دعوتنامه یونان | معرفی – انواع – شرایط

دعوتنامه یونان | معرفی – انواع – شرایط

امروزه برای رفتن به کشورهای حوزه شینگن مانند یونان، آلمان، لهستان و … باید از یکی از این کشور ها ویزای شینگن دریافت کرد که برای مثال استفاده از یکی از انواع دعوتنامه یونان از جمله دعوتنامه توریستی یا تجاری یا نمایشگاهی می تواند روند کار را برای گرفتن شینگن از این کشور بسیار راحت تر کند. شما می توانید به روش های مختلفی دعوتنامه یونان را دریافت کنید.

یونان

یونان کشوری زیبا در اروپا می باشد و مکان مناسب برای یک سفر به یادماندنی است. نه تنها به خاطر سواحل زیبا و چشم نواز آن، معماری منحصر به فرد و غذاهای لذیذ محلی بلکه به این دلیل که هزینه‌ها در یونان نسبت به سایر کشورهای اروپایی پایین‌تر است و سفر به این کشور زیبا، بسیار مقرون به صرفه خواهد بود

دعوتنامه یونان | اخذ دعوتنامه یونان | انواع دعوتنامه یونان 88851080-021

یونان یکی از خاص ترین و زیباترین کشورها برای گردشگری جهان است. این کشور با دارا بودن بیش از ۶۰ جزیرهٔ مسکونی، جاذبه های تاریخی، سواحل و کوه های سر به فلک کشیده اش جاذبه های زیادی برای گردشگری دارد. کشوری با جزایر رویایی، آسمان آبی و دریای لاجوردی که هر نقطه آن آکنده از تاریخ و اسطوره های یونان باستان است.

دعوتنامه یونان | اخذ دعوتنامه یونان | انواع دعوتنامه یونان 88851080-021

برای مسافرت به این کشور زیبا شما می توانید از راه های مختلف برای گرفتن ویزا و یا همان ویزای شینگن اقدام کنید. شما با داشتن دعوتنامه یونان و همچنین ارائه مدارک لازم برای دریافت ویزا در کمترین زمان ممکن اقدام نمایید.

دعوتنامه یونان | اخذ دعوتنامه یونان | انواع دعوتنامه یونان 88851080-021

در این بحث چگونگی ارائه دعوتنامه یونان و همچنین دریافت ویزای شینگن را برای علاقه مندان به سفر را توضیح می دهیم.

معرفی ویزای شینگن

این ویزا مخصوص کسانی است که قصد دارند به کشورهای اروپایی محدوده شینگن سفر کنند و ساکن یا تبعه کشورهایی غیر از کشورهای اروپایی محدوده شینگن هستند، که برای راحت تر گرفتن این ویزا می توان از دعوتنامه های یکی از این کشورها مانند دعوتنامه یونان  استفاده کرد.

دعوتنامه یونان | اخذ دعوتنامه یونان | انواع دعوتنامه یونان 88851080-021

 یک ویزای شینگن دارای دو تاریخ مشخص است:

 یکی تاریخ اعتبار ویزا و دیگری تعداد روزهای مجاز ویزا که حداکثر ۹۰ روزه می باشد. اگر تاریخ اعتبار ویزای شما گذشته باشد حتی اگر تعداد روزهای مجاز ویزای شما هنوز باقی مانده باشد، ویزای شینگن شما باطل می باشد. همچنین تعداد دفعات ورود شما به محدوده کشورهای شینگن در ویزای شما توسط یک کد اعتباری مشخص شده است این کد می تواند تک رقمی یا ارقام بالاتر و یا نامحدود باشد.

دعوتنامه یونان | اخذ دعوتنامه یونان | انواع دعوتنامه یونان 88851080-021

معانی کدهای روی ویزای شینگن

کد یک ویزای شینگن:

این کد به معنی یک بار ورود می باشد و یعنی اینکه پس از یک بار ورود و خروجتان از کشورهای شینگن، ویزایتان بدون توجه به تاریخ اعتبار و روزهای مجاز آن باطل می شود.

