1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

درباره فرانکفورت

همه چیز درباره فرانکفورت

درباره فرانکفورت می توان گفت که دارای  مساحت ۲۴۸ کیلومترمربع، بزرگترین شهر ایالت هسن در مرکز آلمان است. این شهر، مجاور رودخانه ی ماین واقع شده است. در بخش جنوبی آن، جنگل شهر فرانکفورت است که بزرگترین جنگل آلمان در محدودهی شهری است. مرکز فرانکفورت نیز در ضلع شمالی رودخانه است.

فرانکفورت به دو بخش تقسیم می شود: شهر قدیمی یا آلت اشتاد در حاشیه ای رودخانه و شهر جدید یا نیواشتاد که در شمال بخش قدیمی تر است. در بخش قدیمی شهر، اغلب تجار و صنعتگران ساکن شده اند که برخی از آنها آداب و سنن اجدادشان را حفظ کرده اند;  ولی شهر جدید، ترکیبی از مراکز تجاری و ساختمان های عمومی و مسکونی است.

همه چیز درباره فرانکفورت - درباره فرانکفورت

همه چیز درباره فرانکفورت – درباره فرانکفورت

چهارمین مرکز بورس جهان است. این شهر به همراه لندن و پاریس، جزو سه شهر برتر از نظر استقرار شرکت های بین المللی در اروپا ست.

درباره فرانکفورتمی توان گفت  در سال ۲۰۰۷ هفتمین شهر با امکانات جهانی و بالاترین کیفیت زندگی در سطح جهان بوده است. این شهر، غالبا به عنوان شهر بانک ها مشهور است و علاوه بر بانک های معروف ملی و بین المللی،  بانک مرکزی اروپا که یکی از مهمترین بانک های مرکزی جهان است، در سال ۱۹۹۸ در این شهر تاسیس فرانکفورت، سومین شهر بزرگ نمایشگاهی جهان و برخی از نمایشگاه های بزرگ دنیا در زمینه هایی اتومبیل، کتاب، مهندسی کشاورزی و کالاهای مصرفی این شهر برگزار می شود.مجموعه ی بزرگ نمایشگاهی آر در مرکز شهر و نزدیک ایستگاه مرکزی قطار، واقع است.

فرانکفورت، دو دانشگاه و چند مدرسه ی عالی فن دارد. مشهورترین دانشگاه این شهر، دانشگاه یوهان ولفگانگ گوته است. کتابخانه ی مؤسسه ی باستان شناسی آلمان نیز با بیش از ۱۳۰ هزار کتاب، یکی از بزرگترین کتابخانه های باستان شناسی جهان است. این شهر، زادگاه گوته، دانشمند، شاعر و فیلسوف معروف آلمانی است.

درباره فرانکفورت و حمل و نقل می توان گفت که، مرکز عمده ی حمل و نقل است. فرودگاه بینالمللی آن با جابه جایی ۵۴ میلیون مسافر در سال ۲۰۰۷، بزرگترین مرکز حمل و نقل هوایی آلمان، نهمین فرودگاه برتر جهان و بعد از لندن و پاریس، سومین فرودگاه پر تردد اروپاست. این فرودگاه، خطوط راه اهن و رودخانه ی ماین، مجموعا خدمات حمل ونقل این شهر را سامان می دهند. هر روز از طریق شرکت آلمانی لوفت هانزا و یا ایران ایر، پروازهایی از تهران به فرانکفورت و بالعکس انجام می شود. در کنار فرودگاه، ایستگاه راه آهنی است که از طریق آن، امکان رفت و آمد به بسیاری از نقاط داخل یا خارج آلمان وجود دارد.و گردشگران تور اروپا از این فرودگاه ها استفاده می کنند.

همه چیز درباره فرانکفورت - درباره فرانکفورت

همه چیز درباره فرانکفورت – درباره فرانکفورت

مراکز خرید فرانکفورت

سایل

از مراکز خرید اصلی فرانکفورت و یکی از پر رفت و آمدترین مراکز خرید اروپاست. در این منطقه، فروشگاه های بزرگ گوناگونی وجود دارد. در این خیابان عریض با وجود مغازه های زیاد، اتومبیل عبور نمی کند. در غرب زایل، خیابان گوته واقع شده که مغازه های شیک، جالب و منحصر به فردی دارد

ایستگاه مرکزی قطار

ایستگاه مرکزی قطار داخل ایستگاه در دو طبقه و خیابان های h láh روبه روی ایستگاه، انواع فروشگاه های مختلف با کیفیت های گوناگون وجود دارد. از جمله در روبرو و اطراف ایستگاه مرکزی قطار دفتر فروشی هواپیمایی جمهوری اسلامی (هما)، چند دفتر مسافرتی، فروشگاه، سوپر مارکت و رستوران ایرانی وجود دارد.که گردشگران

تور اروپا از آن استفاده می کنند.

