دعوتنامه اسپانیا | معرفی – انواع – شرایط

دعوتنامه اسپانیا | معرفی – انواع – شرایط

با توجه به هدف مسافرت شما به اسپانیا، دعوتنامه و ویزای اسپانیا انواع مختلفی دارد. این که شما قصد اخذ دعوتنامه اسپانیا از نوع توریستی، دعوتنامه و ویزای اسپانیا از نوع تجاری، دعوتنامه و ویزای اسپانیا از نوع نمایشگاهی، دعوتنامه و ویزای اسپانیا از نوع تحصیل یا کار را دارید و یا اینکه می‌خواهید دعوتنامه و ویزای اسپانیا از نوع اقامت دائم بگیرید و به طور دائم در آنجا اقامت کنید، باید برای گرفتن هر نوع ویزا درخواست و دعوتنامه متفاوتی را ارائه دهید.

در این مقاله قصد داریم ضمن بیان توضیحاتی درباره کشور اسپانیا و آشنایی شما با ویژگی‌های این کشور، درباره نحوه اقدام برای اخذ دعوتنامه اسپانیا از نوع توریستی، دعوتنامه و ویزای اسپانیا از نوع تجاری، دعوتنامه و ویزای اسپانیا از نوع نمایشگاهی و همچنین درباره ویزا‌های دیگر توضیحاتی را بیان کنیم.

دعوتنامه اسپانیا | یوروپ تورز

آشنایی با کشور اسپانیا

کشور اسپانیا واقع در جنوب غربی اروپا واقع شده است. اسپانیا کشوری با داستان‌های هیجان‌انگیز از قلعه‌های سنگی، کوه‌های برفی، آثار تاریخی زیاد و شهر‌های پیشرفته است که همه این‌ها آن را به عنوان یک مقصد برای سفر، محبوب کرده است. اسپانیا از نظر فرهنگی و جغرافیایی بسیار متنوع است. قسمت مرکزی اسپانیا، مستا به عنوان یک فلات مرکزی پهناور، حدود نیم مایل بالاتر از سطح دریا قرار دارد. بخش بزرگی از این منطقه به طور سنتی به پرورش گاو و تولید غلات اختصاص دارد.

در شمال شرقی اسپانیا، دره‌های وسیع و رودخانه Ebro و منطقه کوهستانی کاتالونیا و دشت ساحلی شیب دار والنسیا قرار دارد. در شمال غربی، کوه‌های کانتربری پوشیده از جنگل‌های انبوه با دره‌های بارانی و قله‌های بلند خودنمایی می‌کنند. به سمت جنوب اسپانیا که حرکت می‌کنیم مراتع غنی از مرکبات و زمین‌های سیراب از رودخانه گادالکووییر به چشم می‌خورد و در اشعار شاعران اسپانیایی فدریکو گارسیا لورکا و آنتونیو ماچادو ستوده شده‌اند.

بخش جنوبی اسپانیا، بیابان است که با درختان نخل، بوته‌های رزماری و سایر گیاهان گرمسیری، ساحل دریای جنوب شرقی مدیترانه و جزایر بالئاریک با آب و هوای ملایم و لذت بخش پوشیده شده است و میلیون‌ها توریست تور اسپانیا را به ویژه از شمال اروپا جذب خود می‌کنند.

حومه شهر‌های اسپانیا با داشتن قلعه‌ها، کانال‌های آب و آثارباستانی فوق‌العاده بسیار شگفت‌انگیز است، اما خود شهر‌های اسپانیا بسیار مدرن و پیشرفته هستند. اندلس پایتخت سویل به خاطر فرهنگ موسیقی و آداب و رسوم سنتی بسیار شهرت دارد. کاتالونیا پایتخت بارسلونا به دلیل معماری سکولار و صنعت اروپایی و پایتخت ملی مادرید به خاطر خیابان‌های مارپیچ، موزه‌ها، کتاب فروشی‌ها و سبک زندگی ۲۴ ساعته خود شهرت دارد. مادرید بزرگ‌ترین شهر اسپانیا است و همچنین صد‌ها سال است که مرکز تجاری و فرهنگی این کشور است.

