هر آنچه که باید درباره کلن بدانید

هر آنچه که باید درباره کلن بدانید

درباره کلن، می توان گفت که این شهر با مساحت 405 کیلومتر مربع در غرب آلمان، در ایالت نوردهیم وستفالین، کنار رودخانه ی راین واقع است.کلن با 995،397 نفر …

درباره کلن می‌توان گفت که این شهر با مساحت 405 کیلومتر مربع در غرب آلمان، در ایالت نوردهیم وستفالین، کنار رودخانه ی‌راین واقع است.کلن با 995،397 نفر جمعیت (2007)، چهارمین شهر پر جمعیت آلمان است. تراکم جمعیت شهر، ۲۴۵۷ نفر در هر کیلومترمربع می‌باشد. کلن در یکی از پرتراکم‌ترین مناطق آلمان و اروپا قرار گرفته است. چندین شهر، از جمله شهرهای دوسلدرف، دویسبورگ، اسن، بوخوم، دورتموند، بن، لورکوزن و مونشن گلادباخ در همسایگی آن واقعند.

کلن، یکی از قدیمی‌ترین شهرهای آلمان است که رومی‌ها در سال ۳۸ قبل از میلاد، آن را ساخته‌اند. این شهر در سال ۵۰ بعد از میلاد مسیح، به یک شهر رومی تبدیل شد. کلن به دلیل موقعیت جغرافیایی‌اش، یکی از بنادر اصلی و یک مرکز تجاری مهم است. این شهر، یکی از مراکز حمل و نقل آلمان است.

از تهران به فرودگاه بین‌المللی این شهر، در نزدیکی شهر بن، پروازهایی انجام می‌شود. کلن، جزو شهرهایی ست که بیشترین امکانات نمایشگاه‌های تجاری و بازرگانی اروپا را دارند. کلن، مرکز فرهنگی راینلاند است و بیش از ۳۰ موزه و صدها گالری در این شهر وجود دارد.

این شهر در آلمان به عنوان یک مرکز مهم رسانه‌ای، مطرح است و چند ایستگاه رادیویی و تلویزیونی در آن، مستقرند. مرکز شهر کلن، طی جنگ جهانی دوم به طور کامل ویران شد و پس از آن، شهر به سبک دهه ی‌۱۹۵۰ بازسازی شد؛ بنابراین، کلن امروزی با ساختمان‌های ساده ی‌پس از جنگ و اندکی از ساختمان‌های پراکنده ی‌قبل از جنگ، که به دلیل اهمیت تاریخی خود بازسازی شده‌اند، شکل گرفته است.

همه جیز درباره کلن | یوروپ تورز
همه جیز درباره کلن – درباره کلن

حمل و نقل کلن

شهر کلن، هر سال، میزبان هزاران بازدیدکننده از سرتاسر جهان است. شهر کلن یکی از مراکز حمل ونقل آلمان است. کلن بزرگترین شهر آلمانی مجاور رودراین است و بندر فعالی دارد. علاوه بر حمل کالا، کشتی‌های مسافربری در مسیرهای مختلف تردد می‌کنند. فرودگاه در ۱۵ کیلومتری جنوب شرقی شهر  کلن و ۱۶ کیلومتری شمال شرقی شهر بن قرار گرفته است. این فرودگاه با تردد ۱۰/۵ میلیون مسافر در سال ۲۰۰۷ پنجمین فرودگاه پرتردد آلمان است.

از‌ طریق این فرودگاه به ایران نیز پروازهایی انجام می‌شود. شهر کلن از مراکز راه آهن آلمان نیز می‌باشد، قطارهای سریع السیر از جمله ICE و Thalys کلن را به شهرهای مختلف آلمان و دیگر شهرهای اروپایی از جمله امستردام، بروکسلی و پاریس مرتبط می‌کند. راین زایل بان تنها تراموای هوایی آلمان است که از روی رودخانه ی‌راین عبور می‌کند و در شهر کلن مشغول به کار است.

حمل و نقل کلن | یوروپ تورز
حمل و نقل کلن – درباره کلن

مرکز خرید کلن

خیابان‌های هوهه، شیلدرگاس و ارن (Ehren) از مراکز خرید این شهر هستند.