خیابان برگر

یکی دیگر از خیابان های خرید در مرکز فرانکفورت است.

هسن سنتر

درباره فرانکفورت و مراکز خرید آن می توان به هسن سنتر  اشاره کرد که در سال ۱۹۷۱ ساخته شده است و یکی از قدیمیترین مراکز خرید این شهر است.

هسن سنتر - مراکز خرید فرانکفورت

هسن سنتر – مراکز خرید فرانکفورت

نورد وست سنتروم

مرکز خرید شمال غربی و یکی از بزرگترین مراکز خرید در المان است. حوالی منطقه ی قدیمی شهر و در کنار رودخانه، شنبه بازاری نیز بر پا می شود با اجناس نو یا دست دوم.

دیدنی های فرانکفورت

موزه های فرانکفورت

درباره فرانفورت گفتنی بسیار است. تنوع موضوع موزه ها در فرانکفورت زیاد است. بسیاری از موزه ها در سواحل رود ماین در منطقه ای به نام میوزیم سافر گردآمده اند. چند موزه مهم در کناره ی جنوبی رود ماین بین آیزرنر اشتگ و فردنسی بروکه واقعند

موزه ی آیکونن

یکی از بزرگترین مجموعه های تصاویر و تندیسی های روسی، بلغاری، يونانی.کاربردی، این ساختمان را ریچارد مایر طراحی کرده و در سال ۱۹۸۵ ساخته شده است.

موزه فرهنگ های جهان

درباره فرانکفورت و موزه های این شهر می توان به موزه فرهنگ های جهان اشاره کرد که با موضوع نژادپرستی است.

موزه فرهنگ های جهان - دیدنی های فرانکفورت

موزه فرهنگ های جهان – دیدنی های فرانکفورت

 

موزه معماری آلمان

درباره فرانکفورت و مکان های دیدنی این شهر می توان به موزه معماری اشاره کرد که نمایش پروژه های معماری از سراسر دنیا را انجام می دهد.

موزه ی فیلم آلمان

موزه توسعه فیلم سازی از قرن ۱۹ به بعد

موزه اشتادل

کی از مشهورترین موزه ی فیلم ها موزه های هنری با یکی از مهمترین مجموعه های نقاشی و مجسمه در المان است

خانه ی لیبیشی

مجموعه ای از مجسمه ها با تمرکز بر یونان باستان تا عصر رنسانس

موزه ی فرهنگ و هنر تاریخی و منطقه های

نمایشی مجموعه ای کوچک از هنرمندان محلی قرن ۱۹

دو موزه ی دیگر هم در حاشیه ی شمالی فرانکفورت واقع است عبارت است از:

موزه ی یهودی فرانکفورت

مجموعه ای دایمی که نگاهی است بر سرنوشت متغیر یهودیان فرانکفورت

موزه ی یهودی فرانکفورت - دیدنی های فرانکفورتموزه ی یهودی فرانکفورت - دیدنی های فرانکفورت

موزه ی یهودی فرانکفورت – دیدنی های فرانکفورت

 

موزه تاریخی

مصنوعات تاریخ شهر از دوران روم تاکنون

موزه ی ارتباطات

نمایشگاہ دایمی اثار گوناگون خدمات پست و تلفن، یکی از بزرگترین مجموعه های تمبر جهان و یک مجموعه از هنرهای وابسته به ارتباطات

از دیگر موزه های مهم درباره  فرانکفورت می توان موارد زیر را نام برد:

موزه ی هنر مدرن

در سال ۱۹۸۱ تاسیس شد و به خاطر شکل مثلثی اش، افراد محلی آن را برشی از کیک می نامند. در سال ۱۹۸۳، هانسی هولین، معمار ونیزی در مسابقه طراحی این موزه برنده و مسئول اجرای آن شد.

موزه ی هنر مدرن - دیدنی های فرانکفورت

موزه ی هنر مدرن – دیدنی های فرانکفورت

 

گالری هنر شیرین

نام این موزہ از کلمه آلمانی به معنی «فروشی کالا در فضای باز» گرفته شده است. این گالری محل اصلی نمایشگاه موقتی هنر، به خصوصی هنرهای معاصر است.

