پناهگاه بوک لوکزامبورگ | یکی از شگفت انگیز ترین جاذبه های این کشور

پناهگاه بوک لوکزامبورگ | یکی از شگفت انگیز ترین جاذبه های این کشور

پناهگاه بوک لوکزامبورگ، این مکان به شما اجازه می‌دهد تا در تاریخ این شهر و کشور غرق شوید و به گذشته سفر کنید. پناهگاه بوک در منطقه کورنیش لوکزامبورگ قرار …

اگر قصد سفر به کشور یا شهر لوکزامبورگ را دارید، مطمئنا به دنبال بهترین جاذبه‌های توریستی در این منطقه هستید تا بتوانید از لحظه لحظه سفر خود لذت ببرید.

در اینجا می‌خواهیم شما را با یکی از پربازدیدترین و در عین حال شگفت‌انگیزترین جاذبه شهر لوکزامبورگ آشنا کنیم که پناهگاه بوک نام دارد. این مکان به شما اجازه می‌دهد تا در تاریخ این شهر و کشور غرق شوید و به گذشته سفر کنید.

پناهگاه بوک لوکزامبورگ | یکی از شگفت انگیز ترین جاذبه های این کشور | یوروپ تورز

پناهگاه بوک لوکزامبورگ دقیقا چیست؟

پناهگاه‌ها در واقع یک نوع تاسیسات نظامی مستحکم بودند که در ابتدا شبیه یک اتاق طاق‌دار به نظر می‌رسیدند و معمولا زیر زمین ساخته می‌شدند. هدف از ساخت آن‌ها این بود که غیر قابل نفوذ باشند و بتوانند از این پناهگاه برای اسکان نیروها و یا انبار مهمات استفاده کنند.

پناهگاه بوک لوکزامبورگ در منطقه کورنیش لوکزامبورگ قرار دارد که در میان صخره‌هایی که در سواحل رودخانه آلزت (Alzette) قرار گرفته است، ساخته شده است و استحکام فوق‌العاده بالایی دارد.
این پناهگاه یک تونل تقریبا 23 کیلومتری است که برای اهداف دفاعی و محافظتی در دل کوه حفر شده است.

تاریخچه پناهگاه بوک در لوکزامبورگ

همه چیز در سال 963 شروع شد. در آن زمان کنت زیگفرید به دنبال مکانی بود تا از دارایی‌های خود محافظت کند. به این ترتیب بود که او یک قلعه مستحکم ساخت که Lucilinburhuc نام داشت و هم اکنون از آن به عنوان مرکز تاریخی لوکزامبورگ یاد می‌شود.

تاریخچه پناهگاه بوک در لوکزامبورگ | یوروپ تورز

در طول قرن‌ها، این پناهگاه و اطراف آن بارها و بارها تقویت شد، مورد حمله قرار گرفت و دوباره بازسازی شد.

بعد‌ها در سال 1640 یک مهندس سوئیسی به نام ایزاک فون تریباخ، تعمیرات و بازسازی‌های قابل‌توجهی را در این پناهگاه بوک لوکزامبورگ (Bock Casemates) انجام داد. این پناهگاه همچنین شامل سه قلعه می‌شد که با صخرهای سنگی از هم جدا می‌شدند ولی از طریق پل‌هایی به هم ارتباط داشتند.

در دهه 1700 تونل‌های بیشتری اضافه شدند تا به محل و پناهگاهی مستحکم برای نگهداری اسلحه‌ها و مهمات تبدیل شود. در واقع این تونل زیرزمینی به بخش مهم و حیاتی برای سیستم دفاعی تبدیل شده بود.

این تونل‌های عمیق و عریض همچنین به عنوان پادگان صدها سرباز و اسب‌هایشان عمل می‌کردند و آشپزخانه‌ها، نانوایی‌ها و کارگاه‌های مختلفی را در خود جای داده بودند.

ترکیب این سیستم‌های دفاعی هم در بالا و هم در زمین چنان چشمگیر بود که به لوکزامبورگ لقب جبل الطارق دادند. اما به دلیل معاهده بی‌طرفی در سال 1867، این قلعه کم و بیش تخریب شد، اما این تخریب حدود 16 سال طول کشید، چرا که این کار بسیار دشواری بود.

تاریخچه پناهگاه بوک در لوکزامبورگ | یوروپ تورز

امروزه حتی می‌توان دیوارهای باقی‎مانده و قمست‌های ویران شده قلعه‌ها را در امتداد جاده‌ها و فضاهای سبز شهر لوکزامبورگ مشاهده کرد. حتی هزینه 1.5 میلیون فرانک طلا نیز نتوانست این عملیات تخریب را به طور کامل انجام دهد.

به طور کلی پناهگاهی که هم اکنون به نام بوک مشاهده می‌کنیم، اندک باقیمانده از قلعه قرون وسطایی است که توسط زیگفرید در قرن دهم ساخته شد.

