در مورد شهر آمستردام چه میدانید؟

در مورد شهر آمستردام چه میدانید؟

شهر آمستردام یکی از زیباترین و دیدنی ترین شهرهای اروپایی می باشد. امروزه بسیاری از گردشگران به دنبال بازدید از جاذبه های گردشگری شهر آمستردام هستند.

در این متن می خواهیم درباره سفر به آمستردام و مکان های تاریخی و گردشگری آن، اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم. هلند، یک کشور بسیار زیبا و واقع شده در اروپا می باشد. کشور هلند به کشور گل لاله مشهور است. پایتخت هلند و بزرگترین شهر این کشور، شهری با نام آمستردام است.

این شهر دارای مکان های تاریخی و دیدنی بسیار زیادی می باشد و از مکان های گردشگری بسیار تشکیل شده است. با ما همراه باشید تا در مورد سفر به آمستردام و مکان های گردشگری این شهر، توضیحاتی را برای شما بازگو نماییم. 

آمستردام و ویژگی های آن

سفر به آمستردام یکی از بهترین سفرهای ممکن در میان کشورهای اروپایی می باشد. این شهر دارای مناطق گردشگری فراوان و آب و هوای بسیار خوبی می باشد؛ همچنین مردم این شهر، از فرهنگ های خاص و جالبی برخوردار هستند. همچنین در این شهر غذاهای بسیار لذیذی وجود دارد. سفر به آمستردام یکی از سفر های خوب برای هر فردی است. 

آمستردام و ویژگی های آن

آمستردام و جمعیت آن

آمستردام، یکی از بهترین محل های گردشگری و توریستی می باشد و از امکانات رفاهی فراوانی برخوردار است. به دلیل داشتن این میزان از امکانات، افرادی زیادی در گوشه و کنار دنیا طالب مهاجرت به آمستردام می باشند و برخی دیگر هم که نمی خواهند مهاجرت کنند، علاقه زیادی برای سفر به آمستردام دارند. جمعیت این شهر در حدود 1.000.000 نفر است؛ اما حدودا نصف این جمعیت از مهاجرها تشکیل شده است.

اکثریت افرادی که به شهر آمستردام کشور هلند مهاجرت کرده اند، سورینامی ها، مراکشی ها و ترک ها هستند. در کل جمعیت این کشور، از افراد اهل هلند و افراد اهل این کشورهای نام برده شده می باشند. لازم به ذکر است که این آماری که در این متن به شما گفته شد، بر طبق آمار گیری است که در سال 2016 میلادی در شهر آمستردام کشور هلند انجام گرفته است. 

آمستردام

تاریخچه شهر آمستردام

شهر آمستردام از تاریخ بسیار غنی برخوردار می باشد و دارای تاریخچه بسیار زیادی است. به دلیل داشتن این تاریخ طولانی که دارد، در این شهر مکان های تاریخی و گردشگری بسیاری واقع شده است. اصلی ترین هسته شهر تاریخی آمستردام کشور هلند، در زمان قرون وسطی به وجود آمده است.

این شهر در حدود قرن 16 میلادی، گسترش بسیاری یافت و سپس تبدیل به یک بندر تجاری در اروپا شد. در مناطق حاشیه کانال های بیرونی شهر آمستردام،  خانه های بسیار باشکوهی که مخصوص به اعیان نشین ها بود، ساخته شده اند و تعداد زیادی از آنها، تا زمان کنونی، سالم و پابرجا مانده اند. زمان ساخت این خانه ها، مربوط به قرن های 16 و 17 میلادی می باشد؛ علت ساخت این خانه های گران قیمت در این دو قرن، شکوفا شدن بسیار وضعیت اقتصاد استعماری کشور هلند بود.

