دعوتنامه پرتغال | معرفی – انواع – شرایط

دعوتنامه پرتغال | معرفی – انواع – شرایط

دعوتنامه پرتغال، پرتغال کشوری اروپایی در ناحیه جنوب غرب قاره سبز است. ورود به این کشور نیازمند دریافت ویزا است که داشتن دعوتنامه پرتغال روند دریافت آن را …

پرتغال کشوری اروپایی در ناحیه جنوب غرب قاره سبز است. ورود به این کشور نیازمند دریافت ویزا است که داشتن دعوتنامه پرتغال روند دریافت آن را تسهیل می‌کند. دعوتنامه پرتغال انواع مختلفی دارد و می‌تواند توریستی، تجاری، کاری و یا تحصیلی باشد. هر کدام از این دعوتنامه‌ها باید به صورت قانونی و همراه با ارائه مدارک مورد استفاده قرار گیرند تا بتوانید ویزای خود را دریافت کنید.

دعوتنامه پرتغال | معرفی - انواع - شرایط | یوروپ تورز

مدارک لازم برای دریافت ویزای پرتغال

1) پر کردن فرم درخواست ویزای شینگن پرتغال به طور کامل

2) یک قطعه عکس 4*3 جدید در زمینه‌ای سفید و تمام رخ

3) داشتن پاسپورت معتبر که توسط صاحب گذرنامه امضا شده باشد به همراه فتوکپی آن (اعتبار گذرنامه از تاریخ پایان ویزا بیشتر از سه ماه باشد)

4) کپی از ویزاهای گذشته

کپی از تمام روادیدهای دریافتی قبلی از سایر کشورها در طول سه سال گذشته (پاسپورت جدید و قدیم)

ارائه تمام روادیدهای دریافتی از کشورهای عضو شینگن (پاسپورت جدید و قدیم)

فتوکپی از کلیه صفحات شناسنامه

ارائه پاسپورت‌های قبلی که تاریخ اعتبار آنها به پایان رسیده و یا به هر دلیل تعویض شده است.

 5) معرفی نامه از محل کار

اصل و تصویر روزنامه رسمی همراه با درج آگهی ثبت شرکت (مخصوص صاحبان شرکت)

کپی از هر گونه تغییرات شرکت

اصل کارت بازرگانی که توسط وزارت بازرگانی صادر شده است، همراه با کپی آن

6) اگر هزینه طول مدت اقامت توسط شرکت پرداخت می‌گردد باید در نامه ذکر گردد.

7) برگه رسمی حقوق دریافتی (اولین و آخرین ماه‌های دریافت حقوق) و برگه پرداختی سازمان تامین اجتماعی (لیست بیمه)

8) نامه تمکن مالی: نامه بانکی همراه با مانده موجودی حساب و همچنین ریز صورت حساب بانکی در سه ماه اخیر (تمکن مالی + لیست گردش سه ماهه)

9) دعوتنامه‌ای که امضا شده باشد و حاوی جزییاتی مانند نام درخواست دهنده، مدت اقامت، علت مسافرت و اینکه شرکت دعوت‌کننده هزینه‌های مربوطه را برعهده خواهد گرفت یا نه، به همراه کپی از کارت اقامت و یا پاسپورت پرتغالی و همینطور پرینت حساب بانکی دعوت کننده

10) در حالتی که نماینده شرکت دعوت‌کننده هستید اصل قرارداد نمایندگی و کپی از آن را ارائه دهید.

11) همکاری‌های گذشته با شرکت دعوت‌کننده یا سایرهمکاری‌های بین‌المللی مانند بارنامه، اثبات پرداختی‌ها، پیش فاکتور (پروفرما اینویس، به عنوان اثبات قابل قبول نمی‌باشد) و یا هر نوع قرارداد امضا شده فی مابین را اثبات کنید.

12) درصورتی که فرزندان همراه یکی از والدین حضور دارند اجازه رسمی پدر و مادر به صورت ترجمه شده و مهر شده توسط وزارت خارجه و دادگستری الزامی ست.

