درباره اسپانیا کشور بی نظیر بیشتر بدانیم

درباره اسپانیا کشور بی نظیر بیشتر بدانیم

درباره اسپانیا، گفتنی بسیار است که به طور مختصر درباره ان توضیح داده شده است. این کشور در جنوب غربی اروپا و شبه جزیره ایبریا واقع شده است.

مختصری درباره اسپانیا

درباره اسپانیا گفتنی بسیار است که به طور مختصر درباره ان توضیح داده شده است. این کشور در جنوب غربی اروپا و شبه جزیره ایبریا واقع شده است. پرتغال تنها کشور همسایه اسپانیا در این شبه جزیره است. کوه‌های پیرنه در شمال شرقی اسپانیا مرز طبیعی این کشور با فرانسه و سایر کشور‌های اروپایی است؛ همین امر باعث شده که اسپانیا از بسیاری از حوادث و وقایع قاره اروپا دور بماند.

از جمله آن بی‌طرفی اسپانیا در جنگ‌های جهانی اول و دوم است. در صدر اسلام، مسلمانان با گذشتن از تنگه جبل الطارق، فاصله کوتاه میان شمال آفریقا و اسپانیا را طی کردند و با فتح آن سرزمین، نام آندلس را بر آن نهادند. در طی قرن‌ها حکومت مسلمانان، آندلس پیشرفت‌های بسیاری کرد، بطوریکه به اعتقاد برخی پایه‌گذار رنسانس علمی در اروپا و عاملی برای ایجاد امپراتوری قدرتمند اسپانیا در قرون ۱۷- ۱۵ بود.

دریانوردان اسپانیایی با کشف و فتح سرزمین‌های مختلف و انتقال منابع آن‌ها، ثروت بسیاری را نصیب کشورشان نمودند. کشف قاره آمریکا و تسخیر آن بزرگترین رخداد تاریخ اسپانیا می‌تواند باشد. این کشور با جاذبه‌های گردشگری بسیار مقصد مناسبی برای تور اروپا می‌باشد. در ادامه با اطلاعات کاملی درباره اسپانیا با ما همراه باشید.

هم اکنون زبان رسمی تمام کشور‌های قاره آمریکا بجز کانادا، ایالات متحده و برزیل، اسپانیایی است. طی قرون ۱۹- ۱۷ اسپانیا به مرور مستعمرات خود را از دست داد و اکنون فقط جزایر قناری و بخش کوچکی از شمال افریقا را در اختیار دارد. در مقابل سرزمین کوچکی از شمال تنگه جبل الطارق در جنوب اسپانیا از حدود سه قرن پیش تحت اشغال انگلستان است.

مختصری درباره اسپانیا | یوروپ تورز

در اوسط قرن بیستم ۱۹۳۹-۱۹۳۶ اسپانیا درگیر جنگ‌های داخلی شد و نتیجه آن روی کار آمدن حکومت دیکتاتوری ژنرال فرانکو بود که تا سال ۱۹۷۵ ادامه داشت. طی این سال‌ها اسپانیا تقریباً در انزوا به سر می‌برد. پس از مرگ فرانکو دموکراسی در اسپانیا برقرار شد و نظام پارلمانی شکل گرفت.

اسپانیا به سرعت به سوی توسعه گام برداشت، بطوریکه در سال ۲۰۰۷ با ۱۴۰۲ میلیارد دلار تولید ناخالص ملی (حدود دو برابر ایران) یازدهمین اقتصاد دنیا شد. در برخی زمینه‌ها مانند گردشگری اسپانیا یکی از کشور‌های برجسته جهان است (رتبه دوم جهان). اسپانیا هنرمندان و افراد سرشناسی زیادی را به دنیا معرفی کرده است. بطور مثال می‌توان به پیکاسو، دالی و سروانتس اشاره کرد. در دوران حکومت مسلمانان، فرهنگ ایران در آن سرزمین تأثیر و نفوذ داشته، بطوری که برخی آثار آن هنوز موجود است.

