چگونه روادید برلین آلمان را دریافت نمائیم؟

چگونه روادید برلین آلمان را دریافت نمائیم؟

روادید برلین، برلین یکی از شهرهای کشور آلمان است که در قاره اروپا قرار دارد. امروزه این شهر یکی از مقاصد گردشگری و توریستی می باشد.

راهنمای اخذ ویزای برلین

برلین یکی از شهرهای کشور آلمان است که در قاره اروپا قرار دارد. امروزه این شهر یکی از مقاصد گردشگری و توریستی می باشد. متقاضیان سفر به این شهر می بایست روادید برلین را طبق قوانین و مقررات این شهر انجام بدهند تا بتوانند بدون هیچ مشکل و دردسری راهی سفر به این شهر شوند. روادید برلین چند مرحله دارد که باید همه آنها قبل از سفر به این شهر انجام شود. مسافرین و گردشگرانی که می خواهند از زیبایی های این شهر بهره مند شوند باید روادید برلین از سفارت آلمان دریافت کنند و با خیالی راحت به سفر بروند.

راهنمای اخذ ویزای برلین | یوروپ تورز

شهر برلین

شهر برلین پایتخت کشور آلمان است که یکی از شهرهای بزرگ آن محسوب می شود و جمعیت بسیار زیادی دارد. مساحت شهر برلین 899 کیلومتر مربع است که در شمال شرقی آلمان قرار دارد. شهر برلین دارای جنگل ها، پارک ها، باغ ها، رودها، کانال ها و دریاچه های بی شماری است که یک سوم مساحت این شهر را تشکیل می دهد. جاذبه های شهر برلین زیاد است. جاذبه های تاریخی و فرهنگی این شهر باعث شده است که یکی از مراکز فرهنگی جهان محسوب شود. امروزه شهر برلین به عنوان یکی از شهرهای مهم در قاره اروپا به شمار می آید.

اقتصاد شهر برلین بسیار بالا است و مهاجران بسیار زیادی دارد. امروزه افراد زیادی به این شهر سفر می کنند و روادید برلین را اتخاذ می کنند.

روادید برلین

شهر برلین یکی از بزرگ ترین شهرهای آلمان است که مسافرین برای سفر به آن باید روادید برلین را دریافت کنند. کشور آلمان یکی اعضای پیمان شینگن است و مسافرینی که در کشورهای عضو پیمان زندگی می کنند می توانند بدون ویزا به این کشور سفر کنند. اما سایر افرادی که در کشورهای غیر عضو پیمان زندگی می کنند برای سفر به این شهر باید روادید برلین را انجام دهند تا بتوانند به آن سفر کنند. روادید برلین به فرد متقاضی اجازه می دهد تا به مدت 90 روز در این شهر اقامت داشته باشد. تمامی روادید برلین در سفارت آلمان انجام می شود و فرد متقاضی باید از 3 ماه قبل از سفر خود برای دریافت ویزا اقدام کند.

ویزای برلین چند نوع است. این ویزا شامل ویزای توریستی آلمان، ویزای تجاری آلمان، ویزای کار، ویزای ترانزیت، ویزای بازدید از اقوام و خویشاوندان، ویزای نمایشگاهی آلمان، ویزای تحصیلی آلمان و ویزای ازدواج می باشد. تمامی این ویزاها را می توان از سفارت برلین دریافت کرد.

مراحل انجام روادید برلین

انجام روادید برای اخذ ویزا چند مرحله دارد و متقاضیان باید تمامی مراحل را به طور کامل انجام دهند تا بتوانند به این شهر سفر کنند. اولین مرحله روادید برلین اخذ فرم می باشد. این فرم را باید از سایت سفارت آلمان یا اینکه به صورت حضوری به سفارت مراجعه کرد و فرم روادید برلین را دریافت کرد. فرم روادید برلین را باید به طور کامل با اطلاعات شخصی خود تکمیل کنید و در زمان مراجعه حضوری به همراه سایر مدارک خود به سفارت تحویل داد.

در مرحله دوم باید نوبت از سایت سفارت آلمان دریافت کرد تا با تعیین وقت سفارت آلمان داشت. از آنجاییکه سفارت آلمان بسیار شلوغ می باشد بیشتر نوبت ها برای سه هفته بعد از درخواست ویزای برلین داده می شود.

درخواست روادید برلین را فرد متقاضی باید از 3 ماه قبل از سفر خود آغاز کند. چرا که شهر برلین از شهرهایی می باشد که هر ساله افراد زیادی به آن سفر می کنند و سفارت آن بسیار شلوغ می باشد. از این رو تعیین وقت سفارت آلمان سه هفته طول می کشد و بعد از انجام مصاحبه این سفارت یک ماه به بررسی مدارک فرد متقاضی می پردازد. بعد از بررسی مدارک، سفارت آلمان اعلام می کند که درخواست ویزای آلمان را پذیرفته یا رد کرده است. در صورت رد شدن درخواست روادید فرد می تواند دوباره برای اخذ ویزا اقدام کند.

