09107636326 --- 021-88851080
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

تور پراگ

تور پراگ

امروزه تور پراگ یکی از تورهای محبوب ایرانیان جهت سفر به قاره سبز است. از جمله نیازهای علاقه مندان سفر به پراگ،‌ آشنایی با فرآیند رزرو تور پراگ و راهنمای سفر به این شهر بزرگ و زیبای اروپایی است. در این مقاله ابتدا با شهر پراگ پایتخت کشور چک آشنا می شویم و در ادامه نیز ضمن معرفی جاذبه های تفریحی توریستی، آداب و رسوم و سوغات این شهر زیبا، وضعیت جغرافیایی و آب و هوا، هزینه های زندگی و سفر به پراگ و‌ بهترین زمان سفر به این شهر مورد بررسی قرار می گیرد، در پایان نیز آسانترین روش رزرو تور پراگ بیان می شود.

آشنایی با شهر زیبای پراگ

پراگ دارای رتبه چهاردهم در میان شهرهای بزرگ اتحادیه ی اروپاست. بزرگترین شهر کشور چک محسوب می شود با جمعیتی نزدیک به یک میلیون و سیصد هزار نفر بر روی رودخانه ی زیبای ولتاوا یا ولدآوا واقع است و به عنوان پایتخت این کشور اروپای مرکزی می باشد. نام این شهر در لغت به معنای گُدار یا به عبارت دیگر آبنما است. در واقع شهر پراگ به عنوان محلی برای عبور از رودخانه ی ولتاوا می شناختند. سلتی ها اولین قومی بودند که در دره ی رودخانه ی ولتاوا ساکن شدند و بعدها در چندین جنگ سخت این منطقه ابتدا به دست مارکومان ها افتاد و ادامه اسلاوی ها آنجا را تسخیر کردند. به لحاظ تاریخی قدمت منطقه ی شهری پراگ به قرن نه میلادی باز می گردد که این شهر توسط شاهزاده بورژیوی یکم بنیان نهاده شد. این منطقه در طول جنگ های بزرگی چون جنگ جهانی بارها میان آلمان ها، فرانسوی ها و انگلیسی ها دست به دست شد. تا جایی که در سال ۱۶۸۹ کاملاً در آتش سوخت و بعد از آن توسط مردم بازسازی شد.

آشنایی با شهر زیبای پراگ

آشنایی با شهر زیبای پراگ

زبان و فرهنگ مردم پراگ

مردم پراگ معمولاً به زبان رسمی کشور چک یا همان زبان چکی که اسلاونیک نامیده می شود با هم ارتباط برقرار می کنند. مسافران همراه تور پراگ از لحاظ ارتباط برقرار کردن با مردم این شهر زیبا هیچگونه مشکلی نخواهند داشت، چراکه مردم این شهر به زبان های مطرح انگلیسی، فرانسوی و آلمانی تسلط نسبی و خوبی دارند. مهربانی و مهمان نوازی مردم پراگ زبان زد افرادی است که با تور پراگ به این شهر سفر کرده اند. یکی از بخش های سفر با تور پراگ آشنایی با مکان های مذهبی و آیین و رسوم بومی آن است. بخش اعظمی از پراگی ها پیرو دین مسیحیت می باشند و یهودی ها اقلیت دوم این شهر است. یکی از فرهنگ های خاص مردم شهر پراگ علاقه به تشکیل خانواده و گذراندن زمان های زیاد در کنار هم است. اگر با تور پراگ به این شهر سفر کردید و دانشگاه ها را خالی از دانشجویان دید اصلاً تعجب نکنید. در پراگ مرسوم است که آخر هفته همه وقت خود را با خانواده بگذرانند.

