هر آنچه که باید درباره فرانکفورت بدانید

هر آنچه که باید درباره فرانکفورت بدانید

درباره فرانکفورت، می‌توان گفت که دارای  مساحت ۲۴۸ کیلومترمربع، بزرگترین شهر ایالت هسن در مرکز آلمان است. این شهر، مجاور رودخانه ی‌ماین واقع شده است.

درباره فرانکفورت می‌توان گفت که دارای  مساحت ۲۴۸ کیلومترمربع، بزرگترین شهر ایالت هسن در مرکز آلمان است. این شهر، مجاور رودخانه ی‌ماین واقع شده است. در بخش جنوبی آن، جنگل شهر فرانکفورت است که بزرگترین جنگل آلمان در محدودهی شهری است. مرکز فرانکفورت نیز در ضلع شمالی رودخانه است.

همه چیز درباره فرانکفورت

فرانکفورت به دو بخش تقسیم می‌شود: شهر قدیمی یا آلت اشتاد در حاشیه‌ای رودخانه و شهر جدید یا نیواشتاد که در شمال بخش قدیمی‌تر است.

در بخش قدیمی شهر، اغلب تجار و صنعتگران ساکن شده‌اند که برخی از آنها آداب و سنن اجدادشان را حفظ کرده اند؛  ولی شهر جدید، ترکیبی از مراکز تجاری و ساختمان‌های عمومی و مسکونی است.

همه چیز درباره فرانکفورت | یوروپ تورز

چهارمین مرکز بورس جهان است. این شهر به همراه لندن و پاریس، جزو سه شهر برتر از نظر استقرار شرکت‌های بین‌المللی در اروپا ست.

درباره فرانکفورت می‌توان گفت در سال ۲۰۰۷ هفتمین شهر با امکانات جهانی و بالاترین کیفیت زندگی در سطح جهان بوده است. این شهر، غالبا به عنوان شهر بانک‌ها مشهور است و علاوه بر بانک‌های معروف ملی و بین‌المللی، بانک مرکزی اروپا که یکی از مهمترین بانک‌های مرکزی جهان است، در سال ۱۹۹۸ در این شهر تاسیس فرانکفورت، سومین شهر بزرگ نمایشگاهی جهان و برخی از نمایشگاه‌های بزرگ دنیا در زمینه‌هایی اتومبیل، کتاب، مهندسی کشاورزی و کالاهای مصرفی این شهر برگزار می‌شود.مجموعه ی‌بزرگ نمایشگاهی آر در مرکز شهر و نزدیک ایستگاه مرکزی قطار، واقع است.

فرانکفورت، دو دانشگاه و چند مدرسه ی‌عالی فن دارد. مشهورترین دانشگاه این شهر، دانشگاه یوهان ولفگانگ گوته است. کتابخانه ی‌مؤسسه ی‌باستان‌شناسی آلمان نیز با بیش از ۱۳۰ هزار کتاب، یکی از بزرگترین کتابخانه‌های باستان‌شناسی جهان است. این شهر، زادگاه گوته، دانشمند، شاعر و فیلسوف معروف آلمانی است.

درباره فرانکفورت و حمل و نقل می‌توان گفت که، مرکز عمده ی‌حمل و نقل است. فرودگاه بین‌المللی آن با جابه جایی ۵۴ میلیون مسافر در سال ۲۰۰۷، بزرگترین مرکز حمل و نقل هوایی آلمان، نهمین فرودگاه برتر جهان و بعد از لندن و پاریس، سومین فرودگاه پر تردد اروپاست. این فرودگاه، خطوط راه اهن و رودخانه ی‌ماین، مجموعا خدمات حمل ونقل این شهر را سامان می‌دهند. هر روز از طریق شرکت آلمانی لوفت هانزا و یا ایران ایر، پروازهایی از تهران به فرانکفورت و بالعکس انجام می‌شود. در کنار فرودگاه، ایستگاه راه آهنی است که از طریق آن، امکان رفت و آمد به بسیاری از نقاط داخل یا خارج آلمان وجود دارد.و گردشگران تور اروپا از این فرودگاه‌ها استفاده می‌کنند.