مراحل انجام روادید برلین | یوروپ تورز

مدارک لازم برای روادید برلین

یکی از مهم ترین مراحل دریافت روادید برلین آماده کردن مدارکی برای تحویل به سفارت در زمان مصاحبه می باشد. این مدارک بسیار مهم می باشد و هر گونه کم و کاستی روند دریافت روادید و ویزای برلین را با مشکل رو به رو می کند و به تاخیر می اندازد. این مدارک شامل:

 • تمامی این مدارک باید ترجمه شده باشد و در زمان مصاحبه به سفارت تحویل داده شود.
  • پاسپورت برای هر فرد متقاضی روادید برلین حتی کودکان که دارای اعتباری بیش از 6 ماه باشد.
  • ارائه شناسنامه فرد متقاضی به همراه کپی و ترجمه
  • ارائه کارت ملی فرد متقاضی به همراه کپی و ترجمه
  • کپی از تمامی صفحاتی که ویزای شینگن دارد.
  • فرم تکمیل شده درخواست روادید برلین
  • پرداخت هزینه روادید برلین
  • داشتن سه قطعه عکس رنگی با زمینه سفید روشن که تمام رخ باشد.
  • ارائه مدرکی مبنی بر گواهی اشتغال به کار
  • گواهی اشتغال به کار برای دانش آمواز و دانشجویان
  • گواهی بازنشستگی در صورت بازنشسته بودن
  • سند ملکی که نشان دهنده تمکین مالی فرد باشد.
  • بلیط پرواز برای رفت و برگشت به کشور آلمان و شهر برلین
  • برگه رزرو هتل هتل برای مدت زمان اقامت
  • ارائه دعوتنامه از سوی اقوام و شرکت ها
  • بیمه نامه مسافرتی برای مدت زمان اقامت
  • پرینت حساب بانکی 6 ماهه اخیر

داشتن دعوتنامه برای روادید برلین

یکی از مهم ترین مواردی که روند روادید را سرعت می بخشد داشتن دعوتنامه می باشد. افرادی که دعوتنامه از سوی اقوام و یا شرکت ها دعوتنامه داشته باشند می توانند در مدت زمان کوتاهی ویزای خود را دریافت کنند و دیگر نیازی به داشتن برگه رزرو هتل در این شهر نیست. فرد متقاضی روادید برلین باید این دعوتنامه را به همراه سایر مدارک خود به سفارت آلمان تحویل دهد. در کنار این دعوتنامه باید یک کپی از مدرک شناسایی فرد فرستنده دعوتنامه و آدرس محل زندگی فرد فرد فرستنده وجود داشته باشد.

آدرس سفارت آلمان در شهر تهران

خوشبختانه کشور آلمان در شهر تهران سفارت دارد و افراد متقاضی ویزا می توانند به سفارت این کشور مراجعه کنند. سفارت آلمان در خیابان فردوسی قرار دارد و در روزهای یک شنبه، چهار شنبه و پنج شنبه از ساعت 7 صبح تا 3 و نیم بعد از ظهر جوابگوی متقاضیان می باشد. اما این سفارت در روز های جمعه و شنبه تعطیل می باشد. روزهای سه شنبه نیز سفارت آلمان از 7 صبح تا 4 بعدظهر خدمات خود را به متقاضیان ارائه می دهد.

تمامی متقاضیان روادید برلین می توانند در وقت تعیین شده به سفارت مراجعه کنند و بعد از انجام مصاحبه و تحویل مدارک منتظر پاسخ درخواست خود باشند.
افراد متقاضی باید در راس ساعت و در روز تعیین شده به سفارت آلمان مراجعه کنند. تمامی مدارک آنها باید طبق واقعیت باشد و هیچ گونه مغایرتی با حقیقت نداشته باشد. چرا که هر گونه مغایرتی با حقیقت باعث رد شدن درخواست روادید و اخذ ویزا می شود و فرد می بایست دوباره درخواست ویزا بدهد.

آدرس سفارت آلمان در شهر تهران | یوروپ تورز

سوالات متداول روادید برلین

اولین قدم برای اخذ ویزای برلین چیست؟

اولین مرحله روادید برلین اخذ فرم می باشد. این فرم را باید از سایت سفارت آلمان یا اینکه به صورت حضوری به سفارت مراجعه کرد و فرم روادید برلین را دریافت کرد. فرم روادید برلین را باید به طور کامل با اطلاعات شخصی خود تکمیل کنید و در زمان مراجعه حضوری به همراه سایر مدارک خود به سفارت تحویل داد.

داشتن دعوتنامه چه تاثیری در عملکرد اخذ ویزای برلین دارد؟

افرادی که دعوتنامه از سوی اقوام و یا شرکت ها دعوتنامه داشته باشند می توانند در مدت زمان کوتاهی ویزای خود را دریافت کنند و دیگر نیازی به داشتن برگه رزرو هتل در این شهر نیست.

آدرس سفارت آلمان کجاست و ساعات و روزهای کاری این سفارت چگونه است؟

سفارت آلمان در خیابان فردوسی قرار دارد و در روزهای یک شنبه، چهار شنبه و پنج شنبه از ساعت 7 صبح تا 3 و نیم بعد از ظهر جوابگوی متقاضیان می باشد. اما این سفارت در روز های جمعه و شنبه تعطیل می باشد. روزهای سه شنبه نیز سفارت آلمان از 7 صبح تا 4 بعدظهر خدمات خود را به متقاضیان ارائه می دهد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!