موزه و خانه گوته | معرفی – تصاویر – تاریخچه

موزه و خانه گوته | معرفی – تصاویر – تاریخچه

خانه گوته، یکی از بناهای مشهور در شهر فرانکفورت کشور آلمان می‌باشد که به صورت یک ساختمان چهار طبقه با آجرهای قرمز رنگ همراه با سنگ‌هایی در نمای …

خانه گوته یکی از بناهای مشهور در شهر فرانکفورت کشور آلمان می‌باشد که به صورت یک ساختمان چهار طبقه با آجرهای قرمز رنگ همراه با سنگ‌هایی در نمای این خانه در کنار موزه با ارزشی جای گرفته است. این خانه که محل زندگی نویسنده مشهور یوهان ولفگانگ فون گوته بوده.

امروزه با تمام وسایل زندگی خانواده گوته و تمام حقایقی که در آن منزل بوده مانند اتاق موسیقی پدر گوته، اتاق مهمانی‌های مادر گوته، اتاق به دنیا آمدن گوته، آشپزخانه و همچنین کتابخانه پدر گوته، تمام ظروف آشپزخانه حتی هدایایی که گوته به مادرش داده است حفظ و نگهداری شده است  و به یکی از،مهمترین جاذبه‌های گردشگری کشور آلمان خصوصا شهر فرانکفورت تبدیل شده است.

خانه گوته در فرانکفورت

یوهان ولفگانگ فون گوته یکی از نویسندگان مشهور آلمانی بوده که خانه آن به عنوان یک مکان تاریخی و دیدنی در شهر فرانکفورت کشور آلمان حفظ شده است. گوته یک سیاستمدار، فیلسوف و یک هنرمند شناخته شده در آلمان بود که در سال ۱۶۰۰ میلادی منزل مسکونی وی با آجرهای کوتاه به رنگ قرمز و همینطور سنگ در قسمت پایینی و گچ بری‌های زرد رنگ در دو طبقه ساخته شده است  این خانه در سال ۱۸۰۰ میلادی به دلیل حوادث اتفاق افتاده در بمباران شهر فرانکفورت مورد بازسازی قرار گرفته است و بعدا به همراه یک موزه که به نام موزه گوته شهرت دارد و در مجاورت یکدیگر قرار دارند از سال ۱۹۴۵ به یک محل عمومی برای بازدید تبدیل گشته است.

در طبقه اول خانه گوته اتاق موسیقی به همراه یک اتاق قرمز رنگ جای دارد، اتاقی که دیوارهای آن با کاغذ دیوارهایی از جنس ابریشم قرمز رنگ پوشیده شده است نشان دهنده سبک زندگی خانواده‌ای مرفه در قرن هجدهم کشور آلمان است.

خانه گوته

طبقه دوم خانه گوته

 طبقه دوم دارای یک اتاقی است که گوته در آن به دنیا آمده و دارای یک کتابخانه بزرگ است که ظاهرا کتاب‌ها به پدر این نویسنده بزرگ تعلق دارد و گوته از این مجموع عظیم آشنایی با کتاب را آغاز کرده است. در طبقات بالاتر از طبقه دوم یک اتاقی وجود دارد که اتاق نویسندگی گوته می‌باشد، مکانی که این هنرمند آلمانی بیشتر اوقات در آنجا بوده است؛ زیرا این اتاق در بالاترین نقطه از خانه گوته قرار دارد و به دور از هر گونه سر و صدا می‌باشد. در طبقه فوقانی این خانه بزرگ یک نمایشگاه از مستندات گوته و سال‌های زندگی این شخص در شهر فرانکفورت ارائه شده است.

خانه گوته

خانه گوته در شهر فرانکفورت

یوهان ولفگانگ فون گوته در ماه ۲۹ اوت سال ۱۷۴۹ میلادی در ساختمانی چهار طبقه در خانه پدری که وکیل کاسپر گوته بود به دنیا آمد. مادر گوته کاترین الیزابت یکی از دختران شهردار فرانکفورت بود که در روزهای پایانی عمرش در شهر وایمار سپری شد، یوهان ولفگانگ فون گوته در این روزها سبک ادبی خود را جنبشی به نام روش باستانی ویمار اختصاص داد. خانه گوته در سال ۱۷۳۳ میلادی به وسیله مادر بزرگ گوته خریداری شده و به مسافران اجاره داده می‌شد. گوته در سن ۲۴ سالگی توانست  یک نمایشنامه بر پایه زندگی رویایی یک شوالیه در قرون وسطایی کشور آلمان به نام گوسفن برای شینگن که یک دست آهنی داشت بنویسد. این نویسنده یک سال بعد کتابی با نام غم‌های ورتر جوان را نوشت و به دنبال این کتاب‌ها آثار دیگری را نیز خلق کرد.