درباره اسپانیا

 • نام رسمی: اسپانیا
 • نام محلی: اسپانیا Espana که از کلمه‌ی قدیمی Span گرفته شده است؛ به معنی سرزمین مخفی یا دور افتاده؛ چون از بقیه‌ی کشور‌های اروپایی جداست.
 • پایتخت: مادرید
 • نوع حکومت: پادشاهی، مشروطه
 • رئیس حکومت: پادشاه
 • رئیس دولت: نخست وزیر
 • موقعیت جغرافیایی اسپانیا

کشور اسپانیا در جنوب غربی اروپا و بین مدار ۳۶ تا ۴۴ درجه ی  شمالی و ۹ درجه و ۲۵ دقیقه طول غربی، تا ۳ درجه و ۱۰ دقیقهٔ طول شرقی قرار دارد. نصف النهار گرینویج از کشور اسپانیا و نزدیکی شهر والنسیا می‌گذرد. مساحت اسپانیا ۵۰۴/۰۳۰/۰۰۰ کیلومتر مربع است. این کشور، از نظر وسعت، پنجاه و یکمین کشور جهان، بعد از فرانسه، دومین کشور اروپای غربی و مساحت آن، تقریباً یک سوم مساحت ایران است.

درباره اسپانیا | یوروپ تورز

اسپانیا، از شمالی به خلیج بیسکای (Biscay)، فرانسه (۶۲۳ کیلومتر) و کشور کوچک آندورا(۶۳/۷ کیلومتر)، ازشرق، به دریای مدیترانه، جزیره بالئار و جزیره مالورکا، از جنوب، به دریای مدیترانه و اقیانوس اطلسی، از غرب، به پرتقال (۱۲۱۴ کیلومتر) و اقیانوس اطلسی، محدود است.

طول سواحل اسپانیا ۴۹۶۴ کیلومتر است. ۸۲ درصد از شبه جزیره ایبری، متعلق به این کشور است. (۱۸ درصد مابقی کشور پرتغال است) و سرزمین اصلی، همراه با جزایر بالئار و کاناری (قناری)، کشور اسپانیا را تشکیل می‌دهد.

ادامه مطلب درباره اسپانیا را دنبال بفرمایید.

در کناره جنوبی اسپانیا، کشور تحت الحمایه بریتانیایی جبل الطارق قرار دارد. این محلی، از نظر نظامی و به خاطر اشراف بر تنگهٔ جبل الطارق، اهمیت استراتژیک دارد و نیروی دریایی انگلستان، در آن مستقر است. وسعت آن، ۶/۵ کیلومتر مربع است و با اسپانیا ۱۲۰۰ متر مرز مشترک دارد. جمعیت آن، حدود ۲۸۰۰۰ نفر است. اسپانیا با رشته کوه پیرنه از فرانسه و با جبل الطارق، از آفریقا جدا شده است.

این سرزمین، تقریباً از همه طرف به آب، راه دارد. تنها ناحیهٔ کوچکی از غرب اسپانیا به پرتقال و شمال غربی آن، به فرانسه و آندورا محدود می‌شود. اسپانیا از لحاظ جغرافیایی به ۳ منطقه مجزا تقسیم می‌شود.

 1. نواحی نسبتاً مرتفع شرقی (که بلندترین قله‌اش، موناماکی است با ۳۱۸ متر ارتفاع در جنوب شرقی)
 2. جلگه‌های پست ساحلی
 3. فلات مرکزی و بزرگ اسپانیا به نام مستا که شیب آن از شمال به جنوب و از شرق به غرب است بامیانگین ارتفاع ۶۰ متر از سطح دریا و تقریباً بیش از نیمی از اسپانیا را در برگرفته است. از نظر تقسیمات کشوری اسپانیا ۱۹ ناحیه و ۵۰ استان دارد. اسپانیا از جنوب، به شمال افریقا نزدیک است. تنها یک مسیر باریک ابی، به نام تنگه جبلی الطارق، اسپانیا را از قاره آفریقا جدا می‌کند. به همین دلیل، آفریقا تأثیر زیادی در تاریخ اسپانیا داشته است. در باریکترین قسمت تنگه جبل الطارق، فاصله میان اسپانیا و مغرب، ۱۳ کیلومتر است. زمین‌های پست اصلی، شامل دره ابرو در شمال شرقی، جلگهٔ ساحلی اطراف والنسیا در شرق و دره رود گوادل (کاستک) کیویر در جنوب است.