شاید اکثر ما وقتی صحبت از تور اسپانیا می‌شود، آن چه که در ذهن‌مان نقش می‌بندد، موسیقی و سنت رقص زیبای اسپانیایی و مراسم سنتی گاو بازی مردم این کشور باشد؛ که همین فرهنگ غنی به همراه آثار باستانی و تاریخی این کشور (همچون ساگرادا‌فامیلیا، پارک گوئل، الحمرا، موزه دل پرادو، گران کاناریا، لارامبلا و گوتیک کوآرتر در بارسلون، قصر موسیقی کاتالان، معبد دبود و… ) عوامل اصلی جذب توریسم و گردشگر به اسپانیا می‌باشد. برای مثال هر ساله گردشگران بسیاری اقدام به اخذ دعوتنامه و ویزای اسپانیا از نوع توریستی برای شرکت در فستیوال سنتی سن‌فرمین (فستیوال گاوبازی) که در روز هفتم تا روز چهاردهم ماه ژوئیه برگزار می‌شود، می‌کنند.

مقدمات اخذ دعوتنامه و ویزای اسپانیا

کشور اسپانیا در حوزه کشور‌های منطقه شینگن قرار دارد؛ بنابراین اگر قصد سفر به این کشور را دارید باید برای هر نوع اقامتی در این کشور (چه کوتاه مدت و چه بلند مدت) اقدام به اخذ دعوتنامه و ویزای اسپانیا (ویزای شینگن) نمایید. پیمان شینگن اجازه می‌دهد که شهروندان کشور‌های تحت پوشش این پیمان به صورت آزادانه در میان کشور‌های اروپایی عضو پیمان به مدت ۹۰ روز برای اهداف گردشگری یا تجاری سفر کنند؛ بنابراین شهروندان کشوری همچون ایران که عضو این پیمان نیستند، برای سفر به این کشور، ملزم به اخذ دعوتنامه و ویزای اسپانیا (ویزای شینگن) می‌باشند.

مدارک عمومی برای اخذ ویزای اسپانیا

دانلود و پر کردن فرم درخواست اخذ ویزای اسپانیا به صورت کامل و با اطلاعات درست و واقعی: شما می‌توانید فرم درخواست اخذ ویزای اسپانیا را به صورت الکترونیکی پر کنید و سپس از آن پرینت بگیرید.

 • ۲ قطعه عکس: این عکس‌ها باید فرمتی مثل عکس پاسپورت داشته باشند (عکس جدید با پس زمینه سفید).
 • گذرنامه به همراه کپی ویزا‌های قبلی: (باید حداقل سه ماه از تاریخ اعتبار گذرنامه شما باقی مانده باشد)، گذرنامه شما باید حداقل دارای دو صفحه خالی باشد.
 • یک نسخه کپی از رزرواسیون بلیت بازگشت شما: توصیه می‌شود که قبل از اخذ دعوتنامه و ویزای اسپانیا بلیت خریداری نکنید.
 • گواهی بیمه سفر شینگن با حداقل ۳۰۰۰۰ یورو پوشش در اسپانیا و کل منطقه شینگن.
 • یک نامه که هدف شما را از اخذ دعوتنامه و ویزای اسپانیا و برنامه سفر شما بیان می‌کند.
 • رزرو پرواز با تاریخ و شماره پرواز مشخص ورود و خروج از اسپانیا
 • تأییدیه رزرواسیون هتل که برای کل مدت اقامت در اسپانیا در نظر گرفته شده است.
 • مدارک وضعیت مدنی (گواهی ازدواج، گواهی تولد فرزندان، گواهی مرگ همسر و… )
 • وضعیت مالی: مدارک تمکن مالی کافی برای کل مدت اقامت در کشور اسپانیا. یک خارجی که به دنبال اخذ دعوتنامه و ویزای اسپانیا و ورود به خاک این کشور است، باید گواهی تمکن مالی به مدت زمان ده روز که بیان‌گر ۹۰ درصد از حداقل دستمزد ملی (۵۹۸. ۶۸ یورو) عامه مردم در این کشور است را ارائه دهد. در صورتی که مدت اقامت بیش از ده روز باشد، به ازای هر روز اضافه، مبلغ ۶۴. ۸۶ یورو مورد نیاز می‌باشد.

