هر آنچه که باید درباره چک بیشتر بدانیم

هر آنچه که باید درباره چک بیشتر بدانیم

درباره چک، کشور چک می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌ها برای افرادی باشند که می‌خواهند نهایت لذت را از سفر خود ببرند چرا که کشور چک دارای جاذبه‌های متنوعی بوده و …

کشور چک می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌ها برای افرادی باشند که می‌خواهند نهایت لذت را از سفر خود ببرند چرا که کشور چک دارای جاذبه‌های متنوعی بوده و می‌توانید با هزینه‌ای مناسب بیشترین لذت را از سفر خود ببرید. برای سفر به این کشور شرکت کردن در تور‌ها مناسب خواهد بود و البته باید با بهترین زمان سفر به کشور چک آشنایی داشته باشید.

هر آنچه که باید درباره چک بیشتر بدانیم | یوروپ تورز

آشنایی با کشور چک

کشور چک یکی از مناطق تاریخی و گردشگری جهان می‌باشد که هر ساله خیل عظیمی از گردشگران به منظور بازدید از جاذبه‌های گردشگری این کشور و همچنین مناطق زیبای آن به چک سفر می‌کنند و فرودگاه‌های این کشور را می‌توان از جمله فرودگاه‌های پرتردد اروپایی دانست. این کشور بیش از هزاران سال است که دارای سکنه می‌باشد و به همین دلیل می‌توان آن را از جمله کشور‌های تاریخی جهان به شمار آورد.

این کشور هم از نظر تاریخی و هم از نظر طبیعت برای گردشگران حائز اهمیت خواهد بود چرا که مناظر بسیار زیبایی در این کشور ارزش دیدن خواهند داشت و با گشت و گذار در این مناظر می‌توانید روی دیگری از زیبایی‌های جهان را مشاهده کنید.

توجه داشته باشید که هر یک از شهر‌های این کشور در سفر به کشور چک ارزش دیدن خواهند داشت و تک تک شهر‌های آن از جنبه‌های مختلفی برای این کشور حائز اهمیت هستند. با اینکه جمهوری چک از جمله کشور‌های شلوغ اروپایی از نظر گردشگری به شمار نمی‌رود اما باید بدانید که با سفر به کشور چک می‌توانید یکی از زیباترین کشور‌های جهان را مورد هدف گردشگری خود قرار دهید.

شهر های جمهوری چک

جمهوری چک دارای 63 شهر بزرگ و کوچک می‌باشد که هر یک از شهر‌های این کشور از جنبه‌های مختلف برای این کشور حائز اهمیت هستند و گشت و گذار در تک تک آنها را به شما پیشنهاد می‌کنیم. پراگ به عنوان بزرگترین و پرجمعیت‌ترین شهر جمهوری پراگ شناخته می‌شود که این شهر پایتخت این کشور بوده و در سفر به کشور چک بی‌شک تمامی جاذبه‌های موجود در این شهر را مشاهده خواهید کرد.

پس از پراگ، برنو به عنوان مهمترین شهر جمهوری چک شناخته می‌شود و این شهر از هر نظر برای گردشگران حائز اهمیت خواهد بود و مراکز خدماتی متفاوتی را می‌توانید در این شهر مشاهده کرده و از خدمات بی‌نظیر آن استفاده کنید.

لازم به ذکر است که در این شهر می‌توانید در انواع هتل‌های مختلف اقامت داشته باشید و هر یک از هتل‌های آن دارای ویژگی‌های منحصر به فرد خود خواهند بود. اوستراوا به عنوان سومین شهر مهم جمهوری چک شناخته می‌شود و در این شهر نیز مراکز تفریحی متعددی به چشم می‌خورد. دیگر شهر‌های مهم در سفر به کشور چک عبارتند از: پلزن، اولوموتس، لیبرتس، چسکه بودیو ویتسه و…

شهر های جمهوری چک | یوروپ تورز

جمهوری چک و آب و هوا

آب و هوا یکی از مواردی است که قبل از سفر به کشور چک باید به آن توجه داشته باشید. بی‌شک دما و شرایط هوایی در تمامی بخش‌های کشور چک با یکدیگر برابر نخواهد بود اما در حالت کلی آب و هوای چک از نوع معتدل قاره‌ای می‌باشد. بخش‌هایی از جمهوری چک که ارتفاع بیشتری دارند بی‌شک آب و هوای خنک‌تری خواهند داشت و به همین دلیل باید حتما به ارتفاع محل مورد نظر خود دقت داشته باشید. در فصل بهار شاهد بارش‌های پراکنده در کشور چک خواهیم بود و دمای هوای آن نیز مناسب خواهد بود.

