هر آنچه که باید درباره دوسلدورف بدانید

هر آنچه که باید درباره دوسلدورف بدانید

درباره دوسلدورف، می‌توان گفت این شهر با مساحت ۲۱۷ کیلومترمربع، هر کیلومترمربع، در غرب آلمان و در نزدیکی شهر کلن واقع شده است.

درباره دوسلدورف می‌توان گفت این شهر با مساحت ۲۱۷ کیلومترمربع، هر کیلومترمربع، در غرب آلمان و در نزدیکی شهر کلن واقع شده است. این شهر، مرکز ایالت نورد راین وستفالن و بندری در محل تلاقی رودخانه‌های راین و دوسلی است. دوسلدورف، یکی از زیباترین و تمیزترین شهرهای آلمان است. در سال ۲۰۰۷، شهر دوسلدورف از نظر امکانات زندگی، برترین شهر آلمان و پنجمین شهر در سرتاسر بوده است.که گردشگران تور اروپا را به خود جذب می‌کند.

در قرون ۷ و ۸ میلادی، این شهر، منطقهې ماهیگیری و کشاورزی بود و در سال ۱۲۸۸ کنت ادولف پنجم، این روستا را به شهر تبدیل کرد. دوسلدورف در سال‌های ۱۸۰۵ و ۱۸۱۵، از مراکز حکومت ناپلئون بود و پس از شکست ناپلئون در سال ۱۸۱۵، تحت فرماندهی پروسی‌ها درامد و در سال ۱۹۴۶، مرکز ایالت نوردراین، وستفالن شد. دوسلدورف در منطقه ی‌صنعتی بزرگ راین، روهر واقع شده و مرکز مهم مالی و صنعتی است که شعب مرکزی چند شرکت مهم، از جمله هنکلی، تیسن ال تی یو (LTU) در آن، واقع است.

همه چیز درباره دوسلدورف | یوروپ تورز

این شهر، یکی از مراکز حصار برتر ارتباطات آلمان، سومین مرکز تجارت در اروپا بعد از لندن و پاریس، و مرکز صنعت مد و تبلیغات است. دوسلدورف، بازار تلفن همراه آلمان را هدایت می‌کند و از این رو، دفاتر تجاری شرکت‌های بین‌المللی بسیاری، از جمله ان تی تی، اریکسون، نوکیا وجی تی اس در این شهر قرار دارد. در شهر دوسلدورف، حدود ۱۷۰ موسسه ی‌ مالی ملی و بین‌المللی و حدود ۱۳۰ دفتر بیمه و یکی از بزرگترین مراکز بورس آلمان وجود دارد. این شهر، به عنوان یکی از مراکز هنرهای زیبا در جهان، مطرح است.

فرودگاه بین‌المللی دوسلدورف، بعد از فرانکفورت و مونیخ، با سالانه ۱۶/۶ میلیون مسافر، سومین فرودگاه بزرگ تجاری و بازرگانی آلمان است. شرکت هواپیمایی ماهان پروازهایی از تهران به دوسلدورف دارد. تیمم فوتبال فورتونا دوسلدورف تیم معروف این شهر در لیگ آلمان است. کلوپ روخوس این شهر در سال ۱۹۷۸، میزبان جام جهانی تنیس تیمی بوده است. دوسلدورف، علاوه بر داشتن موزه، قلعه، کلیسا، پارک و دیگر جاذبه‌های معمول، به دلیل داشتن جمعیت ژاپنی نسبتا زیاد، رستوران‌ها و مغازههای ژاپنی متنوعی هم دارد.

مکان های دیدنی دوسلدورف

موزه ها

موزه ی آکواز لوبک

موزه ی جانورشناسی و آکواریوم است.که گردشگران تور اروپا را به خود جذب می کند.

فروم ان. آر. دبلیو

ویژگی خاص این موزه، مجموعه‌های عکاسی و رسانه‌های جدید است و اغلب آن نمایشگاه‌های سیاسی، تاریخی و با موضوعات اجتماعی یا اقتصادی برگزار می‌شود.

موزه ی گوته

مجموعه ای از آثار گوته است.

کونسـت هاله دوسلدورف

نمایشگاه های هنری موقتی در آن برگزار می شود.

کونست زاملونگ نوردهیم، وستفالن

مجموعه‌ای از هنرهای ایالت نوردراین، وستفالن است. در ز ساختمان کا۲۰ (۲۰K) آن، هنرهای قرن بیستم و در ساختمان هنرهای قرن بیست و یکم نمایش داده می‌شود.

موزه ی کونست پالاست

یک موزه ی ھنری در موزه ی کونست است.که گردشگران تور اروپا را به خود جذب می کند.

موزه ی اشتاد

موزه ی تاریخ شهر است.

موزه ی اشتاد | یوروپ تورز

موزهای هتینس

موزہی از سفال آلمان است.

موسسه ی هاینریش هاینه

مخصوص تحقیق در مورد آثار و زندگی این شاعر بزرگ است.

موسسه ی هاینریش هاینه | یوروپ تورز

ساختمان های دوسلدورف

راین تورم

یک برج تلویزیونی به نام (برج تلویزیونی دوسلدورف) با ارتفاع ۲۴۰ متر است که رستورانی مدور در ارتفاع ۱۷۴ متری و یک محوطه ی‌دیده بانی در ارتفاع ۱۷۰ متری دارد. ساعت دیجیتال روی بدنه ی‌این ساختمان، از بزرگترین ساعت‌های دیجیتالی جهان است.

ساختمان های گری

ساختمان هایی است که معمار مشهور آلمانی به نام فرانک گری ساخته است.

