رزیدنس وورتسبورگ بایرن | معرفی – دیدنی ها – تصاویر

رزیدنس وورتسبورگ بایرن | معرفی – دیدنی ها – تصاویر

رزیدنس وورتسبورگ بایرن، یکی از باشکوه‌ترین کاخ‌های دوران باروک است که در جنوب آلمان قرارگرفته است. این کاخ که در قرن هجدهم میلادی توسط گروه بزرگی از …

کاخ بزرگ رزیدنس وورتسبورگ بایرن یکی از باشکوه‌ترین کاخ‌های دوران باروک است که در جنوب آلمان قرارگرفته است. این کاخ که در قرن هجدهم میلادی توسط گروه بزرگی از مجسمه سازان، معماران بین‌المللی، نقاشان و کارگران گچ کاری ساخته شده، جزو میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. ساخت رزیدنس وورتسبورگ از سال ۱۷۲۰ تا ۱۷۴۴ به طول انجامید. این کاخ باشکوه با حمایت یوهان فیلیپ فرانتس و همچنین فردریش کارل فون شونبورون ساخته شد.

رزیدنس وورتسبورگ بایرن | معرفی - دیدنی ها - تصاویر | یوروپ تورز

معرفی رزیدنس وورتسبورگ بایرن

کاخ رزیدنس وورتسبورگ بایرن یکی از خارق العاده‌ترین قلعه‌های قدیمی کشور آلمان است که دارای معماری باروک می‌باشد. این اثر هنری علاوه بر اینکه دارای سبک باروک اروپایی می‌باشد، عناصر دکوری و طراحی‌های داخلی بسیار ویژه‌ای دارد. تطابق بالایی که بین تمام بخش‌های این اثر تاریخی با یکدیگر وجود دارد، نشان دهنده یک هنر منحصر به فرد است که از چندین هنرمند بین‌المللی به این کاخ زیبا به ارث رسیده است.

مجسمه سازانی که از کشور‌هایی مانند ایتالیا آمده بودند تا به مجسمه‌ سازان مونیخی و فلاندری کمک کنند، در کنار نقاش‌های ونیزی، تمام راه پله‌ها و دیوار‌های این کاخ زیبا را به زیبایی آراسته‌اند. در قرن هجدهم میلادی زندگی درباری فرهنگ بسیار باشکوهی داشت. در زمانی که دوران فئودالی ستی محسوب می‌‌شود، نمونه‌های معماری بسیار باشکوهی وجود داشتند که یکی از برجسته‌ترین آن‌ها بنای کاخ رزیدنس وورتسبورگ بایرن(Residence Würzburg Bayern) است.

تخریب رزیدنس وورتسبورگ بایرن در جنگ جهانی دوم

این کاخ که اقامتگاه باشکوهی است که در دوران دو شاهزاده یوهان فیلیپ و فردریک به عنوان اقامتگاه آن‌ها و اسقف وورتسبورگ مورد استفاده قرار می‌گرفت. این قصر قرن هجدهمی دارای راه پله‌ای است که سقف طاقی شکل دارد و بدون ستون در این عمارت خودنمایی می‌کند.

انواع نقاشی‌های دیواری که آثار به جا مانده از باتیستا، نقاش ونیزی هستند، باعث شده تا گردشگران زیادی هنگام سفر به اروپا حتماً از این کاخ زیبا دیدن کنند و با گشت و گذار در اتاق‌های بزرگ و طراحی شده این کاخ بیشتر با طراحی‌های قرن هجدهم و اروپا آشنا شوند. این بنا متأسفانه در سال ۱۹۴۵ در ماه مارس مورد حملات هوایی قرار گرفت، اما مجدداً در سال ۱۹۴۵ بازسازی شد و عناصر برجسته هنری این کاخ به حالت اولیه بازگشتند.