چگونه از پناهگاه بوک لوکزامبورگ بازدید کنیم؟

در دو طرف خیابان دو ورودی برای این پناهگاه وجود دارد. برای کسانی که از مرکز شهر به این پناهگاه می‌روند، ورودی اصلی در قسمت چپ قرار دارد و یک تابلو در این جا به چشم می‌خورد که نشان می‌دهد پناهگاه بوک لوکزامبورگ از سال 1994 در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.

چگونه از پناهگاه بوک لوکزامبورگ بازدید کنیم؟ | یوروپ تورز

زمانی که از پله‌ها پایین بروید به یک باجه بلیط فروشی می‌رسید. در آن جا می‌توانید بلیط بخرید که دارای یک بارکد است. هم چنین یک دفترچه راهنما دریافت می‌کنید که می‌توانید مطالب بیشتری درباره این پناهگاه یاد بگیرید.

روبه‌روی باجه بلیط فروشی یک پیل باکس (اتاقک کوچک بتنی است که اغلب استتار شده است و همچنین معمولا دارای حفره‌هایی است که مدافعان می‌توانستند از طریق آن شلیک کنند) وجود دارد.

بعد از این که بارکد بلیط را روی دستگاه مورد نظر قرار دادید، می‌توانید از یک دروازه سیاه عبور کنید. در ابتدا این جا اطلاعاتی درباره پیل باکس وجود دارد که به دلیل این که فضا بسیار تاریک است و نوشته‌ها به به زبان فرانسوی و آلمانی نوشته شده‌اند، خواندن آن‌ها بسیار سخت است.

جلوتر که بروید، دقیقا به پیل باکس‌ می‌رسید. همچنین در این جا راهروهای سنگی زیادی ساخته شده‌اند. شما در واقع وارد هزارتوی بسیار تنگ می‌شوید. به گونه‌ای که اگر گول بخورید و از پله‌های سنگی پایین بروید، با اتاق‌های خالی روبه‌رو می‌شوید و مجبور هستید دوباره از پله‌های شیب‌دار بالا بروید.

چگونه از پناهگاه بوک لوکزامبورگ بازدید کنیم؟ | یوروپ تورز

در این راهروهای پناهگاه بوک لوکزامبورگ، پنجره‌های بسیاری وجود دارد که مناظری از منطقه کورنیش را جلوی چشم‌هایتان ظاهر می‌کنند و هم چنین بخش‌هایی از پایین شهر نیز قابل مشاهده هستند.
واقعا از این که از طریق این پنجره‌های کوچک به بیرون و مناظر بی‌نظیر آن‌ها نگاه کنید، اصلا خسته نمی‌شوید و می‌توانید از زوایای مختلف از شهر عکس بگیرید.

هم چنان که در جای جای پناهگاه‌ بوک قدم می‌زنید، می‌توانید تمام سربازان و غیر نظامیان را تصور کنید که زمانی در این تونل‌ها حضور داشتند.

می‌توانید شکاف‌های روی بدنه این پناهگاه را ببینید و لمس کنید و به روزهایی برگردید که جنگ بیداد می‌کرد و ارتش‌هایی به بالای قلعه حمله می‌کردند. همچنین می‌توانید به 35000 غیر نظامی فکر کنید که در طول حملات هوایی دهه 1940 به آن جا پناه بردند.

هر ساله بیش از 100 هزار بازدیدکننده به این پناهگاه و شگفتی‌های آن جذب می‌شوند. در واقع این یکی از لذت بخش‌ترین مکان‌های گردشگری لوکزامبورگ است که واقعا ارزشش را دارد که سری به آن بزنید و از شگفتی‌های آن جا لذت ببرید.

چگونه از پناهگاه بوک لوکزامبورگ بازدید کنیم؟ | یوروپ تورز

سوالات متداول پناهگاه بوک لوکزامبورگ

پناهگاه بوک لوکزامبورگ در کجا قرار دارد؟

پناهگاه بوک لوکزامبورگ در منطقه کورنیش قرار دارد که در میان صخره‌هایی که در سواحل رودخانه آلزت (Alzette) قرار گرفته است، ساخته شده است و استحکام فوق‌العاده بالایی دارد.

ویژگی‌های این پناهگاه چیست؟

این پناهگاه یک تونل تقریبا 23 کیلومتری است که برای اهداف دفاعی و محافظتی در دل کوه حفر شده است.

آیا برای بازدید از پناهگاه بوک لوکزامبورگ باید بلیط تهیه کنیم؟

زمانی که از پله‌ها پایین بروید به یک باجه بلیط فروشی می‌رسید. در آن جا می‌توانید بلیط بخرید که دارای یک بارکد است. هم چنین یک دفترچه راهنما دریافت می‌کنید که می‌توانید مطالب بیشتری درباره این پناهگاه یاد بگیرید.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!