اگر کارمند هستید:

 • قرارداد استخدام
 • گردش شش ماه اخیر حساب بانکی
 • گواهی معتبر از سوی کارفرما
 • فرم بازپرداخت مالیات بر درآمد و یا گواهی مالیات بر درآمد مه در منبع حقوق و دستمزد محاسبه شده است.
 • اگر کارفرما هستید:
 • یک کپی از جواز کسب و کار
 • گردش حساب بانکی مربوط به شش ماه اخیر
 • مالیات بر درآمد
 • اگر دانشجو هستید:
 • مدارک ثبت نام
 • نامه تائید از مدرسه یا دانشگاه
 • اگر بازنشسته هستید:
 • گواهی حقوق بازنشستگی برای شش ماه اخیر

نکته: فرم درخواست امضا شده باید به همراه مدارک الزامی که در بالا ذکر شده است، شخصاً در سفارتخانه اسپانیا مورد تقاضا یا نماینده مرتبط در کشور خودتان ارسال شود. به‌جز مدارک کلی مورد نیاز، مدارک دیگری نیز بسته به نوع تقاضای شما برای اخذ دعوتنامه اسپانیا، باید ارائه شود.

 با توجه به اینکه اخذ دعوتنامه و ویزای اسپانیا از نوع توریستی یکی از رایج‌ترین نوع ویزای اسپانیا می‌باشد؛ در این بخش مراحل اخذ دعوتنامه و ویزای اسپانیا از نوع توریستی را به طور کامل شرح می‌دهیم و برای سایر ویزا‌های اسپانیا فقط به بیان مدارک اضافی لازم برای اخذ ویزای اسپانیا بسنده می‌کنیم.

مدارک عمومی برای اخذ ویزای اسپانیا | یوروپ تورز

دعوتنامه و ویزای اسپانیا از نوع توریستی و گردشگری

وقتی که تصمیم به اخذ دعوتنامه و ویزای اسپانیا از نوع توریستی می‌گیرید ابتدا باید اطلاعات مربوط به برنامه سفر خود را به همراه درخواست ویزای اسپانیا ارائه دهید، بنابراین بهتر است هر چه زودتر تاریخ سفر مشخص نمایید.

بررسی اعتبار گذرنامه

پس از اینکه از تاریخ و تصمیم سفر خود به اسپانیا مطمئن شدید، اعتبار گذرنامه خود را بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که گذرنامه شما نیاز به تمدید ندارد، اگر گذرنامه شما کمتر از ۳ ماه از تاریخ برنامه‌ریزی شما برای سفر اعتبار دارد، ممکن است به شما اجازه ورود داده نشود. وزارت امور خارجه ایالات متحده توصیه می‌کند که اطمینان حاصل کنید گذرنامه شما حداقل شش ماه پس از تاریخ برنامه‌ریزی تعیین شده، اعتبار دارد.

پرواز خود را رزرو کنید

 شما نمی‌توانید یک ویزای اسپانیا از نوع توریستی دریافت کنید مگر اینکه بتوانید مدارکی ارائه دهید که یک پرواز ورود و خروج از اسپانیا را رزرو کرده‌اید. در یک ویزای شینگن، مدت زمان اقامت شما در اسپانیا و هر کشور عضو پیمان شینگن ۹۰ روز می‌باشد. اگر شما ماندن در اسپانیا را برای مدت بیش از ۹۰ روز برنامه‌ریزی کنید، باید مدارکی مبنی بر اینکه قبلاً سفر رفت و برگشت به داخل کشور و خارج از کشور را داشته‌اید، ارائه کنید. حتی اگر قبل از پرواز به خانه به کشور دیگری پرواز کنید، برای ورود و خروج از اسپانیا باید اطلاعات خاصی از جمله شماره‌های پرواز را داشته باشید.

محل اقامت خود را برای اخذ دعوتنامه و ویزای اسپانیا مشخص کنید:

برای گرفتن دعوتنامه توریستی اسپانیا یا از هر نوعی باید مدارکی که نشان دهنده مکان شما برای اقامت در تمام مدت زمانی که در کشور اسپانیا هستید را ارائه دهید. معمولاً اگر به عنوان توریست سفر می‌کنید باید مدارک رزرو هتل را ارائه دهید.

