دیدنی های اتریش

دیدنی های اتریش

سفر به کشور‌های اروپایی یکی از تفریحات همگان در سراسر دنیا می‌باشد. یکی از این کشور ها اتریش است. اتریش کشوری کوهستانیاست. دیدنی‌های اتریش بسیار زیاد می‌باشد. دیدنی های اتریش شامل رودخانه‌ها، دره‌ها، کوه‌های برفی، موزه، معماری‌ها، باغ وحش‌، کلیسا و مکان‌های دیدنی، تفریحی گردشگری بسیاری می‌باشد که این منطقه را به مکان مناسبی برای توریست‌ها و گردشگران تبدیل نموده است. اگر قصد سفر به اتریش را دارید برای آشنایی با دیدنی‌های اتریش بهتر است تا آخر مقاله با ما همراه باشید.

دیدنی های اتریش
دیدنی های اتریش

وین و برترین دیدنی های اتریش

وین پایتخت کشور اتریش و یکی از دیدنی‌های اتریش می‌باشد. در این شهر تئاتر‌های خیابانی، باله، اپرا، نمایش‌های موزیکال، نگارخانه‌ها و … برگزار می‌شود؛ اما این برنامه‌ها تنها تفریحات و دیدنی‌های اتریش در شهر وین نیستند. این شهر تفریحگاه‌ها و مکان‌های دیگری نیز دارد، از جمله چندین قصر سلطنتی، موزه‌های شگفت انگیز و همچنین هوفبورگ، منزل حاکمین هابزبورگ، که جزو مکان‌های سنتی این منطقه ‌می‌باشد. اگرچه مکان‌های سنتی زیادی در این شهر وجود دارد اما زندگی مردم این منطقه بسیار مدرن می‌باشد.

دیدنی های اتریش
دیدنی های اتریش

هالستات (Hallstatt)

هالستات یک دهکده در اتریش می‌باشد که از جمله زیبا ترین و پربازدید ترین دیدنی‌های اتریش می‌باشد. از تفریحاتی که در این دهکده می‌توان به آن پرداخت، کوهنوردی، پیاده روی و قایق سواری می‌باشد. همین طور خانه استخوانی Beinhaus از مکان‌های دیدنی اتریش است. علت نام گذاری این خانه به این دلیل است که با ورود به این خانه با حجم زیادی از استخوان‌های باقی مانده از اجساد روبرو می‌شویم که به دلیل کمبود قبرستان، به محلی برای دفن کردن اجساد تبدیل شده بود. این مکان با وجود ترسناک بودن، می‌تواند برای تفریح و بازدید تجربه ای هیجان انگیز برای بازدید کنندگان دیدنی‌های اتریش به وجود آورد.

دیدنی های اتریش
دیدنی های اتریش

سالزبورگ (Salzburg)

سالزبورگ از جمله دیدنی‌های اتریش می‌باشد که مورد بازدید افراد علاقه مند به موسیقی می‌باشد. این شهر زادگاه هنرمند معروف موتزارت است. افراد در این مکان می‌توانند به گالری‌ها، موزه‌ها و رستوران‌ها و مراکز خرید و بازار کشاورزان بروند و از سفر خود لذت ببرند.

دیدنی های اتریش
دیدنی های اتریش

اینزبروک (Insbruck)

اینبروک از دیدنی‌های اتریش می‌باشد که شامل کوه‌های برفی و ساختمان‌های بلند برفی است. زیبایی این منطقه به گونه‌ای است که فرد با دیدن این منظره، گویی به تصویر منظره‌ای نقاشی شده نگاه می‌کند. کوه‌های برفی این منطقه سبب شده که علاقه مندان به کوه نوردی و اسکی توجه زیادی به این منطقه داشته باشند و در سفر به دیدنی‌های اتریش حتما به اینزبروک نیز سر بزنند. قلعه امبراس، موزه هنر مردمی و کلیسای کورت از جمله دیدنی‌های اتریش می‌باشد.

دیدنی های اتریش
دیدنی های اتریش

الپباچ (Alpbach)

زیباترین دهکده‌ی اتریش الپباچ می‌باشد که توسط کوه‌های برفی احاطه شده است و به دلیل شیب مناسب کوه‌های برفی، این منطقه نیز از مکان‌های مورد علاقه کوهنوردان و اسکی بازان در سفر به دیدنی‌های اتریش می‌باشد. البته زیبا بودن این دهکده فقط محدود به کوه‌های برفی آن نیست بلکه از دیگر دلایل پربازدید بودن این منطقه، خانه های چوبی زیبا، مزارع دام پروری و صنایع دستی سنتی می‌باشد. صنایع دستی توسط افراد بومی و اصیل این منطقه ساخته می‌شوند. هم چنین الپباچ تغییرات اتریش در گذر زمان را برای توریست‌های بازدید کننده از دیدنی‌های اتریش به نمایش می‌گذارد.

