آنچه باید درباره نورنبرگ بدانید

آنچه باید درباره نورنبرگ بدانید

درباره نورنبرگ، میتوان به زیبایی های سفر به نورنبرگ اشاره کرد که برای هر کسی که یکبار راهی این منطقه می شود بسیار جذاب است. این شهر از شهرهای باستانی…

درباره نورنبرگ: زیبایی‌های سفر به نورنبرگ برای هر کسی که یکبار راهی این منطقه می‌شود بسیار جذاب است. این شهر از شهرهای باستانی کشور آلمان است و برای آلمانی‌ها به نوعی مرکز فرهنگی تبدیل شده است. اگر می‌خواهید سفر به نورنبرگ را تجربه کنید لازم است که درباره مکان‌های دیدنی نورنبرگ بیشتر بدانید. در این مقاله می‌کوشیم کمی درباره دیدنی‌های نورنبرگ گفتگو کنیم.

آنچه باید درباره نورنبرگ بدانید | یوروپ تورز

درباره سفر به نورنبرگ

مارتین لوترکینگ مشهور در وصف شهر نورنبرگ می‌گوید: نورنبرگ در آسمان آلمان مانند خورشید می‌درخشد. علت این جمله تاریخ غنی شهر نورنبرگ و جایگاه ویژه آن در تاریخ کشور آلمان است. گفته می‌شود که این شهر مکان آغاز قیام هیتلر و تظاهرات نازی‌ها بوده است و سال‌ها بعد از جنگ جهانی در همین شهر جنایتکاران نازی محاکمه و مجازات شدند البته در دادگاه‌هایی که در تاریخ دنیا بی‌نظیر بوده‌اند.

اما نورنبرگ را نمی‌توان تنها به جنگ و آثار تاریخی شناخت. این شهر یک مرکز فرهنگی با موزه‌های غنی و زیبا است که مجموعه‌های مختلفی از آثار هنری و فرهنگی را در خود جای داده است. جشن‌های سال نو و کریسمس در شهر یکی از جاذبه‌های گردشگری نورنبرگ است. نورنبرگ شهر همیشه بیدار آلمان است. شهری که می‌توان آن را پایتخت تاریخی آلمان دانست.

درباره سفر به نورنبرگ | یوروپ تورز

آب و هوای و موقعیت جغرافیایی شهر نورنبرگ

شهر نورنبرگ در جنوب آلمان و در مجاورت رودهای رود و دانوب قرار دارد. فاصله این شهر از مونیخ کمتر از 175 کیلومتر است و حدود 550.000 نفر جمعیت دارد. قرار گرفتن در مجاورت سه رودخانه کلیدی موجب شده که آب و هوای این شهر نسبتا ملایم باشد. در ماه‌های جولای و آگوست هوای شهر گرم است اما این گرما آنقدر آزار دهنده نیست. همچنین سرمای هوا در ژانویه و فوریه نیز شدید نیست و کمتر پیش می‌آید که به چند درجه زیر صفر برسد. بارش‌های زمستانی در این شهر بیشتر باران است اما در شب ممکن است که سرمای هوا تا 12 درجه زیر سفر نیز باشد.

آب و هوای و موقعیت جغرافیایی شهر نورنبرگ | یوروپ تورز

سفر به نورنبرگ

برای سفر به شهر نورنبرگ می‌توانید از مونیخ سوار قطار یا اتوبوس شوید. همچنین از پایتخت آلمان برلین با قطار، هواپیما و اتوبوس می‌توانید به این شهر سفر کنید. شرکت مسافربری DB Deutsche Bahn با قطارهای منظم این مسیر را پوشش می‌دهد که شما می‌توانید از طریق برلین و قطارهای این شرکت به کلیه نقاط کشور آلمان رفت و آمد کنید.

سفر به نورنبرگ | یوروپ تورز

دیدنی‌ های نورنبرگ

پیش از سفر به نورنبرگ لازم است که اطلاعات خود را درباره مکان‌های دیدنی نورنبرگ کامل کنید. ما در این بخش می‌کوشیم زیباترین بخش‌های نورنبرگ را به شما معرفی کنیم.

موزه ملی ژرمن

نورنبرگ یک شهر تاریخی است. در سفر به نورنبرگ بازدید از موزه ملی آلمان را از دست ندهید. این موزه یک مجموعه بزرگ است که آثار فرهنگی و تاریخی آلمان را در خود جای داده است و شامل بیشتر از یک میلیون اثر هنری و اسناد تاریخی می‌شود. آرشیو مجسمه و هنرهای تجسمی این موزه بی‌نظیر است و اسناد تاریخی بسیاری هم در آن وجود دارد. از دیگر لوازمی که در این مجموعه زیبا می‌توانید ببینید انواع مجسمه، نقاشی‌های هنرمندان آلمانی، اسباب بازی‌های قدیمی و متونی با چاپ دستی می‌باشند.

قلعه نورنبرگ

اگر به بخش شمالی شهر نورنبرگ بروید یک ساختمان شگفت‌آور را پیش رو خواهید داشت. بنایی با 351 متر ارتفاع که یادگاری از قرون وسطی است. قلعه نورنبرگ برای حدود 500 سال محل زندگی پادشاهان و حاکمان محلی بوده است. این بنا همچنین شامل اصطبل‌های سلطنتی و یک برج قدیمی نیز می‌شود. از بالای این برج منظره شگفت آوری را می‌توانید ببینید. در سفر به نورنبرگ بازدید از این قلعه زیبا را از دست ندهید.

