چگونه روادید نروژ را دریافت نمائیم؟

چگونه روادید نروژ را دریافت نمائیم؟

نروژ یکی از زیباترین کشورهای اروپا می باشد و هر ساله به تعداد افرادی که می خواهند با استفاده از تور نروژ و تور اروپا به این کشور سفر کنند، افزوده می شود. این افراد باید در جهت اخذ روادید نروژ اقدام نمایند زیرا در صورت عدم اخذ آن نمی توانند به نروژ وارد شوند.

کشور نروژ

کشور نروژ یکی از زیباترین کشورهای دنیا به شمار می آید. شهر زیبای اسلو با حدود 729 هزار نفر جمعیت، پرجمعیت ترین شهر این کشور و پایتخت آن است. واحد پول نروژ کرون می باشد. جمعیت کشور نروژ حدود 5 میلیون نفر می باشد و از زبان های رسمی این کشور می توان به زبان نروژی، زبان بوکمل، زبان سامی شمالی و زبان نروژی نو اشاره کرد. به دلیل این که سالانه افراد بسیاری به این کشور مهاجرت می کنند، می توان زبان های مختلف دیگری را نیز در این کشور مشاهده کرد.

مساحت این کشور حدود 385252 کیلومتر مربع است. نروژ جز کشورهای اسکاندیناوی می باشد. این کشور با کشورهای سوئد و فنلاند هم مرز بوده و سواحل آن به اقیانوس اطلس و دریای بارنتز وصل می باشد. 86 درصد نروژی ها پیرو کلیسای انجیلی – لوتری هستند و یک درصد مسلمان و سه درصد کاتولیک در این کشور مشاهده می شود. ادیان دیگر نیز در نروژ وجود دارد و این امر به دلیل وجود قوم های مختلف با مذهب های متفاوت در این کشوراست.

کم ترین درصد جنایت و قتل را می توان به این کشور نسبت داد زیرا امنیت در نروژ در سطح بالایی برقرار است. این کشور دارای جاذبه های تاریخی و تفریحی بسیار زیادی می باشد که گردشگران و توریست های بسیاری با استفاده از تورهایی همچون تور نروژ و تور اروپا  برای بازدید از این جاذبه ها به این کشور سفر می کند.

کشور نروژ
کشور نروژ

آب و هوای کشور نروژ

نروژ کشوری کوهستانی با آب و هوای منحصر به فردی می‌باشد. نمی‌توان یک نوع آب و هوا را به این کشور نسبت داد زیرا در هر نقطه ای از نروژ یک نوع آب و هوای خاص حاکم است. در مناطق شمالی نروژ هوا نسبتاً سرد است و در مناطق مرکزی این کشور آب و هوای معتدل را می‌توان مشاهده کرد. هم‌چنین در بیشتر مناطق شمالی این کشور شش ماه شب و شش ماه روز است و این موضوع در منحصر به فرد بودن این کشور تأثیر به سزایی دارد. شاید در وهله ی اول برای ما این موضوع بسیار شگفت انگیز باشد اما مردمان کشور نروژ این امر را عادی می‌بینند و حتی در هوای تاریک به راحتی و بدون هیچ مشکلی در سطح شهر تردد کرده و به کارهای روزانه ی خود رسیدگی می‌کنن

اخذ روادید نروژ

تمامی افرادی که می‌خواهند به کشور نروژ سفر کنند بایستی روادید نروژ خود را اخذ نمایند. تمامی افراد برای دریافت روادید نروژ باید یک سری مراحل مربوطه را طی نمایند و مدارک لازم برای دریافت روادید نروژ را بدون هیچ گونه کم و کسری تهیه و آماده کنند. روادید نروژ یکی از شرایط بسیار مهم برای ورود به این کشور می‌باشد و بدون نداشتن آن از ورود افراد به نروژ جلوگیری می‌شود. هم‌چنین هر شخصی با توجه به دلیل سفر خود به این کشور بایستی ویزای مربوط به خود را تهیه کند. برای مثال اگر به قصد تفریح و گردش می‌خواهد به کشور نروژ سفر کند، بایستی ویزای توریستی نروژ را اخذ نماید. کشور نروژ دارای ویزاهای مختلفی می‌باشد که هرکدام از این ویزاها برای اهداف خاصی که افراد در سفر خود به این کشور دارند، صادر می‌شود. در بخش بعدی به انواع روادید نروژ اشاره خواهیم کرد.

