هر آنچه که باید درباره مونیخ بدانید

هر آنچه که باید درباره مونیخ بدانید

درباره مونیخ، می توان گفت که این شهر مرکز ایالت باواریا، وسیعترین ایالت فدرال، در جنوب آلمان واقع شده است. شهر با مساحتی حدود ۳۱۰ کیلومترمربع بر روی دشت های …

درباره مونیخ می‌توان گفت که این شهر مرکز ایالت باواریا، وسیعترین ایالت فدرال، در جنوب آلمان واقع شده است. شهر با مساحتی حدود ۳۱۰ کیلومترمربع بر روی دشت‌های مرتفع باواریا و یک بلندی به ارتفاع ۵۲۰ متر، قرار دارد. رودهای محلی آن، ایزار و وورم  هستند. قسمت شمالی این فلات شنی، شامل یک منطقه ی‌سنگریزهای بسیار حاصلخیز با عمر زمین شناختی کم است که تحت تأثیر پیشرفت تدریجی چین خوردگی‌ها در ارتفاعات قرار گرفته و قسمت جنوبی آن هم با تپه‌ای از سنگ‌های یخچالی پوشیده شده است.

درباره مونیخ و آب و هوای این شهر می‌توان گفت که  در قسمت میانی، زمین‌هایی است که با آب‌های حاصل از ذوب شدن یخ‌ها آبیاری می‌شوند. مونیخ، آب و هوای قارهای دارد که بر اثر مجاورت با ارتفاعات به شدت، تعدیل شده و در نتیجه، میزان رطوبت این شهر، نسبتاً بالاست. باران‌ها در مونیخ غالباً شدید و ناگهانی است. تفاوت دما بین شب وروز و یا تاہستان و زمستان، گاهی زیاد است، سرما از اواخر سپتامبر(مھر) شروع می‌شود و تا مارس (اسفند) ادامه می‌یابد.مونیخ، زمستان‌های نسبتا سردی دارد که بارندگی در آنها به ندرت،  زیاد است.

همه چیز درباره مونیخ | یوروپ تورز
همه چیز درباره مونیخ – درباره مونیخ

طبق آمار سال ۲۰۰۷، مونیخ با ۳۵۶، ۱، ۵۹۴ نفر جمعیت، سومین شهر پرجمعیت آلمان است. تراکم جمعیت در این شهر، ۴۳۷۰ نفر در هر کیلومترمربع است. این شهر را در سال ۱۱۵۸ به عنوان بازار و محل ضرب سکه، بنا نهاد. حدود دو دهه بعد، در سال ۱۱۷۵، مونیخ. رسماً تبدیل به شهر و در سال ۱۵۰۶، مرکز ایالت باواریا شد مونیخ، مرکز بیوتکنولوژی، نرمافزار و دیگر صنایع خدماتی است. این شهر، یک شهر جهانی است و مقر شعبه ی‌مرکزی تعداد زیادی از شرکت‌های بزرگ، مانند زیمنس، با.ام.و، الیانز، من‌ای.جی، موتورهای هواپیمای‌ام. تی. یو است.

مونیخ، شهری ست با بیشترین میزان انتشار کتاب در اروپا و بزرگترین شبکه ی‌رادیویی عمومی و بزرگترین شبکه ی‌تجاری و بازرگانی در آلمان. استودیوی فیلم باواریا که در حومه ی‌مونیخ در گرون والد واقع شده، یکی از بزرگ‌ترین و مشهورترین استودیوهای تولید فیلم در اروپاست.که گردشگران تور مونیخ، تور آلمان و تور اروپا را به خود جذب می‌کند.

درباه مونیخ و حمل و نقل این شهر می‌توان گفت که مونیخ، یکی از گسترده‌ترین سیستم‌های حمل و نقل عمومی جهان را دارد. فرودگاه بین‌المللی فرانس یوزف، بعد از فرودگاه فرانکفورت، دومین فرودگاه بزرگ آلمان و هفتمین فرودگاه پرتردد اروپا است که در ۳۰ کیلومتری شمال شرقی مرکز شهر واقع شده است.

