چگونه روادید مالت را دریافت نمائیم؟

چگونه روادید مالت را دریافت نمائیم؟

روادید مالت، مالت یکی از کشورهای بسیار زیبا در اروپا است که طرفداران خاص خودش را نیز دارد. شما برای سفر به این کشور دیدنی باید ویزا و یا به بیانی دیگر روادید …

راهنمای کامل روادید مالت

مالت یکی از کشورهای بسیار زیبا در اروپا است که طرفداران خاص خودش را نیز دارد. شما برای سفر به این کشور دیدنی باید ویزا و یا به بیانی دیگر روادید مالت را اخذ نمایید. اما اگر با روند اخذ ویزای این کشور آشنایی چندانی ندارید، جای هیچ نگرانی وجود ندارد. ما در این مقاله می‌خواهیم کمی دقیق‌تر به این موضوع نگاه کنیم. جهت کاهش هزینه‌های سفر می‌توانید با تور اروپا به این کشور سفر نمایید.

چگونه روادید مالت را دریافت نمائیم؟ | یوروپ تورز

معرفی کشور مالت

کشور مالت یک کشور بسیار کوچک اما سرشار از جاذبه‌های گردشگری است که در جنوب اروپا و در نزدیکی ایتالیا واقع‌شده است. آب‌ و هوای مالت مدیترانه‌ای بوده و به همین خاطر افراد زیادی برای لذت بردن از این آب‌ و هوای معتدل مدیترانه‌ای به این کشور زیبا سفر می‌کنند. این کشور به شکل یک جزیره ی‌کوچک بوده و اطراف آن را سواحل خیره‌کننده‌ای فراگرفته است. والتا مرکز کشور مالت بوده و جالب است بدانید که این شهر یکی از کوچک‌ترین پایتخت‌های جهان می‌باشد.

اگر شما هم از آن دست افرادی هستید که قصد دارید به این کشور زیبا سفر کنید، قطعاً می‌دانید که برای سفر به مالت نیاز به روادید مالت دارید. اخذ ویزای مالت شرایط و مراحل خاصی دارد که در این مقاله بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت و شما را با نحوه ی‌اخذ ویزای مالت آشنا خواهیم کرد. همه ساله گردشگران زیادی با تور اروپا به این کشور زیبا سفر می‌کنند.

انواع روادید مالت

همان‌طور که مستحضر هستید ویزا انواع مختلفی دارد. این‌که شما می‌بایست کدام نوع ویزا را دریافت کنید، بیش از هر چیز دیگر به هدف سفرتان بستگی دارد. به‌ طور کلی انواع روادید مالت شامل ویزای توریستی، ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزای سرمایه‌گذاری، ویزای خانوادگی، ویزای پزشکی و … می‌شود. اگر قصد شما از سفر به مالت تحصیل در این کشور باشد، شما باید ویزای تحصیلی کشور مالت را تهیه کنید.

اگر می‌خواهید برای یک مدت کوتاه به این کشور سفر کرده و از جاذبه‌های طبیعی و گردشگری آن دیدن کنید، باید ویزای توریستی مالت را اخذ نمایید. به همین شکل اگر می‌خواهید برای ادامه ی‌کارتان به این کشور سفر کنید، با ویزای کاری و اگر قصد سرمایه‌گذاری در مالت را دارید، باید ویزای سرمایه‌گذاری و تجارت مالت را تهیه نمایید.

روادید تحصیلی مالت

یکی از انواع روادید مالت، روادید تحصیلی می‌باشد. اگر شما می‌خواهید ادامه تحصیل خود را در کشور مالت سپری کنید، باید ویزای تحصیلی مالت را دریافت نمایید. البته برای این کار شما پس از اخذ پذیرش دانشگاه‌های این کشور باید ابتدا یک ویزای کوتاه‌مدت 2 ماهه دریافت کرده و به این کشور سفر کنید. پس از تکمیل مراحل ثبت‌نام، می‌توانید برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام نمایید. هر چند که دانشگاه‌های این کشور به‌ اندازه بهترین دانشگاه‌های جهان خوب نیستند، اما افراد زیادی هستند که علاقه‌مند به تحصیل در دانشگاه‌های اروپایی می‌باشند.