دیدنی های اتریش
دیدنی های اتریش

جاده آلپی گراس گلاکنر (Grossglockner Alpine Road)

این جاده راهی برای رسیدن توریست‌های بازدید کننده‌ از دیدنی‌های اتریش به پارک ملی هوهه تائرن و ارتفاعات گراس گلاکنر (بلندترین کوه های اتریش) می‌باشد؛ که زیبایی این جاده با جنگل‌های کوهستانی، علفزارهای آلپ و دشت های یخ و صخره های تند سبب شده که ارزش زیادی برای بازدید توسط گردشگران دیدنی‌های اتریش داشته باشد. برای عبور از این جاده نه تنها از وسایلی مثل موتورسیکلت، اتوبوس و دوچرخه می‌توان استفاده کرد بلکه می‌توان با پای پیاده نیز از این جاده عبور کرد.

دیدنی های اتریش
دیدنی های اتریش

موست ویرتل (Mostviertel)

موست ویرتل از جمله دیدنی‌های اتریش می‌باشد؛ که بازدید از آن بسیار هیجان انگیز است. پیوند بین علفزارهای سبز در شمال با قله‌های پربرف در جنوب زیبایی این منطقه را دو چندان می‌کند. این مکان نیز یکی از مکان‌های مورد علاقه کوهنوردان و طرفداران اسکی در بازدید از دیدنی‌های اتریش است.

دیدنی های اتریش
دیدنی های اتریش

قلعه هوچواسترویتز (Hochosterwitz Castle)

یکی از جذاب ترین دیدنی‌های اتریش این قلعه می‌باشد؛ که گردشگران تور بازدید از دیدنی‌های اتریش بازدید از آن را در هیچ شرایطی نباید از دست بدهند. این قلعه‌ رویایی برفراز قله‌ی دولومیتی 160 متری قرار دارد. البته در همه‌ی روز‌های سال نمی‌توان از این قلعه بازدید کرد زیرا زمان بازدید این قلعه در محدوده‌ی زمانی بین عید پاک تا پایان اکتبر می‌باشد و فقط در این دوره‌ی زمانی بازدید کنندگان دیدنی‌های اتریش می‌توانند وارد این قلعه شده و مسیری 620 متری از درون آن طی کنند و در آخر نمای شگفت انگیز آن را مشاهده نمایند.

دیدنی های اتریش
دیدنی های اتریش

فاکر سی (Faaker See)

یکی ازدیدنی‌های اتریش فاکر سی می‌باشد. فاکر سی یک دریاچه است که در میان رود‌های آلپ در منطقه یکارینتیای اتریش واقع شده است. نیلگون بودن و زلال بودن این دریاچه سبب زیبایی دو چندان این رودخانه شده است. افراد زیادی از جمله افراد بومی این منطقه یا توریست‌ها و بازدید کنندگان می‌توانند در این دریاچه شنا کرده و حتی به ماهی گیری بپردازند. این دریاچه پنجمین دریاچه‌ی اتریش بوده و ازپربازدید ترین دیدنی‌های اتریش می‌باشد.

دیدنی های اتریش
دیدنی های اتریش

کاخ بلودر (Belvedere Palace)

کاخ بلودر یکی از دیدنی‌های اتریش است که قبلا در دست ملکه ماریا ترزا بوده است و از دو قسمت بالا و پایین تشکیل شده است این کاخ فقط به عنوان یک شاهکار هنر معماری شناخته نشده است بلکه از جمله‌ معروف ترین موزه‌‌های جهان محسوب می‌شود؛ در این کاخ کلسیونی از نقاشی‌های معروف جمع آوری شده است.

در کاخ بالا می‌توان منظره‌ی زیبایی از وین و در کاخ پایین مزارع مرکبات با 4000 گونه گیاهی را مشاهده کرد. فصول مناسب برای بازدید از این قصر فصل تابستان و بهار است زیرا در این فصل همه‌ی گونه‌های گیاهی روییده شده و همه جا سرسبز و زیبا می‌باشد.