اگر قصد دارید در کنار دوستان یا خانواده‌هایی که در اسپانیا زندگی می‌کنند بمانید، آن‌ها باید یک شهروند اسپانیایی باشند و یا اینکه اقامت قانونی اسپانیا را داشته باشند و برای اخذ ویزای اسپانیا از نوع توریستی به دعوتنامه‌ای که آن‌ها تهیه کرده‌اند و توسط اداره پلیس محلی صادر شده، نیاز دارید. تأکید می‌کنیم که بدون داشتن هر کدام از دعوتنامه و ویزای اسپانیا نمی‌توانید برای سفر توریستی به اسپانیا اقدام نمایید.

سفر امن و بیمه درمانی خود را به همراه دعوتنامه و ویزای اسپانیا تهیه کنید:

اگر شما قصد سفر به اسپانیا با یک دعوتنامه و ویزای اسپانیا از نوع توریستی دارید، باید یک نسخه از بیمه سفر و بیمه درمانی خود را با درخواست ویزای اسپانیای تهیه کنید. بیمه شما باید حداقل ۳۰۰۰۰ یورو را پوشش دهد. این بیمه نامه در طول اقامت شما و برای تمام کشور‌های شینگن معتبر باشد. اگر نمی‌دانید از کجا بیمه مناسب دریافت کنید، با یک آژانس مسافرتی معتبر صحبت کنید. این بیمه نامه باید ۱۰۰ درصد تمام مراقبت‌های پزشکی را بی‌هیچ کم و کاستی پوشش دهد. علاوه بر موارد فوق باید اظهار نامه بانکی شش ماه اخیر خود را نیز تهیه کنید.

فهرست مدارک اضافی مورد نیاز برای دعوتنامه و ویزای اسپانیا از نوع تجاری

برای یک سفر تجاری و بازدید از یک شرکت خاص در اسپانیا باید دعوتنامه و ویزای اسپانیا و مدارک زیر را تهیه نمایید:

 • دعوتنامه تجاری اسپانیا از شرکت اسپانیایی که شما قصد بازدید از آن را دارید به همراه آدرس دقیق و تاریخ بازدید شما از آن شرکت.
 • یک گواهی نامه از کارفرمای خود که حاکی از اجازه سفر تجاری شما است.
 • اگر بین دو شرکت روابط تجاری قبلی وجود داشته باشد، باید چنین رویداد‌هایی اثبات شوند.
 • اظهارنامه بانکی از ۶ ماه اخیر کسب و کار
 • نامه غیر رسمی و مقاله پیوست کپی برابر اصل (ثبت شده برای شرکت‌های سهامی عام)
 • مجوز تجاری (اولین صدور و آخرین تجدید)
 • اسناد و مدارک مالکیت یا شراکت در مالکیت

با توجه به هزینه‌های متقاضی در هنگام اقامت در منطقه شینگن، کارفرما یا شریک شرکت باید پوشش هزینه‌های مربوط به دعوتنامه را اعلام کند.

فهرست مدارک اضافی مورد نیاز برای دعوتنامه و ویزای اسپانیا برای اهداف نمایشگاهی، فرهنگی، ورزشی، گروه فیلم یا اهداف مذهبی

برای یک سفر نمایشگاهی در اسپانیا باید دعوتنامه و ویزای اسپانیا و مدارک زیر را تهیه نمایید:

 • دعوتنامه نمایشگاهی اسپانیا از مقامات ذی‌ربط با جزئیات مربوط به ماهیت رویداد‌ها یا فعالیت‌ها – هدف بازدید، پوشش هزینه
 • نام متقاضیان (اعضای گروه)
 • مدت اقامت
 • برنامه سفر

فهرست مدارک اضافی مورد نیاز اخذ ویزای اسپانیا برای اهداف پزشکی

 • یک گزارش محلی پزشکی
 • گواهی پزشکی از بیمارستان یا پزشک در اسپانیا، تائید تاریخ وقت ملاقات شما و همچنین وضعیت پزشکی شما
 • رسید پرداخت وجه مربوط به هزینه‌های پزشکی

فهرست مدارک اضافی مورد نیاز اخذ ویزای اسپانیا برای اعضای نمایندگی‌های رسمی

برای یک سفر کاری رسمی در اسپانیا باید دعوتنامه و ویزای اسپانیا و مدارک زیر را تهیه نمایید:

 • کپی دعوتنامه رسمی
 • تعیین هویت متقاضی
 • هدف سفر (مذاکرات، جلسات، رویداد‌ها توسط سازمان‌های بین دولتی، مشاوره)
 • مدت اقامت
 • محل اقامت

فهرست مدارک اضافی مورد نیاز اخذ ویزای اسپانیا با هدف مطالعه، آموزش، پژوهش و یا سایر اهداف کارآموزی

 • یک گواهی ثبت نام که امکان حضور در دوره‌ها را فراهم می‌کند.
 • گواهی انجام و یا دوره‌های مربوطه
 • حمایت مالی
 • از طرفی یکی از مواردی که نیاز به دریافت دعوتنامه و ویزای اسپانیا دارید، زمانی است که از شما برای شرکت در یک کار پژوهشی یا آموزشی خاص دعوت به عمل می‌آید که باید علاوه بر مدارک فوق دعوتنامه اسپانیا خود را با موضوع مشخص (پژوهشی، آموزشی و… ) ارائه دهید.

فهرست مدارک اضافی مورد نیاز اخذ ویزای اسپانیا برای همسر/ شوهر یک شهروند اسپانیایی

 • گواهی شهروندی کشور اسپانیا (کارت شناسایی یا کارت کنسولی یا صدور گواهینامه ملی شدن اسپانیایی یا سفارش ملکیت)
 • گواهی ازدواج اسپانیا
 • دفتر ثبت خانواده اسپانیایی

فهرست مدارک اضافی مورد نیاز اخذ ویزای اسپانیا از نوع حمل و نقل فرودگاه اسپانیایی

 • ویزا یا نوع دیگری از مجوز ورود در کشور ترانزیت
 • کپی از ویزای معتبر برای مقصد نهایی خود

فهرست مدارک اضافی مورد نیاز اخذ ویزای اسپانیا برای کودکان زیر سن قانونی

 • اثبات درآمد منظم والدین (قرارداد کار با درآمد ماهیانه مشخص شده یا یک صورت حساب بانکی یا مجوز کسب و کار)
 • محضری کردن اجازه سفر از طرف والدین (موافقت پدر و مادر برای سفر)
 • اگر یکی از والدین در کشور دیگری زندگی کند – پدر و مادر باید موافقت خود را محضری کنند.

نکته: هنگام درخواست ویزای اسپانیا در سفارتخانه / کنسولگری اسپانیا در کشور اصلی، سرپرست یا والدین باید همراه فرزندان زیر سن قانونی خود باشند.

دعوتنامه و ویزای اسپانیا از نوع توریستی و گردشگری | یوروپ تورز

سوالات متداول دعوتنامه اسپانیا

انواع دعوتنامه اسپانیا چیست؟

دعوتنامه اسپانیا از نوع توریستی، دعوتنامه و ویزای اسپانیا از نوع تجاری، دعوتنامه و ویزای اسپانیا از نوع نمایشگاهی، دعوتنامه و ویزای اسپانیا از نوع تحصیل یا کار و غیره.

قبل از مرحله ی دعوتنامه باید چه کرد؟

وقتی که تصمیم به اخذ دعوتنامه و ویزای اسپانیا از نوع توریستی می‌گیرید ابتدا باید اطلاعات مربوط به برنامه سفر خود را به همراه درخواست ویزای اسپانیا ارائه دهید، بنابراین بهتر است هر چه زودتر تاریخ سفر مشخص نمایید.

آیا دعوتنامه همان ویزا است؟

خیر، با دعوتنامه فقط میتوانید درصد اخذ ویزای خود را بالا ببرید.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

1 نظر

Sara 8 آذر 1399 پاسخ

سلام وقتتون بخیر، من می خوام برم اسپانیا و نامزدم هم اصالتا اسپانیایی هستن و اونجا زندگی میکنن، اگه دعوت نامه بفرستند و همه هزینه ها را تقبل کنن آیا بازم باید تمکن مالی داشته باشم؟
و سوال دیگه راجع به بلیط برگشته: من قصد برگشت ندارم و به محض اینکه برسم اونجا ازدواج میکنیم، در این خصوص باید چیکار کنم؟ ممنونم