در سال ۲۰۰۸، بیش از ۳۴/۵ میلیون مسافر از طریق این فرودگاه جابه جا شده‌اند. این شهر، از مراکز فرهنگی مهم اروپا و شهر موسیقی دانانی مانند موزارت، ریچارد چند تیم فوتبال حرف های، از جمله مشهورترین و موفق‌ترین باشگاه آلمان، یعنی اف.سی بایرن مونیخ و و مونیخ 1860 مربوط به این شهرند.تیم بایرن مونیخ تاکنون ۲۱ بار، قهرمان آلمان و ۴ بار قهرمان باشگاه‌های اروپا بوده است. شهر مونیخ، به مدتی بوده است. این باز یها در استادیوم جدید فوتبال این شهر، برگزار شد.

همه چیز درباره مونیخ | یوروپ تورز
همه چیز درباره مونیخ – درباره مونیخ

مراکز خرید مونیخ

خیابان ماکسیمیلیان

این خیابان در مرکز شهر و محل فروش کالاهای لوکس و عالی است.که گردشگران تور اروپا را به خود جذب می کند.

خیابان کافینگر

مرکز خریدی است. از میدان کارلی پلاتز تا میدان مارین پلاتز و منطقه ی‌خرید کالاهایی با قیمت متوسط است. فروشگاه‌های زنجیرهای بسیار، بوتیک‌های مستقل در راهروها و دالان‌ها و تعداد زیادی رستوران و کافی شاپ، باعث جذب مردم محلی و جهان گردان به این خیابان می‌شود.

خیابان کافینگر | یوروپ تورز
خیابان کافینگر – درباره مونیخ

خیابان هوهن سولرن

این خیابان، مجموعه ای از فروشگاه های پوشاک است؛ مثلی ورومودا و ماتسل

خیابان لئوپولد

فروشگاه های زنجیرهای مختلفی در این خیابان وجود دارد.

مراکز خرید

مراکز خرید مونیخ، مجموعه‌ای از فروشگاه‌های سر پوشیده است، شامل مرکز خرید پی.‌ای. پی یا ریم آرکادن و مرکز خرید المپیک.که گردشگران تور مونیخ، تور آلمان و تور اروپا را به خود جذب می‌کند.

مراکز خرید | یوروپ تورز
مراکز خرید – درباره مونیخ

مراکز خرید مونیخ

مراکز خرید مونیخ، مجموعه‌ای از فروشگاه‌های سر پوشیده است، شامل مرکز خرید پی. ایی. پی، او. ایی. زی یا ریم آرکادن و مرکز خرید المپیک.

بازار ویکتوالین

بازار معروفی است در مر بازار ویکتوالین شهر که انواع میوه، سبزیجات، گوشت، ماهی، ادویه و اقلا مشابه، در آن عرضه می‌شود.که گردشگران تور اروپا را به خود جذب می‌کند.

بازار ویکتوالین | یوروپ تورز
بازار ویکتوالین -مراکز خرید مونیخl

بازار آم الیزابت

یک بازار کوچک غرفه‌های جذاب است.که گردشگران تور اروپا رو به خود جلب می‌کند

بازارها ی کریسمس

در طول کریسمس، بازارهای ویزہ بسیاری، از جمله تولی وود و بازارهای کوچکتری برای خرید بیسکویت و هدایای کریسمس در آن وجود دارد.

مونشنر فرایهایت

که در اشوابینگ واقع شده است.

میدان مارین پلاتز

میدانی است در مرکز شهر که در اطراف آن فروشگاه‌ها، رستوران‌ها و اماکن دیدنی مختلفی دارد. ستون مارین، برج ساعت و دو تالار قدیمی و جدید شهر در آن هستند.

میدان مارین پلاتز | یوروپ تورز
میدان مارین پلاتز – مراکز خرید مونیخ

مکان های دیدنی مونیخ

اردوگاه داخائو کانسنتریشن

یک اردوگاه تاریخی از زمان جنگ جهانی دوم است.که گردشگران تور اروپا را به خود جذب می‌کند.