در آن زمان ها شرایط اقتصادی و مالی کشور هلند، در حال بهتر شدن بود و به دلیل این میزان از رشد و شکوفایی اقتصاد کشور، تعدادی خانه بسیار زیبا و مجلل ساخته شد. این شهر از تاریخچه بسیار زیادی برخوردار است و در آن، رخدادهای مهمی اتفاق افتاده و دارای مکان های تاریخی بسیار فراوانی نیز هست. به دلیل وجود این میزان از مکان های تاریخی، سفر به آمستردام می تواند یک سفر بسیار خوب و خاطره انگیز برای شما شود. اگر زمانی خواستید که سفری به کشورهای اروپایی داشته باشید، سفر به آمستردام برای شما بسیار دلپذیر خواهد بود. 

تاریخچه شهر آمستردام

جغرافیای شهر آمستردام

شهر آمستردام از یک موقعیت جغرافیایی بسیار خوبی برخوردار است. بندر آمستردام از سمت شرق خود، به دریاچه ای با نام ایسل میر متصل می گردد و از سمت غرب، به وسیله یک کانال کشتیرانی، یک راه به دریای شمالی و آب های آزاد پیدا می کند.

شهر آمستردام، مثل بسیاری دیگر از شهرهای کشور هلند، در سطحی پایین تر از سطح دریا قرار دارد و به همین دلیل، وارد شدن آب به درون این مجراها باید کنترل شود. رودخانه آمستل این شهر، از قسمت میانی شهر آمستردام کشور هلند گذر می کند و یک شبکه بسیار وسیع از رودها و کانال ها، قسمت های متفاوت شهر قدیمی را به یکدیگر متصل می سازد. این کانال ها در مدت 5 قرنی که گذشته است، مانند یک سری از نیم دایره ها، در اطراف هسته اولیه شهر آمستردام، حفر شده اند و توسعه یافته اند.

اصلی ترین کاربردی که این کانال ها دارند، جا به جا کردن بار و کالا های وارداتی می باشد. این بارها از کشتی ها به سمت تجارتخانه ها و انبارها و بالعکس، از آنجا به سمت بندرگاه ها حمل می شوند.

در شهر آمستردام، اکثریت افراد رفت و آمد خود را به وسیله دوچرخه انجام می دهند. میزان دوچرخه سواری در این شهر، به گونه است که در حدود 650.000 تا دوچرخه، در این شهر موجود می باشد و فقط تعدادی به اندازه 20000 دوچرخه در این شهر، به درون آب افتاده اند. این شهر از موقعیت جغرافیایی عالی برخوردار است و به علت آنکه در کناره های دریا و آب های آزاد واقع شده است، وضعیت اقتصادی آن هم بسیار عالی می باشد. به علت وجود همین دلایل، سفر به آمستردام و یا بهتر از آن، مهاجرت به آمستردام برای شما بسیار خوب و لذت بخش خواهد بود. 

جغرافیای شهر آمستردام

دانشگاه های شهر آمستردام

درون شهر آمستردام کشور هلند تعدادی از دانشگاه های بسیار خوب قرار دارد. بزرگ ترین مرکز های آموزشی در این شهر، دانشگاه آمستردام یو وی ای و همچنین دانشگاه آزاد یا یو وی می باشد.  این دانشگاه ها در رشته های متفاوتی از مناطق مختلف، دانشجو پذیرش می کند. از جمله رشته هایی که در مراکز آموزشی مختلف شهر آمستردام دانشجو پذیرش می کند، می توان به موسیقی، سینما، نمایش و دیگر رشته ها اشاره نمود.

برخی از افراد برای مهاجرت به آمستردام، می توانند به دلیل ادامه تحصیل در دانشگاه های این شهر، ویزای خود را دریافت نمایند و به اقامت در آنجا بپردازند. اگر شما جزو افرادی هستید که برای مهاجرت به این مکان میل چندانی ندارید، می توانید یک سفر به آمستردام داشته باشید. 