 موزه ی تاریخ طبیعی زنکنبرگ

بزرگترین موزه ی تاریخ طبیعی آلمان

موزه ی تاریخ طبیعی زنکنبرگ - دیدنی های فرانکفورت

موزه ی تاریخ طبیعی زنکنبرگ – دیدنی های فرانکفورت

 

کلیساهای فرانکفورت

کلیسای جامع سنت بارتولوموس

ساختمانی به سبکی گوتیک است که در قرون چهاردهم و پانزدهم بر روی بقایای یک کلیسای قدیمی است. سنت بارتولوموس، کلیسای اصلی فرانکفورت است با ارتفاع ۹۵ متر

کلیسای سنت پائول

این کلیسا یک اثر تاریخی و ملی آلمان است و از نظر سیاسی هم اهمیت دارد؛ زیرا محلی برگزاری اولین انتخابات مجلس در ۱۸۴۸ بوده است. اهمیت ویژه ی این کلیسا به خاطر این است که پایه گذار مجلس و دمو کراسی در فرانکفورت است. سنت پائول در سال ۱۷۸۹ تاسیس شد.

کلیسای سنت پائول - دیدنی های فرانکفورت

کلیسای سنت پائول – دیدنی های فرانکفورت

 

کلیسای سنت کاترین

این کلیسا بزرگترین کلیسای لوتری فرانکفورت است که در مرکز شهر و ورودی زایل واقع شده است.

کلیسای فرائن فریدن اسکیرچ

این ساختمان که در سال ۱۹۲۹ ساخته شده، نمونه های ابتدایی از ساختمان کلیساهای امروزیست.

گروس مارکت هال

این ساختمان که طی سال های ۱۹۲۸- ۱۹۲۶ ساخته شده، سابقاً بازار عمده فروشی بوده و امروز، محل دفتر اصلی بانک مرکزی اروپاست.

ساختمان ای جی فاربن

این ساختمان، طی سال های ۱۹۳۰- ۱۹۲۸ ساخته شده و اکنون محلی دانشگاه گوته است.

ساختمان ای جی فاربن - دیدنی های فرانکفورت

ساختمان ای جی فاربن – دیدنی های فرانکفورت

رومربرگ

منطقه ی جهان گردی قدیمی مرکز شهر و محل ساختمان شهرداری که در واقع، نه خانه بوده است و شورای شهر، انها را در سال ۱۴۰۵ از یک خانوادهی اشرافی ثروتمند خریده است. خانه ی میانی، تبدیل به شهرداری شد و بعدها به ساختمان های مجاور، متصل شد. طبقه ی بالا، امپراتوری است که افراد برجسته، میهمانی هایشان را در آن برگزار می کنند.

تالار اپرای قدیمی

تالار اپرای شهر در سال ۱۸۸۰ ساخته شد و تا قبل از تخریب در جنگ جهانی دوم، یکی از تالارهای اپرای مهم آلمان بود. این بنا در سال ۱۹۸۱، بازسازی و افتتاح شد و اکنون سالن کنسرت است.

تالار اپرای فرانکفورت

یکی از مهمترین سالن های اپرا در اروپاست. در سال های  و  ۱۹۹۵و ۲۰۰۳ تالار اپرای سال شد.

تالار اپرای فرانکفورت - دیدنی های فرانکفورت

تالار اپرای فرانکفورت – دیدنی های فرانکفورت

 

آسمان خراش ها فرانکفورت

تنها شهر المان است که آسمانخراش های مهمی دارد. بیش از ده ساختمان با ارتفاع حداقل ۱۵۰ متر در فرانکفورت وجود دارد. بیشتر این آسمان خراش ها در قسمت غربی مرکز شهر که مشهور به بانکن فیرتلی  است، واقع شده اند و مهمترین آنها عبارتند از:

برج کامرز بانک

این ساختمان، شعبه ی اصلی کامرز بانک است با ارتفاع ۲۵۹ متر که در سالهای ۲۰۰۳ – ۱۹۹۷، بلندترین ساختمان اروپا بوده است.

برج نمایشگاه

ین ساختمان با ۲۵۷ متر ارتفاع، در سالهای ۱۹۹۷- ۱۹۹۰، بلندترین ساختمان اروپا بوده است. این برج در کنار مجموعه ی نمایشگاهی شهر واقع است.

برج نمایشگاه - آسمان خراش ها فرانکفورت

برج نمایشگاه – آسمان خراش ها فرانکفورت

 

برج اروپا

برج ارتباطی است و مشهور به برج تلویزیونی فرانکفورت. این برج با ۳۳۷/۵ متر ارتفاع، بلندترین بنای شهر است.

برج هنینگر

این برج ۱۲۰ متری، یک سیلوی گندم است که طی سال های ۱۹۶۱- ۱۹۵۹ ساخته شده است و دو رستوران گردان در ارتفاعات ۱۰۱ و ۱۰۶ متری و محلی برای دیده بانی در ارتفاع ۱۱۰ متری دارد.