13) رزرو هتل و تاییدیه آن

14) بیمه پزشکی مسافرت معتبر جهت کشورهای عضور شینگن به همراه کپی

15) رزرو بلیط هواپیما رفت و برگشت

دعوتنامه پرتغال از نوع توریستی

برای ورود به کشور پرتغال که یکی از کشورهای اروپایی و عضو قرارداد شینگن است نیاز به دعوتنامه پرتغال از نوع توریستی دارید. دعوتنامه پرتغال در واقع سندی است که توسط یک شخص، شرکت و یا دانشگاه برای فرد صادر می‌شود و بر اساس آن از شما دعوت به عمل می‌آید که به پرتغال سفر کنید. پرتغال جزء کشورهایی است که برای صدور ویزای توریستی برای متقاضیانش از آنها درخواست دعوتنامه توریستی می‌کند. درواقع این دعوتنامه پرتغال اولین سدی است که برای دریافت ویزا باید برداشته شود. در دعوتنامه پرتغال باید اطلاعاتی کامل از شخص دعوت‌کننده و فرد دریافت‌کننده درج شود تا حالت رسمی پیدا کند. زبان رسمی دعوتنامه پرتغال باید بر اساس کشور مبدا، یعنی پرتغال باشد.

نحوه دریافت دعوتنامه توریستی پرتغال

دعوتنامه پرتغال انواع مختلفی دارد. دعوتنامه توریستی آن یکی از دعوتنامه‌های رایج است که به دریافت ویزای پرتغال کمک می‌کند و شانس دریافت آن را برای شما زیاد می‌کند. اگر از دوستان و اقوام شما کسی در پرتغال است می‌تواند برای شما دعوتنامه پرتغال ارسال کند. این دعوتنامه به شکل خاصی نیست و تنها زبان آن مهم است که باید به زبان رسمی کشور پرتغال نوشته شده باشد. بعد از اینکه دعوتنامه پرتغال را دریافت کردید می‌توانید همراه مدارک خود به سفارت خانه این کشور رفته و درخواست ویزای پرتغال را بدهید. توجه داشته باشید ارائه دعوتنامه پرتغال به معنی دریافت ویزا نیست بلکه روند آن را سرعت می‌بخشد.

نیاز به دعوتنامه برای ویزای توریستی پرتغال

ویزای پرتغال به دو حالت است. نوع اول که به آن ویزای نوع A می گویند، از نوع فرودگاهی است که فرد تنها می‌تواند برای استفاده از فرودگاه، وارد کشور پرتغال شود. ویزای نوع دوم یا C که فرد می‌تواند برای سفرهای زمینی از فرودگاه خارج شود که به آن ویزای جهانگردی یا اقامتی می‌گویند و مورد استفاده توریست‌ها برای سفر به پرتغال قرار می‌گیرد. این نوع ویزا نیاز به داشتن دعوتنامه توریستی پرتغال دارد.

افزایش شانس دریافت ویزای توریستی با داشتن دعوتنامه

حضور یکی از اقوام درجه یک مثل پدر، مادر، خواهر، برادر و غیره می‌تواند شانس شما را برای دریافت ویزای توریستی این کشور افزایش دهد. اقوام شما می‌توانند دعوتنامه‌ای به منظور بازدید از ایشان صادر کنند و شانس دریافت ویزا را برای شخص افزایش دهند. ویزای توریستی به دو صورت تک وروده و چند وروده صورت می‌گیرد. پرتغال همانند سایر کشورهای عضو شینگن ویزای توریستی را به صورت چند بار ورود به متقاضیانش از طریق ویزای توریستی ارائه می‌دهد. سفارت نتایج صدور ویزای توریستی و تجاری را از 14 تا 30 روز کاری اعلام می‌کند. در صورتی که بعد از گذشت 30 روز نتیجه اعلام نشد می‌توانید از طریق ایمیل check@sefarat.eu نتیجه را پیگیری نمایید.

