دریاچه زوریخ | معرفی – تصاویر – تاریخچه

دریاچه زوریخ | معرفی – تصاویر – تاریخچه

دریاچه زوریخ، در سوئیس یکی از جاذبه‌های دیدنی و گردشگری این کشور زیبا محسوب می‌شود که هر ساله گردشگران بسیاری از نقاط مختلف دنیا برای بازدید از آن و گذراندن …

دریاچه زوریخ در سوئیس یکی از جاذبه‌های دیدنی و گردشگری این کشور زیبا محسوب می‌شود که هر ساله گردشگران بسیاری از نقاط مختلف دنیا برای بازدید از آن و گذراندن بخشی از اوقات فراغت خود به آنجا سفر می‌کنند. در این بخش قصد داریم تا اطلاعاتی را هر چند به صورت مختصر در خصوص دلایل بازدید از دریاچه بسیار زیبای زوریخ و جذابیت‌های آن با شما خوانندگان عزیز و محترم به اشتراک بگذاریم؛ تا پایان این متن همراه ما باشید.

دریاچه زوریخ | معرفی - تصاویر - تاریخچه | یوروپ تورز

آشنایی کلی با موقعیت دریاچه زوریخ

دریارچه زیبای زوریخ به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری این شهر زوریخ در کشور سوئیس شناخته می‌شود که عمیق‌ترین قسمت آن حدود 143 متر و همچنین از وسعتی معادل 88 کیلومتر مربع برخوردار می‌باشد. منبع و سرچشمه اصلی آب این دریاچه از یخچال‌های طبیعی شهر گلرو  بدست آمده که از طریق رود لینتزوریخ به آن سرازیر می‌شود.

بد نیست که بدانید بخش اندکی این دریاچه در قسمت‌های جنوبی ایالت شویتز واقع شده و از بخش شرقی نیز با ایالت سنت گالن همجوار است. دریاچه دیدنی زوریخ بعد از عبور از مرکز شهر به رودخانه‌ای به نام لیمات تبدیل شده که به لحاظ موقعیت از بخش‌های شمال غربی تا غرب امتداد می‌یابد. 

 به طور کلی موقعیت دریاچه زوریخ در بین کانتون‌های زوریخ، شویتز (Schwyz) و سن گالن (St.Gallen) می‌باشد و بیشترین پهنا و درازی آن به ترتیب 3 و 40 کیلومتر در منابع ثبت شده است.

ویژگی‌ های دریاچه زیبا و دیدنی زوریخ

دریاچه زیبای دیدنی زوریخ در کشور سوئیس دارای دو پل عبوری بوده که یکی از این پل‌ها در بروکلی پلاتز در محدوده داخلی شهر و دیگری نیز در راپازول و ناحیه جنوبی آن واقع شده است. جذابیت‌های این دریاچه با وجود آب بسیار روشن و تمیز آن باعث شده است که اغلب مسافران و گردشگرانی که به کشور سوئیس سفر کرده‌اند؛ حتما لحظاتی را با گشت و گذار در این دریاچه برای خود به یادگار ثبت نمایند. باغ‌های متعددی در کناره‌ها و مناطق ساحلی دریاچه زوریخ قابل مشاهده است که به جذابیت‌های آن افزوده و افراد می‌توانند در مناطق امن تعیین شده به شنا نیز بپردازند. 

گشت و گذار در دریاچه زیبای زوریخ

گردشگران با گشت و گذاری کوتاه در سواحل و کناره‌های دریاچه خمیده و موزی  شکل زوریخ می‌توانند از فضای بسیار پر آرامش و ساکت آن ب همراه تفربحات متنوع لذت کافی را ببرند. دریاچه آبی و بسیار دیدنی زوریخ با امواج بسیار آرام خود، مسیری عبوری برای حمل و نقل در گذشته محسوب می‌شد که امروزه منزلگاه‌های ساحلی آن به یکی از نقاط بسیار پر طرفدار برای گردشگران تبدیل شده است. یکی از جذاب‌ترین بخش‌ها هنگام بازدید و گشت و گذار در دریاچه زوریخ سوئیس به فعالیت‌های مفرح و هیجان انگیز ورزشی نظیر شنا، قایق سواری و … اشاره دارد که در کنار فستیوال‌های مهیج و ساحل سبز آن بسیار برای افراد خاطره انگیز خواهد بود. 