تخریب رزیدنس وورتسبورگ بایرن در جنگ جهانی دوم | یوروپ تورز

در حال حاضر این اقامتگاه به عنوان یک سند از فرهنگ غنی اروپا شناخته می‌شود که دستاورد مشترکی از هنرمندان و معماران برجسته اروپایی در قرن هجدهم میلادی است. بسیاری از هنرمندان فرانسوی، اتریشی و ایتالیایی و آلمانی در کنار یکدیگر کار کردند تا توانستند این اثر با ارزش جهانی را رقم بزنند.

دیدنی‌ های رزیدنس وورتسبورگ بایرن

علاوه بر مبلمان بسیار نفیس این کاخ، نقاشی دیواری‌های چشمگیر و زیبا، ملیله کاری‌های باشکوه، مجسمه‌های بی‌نظیر، بخش‌های مختلفی در 40 اتاق این کاخ در معرض دید عموم قرار می‌گیرند. حیاط زیبایی این قصر باشکوه که دارای پرچین‌های بسیار مرتب است با گل‌های رنگارنگ و فواره‌های زیبا و آرامش بخش، تزیین شده است.

بنابراین چه بخواهید از داخل کاخ وورتسبورگ دیدن کنید چه در باغ‌های اطراف آن استراحت کنید، قطعاً روز باشکوهی را سپری خواهید نمود. به دلیل اینکه چهل اتاق در این قصر برای بازدیدکنندگان قرار دارد، افرادی که بخواهند از کل اتاق‌ها دیدن کنند، باید از راه پله ساختمان شروع کنند و به سمت آپارتمان‌های مربوط به امپراطوری شمالی بروند.

درگذشته این اتاق‌ها محل اقامت اسقف فردریش بوده‌اند که بسیار مجلل هستند. گچ‌بری‌های طلاکاری شده، ملیله‌هایی که روی دیوار‌های بزرگ آویزان شده‌اند و رنگ مورد علاقه این اسقف که سبز لاکی بوده، چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کند.

دیدنی‌ های رزیدنس وورتسبورگ بایرن | یوروپ تورز

در بخش آپارتمان‌های جنوبی هم که توسط اسقف فردریش مقیم دیگر این کاخ تزیین شده، کابین‌های آینه کاری شده با استانداردهای مدرن به چشم می‌خورند. اتاق‌هایی که پر از آینه‌های حکاکی شده با قاب طلا هستند، بسیار بی‌نظیر بوده و مورد توجه گردشگران قرار می‌گیرند. البته این کابین آینه کاری شده در همان بمباران‌هایی که در جنگ جهانی اتفاق افتاد، به صورت کامل تخریب شد، اما مجدداً با استفاده از تکنیک‌های اصلی همان زمان در بین سال‌های ۱۹۷۹ تا ۱۹۸۷ مجدداً بازسازی شد.


سوالات متداول رزیدنس وورتسبورگ بایرن

کاخ بزرگ رزیدنس وورتسبورگ بایرن مربوط به چه دورانی است؟

کاخ بزرگ رزیدنس وورتسبورگ بایرن یکی از باشکوه‌ترین کاخ‌های دوران باروک است که در جنوب آلمان قرارگرفته است.

کاخ بزرگ رزیدنس وورتسبورگ بایرن توسط هنرمندان چه کشور هایی ساخته شد؟

بسیاری از هنرمندان فرانسوی، اتریشی و ایتالیایی و آلمانی در کنار یکدیگر کار کردند تا توانستند این اثر با ارزش جهانی را رقم بزنند.

در کاخ بزرگ رزیدنس وورتسبورگ بایرن چه چیزهایی به چشم میخورد؟

علاوه بر مبلمان بسیار نفیس این کاخ، نقاشی دیواری‌های چشمگیر و زیبا، ملیله کاری‌های باشکوه، مجسمه‌های بی‌نظیر، بخش‌های مختلفی در 40 اتاق این کاخ در معرض دید عموم قرار می‌گیرند. حیاط زیبایی این قصر باشکوه که دارای پرچین‌های بسیار مرتب است با گل‌های رنگارنگ و فواره‌های زیبا و آرامش بخش، تزیین شده است.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!