نژاد مردم اسپانیا

درباره اسپانیا و نژاد مردم اسپانیا می‌توان گفت که نژاد جمعیت اسپانیا در کلی، ترکیبی از بومیان شبه جزیره ایبریا و فاتحان این شبه جزیره است. اقوام و نژاد‌های غیر بومی، عبارتند از: رومنها، اقوام مدیترانه‌ای، سوبی، وندالز، ویزیگوت‌ها و اقوام تتونیک علاوه بر این، ‌یهودیان نیز در این سرزمین ساکن شده‌اند. در حال حاضر چند گروه قومی اصلی در اسپانیا ساکنند که از لحاظ فرهنگ و زبان خصایصی جداگانه‌ای دارند.

برای مثال: ۱. کاتالان‌ها که ۱۶ درصد از کل جمعیت اسپانیا هستند و در نواحی شمال شرقی و جزایر شرقی ساکنند (شهر بارسلون، مرکز کاتالان هاست)؛ ۲. گالیسین‌ها(Galicians) که ۷ درصد کل جمعیت اسپانیا را تشکیل می‌دهند و در نواحی شمال غربی اسپانیا سکونت دارند؛   باسک‌ها (و یا اسکال دان‌های که ۲ درصد از کلی جمعیت اسپانیا هستند و اطراف خلیج بیسکایی در شمال اسپانیا مستقرند. شهر بیلبائو مرکز این منطقه است؛ روما‌ها که اقوام چادرنشین اسپانیا هستند ادامه مطلب درباره اسپانیا را دنبال بفرمایید.

نژاد مردم اسپانیا | یوروپ تورز

زبان و خط مردم اسپانیا

اکثر مردم اسپانیا به زبان اسپانیایی کاستیلین صحبت می‌کنند؛ جز آن، زبان کاتالانی در شمال شرقی، زبان گالیسین در شمال غربی و زبان باسک در شمالی، رایج است.

از نظر تعداد، کسانی که به زبان اسپانیایی سخن می‌گویند در جایگاه سوم دنیا هستند؛ حدود ۳۳۲ میلیون نفر در دنیا به این زبان صحبت می‌کنند. زبان اسپانیایی، زبان رسمی کشور اسپانیا و ۱۵ کشو دیگر است که عبارتند از: آرژانیتن، بولیوی، شیلی، کلمبیا، کاستاریکا، گینه استوایی، کوبا، جمهوری دومینیکن، هندوراس، مکزیک، نیکاراگوئه، پاناما، پاراگوئه، پرو، اروگوئه و ونزوئلا. (به جز برزیل در تمام کشور‌های آمریکای لاتین و آمریکای جنوبی اسپانیایی، زبان رسمی است. ) زبان اسپانیایی، دو لهجه دارد:

آندلسین کاستیلین و تفاوت این دو لهجه نیز عموماً در تلفظ ترکیبات Za، Ce، Ze است.

زبان و خط مردم اسپانیا | یوروپ تورز

مذهب مردم اسپانیا

۹۷ درصد جمعیت اسپانیا مسیحی هستند. از این نظر، اسپانیا بعد از ایتالیا  – که مقر استقرار پاپ است –  بیشترین میزان کاتولیک‌ها را دارد. این کشور به ۱۱ قلمرو سراسقف نشین و ۵۲ قلمروی دستیار اسقف نشین تقسیم می‌شود. حوزه‌های سراسقفی مادرید و بارسلون، با واتیکان در ارتباط هستند. گروه‌های کوچک پروتستان، ‌یهودی و مسلمان نیز وجود دارد.