 هوهه - مرکز خرید کلن هوهه | یوروپ تورز
هوهه – مرکز خرید کلن

درباره کلن و دیدنی های آن

کلیسای جامع کلن

کلیسای آلمان است؛ نمونه ی‌باشکوه کلیساهای گوتیک شمال با اروپا که دو مناره با ارتفاع ۱۵۷ متر دارد. ساخت این کلیسا در سال ۱۳۴۸ آغاز، و پس از ششصد سال، در سال ۱۸۸۰ به پایان رسیده است. در سال ۱۹۹۶، این کلیسا جزو میراث جهانی شد. ناقوس بزرگ مناره ی‌جنوبی این کلیسا که در سال ۱۸۷۴ نصب شده است، یکی از بزرگترین ناقوس‌های جهان است. طی جنگ جهانی دوم، کلیسا به شدت آسیب دید؛ ولی پس از جنگ، دوباره بازسازی شد. ایستگاه مرکزی قطار کلن، مجاور ان و به نام کلیساست. مجاور کلیسا مراکز خرید مناسبی قرار دارد.که گردشگران تور اروپا را به خود جذب می‌کند.

دوازده کلیسای سبک رومی

این ساختمان‌ها، نمونه‌های برجسته‌ای از معماری قرون وسطایی هستند. قدمت برخی از این کلیساها به زمان رومی‌ها برمیگردد؛ مانند سنت گرن (S.t.Gercon) که در اصلی، کلیسایی کوچک، روی یک قبرستان رومی است که در قرن یازدهم ساخته شده است.

موزه ی لودویگ

موزه ی هنرهای مدرن که نزدیک ایستگاه مرکزی قطار، واقع شده است.

موزه ی لودویگ | یوروپ تورز
موزه ی لودویگ – نقاط دیدنی کلن

موزه هنرهای کاربردی

با مجموعه ای مشهور از وسایل و ابزار طراحی و نیز محلی نمایشگاه های موقتی است.

موزه والراف ریشارتز

گالری هنری با مجموعه ی هنرهای زیبا از قرون وسطی تا اوایل قرن بیستم است.

موزه رومی، آلمانی

در مورد فرهنگ آلمان و روم باستان است.

موزه جاوا

موضوع ان، اینترنت است.

موزه شکلات

نام رسمی این موزه،‌ایم هوف، شوکولادن است و حاوی تاریخچه ی‌سیصد سال‌های شکلات است. درختان زنده کاکائویی موزه، در اطاقی مخصوصی نگهداری می‌شوند و طرز تهیه ی‌شکلات در موزه نمایش داده می‌شود.

موزه شکلات | یوروپ تورز
موزه شکلات – نقاط دیدنی کلن

موزه المپیک و ورزش های آلمانی

این موزه نمایشگاههایی در مورد ورزشی از زمان باستان تا امروز دارد.

برج کلن

این ساختمان با ارتفاع ۱۶۵ متر و چهل و سه طبقه، دومین ساختمان بلند کلن است که در سال ۲۰۰۱ ساخته شده است.که گردشگران تور اروپا را به خود جذب می‌کند.

کلنیا هوخ هاوس

این ساختمان با ارتفاع ۱۵۵ متر، طی سالهای ۲۰۰۱ – ۱۹۷۲ بلندترین ساختمان مسکونی کشور آلمان و اروپا بوده است.

کلنیا هوخ هاوس | یوروپ تورز
کلنیا هوخ هاوس – نقاط دیدنی کلن

هانسا هوخ هاوس

این ساختمان را جاکوب کورفر طراحی کرده و ساخت آن در سال ۱۹۲۵ به پایان رسید و در ان زمان با ارتفاع ۶۵ متر، بلندترین ساختمان اداری اروپا بود.

کلینس

یک برج ارتباطات است با ۲۶۶ متر ارتفاع که بالای آن، محلی برای تماشای مناظر شهر و یک رستوران دارد.

دانشگاه کلن

با حدود ۴۴ هزار دانشجو، از سال ۲۰۰۵، بزرگترین دانشگاه آلمان است.

استادیوم راین انرژی

استادیوم اصلی شهر کلن است با گنجایش ۵۰/۹۹۷ صندلی برای بازیهای ملی و ۱۳۴، ۴۶ صندلی برای بازی‌های بین‌المللی. این استادیوم برای مسابقات فوتبال و بازی‌های خانگی تیم فوتبال اف.سی کلن استفاده می‌شود. استادیوم کلن، از میزبانان جام‌های جهانی فوتبال ۱۹۷۲ و ۲۰۰۶ بوده است.