همه چیز درباره فرانکفورت | یوروپ تورز

مراکز خرید فرانکفورت

سایل

از مراکز خرید اصلی فرانکفورت و یکی از پر رفت و آمدترین مراکز خرید اروپاست. در این منطقه، فروشگاه‌های بزرگ گوناگونی وجود دارد. در این خیابان عریض با وجود مغازه‌های زیاد، اتومبیل عبور نمی‌کند. در غرب زایل، خیابان گوته واقع شده که مغازه‌های شیک، جالب و منحصر به فردی دارد

ایستگاه مرکزی قطار فرانکفورت

تور اروپا از آن استفاده می‌کنند.

ایستگاه مرکزی قطار داخل ایستگاه در دو طبقه و خیابان‌های h láh روبه روی ایستگاه، انواع فروشگاه‌های مختلف با کیفیت‌های گوناگون وجود دارد. از جمله در روبرو و اطراف ایستگاه مرکزی قطار دفتر فروشی هواپیمایی جمهوری اسلامی (هما)، چند دفتر مسافرتی، فروشگاه، سوپر مارکت و رستوران ایرانی وجود دارد.که گردشگران

خیابان برگر فرانکفورت

یکی دیگر از خیابان‌های خرید در مرکز فرانکفورت است.

هسن سنتر فرانکفورت

درباره فرانکفورت و مراکز خرید آن می‌توان به هسن سنتر اشاره کرد که در سال ۱۹۷۱ ساخته شده است و یکی از قدیمیترین مراکز خرید این شهر است.

هسن سنتر | یوروپ تورز

نورد وست سنتروم فرانکفورت

مرکز خرید شمال غربی و یکی از بزرگترین مراکز خرید در المان است. حوالی منطقه ی‌قدیمی شهر و در کنار رودخانه، شنبه بازاری نیز بر پا می‌شود با اجناس نو یا دست دوم.

موزه‌های فرانکفورت

درباره فرانفورت گفتنی بسیار است. تنوع موضوع موزه‌ها در فرانکفورت زیاد است. بسیاری از موزه‌ها در سواحل رود ماین در منطقه‌ای به نام میوزیم سافر گردآمده‌اند. چند موزه مهم در کناره ی‌جنوبی رود ماین بین آیزرنر اشتگ و فردنسی بروکه واقعند

موزه ی‌ آیکونن فرانکفورت

یکی از بزرگترین مجموعه‌های تصاویر و تندیسی‌های روسی، بلغاری، یونانی.کاربردی، این ساختمان را ریچارد مایر طراحی کرده و در سال ۱۹۸۵ ساخته شده است.

موزه فرهنگ‌ های جهان فرانکفورت

درباره فرانکفورت و موزه‌های این شهر می‌توان به موزه فرهنگ‌های جهان اشاره کرد که با موضوع نژادپرستی است.

موزه فرهنگ های جهان | یوروپ تورز

موزه معماری فرانکفورت

درباره فرانکفورت و مکان‌های دیدنی این شهر می‌توان به موزه معماری فرانکفورت اشاره کرد که نمایش پروژه‌های معماری از سراسر دنیا را انجام می‌دهد.

موزه ی‌فیلم فرانکفورت

موزه توسعه فیلم‌سازی از قرن ۱۹ به بعد

موزه اشتادل فرانکفورت

کی از مشهورترین موزه ی‌فیلم‌ها موزه‌های هنری با یکی از مهمترین مجموعه‌های نقاشی و مجسمه در المان است

خانه ی‌ لیبیشی فرانکفورت

مجموعه‌ای از مجسمه‌ها با تمرکز بر یونان باستان تا عصر رنسانس

موزه ی‌ فرهنگ و هنر تاریخی و منطقه‌ های فرانکفورت

نمایشی مجموعه‌ای کوچک از هنرمندان محلی قرن ۱۹

دو موزه ی‌دیگر هم در حاشیه ی‌شمالی فرانکفورت واقع است عبارت است از:

موزه ی‌ یهودی فرانکفورت

مجموعه‌ای دایمی که نگاهی است بر سرنوشت متغیر یهودیان فرانکفورت

موزه ی یهودی فرانکفورت  | یوروپ تورز

موزه تاریخی فرانکفورت

مصنوعات تاریخ شهر از دوران روم تاکنون

موزه ی‌ ارتباطات فرانکفورت

نمایشگاہ دایمی اثار گوناگون خدمات پست و تلفن، یکی از بزرگترین مجموعه‌های تمبر جهان و یک مجموعه از هنرهای وابسته به ارتباطات

از دیگر موزه‌های مهم درباره فرانکفورت می‌توان موارد زیر را نام برد:

موزه ی‌ هنر مدرن فرانکفورت

در سال ۱۹۸۱ تاسیس شد و به خاطر شکل مثلثی‌اش، افراد محلی آن را برشی از کیک می‌نامند. در سال ۱۹۸۳، هانسی هولین، معمار ونیزی در مسابقه طراحی این موزه برنده و مسئول اجرای آن شد.

موزه ی هنر مدرن | یوروپ تورز

گالری هنر شیرین فرانکفورت

نام این موزہ از کلمه آلمانی به معنی «فروشی کالا در فضای باز» گرفته شده است. این گالری محل اصلی نمایشگاه موقتی هنر، به خصوصی هنرهای معاصر است.

 موزه ی‌ تاریخ طبیعی زنکنبرگ فرانکفورت

بزرگترین موزه ی‌تاریخ طبیعی آلمان

موزه ی تاریخ طبیعی زنکنبرگ | یوروپ تورز

کلیساهای فرانکفورت

کلیسای جامع سنت بارتولوموس فرانکفورت

ساختمانی به سبکی گوتیک است که در قرون چهاردهم و پانزدهم بر روی بقایای یک کلیسای قدیمی است. سنت بارتولوموس، کلیسای اصلی فرانکفورت است با ارتفاع ۹۵ متر

کلیسای سنت پائول فرانکفورت

این کلیسا یک اثر تاریخی و ملی آلمان است و از نظر سیاسی هم اهمیت دارد؛ زیرا محلی برگزاری اولین انتخابات مجلس در ۱۸۴۸ بوده است. اهمیت ویژه ی‌این کلیسا به خاطر این است که پایه گذار مجلس و دمو کراسی در فرانکفورت است. سنت پائول در سال ۱۷۸۹ تاسیس شد.

کلیسای سنت پائول | یوروپ تورز

کلیسای سنت کاترین فرانکفورت

این کلیسا بزرگترین کلیسای لوتری فرانکفورت است که در مرکز شهر و ورودی زایل واقع شده است.

کلیسای فرائن فریدن اسکیرچ فرانکفورت

این ساختمان که در سال ۱۹۲۹ ساخته شده، نمونه‌های ابتدایی از ساختمان کلیساهای امروزیست.

گروس مارکت هال فرانکفورت

این ساختمان که طی سال‌های ۱۹۲۸- ۱۹۲۶ ساخته شده، سابقاً بازار عمده فروشی بوده و امروز، محل دفتر اصلی بانک مرکزی اروپاست.

ساختمان‌ ای جی فاربن فرانکفورت

این ساختمان، طی سال‌های ۱۹۳۰- ۱۹۲۸ ساخته شده و اکنون محلی دانشگاه گوته است.

ساختمان ای جی فاربن | یوروپ تورز

رومربرگ فرانکفورت

منطقه ی‌ جهان گردی قدیمی مرکز شهر و محل ساختمان شهرداری که در واقع، نه خانه بوده است و شورای شهر، انها را در سال ۱۴۰۵ از یک خانوادهی اشرافی ثروتمند خریده است. خانه ی‌میانی، تبدیل به شهرداری شد و بعدها به ساختمان‌های مجاور، متصل شد. طبقه ی‌بالا، امپراتوری است که افراد برجسته، میهمانی‌هایشان را در آن برگزار می‌کنند.