زبان و فرهنگ مردم پراگ

زبان و فرهنگ مردم پراگ

آب و هوای شهر پراگ و بهترین زمان سفر به پراگ

بدون شک یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب زمان سفر به پراگ، توجه به وضعیت آب و هوایی این شهر است. معمولاً رزرو تور پراگ در همه ی ایام سال ممکن است و آب و هوای پراگ مشکل زیادی برای مسافران ایجاد نمی کند. آمارهای مسئولین شهر پراگ نشان می دهد،‌ تابستان بیش از فصل های دیگر مورد علاقه ی توریست های این شهر می باشد. معمولاً تابستان پراگ گرم و دارای رطوبت است ولی آنچنان آزار دهنده نیست. در فصل های پاییز و بهار نیز پراگ مناظر بسیار زیبایی دارد و در واقع بهترین زمان سفر به پراگ است.

آب و هوای شهر پراگ و بهترین زمان سفر به پراگ

آب و هوای شهر پراگ و بهترین زمان سفر به پراگ

زمستان را زمان خلوتی شهر پراگ می دانند و در واقع در این فصل تعداد گردشگران تور پراگ کمتر است.

جاذبه های دیدنی و تفریحی شهر پراگ

شهر پراگ کشور چک به عنوان یکی از شهرهای تاریخی و پرجاذبه ی اروپا، هدف بسیاری از آژانس های مسافرتی در جهان می باشد. در سفر با تور پراگ می توان از مکان های چون قلعه‌ پراگ که خود مجموعه ای از باغ های زیبا،‌ کلیسا و کاخ های بزرگ و باشکوه می باشد، پل چارلز که قدیمی های این شهر آن را پل سنگی می نامیدند، موزه‌ هنرهای تزیینی که ویترینی از هنرهای دستی مردم شهر پراگ است، تالار شهرداری که یکی از زیباترین و هنرمندانه ترین سازه های پراگ می باشد، نماد شهر پراگ یا همان ساعت نجومی بزرگ، گالری شهر پراگ که هنرهای مدرن و عصر جدید در آن نگهداری می شود دیدن کرد.

از دیگر جاذبه های تفریحی توریستی شهر که در سفر با تور پراگ می توان از آنها بازدید کرد باید به تپه و پارک پترین، موزه‌ کمونیسم، موزه‌ ملی چک، باغ وحش پراگ، رودخانه ولدآوا، میدان قدیمی شهر پراگ، تئاتر ملی پراگ، محله یهودی ها، میدان ونس‌سالز، جزیره کامپا، کلیسای جامع سنت ویتوس به عنوان نمادی از معماری به سبک گوتیک و مراکز بزرگ  و مدرن خرید پراگ اشاره کرد.

جاذبه های دیدنی و تفریحی شهر پراگ

جاذبه های دیدنی و تفریحی شهر پراگ

سوغاتی های پراگ

کسانی که با تور پراگ به این شهر مسافرت می کنند می توانند انواع و اقسام سوغاتی های جالب و جذاب را برای دوستان و خانواده ی خود از مراکز خرید این شهر تهیه کنند. لوازم آرایشی و بهداشتی ارگانیک تولیدی برند مشهور Manufaktura کشور چک، عروسکی های زیبا و مخصوص خیمه شب بازی، زیورآلات گوناگون و اشیای قیمتی ساخته شده از لعل، کریستال بوهمیا، چای مخصوص پراگ به همراه ملزومات تهیه‌ی چای، ویفر اسپا، اسباب بازی های جالبی که از چوب ساخته می شود و پوسترهای آثار موخا را تهیه کنند. مسافران تور پراگ علاقه مند به کتاب و کتاب خوانی نیز می توانند آثار بر جسته ی کافکا را به سوغات ببرند. نان زنجبیلی و محصولات و ظرف آشپزخانه ی چینی و زیبا از جمله دیگر سوغاتی های پراگ است.

سوغاتی های پراگ

سوغاتی های پراگ

بهترین و بزرگترین مراکز خرید پراگ

در سفر توریستی با تور پراگ می توانید از مراکزی چون مرکز خرید پالادیوم واقع در میدان ریپابلیک، مرکز خرید نوساز کوادریو واقع در قسمت بالایی مترو نارودنی تریدا، میسلبک واقع در منطقه ی ناپریکوپه، چرنا روژه و اسلوانسکی دوم که در همان ناپریکوپه قرار دارند، کوتوا که در نامیِستی رِپوبلیکی واقع است، مرکز خرید بزرگ نووی اسمیخوف، پالاک فلورا واقع در کنار مترویی به همین نام در شهر پراگ، لتنیانی و سنتروم کودوف خریدهای خود را انجام دهید.