با نزدیک‌تر شدن به تابستان شاهد افزایش چشمگیر دما در جمهوری چک خواهیم بود به گونه‌ای که دمای هوا در این فصل بسیار گرمتر از سایر فصول خواهد بود. فصل پاییز آب و هوای مناسبی در کشور چک شاهد خواهیم بود و به دلیل خزان درختان بخش‌های زیبایی را در این کشور مشاهده خواهید کرد که به عنوان بهترین انتخاب برای زوجین جوان خواهد بود. در فصل زمستان آب و هوای جمهوری چک بسیار سرد خواهد بود و شاهد بارش برف بسیار در این فصل خواهیم بود.

جمهوری چک و  آب و هوا | یوروپ تورز

بهترین زمان سفر به کشور چک

آشنایی داشتن با بهترین زمان سفر به کشور چک سبب خواهد شد تا بتوانید بیشترین لذت را از سفر خود ببرید. برای بهترین زمان سفر به کشور چک می‌توان گفت: فصل بهار آب و هوای مناسبی در این کشور شاهد خواهید بود چرا که میزان بارش در این زمان ملایم بوده و می‌توانید از آب و هوای لذت بخش این فصل نهایت لذت را ببرید.

شکوفه‌ها و درختان سرسبز در این فصل به آن زیبایی‌های بیشتری بخشیده‌اند و البته فصل پاییز نیز می‌تواند برای سفر به کشور چک مناسب باشد چرا که در این فصل درختان برگ‌های خود را ریخته و کل نواحی کوهستانی را زرد پوش خواهند کرد و به همین دلیل زیبایی‌های منحصر به فردی را در این فصل شاهد خواهید کرد. توجه کردن به زمان فستیوال‌ها نیز قبل از سفر به کشور چک می‌تواند به شما کمک کند تا بهترین زمان سفر را تشخیص دهید و اغلب فستیوال‌ها در فصل‌های پر گردشگر یعنی دو فصل بهار و پاییز اجرا می‌شوند.

هزینه اقامت در کشور چک

یکی از مهمترین مواردی که حتما باید به آن توجه داشته باشید هزینه‌هایی است که باید برای سفر در نظر بگیرید و در این رابطه باید گفت: هر یک از شهر‌های کشور چک هزینه متفاوتی برای اقامت خواهند داشت و به همین دلیل نمی‌توان هزینه‌های اقامت در تمامی شهر‌ها را با یکدیگر یکسان در نظر گرفت. هاستل‌ها را می‌توان به عنوان بهترین انتخاب برای کسانی دانست که می‌خواهند با هزینه‌ای بسیار پایین در چک اقامت داشته باشند. هزینه اقامت در شهر پراگ که پایتخت این کشور است بیش از سایر شهر‌ها خواهد بود و این هزینه‌ها برای شهر پراگ از 350 و برای سایر شهر‌ها از 300 کرونا آغاز خواهد شد.

در فصل‌هایی که میزان گردشگران کشور چک پایین‌تر باشد می‌توانید با هزینه‌هایی پایین‌تر در اقامتگاه‌های این کشور اقامت داشته باشید. هتل‌هایی که در چک خدمات رسانی می‌کنند نیز به انواع مختلفی دسته بندی می‌شوند و از نظر نوع خدمات می‌توان آنها زا از 1 الی 5 ستاره از یکدیگر تفکیک نمود. برای اقامت در یک هتل ارزان قیمت در پراگ باید هزینه‌ای بین 1200 تا 2500 کرونا پرداخت نمایید.

هزینه اقامت در کشور چک | یوروپ تورز

هزینه خورد و خوراک در چک

خورد و خوراک نقش اصلی را در زندگی انسان‌ها دارد و به همین دلیل باید در تمامی برهه‌های زندگی خود به آن اهمیت ویژه‌ای بدهید. در حالت کلی باید بدانید که چک به عنوان یکی از کشور‌هایی به شمار می‌رود که مردم آن به خورد و خوراک و همچنین نوع غذایی که سرو می‌کنند اهمیت ویژه‌ای قائل هستند و به همین دلیل است که می‌توانید بهترین و لذیذترین غذاها را در سفر به کشور چک امتحان کنید. هزینه غذاهاد در جمهوری چک بالا نخواهد بود و به همین دلیل می‌توانید انواع غذاهای مختلف را در این کشور با نازلترین میزان هزینه‌ها سرو نمایید.

