چگونه روادید لوکزامبورگ را دریافت نمائیم؟

چگونه روادید لوکزامبورگ را دریافت نمائیم؟

روادید لوکزامبورگ، برای ورود به کشور های اروپایی نیاز به کسب اجازه از مسئولان کشور مربوطه داریم. لوکزامبورگ هم یکی از این کشورهاست، ویزا یا همان روادید …

راهنمای کامل اخذ روادید لوکزامبورگ

برای ورود به کشور های اروپایی نیاز به کسب اجازه از مسئولان کشور مربوطه داریم. لوکزامبورگ هم یکی از این کشورهاست، ویزا یا همان روادید لوکزامبورگ انواع مختلفی نیز دارد که بر اساس هدف سفرتان نوع روادید لوکزامبورگ که به شما تعلق می‌گیرد، تعیین می‌گردد.

برای آشنایی بیشتر با شهر لوکزامبورگ، موقعیت آن، انواع ویزا و روادید لوکزامبورگ در این مقاله با ما همراه باشید. علاوه بر این‌ها درباره نحوه اخذ ویزای لوکزامبورگ و مدارک لازم و قیمت روادید لوکزامبورگ نیز صحبت خواهیم کرد تا راهنمایی باشد برای دوستان و هموطنانی که قصد سفر به این کشور زیبا را دارند.

چگونه روادید لوکزامبورگ را دریافت نمائیم؟ | یوروپ تورز

روادید یا ویزا چیست؟

ویزا یا روادید برگه یا مهر تاییدی است که ضمیمه گذرنامه یا همان پاسپورت می‌شود و به معنای تائید شما برای ورود به کشور خارجی یا اروپایی است. در واقع نمایندگان کشوری که قصد ورود به آن را دارید در سفارتخانه یا کنسولگری آن کشور پس از بررسی فرم درخواست و بررسی مدارک و شرایط شما در صورت تایید صلاحیت به شما اجازه ورود به آن کشور را صادر کرده و یا در صورت عدم صلاحیت درخواست شما را رد می‌کنند.

توجه داشته باشید که ویزا یا روادید را با پاسپورت یا گذرنامه یکی ندانید، پاسپورت یا گذرنامه به‌نوعی شناسنامه مسافران برای سفر به هر کشور خارجی است و به وسیله آن مشخص می‌گردد که شما شهروند و یا تبعه کشور خاصی هستید ولی ویزا یا روادید برگه‌ای است که ضمیمه گذرنامه شما می‌شود و به معنای این است که به شما اجازه ورود به کشوری که قصد سفر به آن را دارید، داده شده و صلاحیت شما از طرف آن‌ها تایید شده است. از طرف دیگر باید توجه شود که ویزاها تاریخ اعتبار دارند و پس از پایان تاریخ آن دیگر معتبر نیست و باید مجدد برای اخذ ویزا برای کشور مورد نظرتان اقدام نمایید.

درباره لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشوری کوچک با مساحت ۲٬۵۸۶ کیلومتر مربع در شمال قاره زیبای اروپا قرار دارد. جمعیت لوکزامبورگ حدود ششصد هزار نفر است. کشورهای آلمان، بلژیک و فرانسه از همسایگان مرزی لوکزامبورگ می‌باشد. شهر لوکزامبورگ پایتخت این کشور می‌باشد. لوکزامبورگ به دلیل موقعیت خوبی که دارد در طی سال‌ها دچار جنگ و تغییر و تحولات فراوانی شده است و قدمت تاریخی هم دارد، با این حال امروزه لوکزامبورگ کشوری ثروتمند و دارای ثبات اقتصادی و سیاسی است و همواره رو به پیشرفت است.

این کشور جزو امن‌ترین کشورهای جهان محسوب می‌گردد و از موسسین اتحادیه اقتصادی اروپا می‌باشد. بانکداری قوی و امور مالی عالی از اصلی‌ترین دلایل رونق اقتصادی آن است. نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین است. میزان تولید ناخالص داخلی در لوکزامبورگ و سطح درآمدی آن نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار بالا می‌باشد، البته این را هم در نظر بگیرید که هزینه زندگی در لوکزامبورگ نیز به نسبت بالا است.

لوکزامبورگ از نظر جغرافیایی بیشتر دارای مناطق کوهستانی و ارتفاعات خوش آب و هوا می‌باشد که به همین دلیل هرساله گردشگران بسیاری با استفاده از تور لوکزامبورگ و یا تور اروپا به این کشور سفر می‌کنند.