بهترین و بزرگترین مراکز خرید پراگ

بهترین و بزرگترین مراکز خرید پراگ

هزینه های اقامت و زندگی در پراگ

کسانی که تور پراگ را انتخاب می کنند جهت رزرو هتل در پراگ و مسائلی چون رفت و آمد در شهر و … می توانند با کمترین هزینه ها از بهترین امکانات استفاده کنند. معمولاً هتل هایی که محل اقامت مسافران تور پراگ است وابسته به ستاره هایی که دارند رقمی مابین ۲۲۵ و ۴۵۰ کرون را جهت اقامت از توریست ها دریافت می کنند. بلیط های اتوبوس و مترو در شهر پراگ بر اساس زمان به فروش می رسد. بلیط های یک ساعته، نود دقیقه ای، یک روزه و … از جمله بلیط های معمول رفت و آمد در پراگ است که با رقمی بین ۲۴ تا ۱۱۰ کرون به فروش می رسد.

برای هزینه های خورد و خوراک در سفر با تور پراگ می توانید با ۵۰ کرون برای هر وعده غذایی مناسب بپزید و اگر غذای خوب می خواهید لازم است بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ کرون خرج کنید. البته بحث قیمت تور پراگ، قیمت بلیط هواپیما پراگ و هزینه هایی معمول قبل از سفر مقدارهای متفاوتی دارند که هر یک از آژانس های ارائه دهنده ی این تور، اطلاعات لازم را به مسافران می دهند.

هزینه های اقامت و زندگی در پراگ

هزینه های اقامت و زندگی در پراگ

اگر فردی خوش اشتها هستید، غذاهای مخصوص شهر پراگ را حتماً امتحان کنید

مردمان پراگ با پخت غذاهای لذیذ و خوشمزه از مهمانان تور پراگ در رستوران های مجلل پذیرایی می کنند. از معروفترین غذاهای این شهر می توان به پن‌کیک‌های نازک با نام Palačinky، شیرینی Trdelník، ساندویج Chlebíčky، غذای پخته شده با گوشت گاو گولاش، غذای Smažený Sýr که با پنیز تزئین می گردد، Knedlíky و Grilované Klobásy اشاره کرد.

اگر فردی خوش اشتها هستید، غذاهای مخصوص شهر پراگ را حتماً امتحان کنید

اگر فردی خوش اشتها هستید، غذاهای مخصوص شهر پراگ را حتماً امتحان کنید

چگونه تور پراگ مناسب را بیابیم

امروزه آژانس های مسافرتی زیادی در کشور ارائه دهنده ی تور پراگ با قیمت های مختلف وابسته به هتل محل اقامت و مدت اقامت می باشند. رزرو اینترنتی تور پراگ یکی از بهترین گزینه ها و مقرون به صرفه ترین روش های امروزی رزرو تور توریستی می باشد. امکانات فراوانی که در لیست خدمات تور به مقصد پراگ وجود دارد را می توان به راحتی مشاهده کرد و بهترین زمان به همراه بهترین قیمت پیشنهادی توسط آژانس ها را انتخاب کرد.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۶ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم و بی واسطه در خصوص بلیط چک، وقت سفارت چک، ویزای چک، تور چک و تور اروپا میباشد. ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

 

بیشتر کمتر

تورهای بلاگ اروپا

525 یورو

تور پراگ فرانکفورت آمستردام

تور پراگ فرانکفورت آمستردام در این مقاله سعی شده تا شما با بهترین تور های اروپا یعنی ...

طراحی و اجرا تور اروپا

همین الان تماس بگیرید

درخواست ویزا
ثبت شماره از شما، تماس با ما