درباره اسلوونی این کشور زیبا بیشتر بدانیم

درباره اسلوونی این کشور زیبا بیشتر بدانیم

درباره اسلوونی این کشور زیبا بیشتر بدانیم، درباره اسلوونی باید بدانید که کشور اسلوونی دارای موقعیت بسیار خیره‌کننده و محیطی خوش منظره است که در قلب اروپا …

درباره اسلوونی باید بدانید که کشور اسلوونی دارای موقعیت بسیار خیره‌کننده و محیطی خوش منظره است که در قلب اروپا قرار گرفته است. کشور اسلوونی توسط رشته کوه‌های آلپ شرقی و همین طور دریای آدریاتیک احاطه شده است. چنین شرایطی سبب شده است که کشور اسلوونی از بعضی از مناطق اروپا قابل دسترس باشد.

امروز قصد داریم اطلاعات دقیقی درباره اسلوونی به اطلاع برسانیم. به فرهنگ و زبان مردم اسلوونی بپردازیم و زیباترین جاذبه‌های آن را مورد پوشش قرار دهیم.

درباره اسلوونی این کشور زیبا بیشتر بدانیم | یوروپ تورز

معرفی کشور اسلوونی

اسلوونی کشوری در جنوب قاره اروپا است که بزرگ‌ترین شهر و همین طور پایتخت آن لیوبلیانا نام دارد. لازم است درباره اسلوونی بدانید که از سمت غربی با ایتالیا و از سمت شمال با اتریش هم مرز است.

اسلوونی یک جمهوری پارلمانی است و وضعیت اقتصاد و همینطور وضعیت اجتماعی آن بسیار پیشرفته گزارش شده است. به طور کلی حدود 60 درصد از مردم اسلوونی مسیحی هستند و سایرین اغلب دین خاصی ندارند.

بیشتر مردم اسلوونی از تبار اسلاو هستند و زبان اصلی در این کشور اسلوونیانی است. رشد جمعیت در این کشور کم است.

اسلوونی در میان جمهوری‌های یوگسلاوی توانسته یک منطقه فرهنگی کاملاً جداگانه‌ای را تشکیل دهد.

وسعت اراضی کشاورزی در ه بسیار اندک است اما هنوز هم از نظر دامپروری این منطقه بسیار قوی است. صنایع سبک و همینطور صنعت گردشگری در کشور اسلوونی روزبه روز در حال رشد است.

مشهورترین شهر های اسلوونی

در کشور اسلوونی شهرهای مختلفی برای بازدید قرار دارد که با توجه به سلیقه هر فرد می‌تواند مورد بازدید قرار بگیرد.

ماریبور یکی از شهرهای بسیار بزرگ و زیبا در کشور اسلوونی به حساب می‌آید. جالب است درباره اسلوونی بدانید که این شهر از نظر جغرافیایی نزدیکی مرز اتریش قرار دارد. صنعت نوشیدنی در این شهر بسیار شگفت انگیز و هر ساله هزاران نفر برای بازدید از فضای صنعتی این شهر به سمت آن روانه خواهند شد. اگر به شهر ماریبور دقت کنید می‌بینید دریاچه‌ای بزرگ از وسط شهر رد می‌شود که دور تا دور آن از خانه پوشیده شده است، طبیعت بکر این شهر نیز سبب می‌شود که بسیاری از افراد به سمت آن روانه شوند. البته بازدید از این شهر در ایام بهار پیشنهاد می‌شود.

کوپر از دیگر شهرهای بسیار زیبا و دیدنی در کشور اسلوونی محسوب می‌شود. این شهر به عنوان قدیمی‌ترین شهرهای ساحلی اسلوونی است که زیرساخت آن بارها مورد تأیید تیم‌های مهندسی مختلف قرار گرفته است. بازدید از کوپر حتی برای چندین بار هم از جذابیتش نخواهد کاست.

کوپر از دسته شهرهایی است که شما می‌توانید خیابان و دریا را در کنار هم داشته باشید، فضای شهری کوپر بی‌نظیر است و با سلیقه‌های مختلفی همخوانی دارد.

مناطق جنگلی کشور اسلوونی

گورا در بخش شمال غرب کشور اسلوونی قرار دارد. درباره اسلوونی این نکته حائز اهمیت است که در منطقه جنگلی یک سری ورزش‌های معروف زمستانی انجام می‌شود. این شهر در فصل زمستان میزبان ورزشکاران مختلفی بوده است و از دسته مکان‌های دیدنی و بسیار زیبا در جهان محسوب می‌شود.

در نزدیکی گورا شهری به نام سلجه قرار دارد که از قدیمی‌ترین شهرهای اسلوونی محسوب می‌شود. این شهر نیز در کنار رودخانه ساوینجا قرار گرفته است.