دعوتنامه یونان | اخذ دعوتنامه یونان | انواع دعوتنامه یونان 88851080-021

کد دو و عددهای بالاتر از دو ویزای شینگن:

این کدها به معنی آن است که به دفعاتی که در ویزا مشخص شده می توانید به شینگن وارد شوید و پس از استفاده از تعداد دفعات مجاز ورود، ویزایتان بدون توجه به تاریخ اعتبار و روزهای مجاز آن باطل خواهد شد.

کد نامحدود ویزای شینگن:

این کد به معنی ورود نامحدود به محدوده کشورهای شینگن می باشد. شما می توانید در مدت اعتبار ویزا و تعداد روزهای مجاز درون ویزایتان به شینگن وارد و خارج شوید.

نوع ویزای شینگن هم مهم است، ویزای شینگن در ۴ نوع صادر می شود. انواع ویزاهای شینگن به شرح ذیل می باشد:

ویزاهای شینگن نوع الف:

این نوع ویزاها، ویزای ترانزیت است یعنی مسافر حق خروج از فرودگاه را ندارد و می تواند فقط در یکی از فرودگاه های شینگن پرواز خود را تعویض و راهی کشوری در خارج از شینگن گردد.

ویزاهای شینگن نوع ب:

این نوع ویزاها، ویزای عبوری است یعنی مسافر حق خروج از فرودگاه را دارد و می تواند از شینگن به عنوان منطقه عبوری استفاده نماید تا از طریق زمینی خود را به کشور دیگری غیر شینگن برساند.

ویزاهای شینگن نوع ج:

این نوع از ویزاهای شینگن، ویزای توریستی است که اکثر ایرانیان با آن وارد کشورهای حوزه شینگن می شوند.

ویزاهای شینگن نوع د:

این نوع ویزای شینگن بلندمدت است که معمولاً تجار و بازرگانان از آن استفاده می کنند تا بتوانند در طی سال بارها به شینگن وارد و از آن خارج شوند.

 اگر کسی قصد داشته باشد تا بیش از ۹۰ روز در محدوده شینگن بماند، دیگر نیازی به ویزای شینگن ندارد بلکه باید درخواست اقامت کند و از طریق سفارت پیگیر مراحل اقامتی خود باشد. در ضمن اگر از ۹۰ روز اقامت خود در محدوده شینگن استفاده کنید، باید حتماً ۳ ماه خارج از محدوده کشورهای شینگن بمانید تا بتوانید مجدداً ویزای شینگن دریافت کنید. داشتن ویزای شینگن الزاماً به معنی تضمین ورود به محدوده شینگن نیست، یعنی اینکه اگر شما ویزای شینگن خود را از یونان گرفته باشید ولی از فرانسه وارد شینگن شوید مقامات مرزی شینگن در فرانسه می توانند به دلایلی کاملاً قانونی به شما اجازه ورود نداده و شما را به کشوری در خارج از شینگن اخراج کنند، مسافر ورودی به شینگن باید همیشه خود را آماده سؤالات احتمالی از جمله هدف از سفر، آدرس محل اقامت و مدارکی دال بر توانایی پرداخت هزینه های اقامت نماید. که این از قوانین بسیار مهم این کشورها می باشد.

برای گرفتن ویزای شینگن برای سفر به این حوزه راه های مختلفی وجود دارد. ساده ترین راه اقدام از طریق تور مسافرتی و اخذ ویزای نوع ج می باشد که البته باید برای اخذ مدارک مستند و محکمی هم چون پرینت حساب بانکی، پرینت آخرین فیش حقوقی، چک بانکی در وجه آژانس و یا سند ملکی به نام خودتان را از قبل آماده کنید تا ضمانت برگشتتان از سفر باشد. راه های دیگر، دریافت دعوتنامه یونان به صورت رسمی جهت بازدید از فامیل، دریافت دعوتنامه یونان از یک شرکت معتبر مبنی بر حضور در یک نمایشگاه بین المللی می باشد.