ویژگی‌ های دعوتنامه توریستی پرتغال

دعوتنامه پرتغال از نوع توریستی نیاز به داشتن ویژگی‌هایی دارد که به شرح ذیل است:

• نسبت شما با فردی که دعوتنامه پرتغال را ارسال می‌کند چه از دوستانتان باشد و چه از اقوام، باید در دعوتنامه مشخص کنید.

• فردی که دعوتنامه را برای شما ارسال می‌کند باید اطلاعات کاملی از خودش در دعوتنامه پرتغال ذکر کند، اطلاعاتی مانند نام، تابعیت و تاریخ تولد و…

• تاریخ ارسال دعوتنامه پرتغال و تنطیم آن باید مشخص شده باشد.

• مکان اقامت فرد متقاضی و چگونگی سفر او باید در دعوتنامه پرتغال مشخص شده باشد و مورد تایید نیز قرار گیرد.

• میزبان باید دعوتنامه پرتغال را امضا و تایید کند.

اهمیت دعوتنامه توریستی پرتغال

داشتن دعوتنامه پرتغال از نوع توریستی به طور قابل ملاحظه‌ای شانس شما را برای دریافت ویزای این کشور افزایش می‌دهد. شما با داشتن دعوتنامه پرتغال می‌توانید به افسرانی که در سفارت خانه پرتغال هستند اثبات کنید که شخصی در پرتغال حضور دارد که از شما حمایت مالی به عمل آورد و بازگشتتان به کشور مبدا را تضمین می‌کند. همه این‌ها باعث می‌شوند برای صدور ویزا حساسیت کمتری نشان دهند. باید بدانید داشتن دعوتنامه پرتغال الزامی نیست و بدون آن هم می‌توانید اقدامات لازم را برای دریافت ویزا انجام دهید که به مراتب سخت‌تر خواهد بود.

دعوتنامه تجاری پرتغال

تاجران زیادی هر ساله به پرتغال به دلیل بستر مناسب این کشور در زمینه تجارت سفر می‌کنند. پرتغال توانسته است در زمینه‌های تجاری و اقتصادی رتبه‌های خوبی را بین کشورهای هم ردیف خود کسب کند. کسانی که می‌خواهند در کشور پرتغال سرمایه گذاری کنند و به تجارت در این کشور مشغول شوند دعوتنامه پرتغال از نوع تجاری، می‌تواند برای آن‌ها بسیار کمک‌کننده باشد.

دعوتنامه تجاری پرتغال | یوروپ تورز

دریافت دعوتنامه تجاری پرتغال به روش قانونی

کشور پرتغال که در جنوب غرب قاره اروپا واقع شده است به دلیل دارا بودن سابقه تاریخی و اقتصادی، افراد بسیاری را برای تجارت و کار به سمت خود می‌کشاند. اگر می‌خواهید برای تجارت به این کشور بروید، باید بدانید داشتن دعوتنامه تجاری پرتغال از شروط اصلی آن است. مراحل دریافت این نوع دعوتنامه پرتغال باید به روش‌های قانونی انجام گیرد وگرنه فرد را دچار مشکلات امنیتی خواهد کرد.

در صورت داشتن دعوتنامه پرتغال از نوع تجاری بسیار راحت و با اعتباری بالا می‌توانید به این کشور سفر کنید و از موقعیت خوب این کشور برای سرمایه گذاری بهره ببرید. افراد زیادی از سراسر دنیا خواستار سفر تجاری به این کشور هستند که باید دعوتنامه تجاری این کشور را داشته باشند. این نوع دعوتنامه پرتغال، از جانب شرکت‌های بزرگ در پرتغال تدوین می‌شود. این شرکت‌ها این دعوتنامه پرتغال را به کسانی می‌دهند که در زمینه تجارت شهرت خوبی داشته باشند و سرمایه بالایی برای این منظور در اختیارش باشد.