برای خوردن غذا در یک رستوران معمولی به همراه تمامی تعلقات آن هزینه‌ای حدود 250 کرونا پرداخت خواهید کرد و به همین دلیل می‌توانید با کمترین هزینه بهترین غذاها را امتحان نمایید. در صورت تمایل به آشپزی شخصی میزان هزینه برای خوردن مواد اولیه مورد نیاز برای غذای یک هفته حدود 1200 کرونا هزینه بر خواهد بود. غذاهای خیابانی در سفر به کشور چک بهترین انتخاب برای افرادی خواهند بود که می‌خواهند با نازلترین میزان هزینه‌ها اقدام به تهیه غذا نمایند و هزینه غذاهای خیابانی حدود 120 کرونا خواهد بود.

هزینه حمل و نقل در کشور چک

حمل و نقل یکی دیگر از مواردی است که حتما باید به آن توجه داشته باشید و لازم است بدانید که هر یک از شهر‌های چک دارای وسیله‌های نقلیه متفاوتی با یکدیگر خواهند بود و در شهر پراگ می‌توانید از مترو نیز برای حمل و نقل استفاده کنید. تراموا در اغلب شهر‌های چک وجود دارد و به عنوان بهترین وسیله برای حمل و نقل شهری شناخته می‌شود. برای خرید بلیط تک سفری شهر پراگ هزینه‌ای حدود 25 کرونا باید پرداخت کنید.

در سفر به کشور چک توصیه می‌شود که از تاکسی استفاده نکنید چرا که تاکسی‌های این شهر لقب تقلبی دارند چرا که نمی‌توان قیمت تمامی شرکت‌های تاکسیرانی را با یکدیگر یکسان در نظر گرفت و شاهد تفاوت قیمت چشمگیر شرکت‌های تاکسیرانی مختلف در این کشور هستیم و البته بهتر است در صورت تمایل به حمل و نقل با تاکسی از خودرو‌های شرکت AAA استفاده کنید. برای حمل و نقل بین شهری نیز می‌توانید از قطار‌ها استفاده کنید. در حالت کلی در سفر به کشور چک بهتر است از وسیله‌های نقلیه عمومی استفاده کنید.

نکاتی که قبل از سفر به کشور چک باید به آنها توجه کنید

قبل از سفر به کشور پراگ بهتر است با نکاتی آشنایی داشته و تمامی این نکات را در نظر داشته باشید تا دچار هیچ گونه مشکلی نشوید. لازم است بدانید که در رستوران‌ها و یا خیابان‌های کشور چک بهتر است از غذاهای محلی استفاده کنید چرا که این غذاها هم میزان قیمت مناسب‌تری خواهند داشت و همچنین میزان اندازه آن به قدری زیاد خواهد بود که می‌تواند شما را به مدت طولانی‌تری سیر نگه دارد.

مردم این شهر به گردشگران اهمیت ویژه‌ای قائل هستند اما بهتر است که با آنها به مقدار زیاد تعامل نداشته باشید چرا که در این صورت امکان آسیب دیدن شما توسط این افراد وجود خواهد داشت. بهتر است تمامی بلیط‌ها، هتل، قطار و… را از قبل رزرو نمایید چرا که در این صورت میزان هزینه‌ها برای شما بسیار کاهش پیدا خواهد کرد و می‌توانید میزان هزینه‌های سفر به کشور چک را به سهولت کنترل نمایید.

تفریحات در سفر به کشور چک

در سفر به کشور چک می‌توانید از تفریحات مختلفی لذت ببرید که هر یک از این تفریحات به نوبه خود می‌توانند سبب لذت بردن شما از سفر به کشور چک شوند. یکی از مهمترین مواردی که می‌تواند شما در طول سفر خشنود سازد شرکت کردن در تور‌های مختلف یک روزه این کشور می‌باشد که در اغلب شهر‌های آن ارائه می‌شود. در تک تک شهر‌های چک می‌توانید این تور‌ها را مشاهده و در یکی از آنها به انتخاب خود شرکت نمایید، این تور‌ها کلیه خدمات مورد نیاز را به مسافران ارائه خواهند نمود و می‌توانید با گشت و گذار به همراه این تور تمامی جاذبه‌های شهر مورد نظر خود را مورد بررسی قرار دهید.