 دعوتنامه یونان از نوع توریستی و اخذ ویزای شینگن

گردشگران با داشتن دعوتنامه یونان ار نوع توریستی که توسط آژانس های گردشگری و یا بستگان آن ها فرستاده می شود، می توانند ویزای توریستی یونان که مخصوص سفرهای تفریحی کوتاه مدت یا دیدار با اعضای خانواده و بستگان است را دریافت کنند. اگر تصمیم به تحصیل یا کار در یونان را دارید ویزا با استفاده از دعوتنامه یونان از نوع توریستی مناسب نیست و باید برای ویزای تحصیلی یونان یا ویزای کار اقدام کنید. اعتبار ویزای توریستی که با دعوتنامه یونان گرفته شده بستگی به تصمیم سفارت و نوع درخواست شما دارد. پس از صدور ویزا، سفارت برچسب ویزا را در گذرنامه شما می‌چسباند. این برچسب شامل تمام اطلاعات اصلی ویزا مانند تاریخ اعتبار و میزان دفعاتی که می‌توانید با آن سفر کنید، می‌باشد.

اولین مرحله برای درخواست ویزای هر کشوری با داشتن دعوتنامه یونان از نوع توریستی، پر کردن فرم تقاضای ویزا است. این فرم را می‌توانید به صورت حضوری از بخش ویزای سفارت یونان دریافت کنید. فرم تکمیل شده را همراه با سایر مدارک لازم به صورت حضوری به سفارت ببرید و وقت را نیز به صورت حضوری بگیرید. در تاریخی که به عنوان وقت ملاقات و تحویل مدارک برای شما مشخص شده، باید در محل سفارت برای تحویل مدارک و انجام مصاحبه حاضر باشید.

دعوتنامه یونان | اخذ دعوتنامه یونان | انواع دعوتنامه یونان 88851080-021

تصمیم سفارت در مورد ویزا بستگی به مجموعه‌ای از عوامل از جمله کامل بودن مدارک و نوع دعوتنامه یونان و مصاحبه حضوری شما در سفارت دارد.

ویزای توریستی یونان، به کسانی تعلق می‌گیرد که با هدف گردشگری، قصد اقامت چند روزه تا سه ماهه را در این کشور دارند. کشور یونان عضو اتحاد شینگن است از این رو برای سفر به یونان نیاز به ویزای شینگن خواهید داشت. که برای این کار بهتر است از دعوتنامه یونان از نوع توریستی استفاده کنید.

جهت دریافت ویزای شینگن حضور شخص متقاضی در تاریخ تعیین شده از طرف سفارت جهت انگشت نگاری و مصاحبه الزامی است. وقت مصاحبه تنها به صورت تلفنی داده میشود. فراموش نکنید که ویزای توریستی به شما اجازهٔ کار نمی‌دهد و برای اشتغال در یونان، احتیاج به صدور مجوز کار دارید. اولین مرحله برای درخواست ویزای هر کشوری، تکمیل فرم تقاضای ویزا است. فرم درخواست ویزا باید در دو نسخه و برای هر فرد به طور جداگانه تکمیل شود.

دعوتنامه یونان | اخذ دعوتنامه یونان | انواع دعوتنامه یونان 88851080-021

مدارک مورد نیاز برای گردشگران دارای دعوتنامه یونان توریستی

مدارکی که گردشگرانی که دارای دعوتنامه یونان توریستی می باشند باید علاوه بر فرم پر شده درخواست ویزا، در وقت ملاقات و انجام مصاحبه همراه داشته باشند به شرح ذیل می باشد:

– شناسنامه (نیاز به ترجمهٔ رسمی دارالترجمه و کپی از تمامی صفحات آن)

– گذرنامه: مدت اعتبار حداقل دو ماه بیش از خاتمه اعتبار ویزای درخواستی

-کپی کلیه صفحات روی کاغذ A4))

– پر کردن فرم درخواست روادید برای هر فرد به صورت جداگانه

– دعوتنامه یونان (در صورتی که از شخص و یا سازمان و یا نهاد خاصی دعوتنامه یونان دارید)

– دو قطعه عکس 4 *6 (عکس رنگی به تازگی گرفته شده باشد، واضح بدون عینک و گردی صورت کاملاً معلوم باشد)

 گواهی حساب بانکی

  -حساب جاری: کارکرد شش ماه آخر

– حساب های دیگر (اعم از پس انداز و غیره)

