چگونه روادید فنلاند را دریافت نمائیم؟

چگونه روادید فنلاند را دریافت نمائیم؟

اتباع غیر تابعه ی فنلاند از جمله ایرانیان جهت سفر به این کشور با هر هدف و مقصودی نیاز به دریافت روادید فنلاند دارند. روادید فنلاند با توجه به هدف سفر در انواع توریستی، تحصیلی، تجاری، پزشکی و … صادر می گردد. مدارک مورد نیاز جهت صدور هر یک از این انواع روادید فنلاند، علاوه بر داشتن مشترکاتی با هم اختلاف هایی دارند. در این مقاله قصد داریم با فرآیند اخذ روادید یا ویزای فنلاند آشنایی یابیم و با انواع مختلف این روادید نیز بیشتر آشنا می شویم. اگر علاقه مند به سفر فنلاند می باشید با ما همراه باشید تا با کمترین مشکل بتوانید روادید کشور فنلاند را دریافت کنید.

روادید فنلاند یا به عبارت دیگر همان ویزای فنلاند در واقع یک مجوز مورد نیاز جهت سفر اتباع غیر فنلاندی به این کشور است. در واقع تمامی افرادی که قصد سفر به فنلاند با تور فنلاند و تور اروپا را دارند، باید مراحل اخذ روادید فنلاند را بگذرانند و پس از دریافت این اجازه نامه می توانند به این کشور ورود کنند. روادید یا ویزای فنلاند وابسته به مدت زمان سفر به این کشور، تعداد ورود و خروج به کشور فنلاند،‌ هدف مسافرت و … در انواع گوناگونی صادر می گردد. البته باید به این نکته اشاره کرد که، فنلاند در محدوده ی کشورهای حوزه ی شینگن قرار دارد. یعنی افرادی که دارای ویزای شینگن می باشند، می توانند جهت سفر به کشور فنلاند از همان ویزای شینگن خود استفاده کنند و نیازی به دریافت روادید کشور فنلاند ندارند.

روادید فنلاند
روادید فنلاند

معرفی انواع روادید فنلاند

همان‌گونه که اشاره شد روادید فنلاند دارای انواع مختلفی است. از جمله مهمترین روادید فنلاند می توان به روادید توریستی فنلاند، روادید تحصیلی فنلاند، روادید تجاری فنلاند، روادید کار فنلاند، روادید پزشکی فنلاند، روادید نمایشگاهی فنلاند، روادید ازدواج فنلاند و …. اشاره کرد. پسوند این روادید بدین معناست که فرد دارای روادید توریستی فنلاند تنها می تواند در بازه‌ی اعتبار روادید یا ویزای خود از جاذبه‌های گردشگری این کشور استفاده کند و به طور مثال نمی‌تواند با این روادید در کشور فنلاند شروع به کار و کسب‌درآمد کند. از جمله دیگر روادید کشور فنلاند می‌توان به ویزای ترانزیتی یا حمل و نقل فنلاند، ویزاهای یک بار، دوبار و چندبار ورود به این کشور اشاره کرد. به همان صورت که هر یک از این روادید به منظور خاصی برای مسافران تور فنلاند و تور اروپا صادر می گردد، مدارک لازم و مراحل اخذ روادید مختص به خود را دارند.