گشت و گذار در دریاچه زیبای زوریخ | یوروپ تورز

بخشی از جذابیت‌ های دریاچه زوریخ

همانطور که اشاره شد؛ دریاچه بسیار زیبای زوریخ یکی از پرطرفدارترین مقاصد گردشگری مسافران در سفر به کشور سوئیس است که در هر فصل از سال چه تابستان و بهار و چه زمستان و پاییز، برنامه‌های مهیج و مفرحی برای ساختن یک روز خاطره انگیز ترتیب داده شده و افراد می‌توانند در کنار تفریحات خود از سکوت و آرامش جاری در فضا نهایت لذت و استفاده را ببرند. در یک دسته بندی کلی، بخشی از جذابیت‌های بازدید از دریاچه زلال زوریخ در کشور سوئیس را می‌توان به صورت هر یک از موارد ذیل بر شمرد :

  • تفریحات و ورزش‌های آبی هیجان انگیز نظیر آب‌تنی، قایق‌سواری، «موج سواری ایستاده» (stand-up paddling)، «موج سواری بادبانی» (windsurfing) یا اسکی روی آب و … در فصل تابستان 
  • تفریحاتی از قبیل اسکیت بازی بر روی یخ در میدان‌های یخ «کویْسناخت» (Küsnacht) و «ودنسویل» (Wädenswil) برای نمایش مهارت‌های عاشقان این حوزه ورزشی در فصل زمستان 
  • پیک نیک و استراحت در مکان‌های دنجی اطراف دریاچه زوریخ همانند جزیره‌ی کوچک «لوتزلا» (Lützelau) یا جزیره‌ی دیدنی «اوفنا» (Ufenau)
  • لذت تجربه غذاهای بسیار خوشمزه و محلی شهر زوریخ نظیر «فیش کنوزپرلی» (Fischknusperli)
  • برگزاری فستیوال‌های مهیج و خاطره انگیز 
  • منظره زیبای ساحل و کناره‌های سبز دریاچه با وجود باغ‌های اطراف آن  – گشت و گذار در دریاچه زوریخ سفر با قایق  – و …. 

شرایط آب دریاچه دیدنی زوریخ

آب دریاچه شهر زوریخ بسیار شفاف و زلال بوده و در فصل تابستان درجه حرارات آن به بالای 20 درجه سانتیگراد خواهد رسید. همچنین بر اساس اطلاعات بدست آمده می‌توان گفت که چرخه آب این دریاچه هر 440 روز می‌باشد. قایق سواری بهترین راهکار ممکن برای گشت و گذار ساعاتی از روز در طول دریاچه زوریخ می‌باشد و از همین رو در تمام ایام سال خدمات قایق سواری در سواحل اطراف دریاچه برای مسافران و جهانگردان ارائه می‌شود. «گیپفلی‌شف» (Gipfeli-Schiff) و «سوننونترگانگس‌شف» (Sonnenuntergangs-Schiff) نام دو کشتی بخار پره‌دار تاریخی برای گشت‌هایی مفرح در طول و عرض این دریاچه زیبا می‌باشند که همه روزه در ساعاتی مشخص به حرکت در می‌آیند.

ساحل طلایی اطراف دریاچه زوریخ

نام یکی از معروف‌ترین ساحل‌های اطراف دریاچه زوریخ، ساحل طلایی می‌باشد که موقعیت قرار‌گیری آن در شمال دریاچه بوده و عموما افراد برای آفتاب گرفتن و سپری کردن ساعاتی از روز در آرامش وصف ناپذیر دریاچه در آنجا حضور می‌یابند. ویلا و خانه‌های زیبا و بسیار مجلل ساحل طلایی نمایانگر حضور قشر مرفه‌ای است که تمام یا بخشی از ایام سال را برای زندگی و یا تفریح در این بخش از شهر زوریخ ساکن هستند.

ساحل طلایی اطراف دریاچه زوریخ | یوروپ تورز

سوالات متداول دریاچه زوریخ

دریاچه زوریخ از آب های کجا سرچشمه می گیرد؟

منبع و سرچشمه اصلی آب این دریاچه از یخچال‌های طبیعی شهر گلرو  بدست آمده که از طریق رود لینتزوریخ به آن سرازیر می‌شود.

بهترین راهکاری که برای گشت و گذار در دریاچه زوریخ ارائه می‌شود،چیست؟

قایق سواری بهترین راهکار ممکن برای گشت و گذار ساعاتی از روز در طول دریاچه زوریخ می‌باشد و از همین رو در تمام ایام سال خدمات قایق سواری در سواحل اطراف دریاچه برای مسافران و جهانگردان ارائه می‌شود.

بخشی از جذابیت‌های بازدید از دریاچه زلال زوریخ در کشور سوئیس چیست؟

  • تفریحات و ورزش‌های آبی هیجان انگیز نظیر آب‌تنی، قایق‌سواری، «موج سواری ایستاده» (stand-up paddling)، «موج سواری بادبانی» (windsurfing) یا اسکی روی آب و … در فصل تابستان 
  • تفریحاتی از قبیل اسکیت بازی بر روی یخ در میدان‌های یخ «کویْسناخت» (Küsnacht) و «ودنسویل» (Wädenswil) برای نمایش مهارت‌های عاشقان این حوزه ورزشی در فصل زمستان 

موقعیت جغرافیایی دریاچه زوریخ در کجا واقع شده است؟

بخش اندکی از این دریاچه در قسمت‌های جنوبی ایالت شویتز واقع شده و از بخش شرقی نیز با ایالت سنت گالن همجوار است. دریاچه دیدنی زوریخ بعد از عبور از مرکز شهر به رودخانه‌ای به نام لیمات تبدیل شده که به لحاظ موقعیت از بخش‌های شمال غربی تا غرب امتداد می‌یابد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!