و حرفه به کلن سفر کنند تنها می‌توانند با دریافت ویزای کار کلن این امر را میسر نماید. شرکت در کنگره و سمینارهای برگزار شده در کلن نیز نیازمند دریافت ویزای کنگره و سمینار کلن می باشد.

دقت داشته باشید افراد زیادی نیز سالانه قصد درمان در شهر کلن را دارند زیرا همانطور که می دانید این شهر یکی از شهرهای پیشرفته جهان می باشد که به طور حتم متخصص های بسیار معتبری در آن وجود دارد، حال این افراد می‌توانند با دریافت ویزای درمانی به راحتی به کلن سفر کنند، همچنین لازم است بدانید که همراه بیمار در این سفر نیز باید ویزای همراهی بیمار را برای خود تهیه نماید.

ویزای ترانزیت فرودگاهی یکی دیگر است روادید کلن می باشد که تنها جهت توقف کوتاه در فرودگاه این شهر صادر می شود و اما آخرین نوع ویزای کلن مربوط به مسابقات ورزشی برگزار شده در این شهر می باشد که شرکت کنندگان در این مسابقات باید آن را اخذ کنند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ روادید کلن

همانطور که بیان شد برای سفر به کلن با توجه به قصد سفر، برای افراد باید نوع خاصی از ویزا صادر شود. حال طبیعتاً برای هر کدام از این ویزاها مدارک خاصی مورد نیاز می باشد که مهمترین آنها شامل موارد زیر می شود:

مدارک مورد نیاز برای اخذ روادید کلن | یوروپ تورز
 • اصل شناسنامه
 • اصل کارت ملی
 • کپی شناسنامه و کارت ملی
 • پاسپورت حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد.
 • کپی پاسپورت
 • سه قطعه عکس پاسپورتی به ابعاد ۴ در ۶ با زمینه سفید که جدیدا گرفته شده و فرد بدون عینک باشد.
 • مدارک شغلی متقاضی که در این میان بسته به اینکه فرد کارمند دولت از شغل آزاد دارد یا بازنشسته می باشد، طبیعتاً مدارک ارائه شده متفاوت خواهد بود.
 • کارت بین المللی دانشجویی در صورت وصل بودن افراد
 • گواهی تایید شده تمکن مالی متقاضی که این گواهی شامل گردش حساب بانکی فرد در چند ماه اخیر می باشد که توسط بانک مهر شده است.
 • بیمه مسافرتی معتبر که لازم است تا انتهای سفر اعتبار داشته و هزینه‌های احتمالی در بخش درمانی را در طول سفر پوشش دهد.
 • بلیط هواپیما رفت و برگشت
 • ارائه مدارکی که نشان دهد متقاضی محل اقامت خود را در شهر کلن مشخص کرده است

آدرس سفارت آلمان برای دریافت روادید کلن

همانطور که ذکر شد لازم است افراد برای دریافت روادید کلن، به سفارت آلمان در کشور مبدا خود مراجعه کنند. حال توجه داشته باشید برای طی نمودن مراحل قانونی مربوط به این سفارت ایرانیان عزیز باید به سفارت آلمان که در شهر تهران در خیابان فردوسی واقع شده است، مراجعه کنند.

البته دقت داشته باشید که برای دریافت وقت سفارت آلمان میتوانید از سامانه وقت سفارت آلمان استفاده نمایید. سفارت آلمان در تهران از روزهای یک شنبه تا پنجشنبه مشغول ارائه خدمات به متقاضیان می باشد و روزهای شنبه و جمعه به عنوان روزهای تعطیل سفارت آلمان مشخص شده است.

دقت کنید وقتی که زمان مشخص شده از طرف سفارت آلمان برای مصاحبه متقاضی مشخص شد، فرد باید در تاریخ و ساعت مقرر در سفارت حضور یافته در غیر این صورت نوبت فرد کنسل می‌شود و لازم است جهت اخذ نوبت فرد دوباره اقدام نماید. همچنین دقت داشته باشید که به هیچ عنوان شخص جایگزین نمی‌توانند برای مصاحبه حضوری به جای فرد دیگری به سفارت مراجعه کند.

زمان و هزینه لازم برای صدور روادید کلن

در زمان دریافت روادید کلن نکته بسیار حائز اهمیتی که ممکن است مورد توجه افراد قرار گیرد، زمان لازم برای صدور این ویزا می باشد. به طور کلی می‌توان گفت مدت زمانی که سفارت آلمان برای بررسی و رسیدگی به مدارک ارائه شده توسط متقاضی و دریافت ویزا اختصاص می دهد، معمولاً دو هفته می باشد حال در این بین اگر مدارک شما کامل نباشد ممکن است این فرایند بیشتر هم طول بکشد، بنابراین لازم است حتماً زمان مناسبی را جهت صدور روادید کلن در نظر قرار دهید.

نکته دیگری که در این مورد وجود دارد هزینه صدور روادید این شهر می باشد، توجه داشته باشید لازم است که این هزینه را در هنگام مراجعه به سفارت آلمان به صورت نقدی پرداخت کنید یعنی امکان پرداخت آن از طریق کارت به هیچ عنوان وجود ندارد؛ حال نکته حائز اهمیت در مورد هزینه این روادید این است که این هزینه برای افراد بین ۶ تا ۱۲ سال نصف هزینه افراد بالاتر از ۱۲ سال می باشد. همچنین کودکان کمتر از ۶ سال نیز از پرداخت این هزینه معاف هستند.

زمان و هزینه لازم برای صدور روادید کلن | یوروپ تورز

سوالات متداول روادید کلن

روادید کلن چیست؟

شما برای سفر و ورود برای هر اهدافی به شهر کلن آلمان باید روادید یا همان ویزای کلن داشته باشید. در صورتی شما تنها با داشتن روادید کلن مجاز به ورود به این شهر هستید.

برای دریافت روادید کلن باید چه کرد؟

به طور کلی می‌توان گفت روادید کلن یک گواهی است که از طرف دولت آلمان جهت ورود اتباع خارجی به این کشور  و شهر صادر می‌شود و افراد باید جهت اخذ این گواهی به سفارت آلمان در کشور خود مراجعه کنند.

زمانی که سفارت آلمان برای برسی مدارک روادید کلن انجام میدهد چقدر است؟

به طور کلی می‌توان گفت مدت زمانی که سفارت آلمان برای بررسی و رسیدگی به مدارک ارائه شده توسط متقاضی و دریافت ویزا اختصاص می دهد، معمولاً دو هفته می باشد

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!