با دعوتنامه تجاری پرتغال تجارتی پرسود را تجربه کنید

دعوتنامه پرتغال از نوع تجاری را می‌توان یک فرصت تجاری عالی برای تاجران دانست که می‌توانند با آن تجارتی پر سود در کشور پرتغال داشته باشند. دعوتنامه تجاری پرتغال می‌تواند مراحل اخذ مجوزهای تجاری این کشور را برای فرد راحت‌تر کند تا بتواند با استفاده از آن به تجارت خود بپردازد. این کشور به دلیل موقعیت جغرافیایی خوبی که دارد برای تجارت بسیار محبوب است و افراد زیادی به دنبال دعوتنامه پرتغال از نوع تجاری برای ورود به خاک این کشور هستند.

دعوتنامه نمایشگاهی پرتغال

دعوتنامه پرتغال از نوع نمایشگاهی برای کسانی که می‌خواهند با نوآوری‌های جهانی آشنایی پیدا کنند و با محصولات جدید در این کشور آشنا شوند، بسیار مفید است. این نوع دعوتنامه نمایشگاهی پرتغال به صورت یک نامه رسمی و تشریفاتی برای دعوت کردن افرادی از نقاط مختلف جهان تنظیم می‌شود. در کشور پرتغال در روزهای معینی از سال نمایشگاه‌های متعددی برگزار می‌گردد. این نمایشگاه‌ها از داخل و خارج از کشور مراجعه کنندگان زیادی دارند. بسیاری از این مراجعه کنندگان از طریق دعوتنامه پرتغال به صورت رسمی و افتخاری در آنجا حضور پیدا کرده‌اند و با استفاده از این دعوتنامه پرتغال به مشاهده کالاها و وسایل قرار داده شده در این نمایشگاه‌ها می‌پردازند.

صدور دعوتنامه نمایشگاهی پرتغال

مسئولینی که نمایشگاه‌های کشور پرتغال را راه اندازی می‌کنند و بسیاری از شرکت‌ها می‌توانند دعوتنامه نمایشگاهی این کشور را صادر کنند. دعوتنامه نمایشگاهی پرتغال با توجه به نوع نمایشگاهی که برگزار می‌گردد صادر می‌شود و باید مراحل قانونی آن طی شود و مدارکی ارائه گردد.

 دعوتنامه نمایشگاهی پرتغال برای تجارت

شرکت‌های مختلف در سراسر دنیا با فعالیت‌های مختلف مشغول کار هستند. بیشتر نمایشگاه‌هایی که در نقاط مختلف برگزار می‌شوند فرصت را برای کسب و کار و تجارت برای افراد فراهم می‌کنند. دعوتنامه پرتغال از نوع نمایشگاهی نیز برای این شرکت‌ها و سازمان‌ها فرصتی مناسب است. با توجه به برگزاری نمایشگاه‌های مختلف در پرتغال در روزهای خاص و معین، با حضور در آن‌ها می‌توان تجارت و کسب و کار خود را بهبود بخشید و پیشرفت صعودی در آن ایجاد کرد.

هدف از دعوتنامه نمایشگاهی پرتغال

دعوتنامه نمایشگاهی پرتغال می‌تواند اهداف مختلفی داشته باشد و هر فرد با توجه به هدف خود می‌تواند از خدماتی که در اختیارش قرار می‌گیرد استفاده کند. معمولا نمایشگاه‌ها برای نمایش نوآوری‌های جهانی برگزار می‌شوند و کسانی که از طریق دعوتنامه به این نمایشگاه‌ها راه پیدا می‌کنند می‌توانند با محصولات جدید آن آشنا شوند که می‌توانند برای فعالیت و شغل آن‌ها نیز مفید باشند. نمایشگاه‌های صنعتی مختلفی هرساله در کشور پرتغال برگزار می‌گردد که مورد توجه دعوت شده‌ها قرار می‌گیرد و می‌توانند از این امکانات جدید بهره ببرند.

دعوتنامه نمایشگاهی پرتغال برای بازدید از صنایع‌دستی

دعوتنامه پرتغال از نوع نمایشگاهی می‌تواند اهداف مختلفی داشته باشد که با برنامه‌های مشخصی هر ساله میزبان میلیون‌ها بازدید‌کننده است. یکی از نمایشگاه‌های محبوب در این کشور، صنایع دستی آن است. یکی از این نمایشگاه‌ها استوریل نام دارد که انواع صنایع دستی و پوشاک در آن قابل مشاهده است. غرفه‌های گوناگونی از نقاط مختلف جهان در آن دایر می‌شود. دعوتنامه‌های افتخاری بسیاری برای شرکت در این نمایشگاه‌ها ارائه می‌شود که فرصت مناسبی برای فرد دعوت شده برای حضور در کشور پرتغال خواهد بود.