اگر بخواهیم چند تا از جاذبه‌های معروف گردشگری لوکزامبورگ را نام ببریم می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم :

 • برج و بارو یا ربع قدیمی با چشم اندازی بی‌نظیر
 • چندین موزه تاریخی و برتر لوکزامبورگ بخصوص موزه‌ی ملی بی‌نظیر تاریخ و هنر
 • قلعه‌های قدیمی برای نگهبانی از شهر در صخره باک و روزنه‌های شهر و بورشاید در روستایی به همین نام
 • دیوارهای بسیار منحصر به فرد و با شکوه و با استحکام و قدمتی چند ساله بنام کورنیش
 • بنای بسیار زیبای دوره رنسانس بنام گیوم دوم
 • بناهای مذهبی چون صومعه‌ی بندیکتی در شهر زیبای اشترناخ
 • انواع پارک‌ها تفریحی و گردشگری با طراحی خاص و چشم نواز از جمله پارک ملی سور بالا

انواع روادید لوکزامبورگ

روادید لوکزامبورگ یا هر روادید دیگری بیانگر اطلاعاتی هستند، اطلاعاتی چون تاریخ ورود و خروج شما به کشور خارجی، طول زمان سفر و مدت اقامتتان، تعداد دفعات ورود و خروجتان و هدف شما از سفر به آن کشور در روادید به طور دقیق مشخص می‌گردد و بر اساس همین هدف سفر، ویزای لوکزامبورگ انواع مختلفی دارد چون توریستی، تجاری یا کاری، تحصیلی، نمایشگاهی و … که خود این نوع ویزاها در دسته‌های مختلف ویزای شنگن که شامل نوع A ویزای ترانزیت، نوع B ویزای عبور، نوع C ویزای توریستی و نوع D ویزای بلند مدت شنگن می‌باشند.

در ادامه مقاله درباره شرایط اخذ روادید لوکزامبورگ، چگونگی اخذ آن و مدارک لازم برای اخذ روادید لوکزامبورگ صحبت خواهیم کرد.

شرایط اخذ روادید لوکزامبورگ

حتماً نام ویزای شنگن و پیمان شنگن را شنیده‌اید. پیمانی که به واسطه آن چند کشور اروپایی متعهد شده‌اند که برای عبور و مرور شهروندان خودشان به کشور‌های هم پیمان شنگن نیازی به پاسپورت نباشد، در واقع برای راحتی ورود و خروج شهروندان اروپایی این پیمان بسته شده ولی برای شهروندان کشورهای خارج از پیمان شنگن نیاز به کسب اجازه و اخذ ویزای شنگن می‌باشد. جالب است بدانید که این پیمان برای اولین بار در لوکزامبورگ در روستایی به نام شنگن منعقد شده است. بنابراین برای گرفتن روادید لوکزامبورگ بجز ویزای لوکزامبورگ نیاز به اخذ ویزای شنگن می‌باشد که این ویزا هم بر اساس هدف سفر به انواع توریستی، تجاری، کاری، نمایشگاهی، تحصیلی و … تقسیم می‌گردد.

شرایط اخذ روادید لوکزامبورگ | یوروپ تورز

چگونگی اخذ روادید لوکزامبورگ

برای اخذ روادید لوکزامبورگ بهتر است از طریق آژانس‌های گردشگری اقدام کنید، سپس فرم درخواست روادید لوکزامبورگ را دریافت و پر کرده و بعد از آن سیستم به شما وقت سفارت می‌دهد. دقت کنید در وقت سفارت لوکزامبورگ تعیین شده باید در سفارت خانه مرتبط حضور داشته باشید و مدارک لازم برای ویزای لوکزامبورگ را هم به همراه داشته باشید. در وقت سفارت با شما مصاحبه می‌کنند تا هدف سفرتان را دریابند و مدارکتان به طور کامل بررسی می‌شود و بعد از حدود یک تا یک و نیم ماه بعد جواب تایید یا رد صلاحیت شما داده می‌شود.

فقط این مورد را در نظر داشته باشید که کشور لوکزامبورگ در ایران سفارت خانه‌ای ندارد و باید به نزدیکترین سفارت خانه یا سفارت معتبر لوکزامبورگ چون سفارت پرتغال مراجعه کنید.

مدارک لازم برای اخذ روادید لوکزامبورگ

دوستانی که قصد سفر به لوکزامبورگ را دارند باید توجه داشته باشند که قبل از حضور در سفارت در وقت سفارت لوکزامبورگ، مدارک لازم برای دریافت روادید لوکزامبورگ را تهیه کنند. مدارک لازم جهت اخذ روادید لوکزامبورگ شامل موارد زیر می‌باشند:

 •  اصل گذرنامه و کپی آن با اعتبار بالای سه ماه از تاریخ درخواست روادید لوکزامبورگ
 •  تحویل فرم پر شده درخواست روادید لوکزامبورگ که از سایت سفارت دریافت کرده‌اید.
 •  اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه
 •  دو قطعه عکس رنگی شش در چهار با پس زمینه سفید
 • کپی و مهر و امضای ویزای شنگن که قبلاً از کشور دیگری دریافت کرده‌اید.
 • نامه بانک و گردش شش ماهه آخر حساب بانکی برای تایید تمکن مالی

 گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان و برای کارمندان و کارگران اشتغال به کار که در آن سمت، حقوق و مرخصی ذکر شده باشد.