در خانه گوته یک اتاق ناهار خوری وجود دارد که به نام اتاق آبی معروف است که درون این اتاق ظروف چینی مربوط به قرن هجدهم میلادی به چشم می‌آید. اتاق دیگر این خانه اتاق زرد رنگی می‌باشد که مادر گوته در این اتاق مهمانی برگزار می‌کرده است. در کنار این اتاق‌ها در طبقه سوم یک اتاق انتظار وجود دارد که غالبا تئاتر خیمه شب بازی درون آن جای گرفته است.

خانه گوته

بناهای اطراف خانه گوته

همانطور که گفته شد در نزدیکی خانه گوته موزه گوته قرار دارد. این مکان نقاشی‌های بی‌نظیر و طراحی‌های زیبایی از هنرمندان آلمانی را در دل خود نگهداری می‌کند. این آثار متعلق به اواخر دوره باروک، رمانتیسیسم و همینطور کلاسیسیسم گرفته تا دوره‌های بیدرمایر هستند. این مکان در کنار خانه گوته یکی از جاذبه‌های گردشگری شهر فرانکفورت به شمار می‌آید. خانه گوته در طول سال بیش از صد هزار توریست را به سمت خود جذب می‌کند زیرا این ساختمان تا سال ۱۷۹۵ محل مناسبی برای زندگی گوته و خانواده او بوده است و تماشای آن می‌تواند برای بسیاری از افراد حال و هوای خاصی داشته باشد.

خانه گوته

مشهورترین خانه در فرانکفورت

شهر فرانکفورت از جمله شهرهای آلمان بوده که غنی‌ترین موزه‌ها و ارزشمندترین ساختمان‌ها را در خود جای داده است. موزه گوته و همچنین خانه گوته یکی از مشهورترین خانه‌های دیدنی در شهر فرانکفورت است که دوستداران ادبیات و افراد علاقمند دیگر می‌توانند در هر فرصت مناسبی از آن دیدن کنند. این ساختمان در منطقه آم ماین این کشور در یکی از خیابان‌های فرعی و باریک که سنگ فرش شده می‌باشد با نام گروبر هیرش ابن شهر فرانکفورت قرار دارد. مهیج‌ترین اتاق این ساختمان یک اتاق خیمه شب بازی است که در آن کلکسیونی از آثار به جا مانده و یادگاری‌های خانواده گوته  به نمایش گذاشته شده است.

البته توجه داشته باشید ارزشمندترین قسمت خانه گوته کتابخانه‌ای است که درون آن کتاب‌های فراوانی با نسخ خطی و همچنین آثار سنگ شور بی‌نظیر به چشم می‌خورد که می‌توان علاوه بر علاقمندان به ادبیات نظر هر بیننده‌ای را به طرف خود جلب کند.

این بخش از خانه گوته با کف پوش‌هایی از جنس چوب پوشیده شده است و این چوب‌ها می‌توانند به روشنی قدمت این ساختمان را به بازدیدکنندگان نشان دهند. در گوشه‌هایی از این خانه اشیایی وجود دارد که نشانی از علاقه گوته به هنر، سیاست و جهان می‌باشد.

خانه گوته

منزل مسکونی گوته در آلمان

خانه گوته از جمله ساختمان‌های مهم در کشور آلمان است که به راستی با پا گذاشتن به خانه گوته افراد می‌توانند با فرهنگی که گوته در آن زیسته و پرورش یافته آشنا شوند. فضایی که بستر شکوفایی این نویسنده مشهور بوده و امکاناتی که در اختیار گوته قرار داشته است. بیشتر از هر چیزی شما می‌توانید سبک زندگی یوهان ولفگانگ فون گوته را در موزه گوته درک کنید و با آثار گرانبهای قرن هجدهم و اوایل قرن نوزدهم از نزدیکی آشنا شوید، اگرچه پس از بمباران شهر فرانکفورت این منزل تا حد زیادی بازسازی شده است اما سعی شده دکوراسیون داخلی و همچنین اشیای درونی منزل به حالت اولیه‌ای که در منزل گوته بوده است درآورده شوند. این ساختمان طبقات و اتاق‌های زیادی دارد که هر کدام داستانی شنیدنی را به دنبال دارند.

خانه گوته

محل زندگی گوته هنرمند مشهور آلمانی

گوته که رسالتش در ابتدا طراحی و نقاشی قرار داشت در خانه ی‌پدری این کار را  آغاز کرد، اما پس از مدتی به علت اجرای هر ساله نمایش‌های عروسک خیمه شب بازی در ساختمان مسکونی او به درام و نویسندگی علاقه پیدا کرد به طوری که گوته داستانی از یک قهرمان محزون که به عشق خود نرسیده بود و به تباهی و ناامیدی کشیده شده بود نوشت. یوهان ولفگانگ فون گوته پس از این اثر توانست در مورد اوایل زندگی خود و سرگذشت‌های خود در خانه‌اش با نام از زندگی من تا شعر و حقیقت را به صورت یک زندگی نامه بنویسد.