موزه ی‌ دویچیس

درباره مونیخ و مکان‌های دیدنی می‌توان به موزه دویچیس که یکی از بزرگترین و قدیمی‌ترین موزه‌های فن آوری در جهان است.

پینا کوتکن

این موزه مجموعه‌ای از نقاشی‌های مذهبی قرون ۱۸- ۱۵ و نقاشی‌های پیناکوتک (گالری هنری عمومی) هنرمندان قرن‌های نوزدهم و بیستم دارد.

پینا کوتکن | یوروپ تورز
پینا کوتکن – مکان های دیدنی مونیخ

مجمسه ی باواریا

این مجسمه به طول ۲۰ متر، در مرز غربی تریسین ویز قرار دارد.

گلپتوتک

مجموعه ای سلطنتی و باستانی است.

مجموعه ی عتیقه ملی

درباره مونیخ و مکان های دیدنی می توان به در امتداد خیابان گلپتوتک، واقع شده است.

موزه ملی هنرهای مصری

در گلپتوتک، در اقامتگاه سلطنتی واقع شده است.

  • موزه ملی باواریا
  • موزه هنر های کاربردی
  • موزه تئاتر آلمان
  • موزه شهر مونیخ
  • موزه ملی قوم شناسی

ویلا اشتوک

درباره مونیخ و مکان های دیدنی می توان به مجموعه ی خصوصی از آثار یوگند اشتیل است اشاره کرد.

ویلا اشتوک | یوروپ تورز
ویلا اشتوک – مکان های دیدنی مونیخ

گالری شاک

مجموعه ای خصوصی از هنر های قرن نوزدهم است.

خانه لنباخ

یک گالری از آثار بلائررایتر است

هاوس در کنست

موزه هنری است.

موزه بی ام و

در مجاورت دفتر مرکزی کمپانی معروف خودروسازی ب.ام.و در مونیخ است.محصولات، قطعات و دیگر موارد مربوط به این کمپانی در این موزه به نمایش گذاشته شده است.که گردشگران تور اروپا را به خود جذب می‌کند.

موزه بی ام و | یوروپ تورز
موزه بی ام و – مکان های دیدنی مونیخ

خیابان بییرنر

خیابانی به سبک نئوکلاسیک و یکی از چهار خیابان سلطنتی مشهور قرن نوزدهم مونیخ است. این خیابان از ادنونز پلاتز در حاشیه ی‌شمالی شهر شروع می‌شود و از شرق به غرب امتداد دارد.

خیابان لودویگ

یکی دیگر از خیابان‌های سلطنتی مشهور مونیخ است که از اد نونز پلاتز آغاز می‌شود و از جنوب به شمال امتداد می‌یابد. را قسمت جنوبی خیابان، به سبک رنسانس ایتالیایی ساخته شده است و قسمت شمالی، متاثر از معماری ایتالیایی رومی است.

خیابان ماکسیمیلیان

از خیابان‌های سلطنتی معروف مونیخ، به سبک نئو کلاسیک است. این خیابان میدان ماکسی یوزف آغاز می‌شود و از غرب به شرقی امتداد می‌یابد. خیابان را ساختمان‌های نئو گوتیک احاطه کرده‌اند. قسمت غربی این خیابان به خاطر مغازههای شیک و مد روز، بوتیکهای لوکس، جواهرفروشی‌ها و هتل‌های آن، مشهور است

خیابان پرینز گتن

درباره مونیخ و دیدنی‌های‌ای شهر می‌توان به خیابان پرینزگتن که، موازی خیابان ماکسیمیلیان است و از کاخ پرینز کارل آغاز می‌شود، اشاره کرد در این خیابان سلطنتی، تعداد زیادی موزہ وجود دارد.

کونیگز پلاتز

یک میدان زیبا به سبک معماری قدیم یونانی است.

اشناخوس

یک میدان محلل و معروف با فوارہ ی زیباست که کاخ جوستیز، مجاور آن است.