دیوار‌ های شهر

از دیگر بخش‌های جذابی که در سفر به نورنبرگ باید از آنها بازدید کنید دیوارهای قدیمی شهر هستند. قدمت این دیوارها به قرن 14 و 15 میلادی برمی گردند. بعدها در قرن شانزدهم این دیوارها بازسازی و ترمیم شدند تا استحکام لازم را داشته باشند. جذاب‌ترین بخش این اثر دروازه‌ها و برج‌های این بنا هستند. اگر به دروازه فورتر تور بروید نمای زیبایی از این منظره خواهید داشت. در سفر به نورنبرگ از این بنا بازدید کنید تا برای ساعتی از حضور در قرون وسطی لذت ببرید.

موزه حمل و نقل

از جاذبه‌های گردشگری نورنبرگ یک نمایشگاه بزرگ است. این نمایشگاه که به عنوان موزه حمل و نقل نیز شناخته می‌شود در بخش بیرونی دیوارهای قدیمی بنا شده است و شامل تصاویر و مدل‌های مختلفی است که مراحل رشد حمل و نقل در آلمان و شهر نورنبرگ را نشان می‌دهد. در این موزه مجموعه‌ای از تصاویر از قطارهای سلطنتی، موتورهای بخار و انواع موتور دیزلی و همچنین یک کپی از اولین قطار آلمان وجود دارد.

کلیسای سنت لورنس

کلیسای سنت لورنس از دیگر جاذبه‌هایی است که در سفر به نورنبرگ باید ببینید. این کلیسا از قرن چهارم به جا مانده است و دارای 2 برج می‌باشد. در گذشته سنت لورنس بزرگترین کلیسای این شهر بوده است. از ویژگی‌های سبک گوتیک این کلیسا می‌توان به پنجره‌های بزرگ آن اشاره کرد که تا 9 متر قطر دارند و یک مجسمه زیبا به نام بشارت که ساخته دست مجسمه ساز مشهور آلمان فایت اشتوس می‌باشد. در این کلیسا آثار دیگری از قرن 14 و 15 وجود دارد. همچنین در نزدیکی این بنا میدان لورنس، فواره پاکدامنی و برج ناساور هاوس وجود دارد.

موزه اسباب بازی

در سفر به نورنبرگ باید از موزه اسباب بازی این شهر دیدن کنید. این موزه به خصوص برای بچه‌ها در هر سن و سالی جذاب و شگفت‌آور است. انواع مختلفی از اسباب بازی از دوره‌های مختلف و کشورهای مختلف در این موزه جمع شده‌اند که بعضی از آنها مربوط به قرون وسطی هستند. بزرگترین مجموعه اسباب بازی در جهان در این موزه جمع آوری شده است.

باغ وحش نورنبرگ

درست در نزدیکی موزه اسباب بازی یکی دیگر از زیبایی‌های شهر نورنبرگ قرار دارد. باغ وحش زیبای شهر نورنبرگ قدیمی‌ترین و بزرگترین باغ وحش اروپا است. در این باغ وحش انواع مختلفی از حیوانات از سراسر جهان نگهداری می‌شوند که بازدید از آنها می‌تواند برای بچه‌ها جذاب باشد.

کلیسای سنت زیباندوس

کلیسای پروتستان زیبا و از قدیمی‌ترین کلیساهای آلمان است که ساخت آن به زمانی بین سال‌های 1225 تا 1273 برمی گردد. از جاذبه‌های این کلیسا بخش همسرایی کلیسا است که در سال 1379 ساخته شد. در این قسمت یک قدیس مسیحی با نام سنت زیبایدوس نیز وجود دارد. بازدید از این کلیسای زیبا را در سفر به نورنبرگ توصیه می‌کنیم.

خانه آلبرشت دورر

آلبرشت دورر یک هنرمند مشهور بود که در دوره رنسانس زندگی می‌کرد. او به مدت 19 سال در این مکان زندگی کرد و امروزه این خانه به موزه‌ای برای به نمایش گذاشتن آثار و لوازم او تبدیل شده است. در حوالی خانه او میدان کوچکی به جا مانده از قرن شانزدهم وجود دارد.

این موارد تنها بخشی از جاذبه‌های گردشگری نورنبرگ هستند. شما همچنین می‌توانید از مرکز مستند‌سازی زمین‌های گردهمایی حزب نازی، خیابان شاه، هاوپ مارکت، کلیسای بانوی ما و بسیاری مناطق دیگر بازدید کنید. امیدواریم که از بازدید خود لذت ببرید.


سوالات متداول درباره نورنبرگ

شهر نورنبرگ در کجای آلمان قرار دارد؟

شهر نورنبرگ در جنوب آلمان و در مجاورت رودهای رود و دانوب قرار دارد.

آب و هوای شهر نورنبرگ آلمان چگونه است؟

قرار گرفتن در مجاورت سه رودخانه کلیدی موجب شده که آب و هوای این شهر نسبتا ملایم باشد.

چگونه میتوان به شهر نورنبرگ سفر کرد؟

برای سفر به شهر نورنبرگ می‌توانید از مونیخ سوار قطار یا اتوبوس شوید. همچنین از پایتخت آلمان برلین با قطار، هواپیما و اتوبوس می‌توانید به این شهر سفر کنید.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!