گوته در زندگینامه خود می‌نویسد که پدرش در حفظ و نگهداری مضاعف دوبل نما که در ساختمان‌های جدید مجاز نیست تاکید می‌کند که خانه مسکونی آنها یک بازسازی سازه‌های موجود است نه یک ساخت و ساز جدید. در دوره‌ای از زندگی گوته این خانه به یک سری مالکان رسید تا اینکه در سال ۱۸۶۳ به وسیله زمین‌شناس اتو ولگر مه آن را به شرطی که خانواده گوته آن را ترک کرده بودند بازگردانده شد. این خانه تمام معیارهای یک خانه لوکس و ثروتمند را در خود جای داده است.

خانه گوته

ورود به منزل گوته

برای ورود به خانه موزه گوته ابتدا با بالا رفتن از چندین پلکان مرکزی به یک تالار بزرگ داخل می‌شوید که این پله‌ها به سمت حیاط و به طبقات ساختمان منتهی شده که البته تنها سه طبقه از این ساختمان را پله‌ها در بر می‌گیرند زیرا برای ورود به طبقه همکف هیچ پله‌ای وجود ندارد در طبقه همکف آشپزخانه خانه گوته قرار دارد که ظرف‌های بسیار زیبا و دیدنی در آن جای گرفته است و شیوه زندگی خانواده گوته را نشان می‌دهد. تالار ورودی موزه و خانه گوته با یک ساعت فوق العاده زیبا تزیین شده که نظر هر بیننده‌ای را به سمت خود می‌کشاند، جالب است بدانید هدایایی که گوته به مادرش هدیه داده است در اتاق مهمانی مادر او که دیوارهایی به رنگ زرد دارد نگهداری شده‌اند.

خانه گوته

اتاق موسیقی در خانه ی گوته

اگر چه منزل مسکونی گوته اتاق‌های بسیاری دارد اما یکی از این اتاق‌ها که به اتاق موسیقی شهرت دارد مخصوص نواختن عود بوده که پدر گوته روزها ساعاتی را در این اتاق به نواختن مشغول بوده است و همچنین مادر و خواهر گوته در این اتاق همراه پدر گوته آواز می‌خوانده‌اند.

خانه گوته

بازدید از خانه و موزه گوته

موزه گوته تنها یک موزه ادبی معمولی نیست بلکه یک بنایی است که دارای ۱۴ اتاق می‌باشد. گوته خود به عنوان عضو اصلی گردآورنده آثار این موزه سعی کرده هنرهای خارق العاده را  تنها در این موزه جای دهد که البته در شعرهای او نیز دیده می‌شود. این موزه توسط یک راه پله و همچنین یک آسانسور به خانه گوته متصل می‌شود که شما می‌توانید آثار با ارزش گوته را در قسمت مرکزی نمایشگاه پیدا کنید.

ساعات بازدید خانه و موزه گوته

خانه مسکونی گوته از روزهای دوشنبه تا روز شنبه از ساعت ۱۰ صبح تا ۶ بعد از ظهر و در روزهای تعطیل و یکشنبه از،ساعت ۱۰ صبح تا ۵/۵ عصر باز است. جالب است بدانید در نزدیکی این خانه یک مغازه به صورت همیشگی باز است که آثار هنری گوته را عرضه می‌کند. نزدیکترین کافه به این خانه مسکونی یک کافه با نام اسن و وین است که هر نوع نوشیدنی گرم و سرد را در اختیار بازدیدکنندگان منزل گوته قرار می‌دهد از آنجایی که منزل مسکونی گوته در حد فاصل میان میدان قدیمی و بازار محلی شهر فرانکفورت قرار دارد مراکز خرید سوغاتی در نزدیک‌ترین محل این خانه جای گرفته است.


سوالات متداول خانه و موزه گوته

خانه گوته در کجا قرار دارد؟

این خانه در شهر فرانکفورت کشور آلمان قرار گرفته است.

این خانه محل زندگی چه کسی در آلمان بوده؟

یوهان ولفگانگ فون گوته یکی از نویسندگان مشهور آلمانی بوده که خانه آن به عنوان یک مکان تاریخی و دیدنی در شهر فرانکفورت کشور آلمان حفظ شده است.

با ارزش ترین قسمت خانه گوته چه چیزی است؟

ارزشمندترین قسمت خانه گوته کتابخانه‌ای است که درون آن کتاب‌های فراوانی با نسخ خطی و همچنین آثار سنگ شور بی‌نظیر به چشم می‌خورد که می‌توان علاوه بر علاقمندان به ادبیات نظر هر بیننده‌ای را به طرف خود جلب کند.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!