در سال‌های اخیر در اسپانیا نیز همچون بسیاری کشور‌های دیگر، تعدادی مراکز و جوامع اسلامی تأسیس شده است که برخی از آن‌ها عبارتند از:

جمعیت اسلامی اسپانیا: دفتر مرکزی جمعیت، در مادرید واقع شده و شعباتی در شهر‌های گرانادا، سویا، مالاگا، والنسیا، زاراگوزا، بیلبائو و کوردوبا دارد. از مهمترین فعالیت‌های این جمعیت، تهیه ماهنامه‌ای است به زبان اسپانیایی به نام اسلام و ماهنامه‌ای به زبان عربی، به نام عروه الوثقی و یک بولتن خبری به نام اخبار من آندلس و نیز برگزاری مراسم نماز‌های یومیه و نماز جمعه. این گروه، مسجد و کتابخانه‌ای هم در شهر گرانادا بنا کرده‌اند؛

مذهب مردم اسپانیا | یوروپ تورز

مرکز اسلامی: که در مادرید است و شعباتی در دیگر شهر‌ها به ویژه شهر‌های منطقه آندلس دارد. شهر گرانادا به این دلیل که پیشتر، پایتخت مسلمانان بوده و کاخ تاریخی الحمراء و دیگر آثار تاریخی اسلامی در آن وجود دارد، سبب جذب مهاجران مسلمان به این شهر شده است. این مرکز وابسته به جمعیت اخوان المسلمین بوده و عربستان و شیخ نشین‌های حوزه خلیج فارسی آن حمایت می‌کنند. بانی این مرکز، حسام ابومحمد بسام از اهالی سوریه

 • جماعت اسلامی اسپانیا: مقر آن شهر گرانادا است.
 • جماعت مسلمانان آندلسی: دفتر مرکزی آن‌ها در شهر گرانادا واقع شده و فعالیت‌های فرهنگی گسترده‌ای ندارد.
 • جمعیت اسلامی آندلس: در مالاگا واقع در ایالت اندلس قرار دارد.
 • جامعهٔ مسلمانان سویا: دفتر مرکزی آن در شهر سویا در ایالت خودمختار آندلس است.
 • مسجد البنیه: در گرانادا قرار دارد.
 • مرکز اسلامی تشیع: که مسلمانان لبنانی، ایرانی و عراقی آن را اداره می‌کنند.
 • مسجد پیلارہ
 • مسجد پدرو آداددر: شهر کوردوبا.
 • مسجد مارویا: در حوالی مالاگا.

تاریخ مذهبی اسپانیا

در سال ۷۱۱ مسلمانان، اسپانیا را تصرف کردند. آن‌ها چندین قرن کنترل بخش وسیعی از شبه جزیره ایبریا را در دست داشتند. بازتاب آشکار فرهنگ اسلامی در قرن ۱۰ نمایان شد. فرمانروایان مسلمان، سیستم مؤثر آبیاری و محصولات جدید به اسپانیا آوردند؛ تجارت و بازرگانی را رونق دادند؛ فلسفه، ریاضی و پزشکی نیز در زمان تسلط آن‌ها شکوفا شد؛ ولی عاقبت در قرن یازدهم، مسیحیان شمال اسپانیا حکومت آنان را برانداختند.

تاریخ مذهبی اسپانیا | یوروپ تورز

دومین حمله مسلمانان از آفریقای شمالی، از جانب الموهاد بود و به آلموراویدز حمله کردند. در سال ۱۱۴۰ آن‌ها نیز سرنگون شدند. در سال ۱۲۱۲، آلمو هاد‌ها در نبرد با لاس ناوز دو تولوسا شکست خوردند و سیطره مسلمانان از بین رفت. حکومت مسیحیان در قلمرو مسلمانان، آغاز به گسترش کرد و در سال ۱۲۳۰، اکثر نواحی آندلسی تحت کنترل آن‌ها درآمد؛ فقط اهالی گرانادا مسلمان باقی ماندند. کنترل گرانادا تا سال ۱۴۹۲ در دست مسلمانان بود.

ادامه مطلب درباره اسپانیا را دنبال بفرمایید.