استادیوم راین انرژی | یوروپ تورز
استادیوم راین انرژی – نقاط دیدنی کلن

سالن مسابقه کلن

یک سالن مسابقه ی‌چند منظوره است و سالن تیم محلی هاکی روی یخ کلن، (کوسه‌های کلن) است.

نمایشگاه کلن

مجموعه ی‌نمایشگاه کلن با ۱۰۰ هزار متر مربع سالن سرپوشیده، یکی از بزرگترین نمایشگاه‌های اروپاست.که گردشگران تور اروپا را به خود جذب می‌کند.

برج نمایشگاه کلن

یک ساختمان بلند ۸۰ متری که در طبقه ی‌بالای آن، رستوران برج، واقع است.

کلنرفیلارمونی

ساختمان ارکستر فیلارمونیک کلن و محل دو ارکستر گورسنیش و ارکستر سمفونیک دابلیو.دی. آر است.

کلنرفیلارمونی | یوروپ تورز
کلنرفیلارمونی – نقاط دیدنی کلن

بولوار تاریخی رینگ

این بلوار تاریخی، به خاطر دروازه های شهری قرون وسطایی اش مشهور است.

برج سه گوشی کلن

برجی است با ارتفاع ۱۰۳ متر، رو به روی کلیسای جامع که یک محوطه ی دیده بانی دارد.

برج سه گوشی کلن | یوروپ تورز
برج سه گوشی کلن – نقاط دیدنی کلن

کارناوال کلن

این کارناوالی، یکی از بزرگترین جشنواره‌های خیابانی اروپاست که هر سال، از ۱۱ نوامبر(۲۱ آبان)، ۱۱ دقیقه بعد از ساعت ۱۱ تا چهارشنبه ی‌خاکستر برگزار می‌شود.که گردشگران تور اروپا را به خود جذب می‌کند.

فتوکینا

این نمایشگاه، هر دو سال یک بار در اواخر سپتامبر(اوایل مهر) برگزار می‌شود و موضوع آن، عکس‌های دیجیتالی حرفهای، فیلم و صنایع سمعی و بصری دیگر است. این نمایشگاه در نوع خود از بزرگترین و مهمترین نمایشگاه‌های جهان است.

فتوکینا | یوروپ تورز
فتوکینا – نقاط دیدنی کلن

لیست دیدنی های کلن

 • کلیسای جامع کلن
 • دوازده کلیسای سبک رومی
 • موزه ی لودویگ
 • موزه هنرهای کاربردی
 • موزه والراف ریشارتز
 • موزه رومی، آلمانی
 • موزه جاوا
 • موزه شکلات
 • موزه المپیک و ورزش های آلمانی
 • برج کلن
 • کلنیا هوخ هاوس
 • هانسا هوخ هاوس
 • کلینس
 • دانشگاه کلن
 • استادیوم راین انرژی
 • سالن مسابقه کلن
 • نمایشگاه کلن
 • برج نمایشگاه کلن
 • کلنرفیلارمونی
 • بولوار تاریخی رینگ

سوالات متداول درباره کلن

شهر کلن دقیقا در کجا قرار گرفته است؟

درباره کلن می‌توان گفت که این شهر با مساحت 405 کیلومتر مربع در غرب آلمان، در ایالت نوردهیم وستفالین، کنار رودخانه ی‌راین واقع است.

جمعیت کلن چقدر است؟

کلن با 995،397 نفر جمعیت (2007)، چهارمین شهر پر جمعیت آلمان است. تراکم جمعیت شهر، ۲۴۵۷ نفر در هر کیلومترمربع می‌باشد.

شهر کلن در چه سالی ساخته شد؟

کلن، یکی از قدیمی‌ترین شهرهای آلمان است که رومی‌ها در سال ۳۸ قبل از میلاد، آن را ساخته‌اند. این شهر در سال ۵۰ بعد از میلاد مسیح، به یک شهر رومی تبدیل شد. کلن به دلیل موقعیت جغرافیایی‌اش، یکی از بنادر اصلی و یک مرکز تجاری مهم است. این شهر، یکی از مراکز حمل و نقل آلمان است.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

1 نظر

ایرج از شهر کلن آلمان 23 آذر 1396 پاسخ

درود و سپاس از مطالب خوبتون در مورد شهر کلن….من واقعا خوشحالم که در این شهر زیبا و تاریخی و در کنار مردم مهربان و خوب اینجا زندگی می کنم ….موفق باشید. …!