اگر شما هم می‌خواهید برای ادامه تحصیل به کشور مالت سفر کنید، باید بگوییم که بهترین دانشگاه این کشور، دانشگاه راسکین بوده و بیشتر دانشجویان خارجی این دانشگاه بیشتر در رشته‌های پزشکی و روان شناسی و مهندسی تحصیل می‌کنند. برای تحصیل در این دانشگاه‌ها شما باید به زبان انگلیسی یا ایتالیایی تسلط کامل داشته باشید.

روادید کاری مالت

یکی دیگر از انواع روش‌های سفر و مهاجرت به مالت، سفر به مالت برای ادامه ی‌کار و زندگی می‌باشد. البته این روش یکی از سخت‌ترین روش‌های مهاجرت است. شما برای اخذ ویزای کاری مالت ابتدا باید در مصاحبه ی‌شغلی موفق شوید و سپس در صورت اخذ دعوت‌نامه ی‌کاری می‌توانید اقدام به اخذ روادید مالت بکنید. برای این کار آگهی استخدام ابتدا باید به مدت 3 ماه در کشور مالت، مدت 3 ماه در اتحادیه ی‌اروپا و سپس به‌ صورت جهانی منتشر شود. در نهایت اگر کارفرما با کار شما موافق بوده و در مصاحبه موفق شدید، می‌توانید دعوت‌نامه ی‌کاری را اخذ نموده و برای دریافت ویزای کاری مالت تلاش کنید.

مدارک لازم جهت اخذ روادید مالت

شما برای دریافت روادید مالت نیاز به مدارک خاصی دارید که بسته به هدفتان از سفر به مالت، این مدارک ممکن است تغییر کنند. اما در ادامه به ارائه ی‌فهرستی از این مدارک که به‌ صورت کلی نیاز است، می‌پردازیم.

 • مدارک شناسایی شامل کارت ملی و شناسنامه
 • پاسپورت با اعتبار حداقل 3 ماه
 • بلیط هواپیما
 • فیش رزرو هتل
 • دعوت‌نامه (در صورت لزوم)
 • گواهی اشتغال به تحصیل برای افراد محصل
 • گواهی بازنشستگی برای بازنشستگان
 • مدرک کاری یا کارت بازرگانی برای شاغلان
 • بیمه مسافرتی
 • سند ملک یا زمین یا هر چیزی که نشان دهد شما از تمکن مالی مناسبی برخوردار هستید.
 • 2 قطعه عکس رنگی 6*4
 • فرم درخواست ویزا
 • اگر قبلاً به مالت سفرکرده‌اید، کپی یا اصل روادید مالت مورد نیاز است.

سایر مدارک بستگی به انگیزه ی‌سفر شما دارد.

مدارک لازم جهت اخذ روادید مالت | یوروپ تورز

مراحل اخذ روادید مالت

به‌ طور کلی برای اخذ ویزای مالت و دیگر کشورها یک روال کلی وجود دارد و شما باید طبق این روال و مراحل نسبت به اخذ روادید مالت اقدام کنید. در ادامه مراحل کلی اخذ روادید مالت را تشریح خواهیم کرد.

 • مرحله اول: گرفتن وقت سفارت
 • مرحله دوم: مراجعه به سفارت و تحویل مدارک
 • مرحله سوم: پیکاپ ویزا و روادید مالت
 • مرحله چهارم: اخذ ویزای مالت

در مرحله اول شما تنها می‌بایست از طریق آژانس‌های مسافرتی معتبر اقدام به رزرو وقت سفارت مالت نمایید. در مرحله بعدی شما می‌بایست با در دست داشتن مدارک لازم به سفارت مراجعه کرده و مدارکتان را تحویل دهید. پس‌ از این کار اگر با درخواست شما موافقت شود، کارهای مربوط به پیکاپ و الصاق ویزا به پاسپورت باید صورت پذیرد. در نهایت شما می‌توانید روادید مالت را اخذ نمایید.

نحوه درخواست روادید مالت

برای درخواست روادید مالت، همان‌طور که گفتیم شما باید ابتدا وقت سفارت این کشور را بگیرید. اما از آنجایی‌ که کشور مالت در ایران دارای سفارت خانه نمی‌باشد، سفارت اتریش کارهای مربوط به اخذ ویزای مالت را انجام می‌دهد. به همین دلیل شما باید به‌صورت غیرحضوری و از طریق آژانس‌های گردشگری درخواست اولیه را ارسال کنید. برای این کار کافی است با یکی از آزانس‌های معتبر فعال در این زمینه تماس بگیرید و درخواست خود را از طریق کارشناسان آن‌ها دنبال کنید در اولین زمان ممکن وقت سفارت مالت به شما داده می‌شود.