پرچم اسپانیا

درباره اسپانیا و پرچم اسپانیا می‌توان گفت پرچم اسپانیا در سال ۱۹۷۸ مشخص و تثبیت شد و سه نوار افقی به رنگ‌های قرمز و زرد دارد؛ نوار‌های بالایی و پایینی، قرمز و یک اندازه هستند و نوار زرد رنگ، در وسط و دو برابر اندازه نوار‌های قرمز است. در سمت چپ نوار زرد رنگ، نشان اسپانیا نقش بسته است. پرچم امروزی، در ۱۹ دسامبر ۱۹۸۱ تصویب شد. (Rojo) به معنی رنگ قرمز و (Amarillo) زرد است.

هر کدام از ربع دایره‌ها در نشان پرچم، نمایانگر یکی از ۴ سلسله و عصر پادشاهی مهم اسپانیا است که همه با هم در اواخر قرن ۱۵، اسپانیای متحد را تشکیل دادند. اسامی این پادشاهان، این هاست:

پرچم اسپانیا | یوروپ تورز
 • کاستیل (Castile) که با قلعه و دژ مشخص شده است؛
 • لئون (Leon) که شیر نماد آن است؛
 • آراگون (Aragon) که با نوار‌های زرد و قرمز و به صورت عمودی، مشخص است (۴ نوار قرمز و ۵ نوار زرد):
 • ناوار(Navarre) که نماد ان، زنجیره‌های متصل به هم است:
 • همچنین موریس، پادشاه گرانادا با میوهٔ انار(Pomegranate) در پایین آرم، مشخص شده است.
 • دو ستون با علامت پرچم کشتی، نمایانگر کشف اسپانیا و استعمار آمریکا است و ستون‌ها دروازهٔ جبل الطارق به سوی اقیانوس اطلس هستند.

فرهنگ و آداب و رسوم اسپانیا

درباره اسپانیا و فرهنگ اسپانیا باید بگوییم برای پرداختن به فرهنگ اسپانیا به هر شکل، باید به نقش مذهب، در تاریخ و زندگی افراد این کشور نیز توجه کرد. زندگی مردم اسپانیا نسبت به سال‌های گذشته، بسیار تغییر کرده است و بسیاری از سخت‌گیری‌های دینی و مذهبی آن، از بین رفته است. در اسپانیا دست دادن، سلام کردن و روبوسی هنگام ملاقات، بین مردم متداول است.

آن‌ها وقتی به خانهٔ شخصی دعوت می‌شوند، معمولاً هدیه‌ای کوچک با خود می‌برند. زندگی در اسپانیا به خصوص در نواحی جنوبی، نسبت به سایر مناطق اروپا آرامتر است. واحد خانواده در اسپانیا از دیگر کشور‌های اروپایی، بزرگتر ست. شاید آن‌ها به نظر، مردمی تنبل بیایند؛ ولی در واقع چنین نیست، آن‌ها مردمی زحمتکش هستند. اسپانیایی‌ها به موسیقی و رقص علاقه دارند.

ورود رومیان به اسپانیا درسال ۱۳۳ قبل از میلاد و تأثیر فرهنگ رومی بر اکثریت جمعیت شبه جزیره ایبریا، آنچنان فرهنگ کلاسیک را در آن‌ها نهادینه کرد که در نتیجه آنان در برابر حملات مکرر قبایل وحشی با تکیه بر این فرهنگ، توان مقاومت پیدا کردند.
در طی حدود ۸ قرن بعد از فتح اسپانیا به دست مسلمانان، تا خروج آخرین بازماندگان حکومت آنان، آنچنان مخلوطی از فرهنگ‌های مختلف اسلامی، رومی و مسیحی ایجاد شد که امروز نیز فرهنگ اسپانیایی را از دیگر فرهنگ‌های اروپایی متمایز می‌کند.