اقدامات لازم پس از دریافت دعوتنامه نمایشگاهی پرتغال

با شروع به کار نمایشگاه‌های مختلف در پرتغال دعوتنامه‌های بسیاری نیز برای شرکت در این نمایشگاه‌ها از جانب شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف ارسال می‌گردد. افرادی که برای آن‌ها دعوتنامه پرتغال ارسال می‌شود باید اقدامات لازم دیگر برای سفر به پرتغال و حضور در نمایشگاه‌ها را انجام دهند. در اغلب موارد خود این شرکت‌ها اقدامات و مراحل لازم برای حضور در نمایشگاه را برای فرد دعوت شده انجام می‌دهند و نیازی نیست که فرد دعوت شده خودش این مراحل را طی کند. در هر صورت برای هر سفری اقداماتی لازم است که خود فرد باید آن‌ها را پیش از سفر انجام دهد و آماده رفتن به مقصد شود.

دریافت ویزا پس از دعوتنامه نمایشگاهی پرتغال

برای ورود به خاک کشور پرتغال نیاز به دریافت ویزای پرتغال دارید. دعوتنامه نمایشگاهی پرتغال با ایجاد فرصتی مناسب برای دریافت ویزا به شما این امکان را می‌دهد که اقدامات لازم را از طریق سفارت خانه پرتغال برای دریافت ویزا انجام دهید. شما برای شرکت در نمایشگاه‌های پرتغال نیاز به ویزای تجاری دارید که می‌توانید با استفاده از دعوتنامه پرتغال از نوع نمایشگاهی که برای شما ارسال شده است روند دریافت این ویزا را سرعت ببخشید.

اطلاعات سفارت پرتغال در تهران برای تحویل دعوتنامه

سفارت پرتغال در تهران در خیابان دروس، خیابان هدایت، کوچه روزبه، پلاک ۱۶ واقع شده است. تلفن سفارت ۲۲۷۶۴۰۶۰ می‌باشد. سایت سفارت پرتغال، www.sefarat.eu و ایمیل آن sconsular.teerao@mne.pt است. روز و ساعت کاری برای مراجعه به آن یکشنبه تا پنج شنبه از ساعت ۹ تا ۱۵ می‌باشد.

اطلاعات سفارت پرتغال در تهران برای تحویل دعوتنامه | یوروپ تورز

سوالات متداول دعوتنامه پرتغال

دعوتنامه پرتغال چیست؟

دعوتنامه پرتغال در واقع سندی است که توسط یک شخص، شرکت و یا دانشگاه برای فرد صادر می‌شود و بر اساس آن از شما دعوت به عمل می‌آید که به پرتغال سفر کنید.

داشتن دعوتنامه پرتغال چه تاثیری بر روی ویزای این کشور دارد؟

دعوتنامه توریستی آن یکی از دعوتنامه‌های رایج است که به دریافت ویزای پرتغال کمک می‌کند و شانس دریافت آن را برای شما زیاد می‌کند.

با داشتن دعوتنامه پرتغال چه چیزی را به افسران سفارت این کشور میتوان ثابت کرد؟

شما با داشتن دعوتنامه پرتغال می‌توانید به افسرانی که در سفارت خانه پرتغال هستند اثبات کنید که شخصی در پرتغال حضور دارد که از شما حمایت مالی به عمل آورد و بازگشتتان به کشور مبدا را تضمین می‌کند.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

1 نظر

محسن علی 9 تیر 1397 پاسخ

با عرض سلام دعوت نامه از کشور پرتقال دارم وقت گرفتن سفارت و چی شرایط و چیطور بگیرم شما این کار انجام می دهید لطفا راهنمایی نمایید