دعوتنامه توریستی سوئد | معرفی – انواع – شرایط

دعوتنامه توریستی سوئد | معرفی – انواع – شرایط

برای سفر به سوئد نیاز به ویزا می باشد، انواع ویزا به توجه به هدف فرد متقاضی تعیین می شود. امروز قصد داریم ویزای توریستی سوئد را توضیح داده و از اهمیت دعوتنامه توریستی سوئد سخن بگوییم. اگر قصد سفر به این منطقه برای بازدید از مناطق مختلف را دارید می بایست به سراغ ویزای توریستی بروید.

مرحله اول برای ویزای توریستی

برای اخذ ویزای سوئد اولین قدم شخص معرف است که در داخل سوئد اقامت دارد. فرد متقاضی پس از اقدام معرف خود می تواند تقاضای ویزا نماید. فردی که در سوئد اقامت دارد و به عنوان معرف شناخته می شود می بایست یک دعوتنامه توریستی سوئد به همراه برگه اطلاعات فردی مربوط به خود را تنظیم نماید، این برگه از طریق اداره مالیات تهیه می شود. در وب سایت مالیات با وارد کردن یک شماره ده رقمی سوئدی برگه فرم عرضه خواهد شد. پس از تنظیم این دو برگه فرد معرف آن را از طریق پست به دست متقاضی میرساند.

دعوتنامه توریستی سوئد | اخذ دعوتنامه توریستی سوئد 88851080-021

مراجعه به سفارت

فرد متقاضی در ایران می بایست پس از دریافت این دو مدرک آن را به سفارت برده و تقاضای فرم ویزا نماید. لیستی به فرد داده می شود مبنی بر مدارک لازم برای ویزا که نیاز است به درستی تهیه شود. در نهایت تمامی این مدارک به سفارتخانه عرضه می شود. دقت نمایید که مدارک لازم از سوی سفارت سوئد برای نقاط مختلف کشور بسیار متفاوت است. به طور کلی مدارک مورد نیاز در این خصوص در ابتدا فرم تقاضای ویزا و فرم وضعیت خانوادگی است. می بایست از تمام صفحات گذرنامه و همینطور تمام صفحات شناسنامه کپی گرفته شود. اصل این مدارک نیز نیاز است.

شما برای اخذ ویزای توریستی نیز نیاز به بیمه مسافرتی دارید، این بیمه می بایست در تمامی کشورهای شینگن دارای اعتبار باشد. این مدرک نیز می بایست به همراه سایر مدارک شما عرضه شود. اگر فرد در سوئد دارای خویشاندان درجه یک است می بایست دعوتنامه توریستی سوئد از طرف آن افراد ضمیمه پرونده شود.

دعوتنامه توریستی سوئد | اخذ دعوتنامه توریستی سوئد 88851080-021

اهمیت دعوتنامه توریستی سوئد

در این دعوتنامه مشخص می شود که شما با هدف گشت و گذار به سوئد سفر می نمایید و به این ترتیب قرار نیست که در این منطقه اقامت دائم داشته باشید. در واقع دعوتنامه توریستی سوئد مشخص می شود که فرد با هدف بازدید از اقوام و بازدید از سوئد به این منطقه می رود.

وقتی فردی برای ورود شما به کشورش دعوتنامه می فرستد در واقع نشان می دهد که خواهان میزبانی از شما می باشد، این به معنی مهمان بودن شماست. دقت نمایید که دعوتنامه توریستی سوئد یک ابراز بسیار محرک در قبول و اخذ ویزا می باشد. در تنظیم دعوتنامه توریستی سوئد می بایست یک سری اصول به دقت رعایت شود، به عنوان مثال فرد دعوت کننده می بایست به دقت مشخص نماید که شما را ساپورت مالی می نماید و یا خیر. این موضوع ضرورت ندارد اما در صورت وجود قطعاً نقش موثری خواهد داشت، اگر فرد دعوت کننده به این گزینه اشاره نماید قطعاً می بایست موجودی حساب وی با توجه به قانون دقیقی ارائه شود.

دعوتنامه توریستی سوئد | اخذ دعوتنامه توریستی سوئد 88851080-021

قوانین دعوتنامه توریستی سوئد

در دعوتنامه توریستی سوئد در ابتدا می بایست یک سری اطلاعات فردی به درستی وارد شود، در وارد نمودن این اطلاعات می بایست بسیار دقیق باشید، در واقع این اطلاعات در ابتدا از سوی تیم های بررسی رویت می شود و در صورت عدم همخوانی به بخش های دیگر دعوتنامه هیچ توجهی نخواهد شد!

هدف از سفر فرد باید کاملاً شفاف سازی شود، موضوع مهم تر از هدف، زمان بازگشت است، در صورتی که مدت اقامت به درستی تعیین نشود قطعاً هرچقدر هم هدف سفر شفاف بیان شود شما از ویزا دور خواهید شد.

در تنظیم دعوتنامه توریستی سوئد کمی دقیق باشید، این دعوتنامه ضمیمه پرونده شما بوده و یک مدرک بسیار با ارزش است.

بسیار دیده شده است که فرد متقاضی تمامی شرایط برای اخذ ویزای سوئد را داشته اما به دلیل تأیید نشدن دعوتنامه توریستی سوئد و وجود ایراد در آن دچار مشکل شده است.