فرهنگ و آداب و رسوم اسپانیا | یوروپ تورز

در ۱۱۲۵ مدرسه‌ای در تولدو برای ترجمهٔ اثار ارسطو، اقلیدس، بطلیموس و جالینوس به زبان لاتین و بعد‌ها به سایر زبان‌های اروپایی، وجود داشت و بدین سان طب، داروشناسی، گیاه‌شناسی و مثلثات به اروپا راه یافت. اسپانیا به دلیل موقعیت ویژهاش، یعنی واقع شدن در محل تلاقی دو فرهنگ اسلامی – شرقی و اروپای غربی، جایگاه خاصی در میان ملل اروپایی پیدا کرد. طی قرون ۱۶ و ۱۷ که به عصر طلایی تمدن اسپانیا معروف است، این کشور از نظر سیاست، ادبیات، هنر و الهیأت، حقوق و علوم سرآمد کشور‌های اروپایی بود.

فرهنگ سنتی اسپانیا که عمیقاً ریشه در مذهب، به خصوص آیین کاتولیک داشت، با حرکت عمومی اروپا به سوی سکولاریسم در قرن ۱۸ و همراهی نکردن اسپانیا، دچار نوعی انزوا شد. این وضعیت در قرن ۱۹ به نوعی برخورد میان دو دیدگاه سنتی و ناسیونالیستی از یک سو و طرفدارن لیبرالیسم اروپایی از سوی دیگر انجامید.

همین وضعیت در اسپانیا موجب ابداع و رشد مکاتب برجسته و بدیع هنری شد. شاید بتوان ظهور سالوادور دالی و پیکاسو (دو تن از نام آورترین نقاشان صاحب سبک اسپانیایی در دوران معاصر) را از ثمرات این برخورد دانست. پدیده‌ی فرهنگی مهم دیگری که در فرهنگ اسپانیا باید به آن اشاره کرد، گاوبازی است. در قسمت ورزش به این موضوع خواهیم پرداخت. ادامه مطلب درباره اسپانیا را دنبال بفرمایید.

جشن‌ ها و تعطیلات اسپانیا

تعطیلات اصلی اسپانیا سه یا ۴ هفته در ژوئیه و آگوست است. تعطیلات رسمی، عبارتند:

 • سال نو: اول ژانویه (۱۱ دی)
 • روز سه پادشاه مقدس: ۶ ژانویه (۱۶ دی)
 • جشن سن خوزه ۱۹: (San Jose) مارسی (۲۹ اسفند)
 • روز کارگر: اول می‌(۱۱اردیبهشت)
 • جمعه خوب: متغیر
 • روز سانتیاگو: ۲۵ جولای (۳ مرداد)
 • روز ملی (سالگرد رسیدن کریستوف کلمب به آمریکا): ۱۲ اکتبر (۲۰ مهر)
 • روز قدیسین: اولی نوامبر (۰ ۱ آبان)
 • روز تأسیس: ۶ دسامبر (۱۵ آذر)
 • روز کریسمس: ۲۵ دسامبر (۴ دی)
 • پذیرش حضرت مریم: ۸ دسامبر (۱۷ اذر)

جشن سه پادشاه مقدس، روزی است که در آن، مردم اسپانیا از قدیم الایام، هدایای کریسمس خود را باز می‌کنند و خاطره و سالروز سهمگی را جشن می‌گیرند و به یاد می‌آوردند که سه مگی، هدایای آن‌ها را از جمله طلا و کندر و مر به عیسی مسیح نوزاد تقدیم کردند. یکی از بخش‌های مهم زندگی مردم اسپانیا جشنواره‌های آنهاست.

این جشنواره‌ها معمولاً با آیین رسمی عشای ربانی شروع می‌شوند و پس از آن، مردم، دسته جمعی و با شکوه بسیار در خیابان‌ها حرکت می‌کنند و تصویر‌هایی را با خود حمل می‌کنند.

جشن‌ ها و تعطیلات اسپانیا | یوروپ تورز

موسیقی، رقص، شعر و آواز به این مراسم جالب، روحی تازه می‌بخشند. جشن‌های کورپس کریستی (Corpus Christi) در تولدو و گرانادا و آیین هفتهٔ مقدس در آندلس (مخصوصاً در سویل)، والادولید، و زامورا از وقایع مهم در این کشورند. جشنواره مهم دیگر، جشن آتش بازی جوزف مقدس است که در اسفند ماه (۱۹ مارس) در والنسیا برگزار می‌شود.

