بازار ماهی مارساکلاک مالت | معرفی – زمان بازدید – تصاویر

بازار ماهی مارساکلاک مالت | معرفی – زمان بازدید – تصاویر

بازار ماهی مارساکلاک مالت، یکی از محبوب‌ترین بازارهای مالت در بین مردم محلی و گردشگران است که هر یکشنبه برگزار می‌شود. این بازار یکی از محبوب‌ترین بازارهای …

بازار ماهی مارساکلاک مالت یکی از محبوب‌ترین بازارهای مالت در بین مردم محلی و گردشگران است که هر یکشنبه برگزار می‌شود. این بازار یکی از محبوب‌ترین بازارهای جزیره است و محلی‌ها و گردشگران برای خرید ماهی تازه‌ای که صبح همان روز صید شده است به غرفه‌های این بازار می‌روند. به شما توصیه می‌کنیم قبل از پرواز به مالت، حتما به بازار ماهی مارساکلاک مالت (Marsaxlokk) هم سری بزنید و طعم غذای تازه در ان را بچشید. در ادامه اطلاعات بیشتری در خصوص این بازار به شما ارائه خواهیم داد.

بازار ماهی مارساکلاک مالت | معرفی - زمان بازدید - تصاویر | یوروپ تورز

بازار ماهی مارساکلاک مالت کجاست؟

مارساکلاک یک دهکده ماهیگیری عجیب در جنوب شرقی مالت است. این روستا که حدود 3500 نفر جمعیت دارد، جایی است که اکثر ذخایر ماهی کشور مالت در آن صید می‌شود. ماهی‌های صید شده در این دهکده شامل شمشیر ماهی، ماهی تن و لامپوکی است که تازه صید شده و متعاقباً در غذاهای سنتی مانند پای لامپوکی استفاده می‌شود.

ماهی صید شده در روزهای هفته به بازار ماهی والتا برده می‌شود، اما صید یکشنبه در خود دهکده ماهیگیری در بازار ماهی مارساکلاک مالت فروخته خواهد شد.

بازدید از بازار ماهی مارساکلاک در اوایل یکشنبه به شما این امکان را می‌دهد که خود را در فرهنگ مالتی غرق کنید و از ازدحام بازار لذت ببرید. در این بازار قایق‌های ماهیگیری سنتی و رنگارنگ معروف به luzzu به چشم می‌خورد. این قایق‌های ماهیگیری کوچک که به رنگ‌های آبی، قرمز، زرد و سبز رنگ آمیزی شده‌اند برای قرن‌ها در مالتا مورد استفاده قرار می‌گیرند. روی هر قایق یک جفت چشم نقاشی شده بر روی کمان دیده می‌شود که نماد قدرت و سلامتی است. مردم محلی اعتقاد دارند که این نماد از ماهیگیرانی که در دریا هستند محافظت می‌کند. قایق‌های لوزو را می‌توان در سراسر آب‌های اطراف مارساکلاک مشاهده کرد.

بازار ماهی مارساکلاک مالت کجاست؟ | یوروپ تورز

در بازار ماهی چه تفریحاتی وجود دارد؟

همانطور که قایق‌های لوزو به ساحل نزدیک می‌شوند، می‌توانید ماهی‌های تازه صید شده را مشاهده کنید که مستقیماً به غرفه‌های فروش منتقل می‌شوند. برخی از مردم محلی را نیز می‌توان دید که با عجله به سمت ماهیگیران می‌روند تا ماهی تازه مورد علاقه خود را انتخاب کنند و برای گرفتن بهترین معامله چانه زنی می‌کنند.

تماشای این صحنه و چرخیدن در این بازار، حس زندگی را در شما به وجود می‌آورد. همچنین شما می‌توانید به رستوران‌های اطراف بازار ماهی مارساکلاک مالت بروید و از غذاهای تازه و خوشمزه آن‌ها لذت ببرید.

چه زمانی می توانیم از بازار ماهی مارساکلاک مالت دیدن کنیم؟

بازار ماهی مارساکلاک مالت هر یکشنبه از صبح زود تا حدود ساعت 12:30 بعد از ظهر برگزار می‌شود. اگر شما روز قبل به مالت پرواز کرده باشید، می‌توانید صبح زود از این بازار دیدن کنید.

چه زمانی می‌توانیم از بازار ماهی مارساکلاک مالت دیدن کنیم؟ | یوروپ تورز

جمع بندی

بازار ماهی مارساکلاک مالت یک بازار ماهی در دهکده‌ای به همین نام است. در این بازار ماهی‌های صید روز به فروش می‌رسند. قایق‌های رنگی و جذاب و ازدحام مردم محلی در این بازار، آن را برای گردشگران بسیار جذاب کرده است.


سوالات متداول بازار ماهی مارساکلاک مالت

مارساکلاک کجاست و چقدر جمعیت دارد؟

مارساکلاک یک دهکده ماهیگیری عجیب در جنوب شرقی مالت است. این روستا که حدود 3500 نفر جمعیت دارد، جایی است که اکثر ذخایر ماهی کشور مالت در آن صید می شود.

یکی از جذابیت های بازار ماهی مارساکلاک مالت چیست؟

در این بازار قایق‌های ماهیگیری سنتی و رنگارنگ معروف به luzzu به چشم می‌خورد. این قایق‌های ماهیگیری کوچک که به رنگ‌های آبی، قرمز، زرد و سبز رنگ آمیزی شده‌اند برای قرن‌ها در مالتا مورد استفاده قرار می‌گیرند. روی هر قایق یک جفت چشم نقاشی شده بر روی کمان دیده می‌شود که نماد قدرت و سلامتی است.

بهترین زمان بازدید از این بازار چه روزی است؟

بازدید از این بازار در اوایل یکشنبه به شما این امکان را می‌دهد که خود را در فرهنگ مالتی غرق کنید و از ازدحام بازار لذت ببرید.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!