اخذ روادید نروژ
اخذ روادید نروژ

انواع روادید نروژ

همان‌طور که اشاره کردیم کشور نروژ دارای ویزاهای مختلفی می‌باشد؛ از این ویزاها می‌توان به ویزای توریستی، ویزای تجاری، ویزای نمایشگاهی، ویزای تحصیلی و ویزای ازدواج اشاره نمود که شما می‌توانید با توجه به دلیل و هدف سفر خود به این کشور، یکی از این ویزاهای مربوطه را اخذ نمایید. با توجه به سطح بالای آموزش در کشور نروژ سالانه تعداد دانشجویانی که می‌خواهند در نروژ ادامه تحصیل بدهند رو به افزایش می‌باشد. از آنجاییکه تعداد افرادی که در نروژ از بیکاری رنج می‌برند بسیار محدود می‌باشد به همین دلیل افراد بسیاری این کشور را در اولویت انتخاب‌های خود برای خوداشتغالی و سرمایه‌گذاری در آنجا قرار داده و برای این منظور روادید نروژ کاری و تجاری نروژ را درخواست می دهند.

انواع روادید نروژ
انواع روادید نروژ

اخذ روادید نروژ

برای اخذ روادید نروژ در وهله ی اول باید وقت سفارت بگیرید که روش آن را در بخش بعدی اشاره خواهیم کرد. سپس تمامی مدارک را آماده کنید. داشتن دعوتنامه در میان مدارک خود که توسط آشنایان یا یکی از شهروندان این کشور برای شما ارسال شده، در اخذ روادید نروژ به شما بسیار کمک می‌کند. برخی از افراد تصور می‌کنند که با داشتن دعوتنامه از طرف یکی از آشنایانی که در نروژ زندگی می‌کند، صددرصد روادید نروژ خود را دریافت می‌کنند؛ که این تصور اشتباه می‌باشد زیرا همان‌طور که اشاره کردیم وجود دعوتنامه فقط در اخذ روادید نروژ شما کمک بزرگی خواهد بود اما به‌هیچ‌وجه به این معنی نمی‌باشد که ویزای شما بی‌شک صادر خواهد شد؛ بلکه بایستی دیگر موارد مربوطه نیز مورد تائید قرار بگیرد تا ویزای شما صادر شود.

اخذ روادید نروژ
اخذ روادید نروژ

بهترین زمان اخذ روادید نروژ

بهترین زمان اخذ روادید نروژ چند هفته و حتی چند ماه مانده به روزی که می‌خواهید به این کشور سفر داشته باشید، می‌باشد. به دلیل این‌که متقاضیان بسیاری وجود دارند که می‌خواهند ویزای نروژ خود را دریافت کنند، زمان بسیاری نیز می‌برد تا وقت برای رسیدگی به کارهای شما برای صدور ویزا فرا برسد. برای صدور ویزا مراحلی را بایستی طی کرد و بعد از تائید کردن تمامی موارد لازم در صدور ویزا، شما می‌توانید ویزای مربوط به خود را دریافت نمایید. در روزی که ویزای شما به دستتان رسید، بهتر است سریعاً به سفر خود بپردازید. زیرا ویزاها دارای مدت اعتبار کوتاهی می‌باشند و در صورت اتمام اعتبار ویزای خود مجبورید کشور مقصد را ترک نمایید. ویزای توریستی دارای کم‌ترین مدت اعتبار و ویزای تجاری و بازرگانی بیشترین مدت اعتبار را دارند.