دانشگاه های شهر آمستردام

هنر شهر آمستردام

هلند، کشوری است که در آن، آثار هنری بسیاری وجود دارد و میزان زیادی از این آثار، در شهر آمستردام واقع شده است. درون این شهر، از معماری های بسیار خاص و زیبایی در ساخت بنا ها استفاده شده است. به غیر از معماری های خاص بنا های این شهر، گنجینه های هنری فراوانی در درون این شهر وجود دارد. همچنین در شهر آمستردام، به میزان فراوانی گالری ها و موزه های مختلف واقع شده است. از نمونه های هنر های موجود در این شهر، می توان به نقاشی های ونگوگ و رامبراند اشاره کرد. شهر آمستردام یک شهر بسیار هنری می باشد. سفر به آمستردام برای افراد اهل هنر بسیار لذت بخش و عالی خواهد بود. 

هنر شهر آمستردام

اقتصاد شهر آمستردام

شهر آمستردام، یکی از مهمترین شهرهای هلند از نظر اقتصادی می باشد. دفترهای خیلی از شرکت های مهم و بزرگ کشور هلند، درون شهر آمستردام واقع شده اند. همچنین به علت تسهیلات مالیاتی موجود در کشور هلند نسبت به دیگر کشورهای اطراف آن، بعضی از شرکت های جهانی، دفترهای منطقه ای خودشان را در شهر آمستردام و به ویژه در پیرامون فرودگاه سپیکل یا همان اسخیپل، مستقر می سازند.

شهر آمستردام از لحاظ تجاری و اقتصادی در کشور هلند بسیار اثرگذار می باشد و همچنین به دلیل وجود جاذبه های گردشگری فراوان در آن، درآمد بسیاری از سفر گردشگران به آمستردام، نصیب دولت می شود. هر ساله سفر به آمستردام توسط گردشگران به میزان زیادی انجام می گیرد و همین موضوع، کمک خوبی به وضعیت اقتصادی این کشور می کند. 

اقتصاد شهر آمستردام

آمستردام و آب و هوای آن

شهر آمستردام، دارای یک نوع آب و هوای بسیار معتدل دریایی می باشد و تابستان های آن، بسیار معتدل و زمستان های آن، سرد می باشد. باد و باران های زیادی در این شهر اتفاق می افتد. ماه های آگوست و جولای، از مرطوب ترین ماه های آمستردام و ماه مارس، خشک ترین ماه این شهر و در کل، کشور هلند می باشند. یکی از نگرانی های گردشگران در هنگام سفر به آمستردام بادهای شدیدی است که در این شهر، به خصوص در شهرهای زمستان و تابستان اتفاق می افتد. در امتداد ساحل ها، میزان قدرت و شدت این بادها بسیار شدید تر می شود.

کسانی که علاقه مند به سفر به آمستردام هستند، می توانند از میانه ماه مه تا میانه ماه سپتامبر، به این شهر مسافرت کنند تا از بهترین آب و هوای موجود در این منطقه استفاده نمایند. در این ماه ها معمولا آب و هوا بسیار ملایم، و به همراه یک گرمای کم و دلپذیر می باشد. آب و هوا در ماه های ژوئن و می، کمی خنک تر می باشد و برای افرادی که به آب و هوای خنک علاقه مند هستند، می توانند در این ماه ها سفر به آمستردام را انجام دهند. به دلیل آب و هوای شهر آمستردام، این موضوع بسیار مهم است که شما لباس های مناسب با آب و هوای آن زمان را به همراه خود داشته باشید.

بهتر است شما قبل از انجام سفر خود، از آب و هوای آمستردام در زمانی که می خواهید به آنجا مسافرت کنید، اطلاع دقیقی به دست آورید. لازم به ذکر است که در هر زمان که قصد داشتید سفر به آمستردام را انجام دهید، بهتر است که یک لباس مناسب برای بارش باران داشته باشید، زیرا به احتمال بسیار زیادی، در طول سفر خود در آمستردام، حداقل یک یا دو بارش را تجربه خواهید کرد. 