 • صاحبان کسب و کار پروانه ثبت شرکت و کسب و کار خود را ارائه دهند
 •  برای بازنشستگان هم ارائه گواهی بازنشستگی ضروری است.
 •  در صورت داشتن زمین یا خانه ارائه سند مالکیت الزامی است.
 •  ارائه بیمه مسافرتی هم ضروری است.
 •  ارائه بلیط هواپیما و کارت رزرو هتل که در آن تاریخ ورود و خروجتان مشخص باشد.

قیمت روادید لوکزامبورگ

قیمت روادید لوکزامبورگ با توجه به زمان سفر شما و اینکه فصل پر تقاضا باشد یا خیر، مدت زمان سفرتان و هدف سفرتان و دیگر موارد مرتبط تعیین می‌شود که بهتر است از سایت‌های معتبر و آژانس‌های مسافرتی معتبر جویا شوید. بهترین روش برای سفر به لوکزامبورگ رزرو تور لوکزامبورگ و یا تور اروپا می‌باشد تا بدون دردسر و به راحتی به این کشور سفر کنید.

مدت زمان اخذ روادید لوکزامبورگ

از زمانی که در سایت سفارت درخواست اخذ روادید لوکزامبورگ را می‌دهید تا زمان وقت سفارت لوکزامبورگ و مصاحبه حضوری و اعلام نتیجه حدود 40 الی 50 روز زمان می‌برد. بنابراین برای دریافت ویزا حدود سه ماه زودتر باید اقدام کنید.

بهترین زمان سفر به لوکزامبورگ

آب و هوای کشور لوکزامبورگ تقریباً معتدل است و فصل‌های مختلف آن تفاوت دمای چندانی ندارند بنابراین هر زمانی اراده کنید می‌توانید برای سفر به این کشور فوق العاده برنامه‌ریزی کنید، البته بین ماه مه و اکتبر و فصل‌های بهار و پاییز بهترین آب و هوا و شرایط برای گردشگری در لوکزامبورگ می‌باشد.

دانستنی‌ هایی قبل از اخذ روادید لوکزامبورگ و سفر به آن

قبل از سفر با تور لوکزامبورگ و یا تور اروپا باید بدانید هزینه اقامت و غذا و. . و در کل هزینه سفر به لوکزامبورگ بالاست و سطح درآمدی هم در آنجا بالا است. بنابراین از قبل خود را آماده کنید.

همان‌طور که توضیح دادیم برای دریافت روادید لوکزامبورگ هرچه زودتر اقدام کنید بهتر است چرا که پروسه زمان‌بری می‌باشد.

به عواملی هم که منجر به رد شدن صلاحیت شما یا همان ریجکت شدن برای اخذ ویزای لوکزامبورگ می‌گردد، توجه کنید، عواملی چون سو سابقه، ارائه مدارک نامعتبر یا جعلی، نداشتن مدارکی جهت اقامت یا اسکان در لوکزامبورگ و بیمه نامه نامعتبر می‌باشد.

درباره لوکزامبورگ بد نیست بدانید که سیستم مالیاتی لوکزامبورگ بسیار عالی است. سیستم بانکداری لوکزامبورگ حرف اول را در جهان می‌زند. امید به زندگی در این کشور نیز در بالاترین سطح خود قرار دارد. همچنین سیستم آموزشی این کشور نیز بی‌نظیر است تا جایی که به کودکانشان سه زبان مطرح دنیا یعنی آلمانی، فرانسوی و انگلیسی را آموزش می‌دهند.

دانستنی‌ هایی قبل از اخذ روادید لوکزامبورگ و سفر به آن | یوروپ تورز

سوالات متداول روادید لوکزامبورگ

روادید لوکزامبورگ چیست؟

ویزا یا روادید برگه یا مهر تاییدی است که ضمیمه گذرنامه یا همان پاسپورت می‌شود و به معنای تائید شما برای ورود به کشور خارجی یا اروپایی است.

درخواست روادید لوکزامبورگ چقدر زمان میبرد؟

از زمانی که در سایت سفارت درخواست اخذ روادید لوکزامبورگ را می‌دهید تا زمان وقت سفارت لوکزامبورگ و مصاحبه حضوری و اعلام نتیجه حدود 40 الی 50 روز زمان می‌برد.

روش اخذ روادید لوکزامبورگ چیست؟

برای اخذ روادید لوکزامبورگ بهتر است از طریق آژانس‌های گردشگری اقدام کنید، سپس فرم درخواست روادید لوکزامبورگ را دریافت و پر کرده و بعد از آن سیستم به شما وقت سفارت می‌دهد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!