معرفی انواع روادید فنلاند
معرفی انواع روادید فنلاند

مدارک مورد نیاز جهت اخذ روادید فنلاند

از جمله مدارک مشترک جهت دریافت انواع گوناگون روادید فنلاند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. مدارک هویتی شامل پاسپورت یا گذرنامه‌ی معتبر به همراه نسخه‌های قبلی و شناسنامه (اصل و ترجمه‌شده)، عکس‌رنگی به تعداد 6 عدد و در ابعاد 4 در 6، صورت حساب گردش مالی (اگر حساب جاری دارید، مدت عملکرد حساب در شش ماه اخیر لازم است و اگر سپرده‌ی بانکی دارید باید اعتبار آن حدود 50 میلیون تومان باشد)، اصل مدرک شغلی به همراه یک نسخه ترجمه‌ی معتبر (به طور مثال اگر پزشک هستید می توانید کارت نظام پزشکی یا پروانه ی دائم پزشکی خود را ارائه کنید، اگر دانشجو هستید می توانید گواهی اشتغال به تحصیل ارائه کنید و به همین صورت در هر صنفی مشغول ‌می‌با‌‌شید باید یک سند معتبر عرضه کنید)، اگر مسافر فنلاند زیر 18 سال سن دارد یا اینکه یک خانم متأهل قصد سفر به این کشور را دارد باید یک نسخه اجازه‌نامه یا رضایت محضری از قیم یا شوهر خود به همراه داشته باشد، خانم های خانه‌دار نیز جهت سفر به فنلاند باید مدارک شغلی همسر خود را ارائه کنند و …. به همه‌ی این مدارک، فرم تقاضا جهت دریافت روادید کشور فنلاند را باید اضافه کرد. توجه داشته باشید که فرم تقاضای ویزای فنلاند، برای هر یک از ویزاهای معرفی شده متفاوت است.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ روادید فنلاند
مدارک مورد نیاز جهت اخذ روادید فنلاند

مراحل اخذ روادید فنلاند

مراحل دریافت روادید فنلاند شامل چند گام کلی است. ابتدا لازم است با مراجعه به یک آژانس گردشگری دریافت روادید فنلاند مناسب، از کم و کیف مدارک لازم جهت سفر به این کشور آگاهی یابید. امروزه مقالات زیادی با موضوع راهنمای دریافت ویزای فنلاند در سطح اینترنت منتشر شده‌اند که بهتر است بجای آن ها از طریق آژانس های معتبر اقدام به اخذ این روادید کنید. گام دوم ترجمه ی مدارک لازم جهت دریافت ویزای فنلاند می باشد. به عبارت دیگر باید به یک دارالترجمه‌ی معتبر مراجعه کنید و مدارک خود را به یکی از زبان های معتبر کشور فنلاند یعنی فنلاندی یا سوئدی ترجمه کنید. البته می توانید از مدارک ترجمه شده به زبان انگلیسی نیز جهت اخذ ویزای فنلاند استفاده کنید. گام سوم،‌ دریافت وقت سفارت فنلاند است. پس از هماهنگی با سفارت فنلاند، در وقت تعین شده شخص مسافر باید اصل مدارک به همراه نسخه ی کپی برابر اصل آنها را به سفارت تحویل دهد. پرداخت هزینه ی ویزای فنلاند گام آخر درخواست این روادید می باشد. سفارت فنلاند پس از بررسی مدارک و تائید صلاحیت فرد مسافر جهت سفر به این کشور، اقدام به صدور ویزای فنلاند می کند.

مراحل اخذ روادید فنلاند
مراحل اخذ روادید فنلاند

معرفی روادید فنلاند با توجه به تعداد دفعات اجازه ی ورود و خروج به این کشور

به صورت کلی روادید فنلاند با توجه به تعداد دفعات مجاز جهت سفر به این کشور در چهار دسته قرار می گیرد. افراد دارای روادید یا ویزای تک ورودی کشور فنلاند، تنها می توانند یک بار به کشور فنلاند ورود کنند و به مدت حداکثر نود روز در این کشور بمانند. ویزای دوبار ورود به فنلاند همانند ویزای نوع اول می باشد با این تفاوت که دوبار می توانید به کشور فنلاند ورود کنید. ویزای چند بار ورود به فنلاند معمولاً با اعتبار 5 ساله صادر می گردد و در طول مدت اعتبار ویزا فرد می تواند چندین بار به کشور فنلاند سفر کند. آخرین نوع ویزای این دسته با نام روادید حمل و نقل فنلاند شناخته می شود. افراد دارای این نوع ویزای فنلاند، تنها می توانند از فرودگاه های این کشور جهت سفر به کشور دیگری استفاده کنند و اجازه ی خروج از فرودگاه را ندارند.