اشناخوس | یوروپ تورز
اشناخوس- مکان های دیدنی مونیخ

کلیساهای مونیخ

کلیسای فرائن کلیسای زنان

درباره مونیخ و کلیساهای این شهر می‌توان به کلیسای جامع، مشهورترین ساختمان مرکز شهر است و کلیسای جامع قلمروی مذهبی اسقف اعظم مونیخ فریزینگ بوده است.

کلیسای تیاتینر

کلیسایی به سبک باروک ایتالیایی است که تأثیر مهمی در معماری سبک باروک آلمان جنوبی داشته است.

کلیسای میشائیل

این کلیسا بزرگترین کلیسای دوره رنسانس در شمال آلپ است.

کلیسای آزام

برادران آزام، ھنرمندان پیشروی دورہی روکو کو آن را ساخته اند.

کلیسای پتر

قدیمیترین کلیسای داخل شهر است در نزدیکی مارین پلاتز اولین ساختمان این کلیسا در دوره ی‌رومی ساخته شده و اولین مرکز اقامت راهبان در مونیخ، قبل از تاسیس رسمی این شهر در سال ۱۱۵۸ بوده است

کلیسای پتر | یوروپ تورز
کلیسای پتر – مکان های دیدنی مونیخ

کلیسای سنت ماری

درباره مونیخ و کلیساهای این شهر می توان به کلیسایی یک پارچه به سبک رومی که بزرگترین نقاشی دیواری محراب را در جهان دارد اشاره کرد

کاخ ها، قلعه ها و ساختمان های مهم مونیخ

رزیدنز

مجتمع کاخ بزرگ رزیدنز در کناره ی شهرک قدیمی مونیخ، در مرکز شهر، واقع شده و جزو مهمترین موزه های دکوراسیون داخلی اروپاست.

کاخ فورستان رید

یک کاخ باروک، شبیه ساختمان نیفنبرگ، اما کمی کوچکتر آن است که همزمان با آن، در جنوب غربی مونیخ بنا شده است.

کاخ نیمفنبرگ

این کاخ بزرگ سبک باروک را که در حدود ۶ کیلومتری شمالی غربی مرکز شهر، واقع است، پارک زیبایی آن را احاطه کرده و یکی از زیباترین اقامتگاه های سلطنتی اروپاست.

کاخ نیمفنبرگ | یوروپ تورز
کاخ نیمفنبرگ – کاخ ها، قلعه ها و ساختمان های مهم مونیخ

کاخ اشلایسی هایم

این کاخ، دومین کاخ بزرگ باروک است که در حومه ی اوبرشلیزهیم واقع شده است و یک مجموعه کاخ است که سه اقامتگاه جداگانه آن را احاطه کرده اند.

کاخ لیندهوف باواریا

در جنوب غربی باواریا نزدیک اتال ابی، از بین سه قصری که شاه لودویگ دوم ساخت کوچکترین و تنها قصری که زنده ماند تا کامل شدنش را ببیند.

فلعه نوشوان ستین

به فرمان شاه لودویگ دوم ساخته شد. به عنوان محلی برای گوشه نشینی لودویگ و بیعتی با ریچارد واگنر ، آهنگساز و رهبر ارکستر، الهام بخش اندیشه پادشاه.

قلعه بلوتنبورگ

این قلعه در ۲ کیلومتری شمال غربی کاخ نیمفنبرگ است و یک دوک نشین قدیمی با کلیسایی به سبک گوتیک است.

قلعه هیپوهاوس

آسمان خراشی است با ارتفاع ۱۱۴ متر که طی سال های ۱۹۸- ۱۹۷۵ ساخته شده و شعبه ای مرکزی بانک هیپوفراینز است.

قلعه هیپوهاوس | یوروپ تورز
قلعه هیپوهاوس – کاخ ها، قلعه ها و ساختمان های مهم مونیخ

ساختمان بلند آرابلا

یک ساختمان ۲۳ طبقه ی مسکونی به ارتفاع ۷۵ متر است که طی سال های ۱۹۶۹-۱۹۶۶ ساخته شده و در پارک آرابلا در شرقی مونیخ واقع شده است.