دیدنی های اتریش
دیدنی های اتریش

کلیسای اشتفان

این کلیسا مشهور ترین کلیسای کشور اتریش و شهر وین می‌باشد. این کلیسا در مرکز شهر وین و در میدان اشتفان قرار دارد و از جمله مکان های دیدنی اتریش است. کلیسای اشتفان دارای ۱۰۷ متر طول و ۳۴ متر عرض می‌باشد و اندازه‌ی بلندترین گلدسته‌ آن به ۱۳۶ متر می‌رسد. بازدید کنندگان باید از ٣٤٣ پله بالا بروند تا به بالای برج برسند، اما منظره‌ زیبای آن به طی کردن آن همه پله می‌ارزد.

دیدنی های اتریش
دیدنی های اتریش

پارک پراتر (Prater Park)

این پارک محبوب ترین پارک وین و از دیدنی‌های اتریش می‌باشد که شامل استادیوم ورزش و استخر شنا و عمارت فرنگی برای استراحت و منطقه ای ایده آل برای پیاده روی، دوچرخه سواری یا آهسته دویدن است.

چرخ و فلک غول پیکر و لوکومتیو بخاری قدیمی از وسایل جذاب و مفرح این پارک می‌باشد که گردشگران دیدنی‌های اتریش می‌توانند با استفاده از این وسایل اوقات خوشی را سپری کنند.

دیدنی های اتریش
دیدنی های اتریش

باغ وحش وین

این باغ وحش که در کنار کاخ شنبرون قرار دارد و در سال ۱۷۵۲ م ساخته شده است، از قدیمی ترین باغ وحش های دنیا می باشد. در این باغ وحش بیش از ۷۵۰ گونه از حیوانات نگهداری می شوند که به دو صورت محبوس در قفس و یا آزاد در محیط زندگی می کنند. توریست‌های بازدید کننده‌ از دیدنی‌های اتریش می‌توانند در کنار این حیوانات آزاد یا محبوس از لحظه به لحظه سفر خود لذت ببرند.

دیدنی های اتریش
دیدنی های اتریش

شهرداری وین

یکی دیگر از دیدنی های اتریش عمارت شهرداری وین است که  یکی از زیباترین مکان‌های دیدنی اتریش می باشد. این عمارت در سال 1872 تا 1883 ساخته و تاسیس شد. این ساختمان کنار عمارت و ساختمان پارلمان اتریش قرار دارد و همیشه جشن‌ها و فستیوال‌های متفاوتی در طول سال در آنجا برگزار می‌شود. افرادی که به آثار باستانی و قدیمی علاقه مند هستند می‌توانند از این مکان در اتریش بازدید نمایند.

دیدنی های اتریش
دیدنی های اتریش

رینگ اشتراسه

بخش بزرگی از شهر را رینگ اشتراسه شامل می‌شود که بلواری پهن و پردرخت می‌باشد. مهم‌ترین قسمت بلوار فاصله‌ی کمتر از دو کیلومتری میان دانشگاه و تالار اپراست. بهتر است توریست‌های بازدید کننده از دیدنی‌های اتریش فاصله‌ی میدان دانشگاه و تالار اپرا را پیاده طی کنند تا از زیبایی این خیابان لذت ببرند. توریست‌ها و بازدید کنندگان دیدنی‌های اتریش می‌توانند این مسیر را با دوچرخه و موتور سیکلت و تراموا نیز طی کنند.

نکاتی دیگر برای سفر به اتریش

از آنجا که دیدنی‌های اتریش بسیار زیاد و متنوع هستند وسفر به این کشور می‌تواند لحظات خاطره انگیزی برای فرد بوجود آورد بنابراین باید قبل از سفر با نقاط مختلف و دیدنی‌های اتریش آشنا بوده تا طبق برنامه ریزی قبلی از دیدنی‌های اتریش بازدید کرده و هنگام بازدید بتوان لذت بیشتری برد.

علاوه بر آشنایی با مکان‌های گردشگری اتریش، توریست‌ها برای سفر به مکان‌های گردشگری اتریش، باید با قوانین این کشور آشنا بوده و مدارک و پول لازم را همراه با خود برده و طبق تاریخ از قبل تعیین شده خاک این کشور را ترک و به میهن خود بازگردند. همانطور که در متن هم مشاهده شد با توجه به دیدنی‌های اتریش این کشور مکان بسیار خوبی برای سفر و استراحت می‌باشد و با سیاحت از دیدنی‌های اتریش لذت یک سفر اروپایی را تجربه خواهید کرد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!