آنچه باید درباره سویل بدانید

آنچه باید درباره سویل بدانید

درباره سویل، گفتننی بسیار است و می توان گفت که این شهر، مرکز فرهنگی، هنری و مالی اسپانیای جنوبی و مرکز ایالت سویلا و آندلس است. ساکنان این شهر را …

مختصری درباره سویل

درباره سویل گفتننی بسیار است و می‌توان گفت که این شهر، مرکز فرهنگی، هنری و مالی اسپانیای جنوبی و مرکز ایالت سویلا و آندلس است. ساکنان این شهر را سویلانس یا هیسپالنس مینامند. جمعیت این شهر(۲۰۰۶) تعداد ۱/۴۴۱/۸۴۴ نفر بوده است. سویل بیش از ۲۰۰۰ سال قدمت دارد. گذر اقوام مختلف از این شهر، به آن ویژگی خاصی داده است و آن را تبدیل به یک مرکز تاریخی بزرگ و مهم کرده است. این شهر از زمان رومیان شناخته شده است.

در ۷۱۲ بعد از میلاد، در زمان حکومت بنی‌امیه، اعراب شمال آفریقا آن را از چنگ رومیان درآوردند و به مرکز اصلی و مهم مسلمانان آندلسی تبدیل کردند. ساخت بیشتر دیوار‌های شهر به آن دوره برمی گردد. پس از پنج قرن حکومت مسلمانان، در ۱۳۴۸ این شهر به تصرف فرناندوی سوم درآمد. آب و هوای سویل، مدیترانه‌ای و نیز تحت تأثیر آب و هوای اقیانوسی است.

سویل از نظر آشپزی اهمیت دارد؛ به خصوصی با توجه به غذا‌هایی که بر اساس محصولات نواحی اطرافش تهیه می‌شود؛ از جمله غذا‌های دریایی، غذا‌های محلی مخصوص آن، غذا‌های دریایی سرخ شده(سگ ماهی، شمشیر ماهی، ماهی مرکب)، گوشت‌های سرخ شده با سی، نخود، اسفناج و قلوه بره.

این شهر جاذبه‌های گردشگری بسیاری دارد و برای تور اروپا گزینه مناسبی است.

درباره سویل | یوروپ تورز

آب و هوای سویل

میانگین دمای سالانه آن ۱۸/۶ درجه سانتیگراد است و در نتیجه، این شهر یکی از گرم‌ترین شهر‌های اروپا است. در این شهر، زمستان‌ها معتدل است و دی، سردترین ماه سال است. حداقل دمای ثبت شده، ۵/۲ درجه سانتیگراد و حداکثر دما در تابستان، گاهی به بیش از ۴۰ درجه هم می‌رسد. تابستان‌ها به ویژه مرداد ماه، بسیار گرم است. میزان بارش سالانه – که عمدتاً بین ماه‌های مهر تا اردیبهشت صورت می‌گیرد – در حدود ۶۰۰ تا ۸۰۰ میلیمتر است. آذر، مرطوبترین ماه سال با میانگین بارندگی ۹۵ میلیمتر است.

آب و هوای سویل | یوروپ تورز

دانشگاه‌ های سویل

دانشگاه سویل، معروف است. چند دانشگاه و مدرسه عالی دیگر نیز در این شهر وجود دارد. این شهر در زمینه تحقیقات علمی، اهمیت دارد. اولین و بزرگترین بانک دی. ان.‌ای (DNA) اسپانیا در سویل واقع است. با توجه به وسعت و موقعیت شهر، سویل از لحاظ اقتصادی، قوی‌ترین شهر منطقه آندلس است.

دانشگاه‌ های سویل | یوروپ تورز

اقتصاد سویل

رشد اقتصادی این شهر و نواحی مرکزی آن به خاطر وجود شبکه حمل و نقل بین آن و مناطق دیگر اسپانیا صورت گرفته و راه اهن (AVE)(یک نوع سیتم خدماتی با قطار‌های سریع السیر که تا ۳۰۰ کیلومتر در ساعت، سرعت آن افزایش می‌یابد) و فرودگاه بین‌المللی آن، نقش مهمی در این زمینه داشته‌اند. سویل، تنها بندر رودخانه‌ای در شبه جزیره ایبریا است که در ۸۰ کیلومتری دهانه رودخانه گوادلی کیویر واقع است.

این بندرگاه به اقیانوس اطلس و دریای مدیترانه مرتبط است و خط اتصال میان جنوب اسپانیا، اروپا، شمال آفریقا و خاورمیانه است. ظرفیت سالانه بارگیری کشتی در آن ۵/۳ میلیون تن در سال ۲۰۰۶ بوده است. پارک‌های صنعتی و مراکز تکنولوژیک زیادی در سویل و نواحی اطراف آن وجود دارد: داس هرمانا بزرگترین شهرک صنعتی آندلس است. پارک تکنولوژی آئرونائوتیکو وسیع‌ترین مجتمع صنعتی در سطح آندلس خاص صنعت هواپیمایی است. از ۶۰۰ کمپانی بزرگ کشور اسپانیا ۱۲۸ تایی آن‌ها در این شهر قرار دارد.