وقت سفارت مالت جهت اخذ روادید مالت

پس از دریافت وقت سفارت اتریش، شما باید در زمان مقرر به سفارت این کشور در ایران مراجعه کنید و اقدامات لازم برای اخذ روادید مالت را انجام دهید. مهم‌ترین کاری که در وقت سفارت می‌بایست انجام دهید، تحویل مدارک لازم به کارکنان سفارت می‌باشد. هم‌چنین شما باید انگشت‌نگاری‌های لازم را نیز انجام دهید. به همین دلیل حضور شخص متقاضی در وقت سفارت الزامی می‌باشد.

علاوه بر این‌ها در مواردی ممکن است از شما مصاحبه به عمل آید. شما پیش از حضور در سفارت اتریش، باید خود را برای مصاحبه آماده کنید. البته این کار چندان دشوار نیست. مهم‌ترین موضوع این است که بدانید دقیقاً قصد و هدفتان از سفر به این کشور چیست. مصاحبه معمولاً در موارد خاص و در سفرهای طولانی‌ مدت اتفاق می‌افتد.

سفارت اتریش در ایران

همان‌طور که گفتیم مالت در ایران سفارت ندارد و کشور اتریش کارهای مربوط به سفارت مالت را در ایران بر عهده‌ گرفته است. اطلاعات کامل مربوط به سفارت این کشور در ادامه ارائه‌ شده است. شما برای دریافت وقت سفارت می‌توانید از طریق شماره تلفن یا آدرس ایمیل مربوطه اقدام نمایید.

آدرس سفارت اتریش در تهران:

تهران، نیاوران، خیابان باهنر، خیابان مقدسی، خیابان محمود احمدی زمانی، کوچه می‌رولی، پلاک ۶-۸

ساعات کاری:

یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 9 الی 12

هزینه ی‌اخذ ویزای شینگن مالت برای افراد بزرگ‌سال بالای 12 سال، 60 یورو و برای کودکان بین 6 تا 12 سال، 35 یورو و برای کودکان زیر 6 سال، رایگان می‌باشد.

نکات مهم در هنگام اخذ روادید مالت

در طی مراحل اخذ روادید مالت به این چند نکته توجه کامل داشته باشید تا در سفر به مالت و اخذ ویزای این کشور دچار مشکل نشوید:

 • بدون وقت قبلی برای اخذ روادید مالت هرگز به سفارت اتریش مراجعه نکنید. گرفتن وقت سفارت الزامی می‌باشد.
 • از به همراه داشتن وسایل تیز و برنده و خطرناک در وقت سفارت اتریش خودداری کنید.
 • از اعتماد بی‌مورد و بدون دلیل به افراد و دادن پول به آن‌ها برای اخذ ویزای مالت خودداری کنید.
 • حضور کودکان زیر 12 سال در وقت سفارت الزامی نمی‌باشد.
 • حداقل 3 هفته پیش از موعد سفرتان نسبت به اخذ روادید مالت اقدام نمایید، تا دچار مشکل نشوید.
 • داشتن دعوت‌نامه ی‌مالت مهر تأییدی بر درخواست اخذ ویزای شما نیست ولی می‌تواند کارهای اخذ ویزای این کشور را تسهیل کند.
نکات مهم در هنگام اخذ روادید مالت | یوروپ تورز

سوالات متداول روادید مالت

روادید مالت دارای چند نوع است؟

به‌ طور کلی انواع روادید مالت شامل ویزای توریستی، ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزای سرمایه‌گذاری، ویزای خانوادگی، ویزای پزشکی و … می‌شود.

آدرس سفارت اتریش جهت اخذ روادید مالت چیست؟

تهران، نیاوران، خیابان باهنر، خیابان مقدسی، خیابان محمود احمدی زمانی، کوچه می‌رولی، پلاک ۶-۸

مهمترین کارهایی که باید در سفارت اتریش انجام شود چیست؟

مهم‌ترین کاری که در وقت سفارت می‌بایست انجام دهید، تحویل مدارک لازم به کارکنان سفارت می‌باشد. هم‌چنین شما باید انگشت‌نگاری‌های لازم را نیز انجام دهید. به همین دلیل حضور شخص متقاضی در وقت سفارت الزامی می‌باشد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!