آمستردام و آب و هوای آن

آمستردام و غذاهای آن

یکی از بهترین کارهایی که در زمان سفر به آمستردام می توانید انجام دهید، امتحان غذاهای لذیذ آن شهر است. در شهر آمستردام، تعداد بسیار زیادی از غذاهای خوشمزه و خوش طعم، وجود دارد. از جمله این غذاها می توان به استروپ وافل، سیب زمینی سرخ کرده هلندی، بیتر بالن، شاه ماهی خام و کیبلینگ اشاره کرد. هر کدام از این غذاها طعم خاص و لذیذ خود را دارند. استروپ وافل یک نوع شیرینی بسیار خوشمزه و محبوب می باشد که به راحتی از بازارهای خیابانی و نانوایی ها خریداری می شود.

همچنین یکی از لذیذترین خوراکی های هلند که در میان مردم بسیار دوست داشتنی است، سیب زمینی سرخ کرده های هلندی می باشد. این سیب زمینی ها از برش های بزرگ تشکیل شده است و به همراه سس مایونز و ساتای بادام زمینی و پیاز خورده می شود. شاه ماهی خام نیز از غذاهای مشهور هلند است که از طعم بسیار خوبی برخوردار می باشد. در این غذا، یک ماهی با مقداری خیارشور و پیاز قرار دارد. با وجود آنکه ترکیبات این غذا بسیار ساده است، اما به دلیل طعم بسیار خوب ماهی آن، جزو بهترین غذاهای آمستردام و حتی هلند می باشد.

برای افرادی که از خوردن ماهی خام مثل شاه ماهی خام لذت نمی برند، غذایی به نام کیبلینگ وجود دارد که این غذا، از قطعات خرد و سرخ شده ماهی کاد درست می شود و به طور معمول به همراه لیمو و سس مایونز، توسط مردم خورده می شود. برای تهیه این غذا نیز بهتر است که آن را از بازارهای خیابانی و به صورت داغ، خریداری نمایید. به غیر از غذاها و خوراکی های نام برده شده، تعداد زیاد دیگری از خوردنی ها در این شهر وجود دارند که خوب است شما در هنگام سفر به آمستردام چند مورد از آنها را میل نمایید. 

آمستردام و غذاهای آن

فرهنگ مردم آمستردام

مردم شهر آمستردام دارای فرهنگ منحصر به فرد و خاصی هستند و در تمام امور زندگی خود، از یک فرهنگ مخصوصی استفاده می کنند. مردم آمستردام در غذا خوردن، مهمانی رفتن، رفتار کردن و آداب کسب و کار از یک فرهنگ به خصوصی استفاده می نمایند؛ برای مثال در هنگام رفتن به خانه کسی، آنها حتما باید یک هدیه، هر چند کوچک باشد، با خود ببرند. فرهنگ مردم آمستردام دارای تفاوت های خاصی با مردمان دیگر دارد. 

فرهنگ مردم آمستردام

شرایط گردشگری در آمستردام

آمستردام یکی از مهمترین مناطق گردشگری در اروپا می باشد و در هر سال، جمعیتی در حدود 4.000.000 نفر بازدید کننده دارد. این شهر دارای مکان های گردشگری فراوانی از جمله موزه آن فانگ، موزه ون گوگ، کلیسای غربی، کلیسای جدید، کلیسای قدیمی و بسیاری دیگر از منطقه های توریستی است. به دلیل موقعیت جغرافیایی و جاذبه های گردشگری این شهر، هر ساله از مکان های مختلف به میزان زیادی سفر به آمستردام اتفاق می افتد. آمستردام یک شهر بسیار زیبا و توریستی در کشور هلند می باشد. 

شرایط گردشگری در آمستردام

موزه آن فرانک

موزه آن فرانک، یکی از مکان های تاریخی بسیار زیبای شهر آمستردام کشور هلند است و اکثریت گردشگران در هنگام سفر به آمستردام از این موزه دیدن می کنند. این موزه در واقع به دوران جنگ جهانی دوم مرتبط می باشد. این موزه، خانه فردی به نام آن فرانک می باشد که در طی جنگ جهانی دوم، به همراه خانواده اش، در این خانه سکونت کردند و مخفی شدند. این خانواده، یک خانواده با دین یهود بودند که از شهر فرانکفورت کشور آلمان فرار کردند و به شهر آمستردام کشور هلند پناه آوردند. پس از جنگ، دفتر خاطرات شخص آن فرانک، به یکی از کتاب های بسیار محبوب و پر فروش در جهان مبدل گردید. آن فرانک در سن 15 سالگی، یعنی 2 ماه پس از پایان یافتن جنگ جهانی دوم درگذشت.

