هر آنچه که باید درباره والنسیا بدانید

هر آنچه که باید درباره والنسیا بدانید

درباره والنسیا، می‌توان گفت که شهری است در شرق کشور اسپانیا، مرکز ایالت خود مختار والنسیا که در دشتی حاصلخیز، نزدیک دهانه رودخانه توریا در دریای …

مختصری درباره والنسیا

درباره والنسیا، می‌توان گفت که شهری است در شرق کشور اسپانیا، مرکز ایالت خود مختار والنسیا که در دشتی حاصلخیز، نزدیک دهانه رودخانه توریا در دریای مدیترانه واقع است. این شهر، بازار و مرکز خرید و فروشی محصولات کشاورزی است و در آن کارخانه‌های متنوعی وجود دارد. صنایع شهر، شامل صنایع نساجی، فلزکاری، شیلات، کشتی‌سازی و مواد غذایی است.

درباره والنسیا | یوروپ تورز

بنابر تاریخ رومیان، لیوی سربازی رومی، والنسیا را در ۱۳۸ قبل از میلاد به تصرف درآورد و شهر تا ۴۱۳ بعد از میلاد، در تصرف رومیان بود؛ بعد از آن به تصرف ویزیگوت‌ها درآمد.

در ۷۱۴ میلادی، اعراب شمال آفریقا این شهر را از فرمانروایی ویزیگوت‌ها خارج کردند و در ۱۰۲۱، آن را مرکز پادشاهی و فرمانروایی مستقل والنسیا قرار دارند. در طول جنگ‌های ناپلئون (۱۸۱۵-۱۷۹۹)، این شهر، دو سال (۱۸۱۳-۱۸۱۲)، تحت کنترل فرانسه بود. والنسیا در طول جنگ داخلی اسپانیا (۱۹۳۹-۱۹۳۶) مرکز دولت خواه بود.

جمعیت این شهر بر اساس آمار سال ۲۰۰۷، ۱/۶۷۱/۱۸۹ نفر بوده است. والنسیا سومین شهر بزرگ اسپانیا و بیست و یکمین شهر بزرگ اروپا است.

رشد اقتصادی والنسیا در دهه اخیر، قابل توجه بوده است و دلیل اصلی آن، رشد صنعت گردشگری و صنایع وابسته به آن است. بندر والنسیا یکی از بزرگترین بندر‌های سواحل دریای مدیترانه و دومین بندر بزرگ اسپانیاست ۲۰ درصد صادرات اسپانیا در این بندر صورت می‌گیرد. صادرات اصلی والنسیا، غذا و نوشیدنی، الیاف و محصولات فلزی است. درصد بی‌کاری در این شهر، از درصد بی‌کاری در کل اسپانیا پایین‌تر است.

در این شهر دو زبان رسمی، رایج است: والنسیایی و اسپانیایی: ولی دولت محلی، بر استفاده از زبان والنسیایی تأکید دارد؛ به عنوان مثال، تمام علائم در مترو به زبان والنسیایی است؛ ولی ترجمه اسپانیایی آن نیز با فونت کوچک‌تر زیر آن وجود دارد.

والنسیا به خاطر تفریحات شبانه‌اش بسیار معروف است. اکثر رستوران‌ها و کلوپ‌های شبانه در ناحیه کارمن قرار دارند. اصلیترین کلوپ‌های شبانه در ناحیه کانواس و خوآن لورنس هستند. در تابستان، تفریحات شبانه در بندر و ساحل مالوارؤسا.

والنسیا به دلیل فرهنگ و آشپزی جالب و متنوعش نیز شهرت دارد: پایالا (Paella) نوعی ماهی با برنج، فارتون (نوعی نان)، ارکساتا(نام چند نوع نوشیدنی گیاهی که از بادام زمینی، کنجد، برنج و جو و گونه‌ای از زنبق تهیه می‌شود البته به آن (Horchata) نیز می‌گویند، شربت آبلیموی یخ‌زده، رسکوئیلتا (نوعی نان) و ماهی مرکب، از غذا‌های متداول در والنسیا هستند.

این ویژگی‌های والنسیا باعث شده که به یکی از بهترین گزینه‌های تور اروپا تبدیل شود.