– ضمانت نامه بانکی به ارزش صد میلیون ریال به ازای هر نفر

– مدرک تحصیلی (ترجمهٔ رسمی دارالترجمه از آخرین مدرک تحصیلی و دو سری کپی از آن)

– سند ملکی (ترجمهٔ رسمی دارالترجمه از سند ملکی متقاضی یا همسر به همراه کپی از تمامی صفحات آن اختیاری می باشد)

 گواهی اشتغال به کار

– پزشکان: ترجمه پروانه مطب و ترجمه کارت نظام پزشکی ممهور به مهر دادگستری

– مشاغل آزاد: ترجمه جواز کسب ممهور به مهر دادگستری

– مشاغل دولتی: ارائه گواهی اشتغال به کار از سازمان یا نهاد مربوطه فیش حقوقی و ترجمه رسمی هر دو مدرک به انگلیسی در دارالترجمه رسمی، ممهور به مهر دادگستری

– دانش آموزان، دانشجویان، معلمان، اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه: نامه اشتغال به تحصیل یا اشتغال به کار از مدرسه و یا دانشگاه مربوطه به همراه ترجمه آن ممهور به مهر دادگستری و مهر تائید اداره مجلات وزارت امور خارجه

– پول نقد (مبلغ 60 یورو پول نقد برای ارائه به سفارت)

– هتل (اصل و تصویر رزرو هتل یا هتل ها در صورت دارا بودن برنامهٔ سفر)

– بلیط هواپیما (رزرو بلیط هواپیما)

– بیمهٔ مسافرتی برای تمام زمان اقامت در کشور یونان به همراه اصل و کپی آن روی A4

– در صورت داشتن سند مالکیت غیر منقول (بنام متقاضی) ارائه اصل و ترجمه آن ممهور به مهر دادگستری و مهر تائید اداره مجلات وزارت امور خارجه

 نکات مهم و ضروری در هنگام مراجعه برای ویزا با دعوتنامه یونان توریستی:

نکته 1: متقاضیان وقت سفارت و ویزای یونان با توجه به شرایط شغلی و یا تحصیلی خود نیاز به آماده کردن مدارک های دیگری نیز دارند که می بایست برای اخذ ویزای یونان به سفارت یونان تحویل دهند و تمامی مدارک گفته شده نیاز به ترجمهٔ انگلیسی و یا یونانی دارند.

نکته 2: به همراه داشتن دعوتنامه تجاری یونان، نمایشگاهی الزامی است.

دعوتنامه یونان | اخذ دعوتنامه یونان | انواع دعوتنامه یونان 88851080-021

زمان لازم برای دریافت ویزای یونان با داشتن دعوتنامه یونان توریستی

برای ارائهٔ مدارک احتیاج به وقت ملاقات و انجام مصاحبه از بخش ویزا سفارت یونان دارید. بررسی اولیهٔ مدارک معمولاً از سه هفته تا یک ماه طول می‌کشد و ممکن است پاسخ قطعی سفارت یونان نسبت به درخواست شما چند هفته‌ای هم بیشتر زمان ببرد.

داشتن دعوتنامه یونان تجاری، نمایشگاهی برای دریافت ویزای تجاری شینگن:

کسانی که دارای دعوتنامه نمایشگاهی یونان ، تجاری برای سفر به این کشور می باشند می توانند به راحتی و با دریافت ویزای شینگن با دعوتنامه یونان به این کشور سفر کنند.

معمولاً دعوتنامه یونان تجاری، نمایشگاهی از طرف شرکت ها برای تجار کشورهای مختلف برای شرکت در جلسات مختلف و یا نمایشگاه های خاص صادر می گردد. برای دریافت ویزا با دعوتنامه یونان تجاری، نمایشگاهی می بایست مدارک ذیل را به سفارت یونان ارائه نمود:

دعوتنامه یونان | اخذ دعوتنامه یونان | انواع دعوتنامه یونان 88851080-021

        -شناسنامه (نیاز به ترجمهٔ رسمی دارالترجمه و کپی از تمامی صفحات آن)

–       گذرنامه: مدت اعتبار حداقل دو ماه بیش از خاتمه اعتبار ویزای درخواستی کپی کلیه صفحات روی کاغذ A4))