بهترین زمان اخذ روادید نروژ
بهترین زمان اخذ روادید نروژ

دلایل رد شدن درخواست روادید نروژ

در برخی موارد مشاهده می شود که افراد نمی توانند روادید نروژ خود را دریافت نمایند. این امر به چند عامل بستگی دارد. از جمله عوامل مؤثر در رد شدن درخواست ویزای نروژ، می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • یکی از عوامل مهم می تواند ناقص بودن مدارک مربوطه که برای صدور ویزا لازم است باشد.
  • اگر شما در گذشته فعالیت های جنایتکارانه داشته باشید یا به عنوان تروریسم و فعالیت های سیاسی یا هرگونه جرم دیگری محاکمه شده باشید، نمی توانید ویزای خود را دریافت نمایید.
  • هم چنین اگر بین مدارک تهیه شده، مدارک جعلی یافت شود، در این صورت علاوه بر رد شدن درخواست ویزا به صورت جدی با شما برخورد قانونی خواهد شد.
دلایل رد شدن درخواست روادید نروژ
دلایل رد شدن درخواست روادید نروژ

مدارک لازم برای اخذ روادید نروژ

مدارک لازم برای اخذ روادید نروژ با توجه به نوع ویزا متغیر می باشد. از جمله مدارکی که در تمامی ویزاها لازم و ضروری می باشد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه، دو قطعه عکس 6 در 4 با زمینه سفید، پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار، ده دوره اخیر گردش حساب بانکی، بیمه مسافرتی، بلیط هواپیما و تائیدیه که نشان دهنده ی رزرو هتل و اقامتگاه شما در آن کشور می باشد. برای اخذ روادید نروژ در هنگام گرفتن وقت سفارت نروژ، بایستی هزینه ی مربوطه را پرداخت نمایید. قیمت اخذ روادید نروژ برای هر سنی متفاوت می باشد و نیز این قیمت ثابت نبوده و با توجه به شرایط گوناگون، می تواند متغیر باشد.

مدارک لازم برای اخذ روادید نروژ
مدارک لازم برای اخذ روادید نروژ

گرفتن وقت سفارت برای اخذ روادید نروژ

در بخش قبلی گفتیم برای اخذ ویزای نروژ باید ابتدا وقت سفارت نروژ بگیریم. برای این کار افراد بایستی به آژانس های مجری مستقیم مراجعه نموده و اقدام به گرفتن وقت سفارت نروژ کنند. افراد بایستی فرم مربوطه را با دقت و حواس جمع پر نمایند و اطلاعاتی را که خواسته شده به درستی وارد نمایند و نیز هزینه ی مربوطه را در همان لحظه پرداخت کنند. بعد از انجام تمامی این موارد کدی به شما ارسال می‌شود که شما باید آن کد را در روزی که به سفارت خانه خواهید رفت، همراه خود داشته باشید. لازم به ذکر است هزینه‌ای که برای دریافت ویزای خود پرداخت می‌کنید، چه ویزای شما صادر شود و چه نشود، به شما برگردانده نمی‌شود؛ زیرا برای رسیدگی به کارهای ویزای شما به آن مقدار هزینه نیاز می‌باشد.

گرفتن وقت سفارت برای اخذ روادید نروژ
گرفتن وقت سفارت برای اخذ روادید نروژ

نکات مهم و دانستی در اخذ روادید نروژ

از نکات مهم در مورد اخذ ویزا می توان به این مورد اشاره نمود که برخی از سایت ها به افراد قول گرفتن ویزا در کم ترین زمان ممکن را می دهند که هدف این سایت ها فقط گرفتن پول افراد و سودجویی می باشد. به همین دلیل به شما توصیه می کنیم به هیچ وجه گول این سایت های نامعتبر را نخورید و از طریق قانونی اقدام به اخذ روادید نروژ کنید.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۶ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص بلیط نروژ، وقت سفارت نروژ، ویزای نروژ و تور نروژ و تور اروپا ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!