برج گوته

این برج ۴۳ متری در سال ۱۹۳۱ ساخته شده؛ نمای بیرون آن، چوبیست و در حاشیه ی شمالی جنگل شهر فرانکفورت در زاکسنهاوزن (SachSenhauSen) ساخته شده است. برج گوته، پنجمین عمارت چوبی بلند آلمان است.

برج گوته - دیدنی های فرانکفورت

برج گوته – دیدنی های فرانکفورت

 

باغ وحش و پارک های فرانکفورت

باغ وحش

این باغ وحش در سال ۱۸۵۸ ساخته شد و دومین باغ وحشی قدیمی آلمان است. این باغوحش بیش از ۵۰۰۰ حیوان در بیشتر از ۱۳ هکتار در قسمت شرقی مرکز شهر قرار دارد.

پارک گرونبورگ

بزرگترین پارک عمومی فرانکفورت است در نزدیکی دو محدودہی دانشگاھی.

پالمن گارتن

باغ گیاه شناسی فرانکفورت است که نمایشگاه ها و رویدادهای ویژهای در طول سال این محلی برگزار می شود. در این باغ، انواع گیاهان از مناط مختلف جهان نگهداری می شود.

پالمن گارتن - باغ وحش و پارک های فرانکفورت

پالمن گارتن – باغ وحش و پارک های فرانکفورت

 

جشنواره های فرانکفورت

جشنواره ی موزه های ساحل رود ماین

یک جشنواره ی مهم و بزرگ در فرانکفورت و یکی از بزرگترین جشنواره های فرهنگی آلمان است. این جشنواره هر سال در اواخر آگوست (اوایل شهریور) در دو طرف ساحل رودخانه در مرکز شهر برگزار می شود. بیش از بیست موزه در این مکان واقع شده است. در طول این جشنواره که یک دورهی سه روزه است، موزه ها تا نیمه شب باز هستند. علاوه بر این، برنامههای خاصی مثل اجرای زنده ی موسیقی، رقص و وجود چند غرفه ی هنرهای دستی، جواهرات، خوراک و پوشاک، از سرتاسر جهان نیز از جاذبه ی این جشنواره است. این جشنواره با یک برنامه تماشایی آتش بازی خاتمه می یابد.

جشنواره ی دیپه مس

این جشنواره قدیمیترین جشنوارهی ملی فرانکفورت است و دوبار در سال، در عید پاک، اواخر سپتامبر (اوایل مهر) در قسمت شرقی شهر برگزار می شود. این جشنواره ابتدا در قرن چهاردهم به شکل یک بازار سالانه برگزار می شد. در جشنواره ی دیپه مسی، انواع ظروف سفالی، گلدان ها و کوزههای هنری عرضه می شوند.

جشنواره ی هوالدش استاگ

این روز، روز جنگل داری، در فرانکفورت تعطیلی ملی است. این جشنواره، یک دوره ی چهار روزه بعد از عید گلریزان است و در جنگل فرانکفورت برگزار می شود

جشنواره ی ولکن کراتزر

جشنواره ی آسمان خراش ها، جشنوارهای منحصر به فرد و در آلمان بی نظیر است. زمان برگزاری این جشنواره، نامنظم است. در ولکن کراتزر به مدت دو روز یا بیشتر، آسمان خراش ها در مرکز شهر فرانکفورت، برای بازدید عموم، باز است.

جشنواره ی صدای فرانکفورت

یک جشنواره ی موسیقی است که در مرکز شهر و عمدتاً در اطراف زایل برگزار می شود. در این جشنواره، هنرمندان و گروه های هنری گوناگون در فضای باز، برنامه اجرا می کنند. زمان جشنواره، معمولا تابستان است. البته در بسیاری از ایام سال گروههای موسیقی بطور پراکنده و نامنظم در زایل مشغول اجرای برنامه هستند

نمایشگاه کتاب فرانکفورت

این نمایشگاه پنج روزه، بزرگترین نمایشگاه کتاب جهان است و در اکتبر (مهر) برگزار می شود. هزاران ناشر و نویسنده از صد تا ۱۲۰ کشور، از جمله ایران، در آن شرکت می کنند.

درباره فرانکفورت

درباره فرانکفورت

برای رزرو تور اروپا با ما تماس بگیرید.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۶ تماس بگیرید.

با ما تماس بگیرید

  • پیشنهادات مناسبی برای خرید تور و رزرو هتل داریم.

تلفن تماس: 88851080-021

نظر دهید

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!