درباره والنسیا | یوروپ تورز

آب و هوای والنسیا

این شهر، آب و هوای مدیترانه‌ای دارد: پاییز و بهار آن طوفانی است. حداقل دما در زمستان تا حدود صفر درجه پایین می‌آید و حداکثر دما در تابستان به حدود ۴۰ درجه می‌رسد. در تابستان، رطوبت هوا باعث تشدید گرما می‌شود. متوسط دمای سالانه آن ۱۷/۴ درجه است. بیشترین بارندگی در بهار و ماه های‌آوریل و می‌(فروردین و اردیبهشت) است و کمترین بارندگی در تابستان و ماه جولای (تیر). متوسط بارندگی سالانه والنسیا ۵۳۱ میلیمتر است.

آب و هوای والنسیا | یوروپ تورز

دیدنی‌ های والنسیا

والنسیا محل سکونت سر اُسقف اعظم منطقه است. این شهر، چهار دانشگاه و تعدادی مدرسه عالی دارد که مهمترین آن‌ها دانشگاه والنسیا (۱۵۱۰) و دانشگاه پلی تکنیک والنسیا (۱۹۶۸) هستند. دو دروازه از قرن ۱۴ (زمان رومیان) باقی مانده است. از ساختمان‌های با ارزشی این شهر می‌توان کلیسای جامع ( قرن ۱۳-۱۵) و مرکز خرید و فروش ابریشم ( قرن ۱۵) را ذکر کرد.

در خیابان‌های قدیمی و پیج در پیج باریو دل کارمن ساختمان‌ها و بنا‌هایی وجود دارد که متعلق به دوران رومیان و اعراب است. کلیسای جامع شهر بین قرون ۱۳ و ۱۵ ساخته شده که سبک اولیه ان گوتیک بوده است ولی عناصر معماری باروک و رومانسی نیز در ان وجود دارد. در کنار کلیسای جامع، بنایی به نام باسیلیکا به سبک گوتیک وجود دارد.

دیدنی‌ های والنسیا | یوروپ تورز

بزرگترین میدان والنسیا پلاس دو لا جونتامنت است که تالار شهر، یک سینما و تعداد زیادی رستوران و کافه دراطراف ان است. در میدان پلاس دولا ورگ، باسیلیکا ویرژین (ساختمانی به سبک بازسیلیک) و فواره توریا را می‌بینیم که برای توریست‌ها جالب توجه است.

در این شهر، بیش از پانزده موزه عمومی و تخصصی وجود دارد. موزه‌های مهم شهر، عبارتند از:

 • موزه علوم و هنر
 • موزه هنر‌های مدرن
 • موزه هنر‌های عالی
 • موزه فالر دو موزه لارتیستا فالرو
 • موزه تورینو
 • موزه برنج
 • موزه کارپس

بازار مرکزی والنسیا در نوع خودش از بزرگ‌ترین بازار‌های اروپاست. ‌ایستگاه قطار اصلی دل نورت به سبک آرت دکور ساخته شده است. تالار موسیقی پالو دو لا میوزیکال نمونه‌ای دیگر از معماری مدرن در والنسیا است. معمار مشهور، سانتیاگو کالاتراوا  شهر سال ۱۹۹۶ به سبک مدرن ساخته که شامل ۵ قسمت است:

دیدنی‌ های والنسیا | یوروپ تورز
 • خانه اپرا و محل اجرای برنامه‌های هنری
 • سینمای ایمکس، پلانتاریوم  و لازریوم
 • باغ لامبراسل
 • موزه علوم پرنسی فیلیپ

پارک اقیانوسی‌شناسی؛ این مجموعه بازدیدکنندگان بسیاری را به خود جلب می‌کند و به صورت یک مجتمع دریایی، در شرق والنسیا قرار دارد؛ (مساحت ناحیه دریایی و اقیانوسی، تقریباً ۱۰۰. ۰۰۰ متر مربع است. ) بزرگترین آکواریوم اروپا در این پارک وحش است که شامل ۴۵۰۰۰ حیوان از ۵۰۰ نوع مختلف، از جمله ماهی، پرندگان، پستانداران، خزندگان و بی‌مهرگان است، به علاوه کوسه، پنگوئن، دلفین، شیر دریایی، فیل دریایی و وال از نوع بلوکا که همگی در طبقه زیر دریایی نگهداری می‌شوند.