 –      پر کردن فرم درخواست روادید برای هر فرد به صورت جداگانه

–      دعوتنامه یونان (در صورتی که از شخص و یا سازمان و یا نهاد خاصی دعوتنامه یونان دارید)

–  دو قطعه عکس 4 *6 (عکس رنگی به تازگی گرفته شده باشد، واضح بدون عینک و گردی صورت کاملاً معلوم باشد)

 گواهی لازم از حساب بانکی برای دریافت ویزا با دعوتنامه تجاری، دعوتنامه نمایشگاهی یونان

– حساب جاری: کارکرد شش ماه آخر

-حساب های دیگر (اعم از پس انداز و غیره)

– ضمانت نامه بانکی به ارزش صد میلیون ریال به ازای هر نفر

– مدرک تحصیلی (ترجمهٔ رسمی دارالترجمه از آخرین مدرک تحصیلی و دو سری کپی از آن)

– سند ملکی (ترجمهٔ رسمی دارالترجمه از سند ملکی متقاضی یا همسر به همراه کپی از تمامی صفحات آن، اختیاری می باشد)

گواهی اشتغال به کار برای دریافت ویزا با دعوتنامه تجاری، نمایشگاهی

–  پزشکان: ترجمه پروانه مطب و ترجمه کارت نظام پزشکی ممهور به مهر دادگستری

– مشاغل آزاد: ترجمه جواز کسب ممهور به مهر دادگستری

– مشاغل دولتی: ارائه گواهی اشتغال به کار از سازمان یا نهاد مربوطه فیش حقوقی و ترجمه رسمی هر دو مدرک به انگلیسی در دارالترجمه رسمی، ممهور به مهر دادگستری

– دانش آموزان، دانشجویان، معلمان، اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه: نامه اشتغال به تحصیل یا اشتغال به کار از مدرسه و یا دانشگاه مربوطه به همراه ترجمه آن ممهور به مهر دادگستری و مهر تائید اداره مجلات وزارت امور خارجه

– پول نقد (مبلغ 60 یورو پول نقد برای ارائه به سفارت)

– هتل (اصل و تصویر رزرو هتل یا هتل ها در صورت دارا بودن برنامهٔ سفر)

–  بلیط هواپیما (رزرو بلیط هواپیما)

–   بیمهٔ مسافرتی برای تمام زمان اقامت در کشور یونان به همراه اصل و کپی آن روی A4

–  در صورت داشتن سند مالکیت غیر منقول (بنام متقاضی) ارائه اصل و ترجمه آن ممهور به مهر دادگستری و مهر تائید اداره مجلات وزارت امور خارجه

نکات ضروری در هنگام ارائه مدارک اخذ ویزا با داشتن دعوتنامه تجاری، نمایشگاهی:

نکته 1: متقاضیان وقت سفارت و ویزای یونان با توجه به شرایط شغلی و یا تحصیلی خود نیاز به آماده کردن مدارک دیگری نیز دارند که می بایست برای اخذ ویزای یونان به سفارت یونان تحویل دهند و تمامی مدارک گفته شده نیاز به ترجمه انگلیسی و یا یونانی دارند.

نکته 2: به همراه داشتن دعوتنامه یونان تجاری، نمایشگاهی الزامی است.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۶ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص بلیط یونان، وقت سفارت یونان، ویزای یونان، تور یونان و تور اروپا 88851080-021

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

2 نظر

محمدرضا 8 آبان 1401 پاسخ

سلام، خسته نباشید، من در یونان زندگی می کنم و اجازه اقامت دائم یونان را دارم و به ایران سفر کرده و ازداوج رسمی ایرانی کردم و به یونان بر گشتم، اکنون می خواهم همسرم را به یونان بیاورم، ما چه مراحلی را باید طی کنیم؟ ممنون میشم اگه مرا راهنمایی کنید. با سپاس فراوان

امین بابازاده 12 آبان 1401 پاسخ

با سلام و احترام
شما باید درخواست خود را جهت ویزای الحاق به خانواده به سفارت یونان ارائه نمایید
با تشکر