در این شهر یک سری قلعه‌های بسیار بزرگ و زیبا قرار دارد که سبب شهرت بیشتر آن شده است قدمت ساخت این قلعه‌ها به قرن 14‌ام باز می‌گردد.

دیدنی‌ های باستانی کشور اسلوونی

رودخانه‌ای به نام داروا در کشور اسلوونی قرار دارد که در بخش شرقی کشور و در نزدیکی شهر پتوی واقع شده است. دور تا دور این رودخانه از معماری‌های تاریخی پر شده است.

شما می‌توانید در این شهر از موزه‌های دیدنی و جذاب لذت برید.

درباره اسلوونی جالب است بدانید که بهترین گزینه برای شما بازدید از منطقه‌ای به نام پیران است. این منطقه در کنار ساحل دریای آدریاتیک قرار گرفته است. بازدید از این مکان شما را یاد ایتالیا می‌اندازد. نوع معماری و بافت این منطقه نشان‌گر بخشی از امپراطوری ونتیان است.

دانستن این نکته درباره اسلوونی مفید است که شهر کوچکی به نام پستجنا در جنوب غربی آن قرار دارد که از پربازدیدترین مناطق گردشگری محسوب می‌شود. در این منطقه می‌توانید جاذبه‌های طبیعی را از نزدیک لمس کنید یکی از زیباترین بخش‌های این شهر غارهای خشک و آبی هستند که بازدید از آنها نیاز به تهیه بلیط و همینطور رعایت یک سری اصول و قوانین دارد. نورپردازی داخلی این غار سبب می‌شود تا به سادگی با فضای خاصی روبرو شوید.

دیدنی‌ های باستانی کشور اسلوونی | یوروپ تورز

پارک‌ های مشهور کشور اسلوونی

دیگر وقتش رسیده کمی از شلوغی‌های شهری فاصله بگیرید و زمانی را برای استراحت اختصاص دهید. درباره اسلوونی باید دانست که طبیعت گردی حرف اول را می‌زند در طبیعت اسلوونی می‌توانید به سراغ پارک ملی تریگلاو بروید این پارک قطعاً یکی از بهترین انتخاب‌های شما به شماره خواهد آمد. در مرکز این پارک دریاچه‌ای قرار دارد که دورتادور آن پر شده از گیاهان سرسبز و بی‌نظیر است. کوه‌های اطراف پارک به شما اجازه می‌دهد که بهترین تصاویر را به ثبت برسانید.

برای رسیدن به پارک باید از گذرگاهی عبور کنید که مشهور به دریاچه بلد است. در این دریاچه منظره آبی زیبایی برای شما فراهم شده است. کوه‌های آلپ و همینطور سواری کاری در کنار این دریاچه برایتان شگفت انگیز خواهد بود.

درباره اسلوونی و پایتخت آن می‌توان به جرات گفت یکی از زیبایی‌های کشور اسلوونی پایتخت آن است که لیوبلیانا نامیده می‌شود. این شهر به نسبت سایر پایتخت‌های اروپا کوچکتر است اما دیدنی‌های بی‌نظیر آن سبب شده است که میان گردشگران دنیا مشهور شود. موزه‌های زیبا و همینطور معماری بی‌نظیر این بخش سبب شده است که شما بتوانید بهترین خاطرات را برای خود به ثبت برسانید.

بازدید از این منطقه را از دست ندهید. قطعاً رستوران‌های محلی و بی‌نظیر این منطقه می‌تواند انتخاب ایده آلی برای شما باشد.

غار های کشور اسلوونی

درباره اسلوونی و غارهای آن می‌توان از غارهای بی‌نظیری همانند غارهای شکوجان که از مرتفع‌ترین غارهای اروپا محسوب می‌شود نام برد که در میراث یونسکو به ثبت رسیده است. این غارها از دره‌های بزرگ تشکیل شده‌اند که شما می‌توانید به کمک یک پل از یک سمت به سمت دیگر آن بروید. غار شکوجان بر روی یک دره بزرگ قرار دارد و به نوعی بسیار خطرناک و هیجان انگیز به شمار می‌رود. ستون‌های زیبای استالاکتاتی و استالاگمیت در این بخش دیدن کنند. خفاش‌های این بخش از 15 گونه متفاوت هستند که این فضای زیبا را برای زندگی انتخاب کرده‌اند.

وگل دیگر دیدنی کشور اسلوونی است که از مقصدهای اسکی بسیار قدرتمندی محسوب می‌شود. در بالای دریاچه بوهینجی به وگل می‌رسید. مسیرهای اسکی که در این منطقه قرار دارد به چندین رده تقسیم شده‌اند. افرادی که علاقمند به ورزش‌های زمستانی هستند می‌توانند از این مکان دیدنی لذت ببرند.

