هر آنچه درباره دریافت روادید دوسلدورف باید بدانید

هر آنچه درباره دریافت روادید دوسلدورف باید بدانید

روادید دوسلدورف،برای دریافت روادید دوسلدورف باید ابتدا جهت دریافت وقت سفارت آلمان مراجعه کرد اما این کشور برای سهولت کار افرادی که قصد دارند تا ویزای …

یکی از معروف‌ترین و زیبا‌ترین شهر‌های کشور آلمان، دوسلدورف می‌باشد که یکی از مراکز صنعت مد نیز می‌باشد. جاذبه‌های گردشگری بی‌شمار این شهر موجب شده تا سفر به این شهر خالی از لطف نباشد. اخذ روادید دوسلدورف اولین اقدام برای سفر به این شهر فوق العاده خواهد بود که در ادامه درباره مدارک لازم جهت اخذ ویزا، مراحل این پروسه، باید‌ها و نباید‌های آن و … برای شما بیشتر توضیح خواهیم داد.

دریافت روادید دوسلدورف | یوروپ تورز

آَشنایی با شهر و روادید دوسلدورف

شهر دوسلدورف یکی از شهر‌های مهم آلمان می‌باشد که از نظر جمعیتی نیز در رده هفتم قرار دارد. این شهر به دلیل جاذبه‌های گردشگری بسیار زیادی که دارد به عنوان پنجمین شهر زیبا در دنیا نیز شناخته می‌شود. این شهر در واقع سومین مرکز در زمینه تجارت در کل اروپا می‌باشد. همین امر باعث شده تا به اهمیت این شهر افزوده شود. دوسلدورف دارای یک بندر بزرگ می‌باشد که حاصل اتصال دو رودخانه دوسلی و راین می‌باشد.

این شهر آب و هوای نسبتا معتدلی دارد و زمستان‌های آن معمولا بارش‌های اندک و هوای مطبوعی خواهد داشت. فصل تابستان دما نسبتا بالا بوده و گرم می‌باشد. اگر چنان چه تصمیم دارید تا به این شهر زیبا سفر کنید، فصل بهار به دلیل آب و هوای فوق العاده و معتدلی که دارد، بهترین زمان شناخته می‌شود. توجه داشته باشید که اولین قدم برای سفر به این شهر تهیه روادید دوسلدورف می‌باشد که در ادامه درباره شرایط اخذ آن توضیحاتی را ارائه خواهیم کرد.

آشنایی با انواع روادید دوسلدورف

به منظور اقامت در شهر دوسلدورف شما می‌توانید با توجه به شرایط خود، جهت دریافت یکی از ویزاهای موجود اروپا اقدام نمایید. انواع روادید دوسلدورف به قرار ذیل می‌باشد:

 1. ویزای دیدار با نزدیکان: با ارسال دعوتنامه از جانب اقوام و دوستانی که در این شهر اقامت دارند روند دریافت ویزا راحت‌تر خواهد شد.
 2. ویزای تجاری: برای افرادی که به منظور تجارت و یا عقد قرارداد از جانب شرکت، قصد سفر به این شهر را دارند.
 3. ویزای کار: افرادی که در دوسلدورف کارفرمای مشخصی دارند و از جانب آن‌ها دعوتنامه دریافت می‌کنند، راحت‌تر می‌توانند جهت اخذ روادید دوسلدورف اقدام نمایند.
 4. ویزای توریستی: متعلق به گردشگرانی می‌باشد که علاقه‌مند به بازدید از این شهر زیبا هستند.
 5. ویزای نمایشگاهی: سالانه نمایشگاه‌های بین‌المللی مختلفی برگزار می‌شود که به منظور بازدید از این نمایشگاه‌ها باید ویزای نمایشگاهی را اخذ نمایید.
 6. ویزای ترانزیت: زمانی که قصد دارید تا به شهر و یا کشور دیگری بروید اما در بین راه در فرودگاه دوسلدورف توقفی خواهید داشت، باید ویزای دوسلدورلف را اخد نمایید. در واقع با دریافت این ویزا حق خروج از فرودگاه این شهر را نخواهید داشت.
 7. ویزای ورزشی: همان طور که از اسم آن مشخص می‌باشد، به افراد ورزش کار جهت شرکت در اردوهای ورزشی و یا مسابقات تعلق خواهد گرفت. تمامی این ویزاها کوتاه مدت می‌باشند و فرد نهایتا تا 3 ماه قادر خواهد بود تا در دوسلدورف اقامت داشته باشد.

مدارک لازم جهت اخذ روادید دوسلدورف

قبل از مراجعه به سفارت برای اخذ ویزای آلمان سعی کنید مدارک زیر را با خود به همراه داشته باشید:

 1. اصل کارت شناسی و شناسنامه.
 2. سه قطعه عکس 3*4 با زمینه سفید به صورت تمام رخ و رنگی، که به تازگی نیز گرفته شده باشد.
 3. اصل پاسپورت با حداقل 6 ماه مدت زمان اعتبار باقی مانده.
 4. کپی از تمامی صفحات پاسپورت.
 5. ارائه یک سند ملکی به عنوان وصیغه اما توجه داشته باشید که این سند باید به نام خود شخص متقاضی و یا هسر او باشد.
 6. ارائه ی‌پرینت از گردش مالی حساب خود در حداقل سه ماه گذشته.
 7. ارائه مدارک مرتبط با شغل فرد متقاضی.
 8. ارائه گواهی اشتغال به تحصیل برای دانش‌آموزان و افراد دانشجو.
 9. بیمه سفر.
 10. بلیط هواپیمای رزرو شده.
 11. کپی از مدارکی که نشان دهد محل اقامت شما مشخص خواهد بود. برای مثال ارائه پرینت پرداخت هزینه رزرو هتل مورد نظر.
 12. مدت زمان اخذ ویزای روادید دوسلدورف به طور تقریبی 60 تا 70 روز زمان خواهد برد، در نتیجه اگر قصد دارید تا در زمان خاصی در این شهر حضور داشته باشید، پیشنهاد می‌کنیم تا از حداقل 2 ماه قبل جهت اخذ ویزای دوسلدورف اقدام نمایید.
مدارک لازم جهت اخذ روادید دوسلدورف | یوروپ تورز