برج های تجاری

دو برج اداری است که در سال ۲۰۰۴ تکمیل شده و نمونه‌ای شاخصی از معماری مدرن شهر است. ارتفاع برج اول، ۱۲۶ متر و برج دوم، ۱۱۳ متر است. دو برج توسط پل‌هایی از جنسی شیشه و فلز در طبقات نهم، دهم و بیستم به یکدیگر متصل گشته‌اند که با قابلیت اتصال و جدایی (در صورت نیاز)، لقب گیره یا بست عناصر را به خود گرفته‌اند. شکل این دو برج به صورت علامت (V sign) است.

ساختمان شمال شهر مونیخ

این ساختمان مکعبی ۱۴۶ متری، پس از سه سال، در سال ۲۰۰۳ تکمیل شد.

ساختمان شمال شهر مونیخ | یوروپ تورز
ساختمان شمال شهر مونیخ – کاخ ها، قلعه ها و ساختمان های مهم مونیخ

مک گراو کازرنه

سابقاً پایگاه ارتش آمریکا بوده و نزدیک زندان اشتادلهایم در گیسینگ واقع شده است.

دفتر مرکزی بی. ام. و

این ساختمان ۱۰۱ متری با ۲۲ طبقه، طی سال های ۱۹۶۸-۱۹۷۲ ساخته شده و بیش از سی سال است که شعبه ای مرکزی اتومبیل سازی باواریا بودہ است. ساختمان کارل شوانزر  طراحی کرده است.

کتابخانه ی ایالتی باواریا

این کتابخانه ی مرکزی که در خیابان لودویگ واقع شده، یکی از بزرگترین کتابخانه های آلمانی زبان جهان است.

کتابخانه ی ایالتی باواریا | یوروپ تورز
کتابخانه ی ایالتی باواریا – کاخ ها، قلعه ها و ساختمان های مهم مونیخ

تئاتر، موسیقی و اپرای مونیخ

 تئاتر رزیدنز

محلی نمایشی های متنوع مدرن .و کلاسیک است

تئاتر ملی

در آن برنامه های تئاتر، باله و اپرا اجرا می شود.

تئاتر دویچه

صحنه ای برای نمایش ها، وقایع مهم و برنامه های موزیکال است.

کامپرشیال

ارایه دهنده ی تفسیرهایی خاص و مدرن از نمایشنامه های مشهور است.

کامپرشیال | یوروپ تورز
کامپرشیال – کاخ ها، قلعه ها و ساختمان های مهم مونیخ

تئاتر استات امگارتنر پلاتز

تئاتر استات امگارتنر پلاتز ملی، کوچکتر است و اپراها و موسیقی های مختلفی عرضه می کند.

تئاتر فولکس

اغلب برنامه های آن، ترکیبی از تئاتر محلی باواریا و تئاتر مدرن است.

پارک های مونیخ

شهری سبز با پارک های بسیار است.

باغ انگلیسی

این باغ با مساحت ۷۳۰ هکتار در نزدیکی مرکز شهر واقع شده و از بزرگترین پارک های عمومی شهر است.

باغ انگلیسی | یوروپ تورز
باغ انگلیسی – پارک های مونیخ

پارک المپیک

برای المپیک تابستانی 1972 ساخته شده است.این پارک در نزدیکی ایستگاه معروف مونیخ ب نام اوبرویوزن فلد واقع شده است.

وست پارک

یک پارک عمومی است.به وسعت ۷۲ هکتار، که طراحی کرده و در ۱۹۸۳ تکمیل شده است. این پارک، میزبان چهارمین نمایشگاه باغ‌های بین‌المللی (IGA83) در سال ۱۹۸۳ بوده است.

هوف گارتن

 قدیمی ترین پارک شهر است در نزدیکی رزیدنز و ساخت آن به قرن شانزدهم برمی گردد.

باغ حیوانات هلابرون

باغ جانورشناسی، ۳۶ هکتار مساحت دارد و در حاشیه رود ایسر جنوب مونیخ واقع شده است. از جاذبه‌های این باغ وحش می‌توان به خانه ی‌قدیمی فیل، خانه ی‌جنگلی جدید و آکواریوم اشاره کرد.