هم اکنون، اکثریت قسمت های آن خانه، کاملا مانند به گذشته باقی مانده است و در حقیقت، این خانه یکی از ساختمان هایی می باشد که مربوط به آن دوره سیاه تاریخ است و جنگ جهانی دوم را که کشته های بسیار زیادی داد و از بدترین اتفاق های تاریخی جهان بود، برای ما یادآوری می کند. لازم به ذکر است که این موزه بر روی کانالی با نام پرینسنگراخت واقع شده است و هر ساله، تعداد زیادی از گردشگران داخلی و خارجی را به خود جذب می کند. اگر زمانی قصد سفر به آمستردام را داشتید، به شما پیشنهاد می کنم که حتما از موزه آن فرانک دیدن فرمایید. 

موزه آن فرانک

موزه ون گوگ

موزه ون گوگ، یکی از مشهورترین موزه های کشور هلند می باشد و در میان موزه های موجود در کشور هلند، دومین رتبه را از نظر تعداد بازدیدکنندگان به جلب کرده است. در هر سال، جمعیتی در حدود 1.500.000 نفر از این موزه دیدن می کنند. دلیل اصلی محبوبیتی که این موزه دارد، زندگی نامه و ویژگی هایی است که متعلق به شخص ون گوگ می باشد. ون گوگ، از مشهورترین نقاشان در قرن نوزدهم میلادی است. او یک فرد با استعدادی بسیار خاص بود که آثاری بی نظیر و بسیار زیبا را خلق می کرد و کمتر کسی بود که می توانست، مانند آن را خلق نماید.

این موزه یکی از مشهورترین و دوست داشتنی ترین گالری های جهان به حساب می آید و مردم زیادی برای بازدید از آن، به این گالری می آیند. افتتاح موزه ون گوگ در سال 1973 رخ داد و برترین اثرهای ون گوگ در این موزه جمع آوری و نگهداری شد. درون این موزه بیشتر از  500 طراحی، 200 نقاشی و 700 نامه از شخص ونگوگ نگهداری می شود. به جز اینها، کارهایی که با اثرهای ون گوگ مرتبط هستند، و یا کارهای هم عصرهای ونگوگ نیز در این موزه نگهداری می شوند. اگر شما زمانی قصد سفر به آمستردام و بازدید از این موزه را داشتید، می توانید از تورهایی با زبان انگلیسی و یا برنامه های مخصوص تلفن همراه استفاده نمایید تا سفری راحت تر را تجربه کنید. 

موزه ون گوگ

کلیسای قدیمی

کلیسای قدیمی یکی از مکان های مشهور شهر آمستردام است. اکثریت گردشگران در هنگام سفر به آمستردام از این مکان دیدن می کنند. اولین کلیسای دارای سالن در قسمت شمالی هلند می باشد. این کلیسا در زمان های قدیم ساخته شده است و در طی گذشت زمان، قسمت های دیگر به این کلیسا اضافه شده می باشد. برای مثال، در ابتدای دهه 1500، کلیساهای جانبی بسیار بزرگی در این مجموعه، ساخته شده می باشد. همچنین در همان دوران، یک دروازه آهنین نیز، برای این کلیسا ساخته شده است. بخش های بسیار دیگری نیز به این کلیسا اضافه گردیده و شما می توانید اگر قصد سفر به آمستردام را دارید، با کمی جستجو در اینترنت، از آنها اطلاع یابید. 

کلیسای قدیمی

آمستردام و نکات آن

سفر به آمستردام یک سفر بسیار لذت بخش برای شما خواهد بود. در هنگام سفر به آمستردام خوب است به نکات گفته شده در این متن توجه نمایید. با تشکر از شما که تا این لحظه با ما همراه بودید. 

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!