به منظور آگاهی بیشتر درباره مدارک و مراحل مورد نظر شما می‌توانید به سایت سفارت کشور آلمان مراجعه نمایید و اطلاعات مرتبط با نوع روادید دوسلدورف که در بالا نیز به آن‌ها اشاره شد را بدست آورید تا با آگاهی کامل اقدامات ابتدایی را انجام دهید.

در چه صورت با دریافت روادید دوسلدورف مخالفت خواهد شد؟

توجه داشته باشید که مدارک خواسته شده از شما را به طور کامل و صحیح ارائه دهید. در صورت عدم رعایت موارد با در خواست شما مخالفت خواهد شد:

 1. در صورتی که پاسپورت فرد متقاضی زیر 3 ماه اعتبار داشته باشد.
 2. فرم‌های تکمیل شده فاقد امضای فرد متقاضی باشند.
 3. مدارک ارائه شده دارای نواقص باشد و یا فاقد اعتبار باشند.
 4. فرم‌هایی که باید تکمیل شوند به صورت ناقص تحویل داده شود.
 5. عکس فرد برای یک سال پیش و یا مدت زمان بیشتری باشد.

در نتیجه توصیه می‌کنیم تا در زمان اقدام برای دریافت روادید دوسلدورف از افرادی مانند مشاورین حقوقی که در این زمینه اطلاعاتی را در دست دارند، کمک و راهنمایی بگیرید.

تعیین وقت قبلی برای دریافت روادید دوسلدورف به چه صورت می‌باشد؟

برای دریافت روادید دوسلدورف باید ابتدا جهت دریافت وقت سفارت آلمان مراجعه کرد اما این کشور برای سهولت کار افرادی که قصد دارند تا ویزای دوسلدورف را اخذ نمایند، با شرکت‌های مورد اعتماد خود، جهت ارائه خدمات ویزا به افراد متقاضی قرارداد بسته است.

روش کار این شرکت‌ها به این صورت می‌باشد که فرد متقاضی تمامی مدارک مورد نیاز برای اخذ روادید دوسلدورف را به این شرکت ارائه می‌دهد و سپس هزینه‌های مربوط به سفر را پرداخت نموده و سوالات مرتبط با مصاحبه نیز از فرد پرسیده می‌شود. پس از آن نوبت به گرفتن عکس و اثر انگشت از شخص می‌شود. پس از تکمیل تمامی مراحل، مدارک و اطلاعات از طرف شرکت به سفارت آلمان فرستاده می‌شود تا از جانب دولت آلمان بررسی شود. بعد از گذشت حداقل 3 هفته نتیجه ی‌قطعی به شرکت‌های مربوط به اخذ ویزا ارائه می‌شود تا به فرد متقاضی اعلام شود.

در صورت وجود نواقص جزئی در مدارک خود می‌توانید آن‌ها را تکمیل نمایید. توجه داشته باشید که در صورت دریافت وقت قبلی برای اخذ روادید دوسلدورف شما قادر به تغییر زمان نخواهید بود. با وجود تمام توضیحاتی که در مقاله داده شد باز هم اگر از طریق یکی از سایت‌های معتبر ایران مانند یوروپ تورز کارهای سفر خود را پیش ببرید خیالتان راحت‌تر خواهد بود و به مشکلی بر نخواهید خورد.

تعیین وقت قبلی برای دریافت روادید دوسلدورف به چه صورت می‌باشد؟ | یوروپ تورز

سوالات متداول روادید دوسلدورف

دلایلی که باعث رد روادید دوسلدورف میشود چیست؟

در صورتی که پاسپورت فرد متقاضی زیر 3 ماه اعتبار داشته باشد.
فرم‌های تکمیل شده فاقد امضای فرد متقاضی باشند.
مدارک ارائه شده دارای نواقص باشد و یا فاقد اعتبار باشند.
فرم‌هایی که باید تکمیل شوند به صورت ناقص تحویل داده شود.
عکس فرد برای یک سال پیش و یا مدت زمان بیشتری باشد.

اولین اقدام برای دریافت روادید دوسلدورف چیست؟

برای دریافت روادید دوسلدورف باید ابتدا جهت دریافت وقت سفارت آلمان مراجعه کرد اما این کشور برای سهولت کار افرادی که قصد دارند تا ویزای دوسلدورف را اخذ نمایند، با شرکت‌های مورد اعتماد خود، جهت ارائه خدمات ویزا به افراد متقاضی قرارداد بسته است.

روادید دوسلدورف آلمان دارای چه نوع هایی میباشد؟

ویزای دیدار با نزدیکان، ویزای تجاری، ویزای کار، ویزای توریستی، ویزای نمایشگاهی، ویزای ترانزیت و ویزای ورزشی.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!