باغ حیوانات هلابرون | یوروپ تورز
باغ حیوانات هلابرون – پارک های مونیخ

جشنواره های مونیخ

اکتبرفست

این جشنواره یکی مشهورترین جاذبه‌های مونیخ است و اولین بار در اکتبر ۱۸۱۰ برگزار شد. جشنواره دو هفته طول می‌ و برخلاف اسمش، بیشتر در سپتامبر (شهریور) برگزار می‌شود. جشنواره در اولین یکشنبه ی‌اکتبر (اوسط مه)با یک مسابقه ی‌ اسب سواری پایان می‌یابد.

مای بام آوف اشتلنگ

این جشنواره در اول می‌(12 اردیبهشت) که در آلمان روز کارگر و یک روز تعطیلی عمومی است، برگزار می‌شود. اتفاقات عجیبی در باواریا و مونیخ رخ می‌ده مای بام اوت استان مردان و زنان تیرهای چوبی بلندی را حمل کرده و در میدان مرکزی بهم می‌رسند. بوسیله این تیرها، تیر سفید- ابی تیری که با گل‌های گوناگون اراسته، بلندتری را راست کرده و دور آن می‌رقصند. مانند این تیر سفید – آبی در هر دهکدهای پیدا می‌شود، و دهکدهای برنده می‌شود که تیر بلندتر و صاف‌تری داشته باشد.

ایسپو

یکی از نمایشگاه های عمده ی بینالمللی لوازم و لباس های ورزشی است که به طور متغیر، هر سال برگزار می شود.

ایسپو | یوروپ تورز
ایسپو – جشنواره های مونیخ

سوالات متداول درباره مونیخ

شهر مونیخ در کجا قرار دارد؟

می‌توان گفت که این شهر مرکز ایالت باواریا، وسیعترین ایالت فدرال، در جنوب آلمان واقع شده است.

آب و هوای شهر مونیخ چگونه است؟

درباره مونیخ و آب و هوای این شهر می‌توان گفت که  در قسمت میانی، زمین‌هایی است که با آب‌های حاصل از ذوب شدن یخ‌ها آبیاری می‌شوند. مونیخ، آب و هوای قارهای دارد که بر اثر مجاورت با ارتفاعات به شدت، تعدیل شده و در نتیجه، میزان رطوبت این شهر، نسبتاً بالاست. باران‌ها در مونیخ غالباً شدید و ناگهانی است.

وضعیت جمعیت در شهر مونیخ چگونه است؟

طبق آمار سال ۲۰۰۷، مونیخ با ۳۵۶، ۱، ۵۹۴ نفر جمعیت، سومین شهر پرجمعیت آلمان است. تراکم جمعیت در این شهر، ۴۳۷۰ نفر در هر کیلومترمربع است.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

4 نظر

فیروزه 12 شهریور 1397 پاسخ

سلام پسر من قصد سفر به کشور آلمان رو داره،ازچند طریق میشه سفر کرد؟درضمن خواهرش هم تقریبا یک ماهه که به آلمان رفته،که ویزای اون پیوست به خانواده بوده،لطفاراهنمایی کنید

احمد 6 آبان 1396 پاسخ

سلام .من برای یک دوره پروتون تراپی بمدت دوماه بایستی درمونیخ اقامت بیابم. لطفا”اگه امکان داره به من دررابطه باپیداکردن اقامتگاه یاسوئیت باقیمت مناسب درمونیخ یاحومه آن راهنمایی فرمایید.

سیاوش 19 شهریور 1396 پاسخ

با عرض سلام. من یه تور آلمان می خواستم. فقط هم کشور آلمان باشه و ویزای آلمان باشه نه کشور دیگه ای. یه خانواده ی چهار نفری هستیم. پسرم ۸ سالشه.دخترم ۱۱ سال. من ۴۱ سال و خانمم ۳۵ ساله. متشکرم راهنمایی کنید

سیاوش 19 شهریور 1396 پاسخ

سلام. تور آلمان می خواستم. فقط آلمان با