تالار اپرای قدیمی فرانکفورت

تالار اپرای شهر در سال ۱۸۸۰ ساخته شد و تا قبل از تخریب در جنگ جهانی دوم، یکی از تالارهای اپرای مهم آلمان بود. این بنا در سال ۱۹۸۱، بازسازی و افتتاح شد و اکنون سالن کنسرت است.

تالار اپرای فرانکفورت

یکی از مهمترین سالن‌های اپرا در اروپاست. در سال های  و  ۱۹۹۵و 2003 تالار اپرای سال شد.

تالار اپرای فرانکفورت | یوروپ تورز

آسمان خراش های فرانکفورت

تنها شهر المان است که آسمانخراش‌های مهمی دارد. بیش از ده ساختمان با ارتفاع حداقل ۱۵۰ متر در فرانکفورت وجود دارد. بیشتر این آسمان خراش‌ها در قسمت غربی مرکز شهر که مشهور به بانکن فیرتلی  است، واقع شده‌اند و مهمترین آنها عبارتند از:

برج کامرز بانک فرانکفورت

این ساختمان، شعبه ی‌اصلی کامرز بانک است با ارتفاع ۲۵۹ متر که در سالهای ۲۰۰۳ – ۱۹۹۷، بلندترین ساختمان اروپا بوده است.

برج نمایشگاه فرانکفورت

ین ساختمان با ۲۵۷ متر ارتفاع، در سالهای ۱۹۹۷- ۱۹۹۰، بلندترین ساختمان اروپا بوده است. این برج در کنار مجموعه ی‌نمایشگاهی شهر واقع است.

برج نمایشگاه | یوروپ تورز

برج اروپا فرانکفورت

برج ارتباطی است و مشهور به برج تلویزیونی فرانکفورت. این برج با ۳۳۷/۵ متر ارتفاع، بلندترین بنای شهر است.

برج هنینگر فرانکفورت

این برج ۱۲۰ متری، یک سیلوی گندم است که طی سال‌های ۱۹۶۱- ۱۹۵۹ ساخته شده است و دو رستوران گردان در ارتفاعات ۱۰۱ و ۱۰۶ متری و محلی برای دیده بانی در ارتفاع ۱۱۰ متری دارد.

برج گوته فرانکفورت

این برج ۴۳ متری در سال ۱۹۳۱ ساخته شده؛ نمای بیرون آن، چوبیست و در حاشیه ی‌شمالی جنگل شهر فرانکفورت در زاکسنهاوزن (SachSenhauSen) ساخته شده است. برج گوته، پنجمین عمارت چوبی بلند آلمان است.

برج گوته | یوروپ تورز

باغ وحش و پارک‌ های فرانکفورت

باغ وحش فرانکفورت

این باغ وحش در سال ۱۸۵۸ ساخته شد و دومین باغ وحشی قدیمی آلمان است. این باغوحش بیش از ۵۰۰۰ حیوان در بیشتر از ۱۳ هکتار در قسمت شرقی مرکز شهر قرار دارد.

پارک گرونبورگ فرانکفورت

بزرگترین پارک عمومی فرانکفورت است در نزدیکی دو محدودہی دانشگاھی.

پالمن گارتن فرانکفورت

باغ گیاه شناسی فرانکفورت است که نمایشگاه‌ها و رویدادهای ویژهای در طول سال این محلی برگزار می‌شود. در این باغ، انواع گیاهان از مناط مختلف جهان نگهداری می‌شود.