اقتصاد سویل | یوروپ تورز

ورزش سویل

این شهر در سال ۲۰۰۳، میزبان فینال جام یوفا در استادیوم المپیک جدیدش بود. تیم فوتبال سویلی، برنده جام یوفا ۲۰۰۶ در اروپا بود.

ورزش سویل | یوروپ تورز

جشنواره‌ های سویل

مراسم هفته مقدس و نمایشگاه سویل از معروفترین جشنواره‌های این شهر هستند. سویل به دلیل مراسم باشکوه و با ابهت سماناسانتا و نمایشگاهی که دو هفته بعد از آن برگزار می‌شود، در سطح بین‌المللی مشهور است. از قدیم الایام، زنان لباس زیبای فلامنکو و مردان بهترین کت و شلوارشان را در این مراسم به تن می‌کنند.

جشنواره‌ های سویل | یوروپ تورز

دیدنی‌ های سویل

کلیسای جامع شهر در ۱۵۱۹-۱۴۰۱ ساخته شده و از بزرگترین کلیسا‌های جامع عصر گوتیک و قرون وسطی است. قصر سلطنتی آلکازار رو به روی کلیسای جامع شهر واقع است. ساخت آن در ۱۱۸۱ شروع شده و ۵۰۰ سال ادامه داشته است. سبک معماری اسلامی نیز در کنار دیگر سبک‌ها در آن به چشم می‌خورد. این قصر، سه بخش اصلی و مهم دارد:

محفلی دوشیزگان که در مورد اسم آن، افسانه‌هایی وجود دارد

حمام لیدی ماریا سویل

مرکز تجاری: که در سال ۱۵۰۳ به دستور پادشاه کاتولیک‌ها ساخته شد تا بتوانند موقعیت تجاری خود را در دنیای جدید، بهبود بخشند.

حمام لیدی ماریا سویل | یوروپ تورز

میدان تورو سویل

از قدیمی‌ترین میادین گاوبازی اسپانیاست که یکی از معروفترین جشنواره‌های گاوبازی سویل در آن برگزار می‌شود. ساخت این میدان در سال ۱۷۴۹ شروع شد و در سال ۱۷۶۵ به اتمام رسید.

میدان تورو سویل | یوروپ تورز

قصر آلکازار سویل

محلی دیدار پادشاه فردیناند و ملکه ایزابل، با کریستف کلمب قبل از سفری بوده که منجر به کشف قاره آمریکا شد. تالار شهر در قرن ۱۶ و به سبک دیگو دو ریانو ساخته شده است.

پارک ماریا لوئیزیا

در سال ۱۹۲۹ ساخته شده است.

قصر آلکازار سویل | یوروپ تورز

پل آلامیلو سویل

که بر روی رودخانه گوادلی کیوییر ساخته شده، از اماکن دیدنی شهر است. ساخت این پلی از سال ۱۹۸۹ شروع شد و در سال ۱۹۹۲ سانتیاگو کالاتراوا

پل آلامیلو سویل | یوروپ تورز

پلازادواسپانا سویل

یکی دیگر از مناطق دیدنی شهر سویل، میدان پلازادو اسپانا است که یکی از بنا‌های به یاد ماندنی شهر و یادگار دوران تجدید قوای اعراب در اسپانیا است. این میدان به شکل نیم دایره است و وسط آن یک فواره بزرگ وجود دارد.

پلازادواسپانا سویل | یوروپ تورز

برج تور دل اورو سویل

در سویل، یک برج مراقبت است که در قرن سیزدهم میلادی ساخته شده و دوازده ضلعی است. در دورهٔپ قرون وسطی به زندان مبدل شد؛ ولی امروزه، بعنوان موزه دریایی در آن اسناد تاریخی، نامه‌ها، گراور‌ها و… نگهداری می‌شود. این موزه، نمایانگر تاریخچه دریایی سویل و اهمیت رودخانه گوادلی کیوییر است.

برج تور دل اورو سویل | یوروپ تورز

سوالات متداول درباره سویل

شهر سویل اسپانیا در کجا قرار دارد؟

درباره سویل گفتننی بسیار است و می‌توان گفت که این شهر، مرکز فرهنگی، هنری و مالی اسپانیای جنوبی و مرکز ایالت سویلا و آندلس است.

افتخارات ورزشی شهر سویل چگونه است؟

این شهر در سال ۲۰۰۳، میزبان فینال جام یوفا در استادیوم المپیک جدیدش بود. تیم فوتبال سویلی، برنده جام یوفا ۲۰۰۶ در اروپا بود.

آب و هوای شهر سویل چگونه است؟

میانگین دمای سالانه آن ۱۸/۶ درجه سانتیگراد است و در نتیجه، این شهر یکی از گرم‌ترین شهر‌های اروپا است.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

4 نظر

دانلود آهنگ جدید 18 مهر 1396 پاسخ

ممنون مطلب خوبی بود

آموزش آشپزی 10 مهر 1396 پاسخ

ممنون از سایت خوبتون

مزایده 10 مهر 1396 پاسخ

سایتتون عالیه به سایت ما هم سر بزنید

حمید افتخاری 10 خرداد 1396 پاسخ

قسمت اول گزارش ویدیوئی‌ام که از سفر به اندلس تهیه کرده‌ام را تقدیم می‌کنم
امیدوارم مورد پسند هموطنان قرار بگیرد