چشمه‌ های آبگرم اسلوونی

اگر حس می‌کنید می‌خواهید زمانی را به استراحت مشغول شوید و در حمام گرم ریلکس کنید می‌توانید به شهر لاشکو بروید. نکته دیگری که درباره اسلوونی قابل بحث است چشمه‌های آبگرم آن است. چشمه‌های آبگرم لاشکو بسیار تمیز هستند و خاصیت درمانی ثابت شده‌ای دارند. این منطقه قرن هاست که توسط گردشگران مورد بازدید قرار می‌گیرد.

غار پستوینا از دیگر دیدنی‌های کشور اسلوونی است که طویل‌ترین سیستم غار کشور اسلوونی محسوب می‌شود. دیگر دیدنی‌های این بخش می‌توان به راه اهن‌های زیر زمینی اشاره کرد.

تالار ماکارونی این غار از دیدنی‌های بسیار مهم و ضروری محسوب می‌شود که باید مورد بازدید قرار گیرد.

دره‌ های مشهور اسلوونی

گذرگاه ورشیک که دارای بیش از 1500 متر ارتفاع است لازم است درباره اسلوونی بدانید که مناطق بسیار مهیجی وجود دارد. مناطق بسیار مهیج در کشور اسلوونی محسوب می‌شود. این گذرگاه تا دره سوچا وسعت دارد و به نوعی جاده روسی نیز لقب گرفته است.

قدمت این جاده به اوایل قرن بیستم باز می‌گردد، این مسیر برای افرادی که علاقمند به کوهنوردی هستند بهترین انتخاب خواهد بود. البته افرادی که به دنبال مسیرهای کوتاهتری هستند نیز می‌توانند به سراغ کوه‌های کم ارتفاع‌تر بروند در این محیط می‌توانید با فرهنگ‌های محلی منطقه آشنا شوید.

رودخانه‌ های مشهور اسلوونی

دره سوچا و به دنبال آن رودخانه سوچا از دسته رودخانه‌های فیروزه‌ای رنگ و بسیار زیبا در کشور اسلوونی است که برای گردشگران انتخابی مناسب و بسیار لذت بخش محسوب می‌شود. افرادی که به دنبال ماجراجویی هستند و درباره اسلوونی کنجکاو هستند می‌توانند در این منطقه به فعالیت بپردازند. شما می‌توانید در رودخانه سوچا به قایق سواری مشغول شوید و همینطور در مسیرهای مختلف اسب سواری کنید. پیاده روی و پیک نیک در این مسیر بسیار لذتبخش است.

موزه‌ های مشهور اسلوونی

اگر می‌خواهید درباره اسلوونی و تاریخ آن بیشتر بدانید از موزه‌ای بسیار متفاوت دیدن کنید به شما پیشنهاد می‌کنیم به سراغ موزه باز رگاتیک که در مزرعه‌ای بسیار زیبا قرار دارد بروید. این موزه در خصوص رسوم و سنت‌های مردم کشور اسلوونی اطلاعات ارزشمندی در اختیار شما قرار می‌دهد. صنایع دستی و همینطور کارگاه‌های مختلف در این فضا سبب می‌شود که پخت نان و بافت سبد را از نزدیک تماشا کنید. شیوه زندگی قرن 18 به شما به شکلی ساده توضیح داده خواهد شد.

رودخانه‌ های مشهور اسلوونی | یوروپ تورز

سوالات متداول درباره اسلوونی این کشور زیبا بیشتر بدانیم

کشور اسلوونی در کجای قاره اروپا واقع شده است و با چه کشور هایی هم مرز است؟

اسلوونی کشوری در جنوب قاره اروپا است که بزرگ‌ترین شهر و همین طور پایتخت آن لیوبلیانا نام دارد. لازم است درباره اسلوونی بدانید که از سمت غربی با ایتالیا و از سمت شمال با اتریش هم مرز است.

چه چیزی سبب می شود تا بسیاری از افراد روانه شهر ماریبور شوند؟

اگر به شهر ماریبور دقت کنید می‌بینید دریاچه‌ای بزرگ از وسط شهر رد می‌شود که دور تا دور آن از خانه پوشیده شده است، طبیعت بکر این شهر نیز سبب می‌شود که بسیاری از افراد به سمت آن روانه شوند.

طویل ترین سیستم غار کشور اسلوونی کجاست؟

غار پستوینا از دیگر دیدنی‌های کشور اسلوونی است که طویل‌ترین سیستم غار کشور اسلوونی محسوب می‌شود.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!