معرفی روادید فنلاند
معرفی روادید فنلاند

روادید توریستی فنلاند

روادید فنلاند جهت انجام سفرهای تفریحی توریستی به این کشور با نام روادید توریستی فنلاند نامیده می شود. هر ساله مسافران زیادی از اقصا نقاط دنیا با دریافت روادید توریستی فنلاند به این کشور سفر می کنند تا از جاذبه های زیبایی چون لیوای، تامپری، مجمع الجزایر الاند، خیابان مانرهایم هلسینکی، شهر کمی، فنلاندیا هال و … بازدید نمایند. جهت درخواست این نوع روادید فنلاند، مسافران علاوه بر مدارک بیان شده در بالا مدارکی چون بلیط رفت و برگشت هواپیما به فنلاند، مدارک مربوط به اقامت در فنلاند، بیمه مسافرتی، دعوت نامه ی سفر به فنلاند اگر جهت دیدار با فرزند یا خانواده ای به این کشور سفر می کنید و … را باید به همراه داشته باشند.

روادید توریستی فنلاند
روادید توریستی فنلاند

روادید تحصیلی فنلاند

این نوع روادید فنلاند برای علاقه مندان به تحصیل در این کشور صادر می گردد. از جمله مهمترین مدارک مورد نیاز جهت دریافت روادید تحصیلی فنلاند می توان به نامه ی پذیرش در یک دانشگاه فنلاند به همراه دو نسخه کپی برابر اصل آن، مدرک زبان معتبر به همراه دو عدد کپی، بیمه نامه با مدت اعتبار یک ساله و ارزشی برابر با سی هزار یورو، مدارک تحصیلی ترجمه شده، یک برگ رزومه حاوی اطلاعات فردی و گذشته ی کاری دانشجو به همراه یک سند تمکن مالی به ارزش حداقل ده هزار یورو اشاره کرد.

روادید تحصیلی فنلاند
روادید تحصیلی فنلاند

مدارک مورد نیاز جهت دیگر روادید فنلاند

قبلاً اشاره کردیم که صدور روادید فنلاند با هر هدف خاص، منوط به ارائه ی یک دسته مدارک خاص می باشد. به طور مثال برای دریافت روادید فنلاند جهت سفر تجاری به این کشور، نیاز به دعوت نامه ی شرکت میزبان در فنلاند و پروانه ثبت شرکت ایرانی می‌باشد. جهت سفر پزشکی به فنلاند، روادید فنلاند در صورتی صادر می گردد که نامه ی پذیرش یک بیمارستان یا کلینیک معتبر در این کشور توسط مسافر ارائه گردد. به همین صورت جهت دریافت روادید کار فنلاند نیاز به دعوت نامه ی کاری از این کشور می باشد.

مدارک مورد نیاز جهت دیگر روادید فنلاند
مدارک مورد نیاز جهت دیگر روادید فنلاند

هزینه ی روادید فنلاند

هزینه ی دریافت روادید فنلاند با توجه به سن افراد مسافر و نوع ویزا تعیین می گردد. به طور مثال، تمامی انواع گوناگون روادید فنلاند برای کودکان زیر 6 سال به‌صورت رایگان صادر می گردد. در حالی که افراد بالای 12 سال و درخواست کننده ی انواع ویزاهای کشور فنلاند باید مبلغی در حدود 60 یورو برای هر ویزا بپردازند. این مبلغ برای افراد 6 تا 12 سال و متقاضی ویزاهای ترانزیتی و توریستی فنلاند حدود 35 یورو می باشد و اگر این افراد متقاضی ویزای بلند مدت کشور فنلاند می باشند باید مبلغی در حدود 30 یورو بپردازند.

هزینه ی روادید فنلاند
هزینه ی روادید فنلاند

اطلاعات مورد نیاز درباره ی سفارت فنلاند

قبلاً بیان کردیم که یکی از مراحل دریافت روادید فنلاند رزرو وقت سفارت فنلاند می باشد. سفارت فنلاند در شهر تهران ارائه دهنده ی خدمات به متقاضیان روادید فنلاند می باشد. این سفارت با شماره پلاک 2 در کوچه ی حدادیان خیابان میرزاپور (متصل به خیابان شریعتی) قرار دارد و خدمات خود در این زمینه را طی روزهای یک شنبه تا چهار شنبه ی هر هفته از ساعت 9:00 تا 12:00 ارائه می دهد.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه 09107636326 تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم و بی واسطه در خصوص بلیط فنلاند، وقت سفارت فنلاند، ویزای فنلاند، تور فنلاند و تور اروپا میباشد. 88851080-021

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!