مجسمه‌هایی با شکوه و بزرگ از جنس خمیر کاغذی و تصاویر طنزآمیز با موضوع شخصیت‌های ملی و وقایع سال، نمایش داده می‌شود. در پایان هفته، بهترین مجسمه‌ها را در یک جشن آتش بازی می‌سوزانند. مراسم فریا دو آبریل در فروردین ماه در سویل برگزار می‌شود. در ژوئن (خرداد)، هزاران نفر سوارکار با اسب‌های آراسته‌شان، به ال روسیو ‌می‌روند. رقص اسپانیولی (فلامینگو) و جشن‌های دیگر، همراه با این مراسم برگزار می‌شوند.

زیارت سانتیاگو در تیر ماه، مراسمی است که در طی ان، از قدیس حامی اسپانیا تجلیل می‌کنند و زائران از سراسر دنیا پیاده از پیرنه به گالیسیا ‌می‌روند. در تیر ماه جشن‌های سان فرمین در پامپلونا برگزار می‌شود. این جشن‌ها در ۷ جولای آغاز می‌شوند و در ۱۴ جولای گاو‌ها را از میان خیابان‌ها برای شرکت در مسابقه گاوبازی از خیابان‌ها عبور می‌دهند.

امیدواریم مطلب درباره اسپانیا مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد. در صورت وجود هر گونه سؤال در خصوص سفر به اسپانیا و ویزای اسپانیا با یوروپ تورز تماس بگیرید. همکاران ما با لبخند پاسخگوی شما عزیران هستند.


سوالات متداول درباره اسپانیا

کشور اسپانیا در کجا قرار دارد؟

کشور اسپانیا در جنوب غربی اروپا و بین مدار ۳۶ تا ۴۴ درجه ی  شمالی و ۹ درجه و ۲۵ دقیقه طول غربی، تا ۳ درجه و ۱۰ دقیقهٔ طول شرقی قرار دارد.

نژاد مردم اسپانیا چیست؟

درباره اسپانیا و نژاد مردم اسپانیا می‌توان گفت که نژاد جمعیت اسپانیا در کلی، ترکیبی از بومیان شبه جزیره ایبریا و فاتحان این شبه جزیره است.

فرهنگ و آداب و رسوم مردم اسپانیا به طور مختصر چگونه است؟

آن‌ها وقتی به خانهٔ شخصی دعوت می‌شوند، معمولاً هدیه‌ای کوچک با خود می‌برند. زندگی در اسپانیا به خصوص در نواحی جنوبی، نسبت به سایر مناطق اروپا آرامتر است. واحد خانواده در اسپانیا از دیگر کشور‌های اروپایی، بزرگتر ست. شاید آن‌ها به نظر، مردمی تنبل بیایند؛ ولی در واقع چنین نیست، آن‌ها مردمی زحمتکش هستند. اسپانیایی‌ها به موسیقی و رقص علاقه دارند.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

1 نظر

سید احمد 17 بهمن 1395 پاسخ

بنظرمن جزو ۱۰ کشور ایده ال دنیاست.

 فرناز حضوری امین بابازاده امیرحسین رحیمی
تماس تصویری با کارشناسان
پاسخگویی آنلاین صوتی و تصویری رایگان
 logo

تماس تصویری با کارشناسان

پاسخگویی به سوالات ، انتقادات ، پیشنهادات قبل و پس از خرید
همین الان با ما تماس تصویری بگیرید.

شماره موبایل تان را وارد نمایید

تماس تصویری
تماس صوتی
Instagram instagram logo
Telegramtelegram logo
Aparataparat logo
مکالمات شما
در حال برقراری ارتباط مرورگر با سرور...
خطا: به مرورگر اجازه ی دسترسی به دوربین و میکروفن را بدهید!
ارتباط شما با موفقیت برقرار شد!