رودخانه‌هایی که در این کشور جریان دارند بهترین انتخاب برای گشت و گذار خواهند بود و به سهولت می‌توانید از تفریحات دریایی آن لذت ببرید. با به همراه داشتن کارت دانشجویی خود می‌توانید میزان هزینه‌های خود را نیز به مقدار بسیار زیادی کاهش دهید و به همین دلیل در صورت دانشجو بودن حتما کارت خود را به همراه داشته باشید.

جاذبه های تاریخی کشور چک

در کشور چک شاهد جاذبه‌های تاریخی متعددی هستیم که این جاذبه‌ها می‌توانند مناسب‌ترین انتخاب برای گشت و گذار در این شهر و همچنین شناخت تاریخ این کشور باشند. پل کارل را می‌توان به عنوان یکی از مهمترین جاذبه‌های تاریخی در شهر پراگ چک دانست که این پل به عنوان یکی از مهمترین نماد‌های شهر پراگ به شمار می‌رود و بی‌شک در تور چک از این پل نیز دیدن خواهید کرد.

این پل بیش از 600 سال قدمت داشته و هم اکنون نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. این شهر در تمامی مواقع مملو از گردشگران خواهد بود و به همین دلیل در تمامی اوقات می‌توانید آن را شلوغ مشاهده کنید. میدان شهر قدیم پراگ را می‌توان به عنوان یکی دیگر از بهترین انتخاب‌ها برای آشنایی با تاریخ این کشور دانست و در اطراف این میدان شاهد برگزاری مراسم بسیاری هستیم که شرکت کردن در این مراسم نیز عاری از لطف نخواهد بود. در اطراف این میدان شاهد وجود جاذبه‌های تاریخی دیگری نیز هستیم که می‌توانید از آنها نیز دیدن نمایید.

جاذبه های تاریخی کشور چک | یوروپ تورز

قلعه ها در سفر به کشور چک

کشور چک به دلیل اینکه تاریخ دور و درازی دارد شاهد وجود قلعه‌های متعددی در آن هستیم که هر یک از این قلعه‌ها در سالهای مختلفی از تاریخ ساخته شده و متعلق به پادشاهان مختلفی هستند. یکی از مهمترین قلعه‌هایی که در سفر به کشور چک باید از آن بازدید کنید را می‌توان قلعه پراگ دانست که این قلعه معماری بسیار بی‌نظیری داشته و به عنوان یکی از مستحکم‌ترین قلعه‌های جهان شناخته می‌شود.

این قلعه دارای کلیسا، کاخ سلطنتی، برج‌های دفاعی، باغ‌های دیدنی و… می‌باشد و به عبارتی می‌توان آن را به عنوان محلی برای یک روز گشت و گذار دانست. قلعه پراگ به عنوان بزرگترین قلعه جهان شناخته می‌شود و در رکوردهای جهانی گینس می‌توانید نام این قلعه را مشاهده کنید. این قلعه حدود 70 هزار متر مربع مساحت دارد که هر یک از بخش‌های آن متعلق به محل خاصی هستند. قلعه کارلشتین یکی دیگر از قلعه‌های موجود در کشور چک می‌باشد که در اطراف شهر پراگ قرار گرفته و می‌توانید به وسیله قطار خود را به این قلعه برسانید. این قلعه در سال 1348 ساخته شده و در فراز یک تپه می‌توانید آن را مشاهده کنید.

جاذبه های تفریحی چک

در کشور پراگ علاوه بر جاذبه‌های تاریخی جاذبه‌های دیگری نیز حائز اهمیت خواهند بود که این جاذبه‌ها مربوط به مناطق تفریحی و زیبایی خواهند بود که می‌توانند توجه همگان را به خود جلب نمایند. صخره‌های ADRSPASH TEPLICE را می‌توان یکی از لذت بخش‌ترین دیدنی‌های این شهر دانست که می‌توانید در این جنگل‌ها اقدام به پیاده روی و لذت بردن از لحظات خود نمایید.