پالمن گارتن | یوروپ تورز

جشنواره‌ های فرانکفورت

جشنواره ی‌ موزه‌های ساحل رود ماین فرانکفورت

یک جشنواره ی‌مهم و بزرگ در فرانکفورت و یکی از بزرگترین جشنواره‌های فرهنگی آلمان است. این جشنواره هر سال در اواخر آگوست (اوایل شهریور) در دو طرف ساحل رودخانه در مرکز شهر برگزار می‌شود. بیش از بیست موزه در این مکان واقع شده است. در طول این جشنواره که یک دورهی سه روزه است، موزه‌ها تا نیمه شب باز هستند. علاوه بر این، برنامههای خاصی مثل اجرای زنده ی‌موسیقی، رقص و وجود چند غرفه ی‌هنرهای دستی، جواهرات، خوراک و پوشاک، از سرتاسر جهان نیز از جاذبه ی‌این جشنواره است. این جشنواره با یک برنامه تماشایی آتش بازی خاتمه می‌یابد.

جشنواره ی‌ دیپه مس فرانکفورت

این جشنواره قدیمیترین جشنوارهی ملی فرانکفورت است و دوبار در سال، در عید پاک، اواخر سپتامبر (اوایل مهر) در قسمت شرقی شهر برگزار می‌شود. این جشنواره ابتدا در قرن چهاردهم به شکل یک بازار سالانه برگزار می‌شد. در جشنواره ی‌دیپه مسی، انواع ظروف سفالی، گلدان‌ها و کوزههای هنری عرضه می‌شوند.

جشنواره ی‌ هوالدش استاگ فرانکفورت

این روز، روز جنگل داری، در فرانکفورت تعطیلی ملی است. این جشنواره، یک دوره ی‌چهار روزه بعد از عید گلریزان است و در جنگل فرانکفورت برگزار می‌شود

جشنواره ی‌ ولکن کراتزر فرانکفورت

جشنواره ی‌آسمان خراش‌ها، جشنوارهای منحصر به فرد و در آلمان بی‌نظیر است. زمان برگزاری این جشنواره، نامنظم است. در ولکن کراتزر به مدت دو روز یا بیشتر، آسمان خراش‌ها در مرکز شهر فرانکفورت، برای بازدید عموم، باز است.

جشنواره ی‌ صدای فرانکفورت

یک جشنواره ی‌موسیقی است که در مرکز شهر و عمدتاً در اطراف زایل برگزار می‌شود. در این جشنواره، هنرمندان و گروه‌های هنری گوناگون در فضای باز، برنامه اجرا می‌کنند. زمان جشنواره، معمولا تابستان است. البته در بسیاری از ایام سال گروههای موسیقی بطور پراکنده و نامنظم در زایل مشغول اجرای برنامه هستند

نمایشگاه کتاب فرانکفورت

نمایشگاه کتاب فرانکفورت پنج روزه، بزرگترین نمایشگاه کتاب جهان است و در اکتبر (مهر) برگزار می‌شود. هزاران ناشر و نویسنده از صد تا ۱۲۰ کشور، از جمله ایران، در آن شرکت می‌کنند.

درباره فرانکفورت | یوروپ تورز

سوالات متداول درباره فرانکفورت

مساحت شهر فرانکفورت چقدر است و در کجای آلمان قرار دارد؟

درباره فرانکفورت، می‌توان گفت که دارای  مساحت ۲۴۸ کیلومترمربع، بزرگترین شهر ایالت هسن در مرکز آلمان است. این شهر، مجاور رودخانه ی‌ماین واقع شده است.

فرانکفورت چند بخش دارد؟

فرانکفورت به دو بخش تقسیم می‌شود: شهر قدیمی یا آلت اشتاد در حاشیه‌ای رودخانه و شهر جدید یا نیواشتاد که در شمال بخش قدیمی‌تر است.

سطح زندگی و مالی در فرانکفورت چگونه است؟

درباره فرانکفورت می‌توان گفت در سال ۲۰۰۷ هفتمین شهر با امکانات جهانی و بالاترین کیفیت زندگی در سطح جهان بوده است. این شهر، غالبا به عنوان شهر بانک‌ها مشهور است و علاوه بر بانک‌های معروف ملی و بین‌المللی، بانک مرکزی اروپا که یکی از مهمترین بانک‌های مرکزی جهان است

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!