دعوتنامه توریستی سوئد | اخذ دعوتنامه توریستی سوئد 88851080-021

چطور عده ای بدون ارائه دعوتنامه توریستی سوئد می توانند ویزا کسب نمایند؟

این قانون مدتی است که تصویب شده است و شما برای اخذ ویزای توریستی می بایست دعوتنامه توریستی سوئد ارائه دهید، توجه نمایید که قوانین اخذ ویزا به صورت دوره ای بازنگری می شود و گاه یک سری تغییرات ایجاد شده که شامل حال عده ای خواهد شد. اگر در سوئد فردی از اقوام شما حضور دارد برای تنظیم دعوتنامه توریستی سوئد اقدام نمایید.

دعوتنامه توریستی سوئد | اخذ دعوتنامه توریستی سوئد 88851080-021

آیا فرد دعوت کننده می بایست نسبت فامیلی داشته باشد؟ چطور این نسبت مشخص می شود؟

جواب این سؤال کمی دشوار است، در آخرین سیاست های تصویب شده برای تنظیم دعوتنامه توریستی سوئد فردی مذکور می بایست از خویشاوندان شما باشد اما دیده شده که دوست و یا … هم می تواند این دعوتنامه را ارسال نماید، حال اینکه تیم های بررسی چطور متوجه نسبت شما می شوند مشخص نیست! گاه نسبت فامیلی و مشابهت های اسمی وجود نداشته و اما دعوتنامه توریستی سوئد پذیرفته می شود. در مجموع می بایست در دعوتنامه سوئد به درستی نوع ارتباط شما توضیح داده شود.

دعوتنامه توریستی سوئد | اخذ دعوتنامه توریستی سوئد 88851080-021

چقدر زمان برای ارائه دعوتنامه فراهم شده است؟

شما می بایست دعوتنامه توریستی سوئد را به همراه سایر مدارک به سفارت تحویل دهید، این زمان اغلب تمدید نمی شود به این معنی که نمی توان در ابتدا مدارک را عرضه نمود و سپس به دنبال دعوتنامه بود.

اما گاه دیده می شود که دعوتنامه توریستی سوئد عرضه شده از سوی شما از دید تیم بررسی مورد تأیید نبوده و ناقص اعلام می شود، در چنین حالتی بر اساس صلاحدید و همینطور سایر مدارک زمانی (البته کوتاه) برای ارائه نسخه اصلاح شده دعوتنامه توریستی برای شما فراهم می شود. این موضوع در قانون ذکر نشده است و بسیار سلیقه ای می باشد بنابراین بهتر است در ابتدا در تنظیم صحیح دعوتنامه دقت لازم را مبذول نمایید. گاه زمان اصلاح به فرد متقاضی داده نمی شود و هیچ کس علتش را نمی داند!

دعوتنامه توریستی سوئد | اخذ دعوتنامه توریستی سوئد 88851080-021

عدم پذیرش دعوتنامه توریستی سوئد

موضوع بسیار مهم در خصوص عدم پذیرش دعوتنامه مطرح بوده که می بایست به درستی مورد بررسی قرار بگیرد. اگر ادعای فرد دعوت کننده با شرایط فرد متقاضی متناسب نباشد و به اصطلاح صداقت را رعایت نکرده باشد قطعاً به پله صفر برمیگردید و هیچ زمانی برای شما در نظر گرفته نخواهد شد. اگر دروغ بگویید بخشیده نخواهید شد، تیم های بررسی قطعاً با یک نگاه سطحی به برگه دعوتنامه شما متوجه خواهند شد که شما چقدر در تنظیم این برگه اصل صداقت را رعایت نموده اید.

لازم به ذکر است که وجود دعوتنامه توریستی سوئد به معنی اخذ ویزای سوئد نخواهد بود، عده ای به محض تنظیم دعوتنامه توریستی سوئد چمدان خود را می بندند، اینطور نیست این موضوع تنها یک کمک کننده قابل قبول است و در نظر نهایی تیم سفارت نقش بسیار مهمی دارد. در بررسی های اخیر مشخص شد که اصول دعوتنامه برای هر کشوری با کشور دیگر متفاوت است و البته تماماً در یک لاین و با یک هدف می باشد. دعوتنامه توریستی سوئد را بازخوانی نمایید خودتان را جای تیم های بررسی گذاشته و ببینید که آیا این برگه می تواند تضمین حضور شما در آن کشور باشد و مشخص می نماید که شما قرار است یک توریست ساده باشید و برگشتتان حتمی است؟

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه 09107636326 تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص بلیط سوئد، وقت سفارت سوئد، ویزای سوئد، تور سوئد و تور اروپا 88851080-021

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!
 فرناز حضوری  امین بابازاده امیرحسین  رحیمی
تماس تصویری با کارشناسان
پاسخگویی آنلاین صوتی و تصویری رایگان
 logo

تماس تصویری با کارشناسان

پاسخگویی به سوالات ، انتقادات ، پیشنهادات قبل و پس از خرید
همین الان با ما تماس تصویری بگیرید.

شماره موبایل تان را وارد نمایید

تماس تصویری
تماس صوتی
Instagram instagram logo
Telegramtelegram logo
Aparataparat logo
مکالمات شما
در حال برقراری ارتباط مرورگر با سرور...
خطا: به مرورگر اجازه ی دسترسی به دوربین و میکروفن را بدهید!
ارتباط شما با موفقیت برقرار شد!