کلوریوم

برجی ۱۸ طبقه است که آلزوپ و شرکا طراحی کرده اند.

کلوریوم | یوروپ تورز

کاخ و پارک بنراس

شامل یک قلعه به سبک روکوکو است که طی سال‌های ۱۷۷۰- ۱۷۵۵ ساخته شده است. از سه ساختمان یکی اصلی و  دو بال متقارن در طرفین آن تشکیل شده و سه موزه نیز در آنها وجود دارد. موزہ ی‌(CorpS de Logis) در ساختمان مرکزی موزه تاریخی باغ اروپایی  در بال شرقی و موزه ی‌تاریخ طبیعی (Natural History) در بالیغربی،

خانه یی ويلهلم مارکس

یک ساختمان بلند تاریخی در بخش مرکزی شهر است. این ساختمان با ۵۷ متر ارتفاع و ۱۳ طبقه، در سال ۱۹۲۴ ساخته شد و اولین آسمان خراش آلمان بوده است.

اشتال هوف

این ساختمان از سال ۱۹۰۶ تا ۱۹۴۵، مرکز اقتصادی فولاد آلمان بوده است.

اشتال هوف | یوروپ تورز

اشتوم هوس

این ساختمان در سال ۱۹۲۵ ساخته شده و یکی دیگر از قدیمیترین ساختمان‌های بلند آلمان است.که گردشگران تور اروپا را به خود جذب می‌کند.

کلیسای گرسی هایم باسیلیکا

یک کلیسای قدیمی که در گریشیم، یکی از قدیمیترین بخش های شهر، واقع شده است.

کلیسای سنت سویت برتوسی

این کلیسا در نزدیکی کیزر فالز در سواحل رود راین، واقع شده و شاهکاری است از هنر طلاکوبی قرن سیزدهم

برج دی.آر.وی

یک برج ۱۲۰ متری است که در سال ۱۹۷۸ ساخته شده است.

برج دی.آر.وی | یوروپ تورز

برج جی.ای.پی15

ساختمان اداری بلند ۸۵ متری است که در سال ۲۰۰۵ در نزدیکی کونیگ زاله ساخته شده است.

اراگ ترم

این ساختمان با ارتفاع ۱۳۱متر، بلندترین ساختمان اداری دوسلدورف است.

پله های هشت گانه ی روی رود راین

نمادهای خاصی این شهر هستند.

جاذبه های گردشگری دوسلدورف

کونیگز آله

یک بلوار زیبا در مرکز دوسلدورف است که به خا کانال آبی که از آن عبور می‌کند، فضای سبز مجاوا کانال و نیز مراکز خرید لوکس و ساختمان‌هایی که در طول این بلوار واقع شده‌اند، اهمیت دارد.

 آلت اشتاد

محله ی‌قدیمی شهر دوسلدورف است، تعداد زیادی رستوران و فروشگاه در این محله قرار دارد.که گردشگران تور اروپا را به خود جذب می‌کند.

دوسلدورف هافن

به معنی بندر دوسلدورف است که یک منطقه ی مسکونی شیک و جدید است.

کایزرس ورث

یکی از قدیمیترین بخش های شهر است که در شمال آن واقع شده و منطقه ای تاریخی است با قلعه ای ویران از امپراتور فردریک اول بارباروسا

کایزرس ورث | یوروپ تورز

هاف گارتن

پارک قدیمی شهر است.

کارنوال

یکی از بزرگترین رویدادهای فرهنگی دوسلدورف است که هر سالی، از ۱۱ نوامبر (۲۱ ابان) تا چهارشنبه ی خاکستری برگزار می شود.

بوت مسه

نمایشگاه بین‌المللی قایق است که ورزشی‌های آبی جهان، در ماه ژانویه (دی) در ان برگزار می‌گردد. در مجموعه ی‌نمایشگاهی دوسلدروف، نمایشگاه‌های مختلفی برگزار می‌شود که برخی از آنها مانند نمایشگاه صنعت چاپ (Drupa) در نوع خود، جزو بزرگترین نمایشگاه‌های جهان است.که گردشگران تور اروپا را به خود جذب می‌کند.

بوت مسه | یوروپ تورز

لیست جاذبه های گردشگری دوسلدورف

  • کونیگز آله
  • آلت اشتاد
  • دوسلدورف هافن
  • کایزرس ورث
  • هاف گارتن
  • کارنوال
  • بوت مسه

سوالات متداول درباره دوسلدورف

شهر دوسلدورف در کجا قرار دارد؟

درباره دوسلدورف می‌توان گفت این شهر با مساحت ۲۱۷ کیلومترمربع، هر کیلومترمربع، در غرب آلمان و در نزدیکی شهر کلن واقع شده است.

یکی از دلایل محبوبیت این شهر چیست؟

در سال ۲۰۰۷، شهر دوسلدورف از نظر امکانات زندگی، برترین شهر آلمان و پنجمین شهر در سرتاسر بوده است.که گردشگران تور اروپا را به خود جذب می‌کند.

یکی از نام هایی که مردم جهان این شهر را به این نام میشناسند چیست؟

این شهر، به عنوان یکی از مراکز هنرهای زیبا در جهان، مطرح است.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

3 نظر

kiachoob.com 1 آبان 1396 پاسخ

خسته نباشید مرسی به خاطر این مطالب زیبا

سئو ارزان 28 مرداد 1396 پاسخ

سلام.وبسایت زیبایی دارید.دستتون
درد نکنه

تیشرت مردانه 16 مرداد 1396 پاسخ

اقا خیلی وبسایتتون عالیه