تمامی بخش‌هایی که در این جنگل مشاهده خواهید کرد کاملا طبیعی بوده و هیچگونه بنی بشری در ساخت آن دخیل نبوده‌اند و به همین دلیل می‌توانید بیشترین لذت را از گشت و گذار در این جنگل ببرید. صخره‌هایی که در این جنگل وجود دارند بهترین محل برای استراحت و لذت بردن شما باشند و به همین دلیل بازدید از این جنگل را به هیچ وجه نباید از دست بدهید. کوهستان کرکونسه نیز می‌تواند به عنوان یکی از بهترین انتخاب‌ها برای گشت و گذار باشد و فضای زیبایی که در آن وجود دارد بهترین لحظات را برایتان تداعی خواهد ساخت.

پارک های کشور چک

پارک‌ها را می‌توان به عنوان یکی از بهترین انتخاب‌ها برای گشت و گذار و سیاحت دانست و به همین منظور پارک‌های مختلفی در کشور چک فعالیت می‌کنند که می‌توانید در آنها به استراحت کردن بپردازید.

پارک ملی سوماوا را می‌توان یکی از بهترین پارک‌های چک دانست که این پارک در مرز اتریش و چک قرار گرفته و فضا‌های بسیار زیبایی از آن شاهد هستیم و به همین دلیل می‌توانید این پارک را در لیست برنامه‌های خود در سفر به کشور چک قرار دهید. در این پارک می‌توانید جنگل‌هایی را مشاهده کنید که در بالای تپه‌ها قرار گرفته و سرسبزی در تمامی فصول در آنها موج می‌زند. بخش‌هایی نیز در این پارک برای استراحت کردن و یا یک پیک نیک عالی در نظر گرفته شده است.

پارک های کشور چک | یوروپ تورز

شهر اولوموتس

یکی از شهر‌هایی که مورد توجه بسیاری از گردشگران در سفر به کشور چک قرار گرفته شده را می‌توان اولوموتس دانست که این شهر دارای جاذبه‌های متنوعی بوده و به همین دلیل توانسته محبوبیت بسیار زیادی در میان گردشگران پیدا کند. این شهر به خودی خود مانند یک موزه می‌باشد و تمامی بخش‌های آن ارزش دیدن خواهند داشت.

شهر اولوموتس | یوروپ تورز

مراکز خرید در سفر به کشور چک

در سفر به کشور چک بازدید از مراکز خرید آن را به هیچ وجه نباید از دست بدهید و در هر یک از شهر‌های این کشور می‌توانید مراکز خرید متفاوتی را مشاهده کنید. توجه داشته باشید که از فروشگاه‌های این کشور می‌توانید محصولات را با قیمتی ارزان خریداری نمایید و البته تنوع مارک‌ها در این کشور بسیار زیاد مشاهده می‌شود.

مراکز خرید در سفر به کشور چک | یوروپ تورز

هتل های کشور چک

رزرو هتل قبل از سفر به کشور چک یک امر ضروری خواهد بود و در این راستا باید بدانید که هتل‌های مختلفی در این کشور فعالیت می‌کنند که هر یک از این هتل‌ها ویژگی‌های منحصر به فرد خود را خواهند داشت و هتل‌های 1 ستاره خدمات کمتر و هتل‌های 5 ستاره خدمات بیشتری ارائه خواهند کرد.

هتل های کشور چک | یوروپ تورز

سوالات متداول درباره چک

کشور چک دارای چند شهر میباشد؟

جمهوری چک دارای 63 شهر بزرگ و کوچک می‌باشد که هر یک از شهر‌های این کشور از جنبه‌های مختلف برای این کشور حائز اهمیت هستند و گشت و گذار در تک تک آنها را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

چه زمانی بهترین زمان مناسب برای سفر به کشور چک است؟

برای بهترین زمان سفر به کشور چک می‌توان گفت: فصل بهار آب و هوای مناسبی در این کشور شاهد خواهید بود چرا که میزان بارش در این زمان ملایم بوده و می‌توانید از آب و هوای لذت بخش این فصل نهایت لذت را ببرید.

به طور کلی آب و هوای کشور چک چگونه میباشد؟

بی‌شک دما و شرایط هوایی در تمامی بخش‌های کشور چک با یکدیگر برابر نخواهد بود اما در حالت کلی آب و هوای چک از نوع معتدل قاره‌ای می‌باشد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!