این پارک به ۱۰ ناحیه مختلف تقسیم می‌شود و در آن، باغی با انواع مختلف گیاهان نیز وجود دارد. یکی دیگر از مناطق دیدنی شهر والنسیا، کلیسای سنت مری است که بین قرون ۱۳ تا ۱۵ ساخته شده است. سبک اصلی ان گوتیک بوده، ولی عناصری از معماری باروک و رمانس نیز در آن به چشم می‌خورد.

مرکز بورس لونجا یکی از مناطق مهم توریستی شهر است که جزء میراث فرهنگی دنیا نیز ثبت شده. نکته جالب، اینکه لونجا در سال ۱۴۶۹ به عنوان بازار روغن تأسیس شده بود. یکی دیگر از نقاط دیدنی شهر والنسیا پارک گالیور است که در نزدیکی رودخانه توریا قرار دارد. در این پارک مجسمه‌هایی از گالیور و شخصیت‌های این قصه و شهر لیلیپوت وجود دارد. این پارک برای تمام گروه‌های سنی کودکان وسایل تفریحی دارد.

جشنواره‌ های والنسیا

جشنواره محلی و معروف لاس فالاس که در ماه اسفند (۱۹ مارسی) برگزار می‌شود، برنامه‌ای خاصی شهر والنسیا است که نمایش سفالینه‌های قدیمی والنسیا، لباس‌های قدیمی با بافت ظریف و نیز نمایش آثار معماری جدید از برنامه‌های جالب آن است. جشنواره توماتینا (نبرد سالانه گوجه فرنگی) نیز در مرداد (آگوست) برگزار می‌شود. این مراسم، در آخرین چهارشنبه آگوست برگزار می‌شود و ده‌ها هزار نفر از سراسر جهان برای دیدن ان می‌آیند. در این جشنواره شرکت‌کنندگان بیش از صد تن گوجه فرنگی به سمت یکدیگر پرتاب می‌کنند.

جشنواره‌ های والنسیا | یوروپ تورز

لیست جشنواره‌ های والنسیا

 • لاس فالاس (Las Falllas): در ماه اسفند
 • توماتینا (La Tomatina): در ماه مرداد
 • ورزس والنیسا

تیم فوتبال این شهر، والنسیا اف سی است که در سال‌های ۲۰۰۲ – ۲۰۰۴ برنده لیگ اسپانیا بوده و از تیم‌های معروف اروپاست. این تیم در لیگ قهرمانی باشگاه‌های اروپا در سال‌های ۲۰۰۱- ۲۰۰۰ فینالیست بود.

لیست جشنواره‌ های والنسیا | یوروپ تورز

سوالات متداول درباره والنسیا

شهر والنسیا اسپانیا در کجا قرار دارد؟

درباره والنسیا می‌توان گفت که شهری است در شرق اسپانیا، مرکز ایالت خود مختار والنسیا که در دشتی حاصلخیز، نزدیک دهانه رودخانه توریا در دریای مدیترانه واقع است.

جمعیت این شهر چقدر میباشد؟

جمعیت این شهر بر اساس آمار سال ۲۰۰۷، ۱/۶۷۱/۱۸۹ نفر بوده است. والنسیا سومین شهر بزرگ اسپانیا و بیست و یکمین شهر بزرگ اروپا است.

آب و هوای شهر والنسیا اسپانیا چگونه است؟

این شهر، آب و هوای مدیترانه‌ای دارد: پاییز و بهار آن طوفانی است. حداقل دما در زمستان تا حدود صفر درجه پایین می‌آید و حداکثر دما در تابستان به حدود ۴۰ درجه می‌رسد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

2 نظر

مناقصه 16 آبان 1396 پاسخ

با تشکر از اطلاعات که قرار دادید

مزایده 18 مهر 1396 پاسخ

ممنون اطلاعات خوبی بود. لطفا اگر اطلاعات کامل تری دارید در سایت قرار دهید