تور لهستان | شرایط – قیمت – ویزا – هزینه

تور لهستان | شرایط – قیمت – ویزا – هزینه

درباره تور لهستان

اگر قصد سفر با تور لهستان را دارید لازم است ابتدا اطلاعاتی راجب کشور لهستان کسب نمایید .لهستان یک کشور مستقل و دموکراتیک است که نهادها تحت حکومت قانون عمل می کنند. تعداد زیادی از احزاب سیاسی در سراسر کشورلهستان وجود دارد؛ در پارلمان پنج ائتلاف سیاسی وجود دارد. لهستان یک جمهوری با قانون اساسی و ترکیبی از مدل های ریاست جمهوری و پارلمانی است. جمعیت لهستان، در حال حاضر 38.6 میلیون نفر است.

شهرها عمدتا کوچک یا متوسط هستند. در حدود 43 شهر، جمعیت بیش از 100،000 ساکن دارد. ورشو، پایتخت و بزرگترین منطقه شهری لهستان و دارای جمعیت 1.7 میلیون نفر دارد.

جمعیت جوامع لهستانی در خارج از کشور 12 میلیون نفر تخمین زده شده است، که بزرگترین جمعیت در ایالات متحده آمریکا 5.6 میلیون، فرانسه 1 میلیون، آلمان 800000، کانادا 790000، برزیل 200000، استرالیا 150،000 و انگلستان 140،000 می باشد که اکثریت قریب به اتفاق لهستانی ها کاتولیک رومی هستند که به دنبال اعضای کلیسای ارتدکس لهستانی و فرقه های مختلف پروتستان، به ویژه لوتری ها می روند. تعداد کمی از یهودیان و مسلمانان در این کشور وجود دارد.

دولت ملی لهستان اولین کشور در اروپای مرکزی و شرقی بود که از حکومت کمونیستی خارج شد. و این حرکت در سراسر منطقه دنبال شد. واحد پول کشور لسهتان زلوتی است و همچنین مهمترین صادرات کشورلهستان ماشین‌آلات و تجهیزات حمل و نقل، خواربار و حیوانات زنده و فراورده‌های گوشتی و کشاورزی می باشد.

تور لهستان
تور لهستان

معرفی شهرها

با تور لهستان حتما از سفر لذت خواهید برد و پیشنهاد میشود که به شهرهای این کشور زیبا سفری هرچند کوتاه داشته باشید.کشور لهستان دارای 16 شهر می باشد که در زیر با برخی از این شهرها اشنا میشوید.

شهر ورشو :

شهر ورشو نام پایتخت کشور لهستان است. این شهر در سرشماری سال 2010 دارای جمعیتی نزدیک به ۱٫۷۱۶٫۰۰۰ نفر است که این شهر بزرگترین شهر لهستان به شمار می آید و همچنین این شهر جز دهمین شهر بزرگ اتحادیه اروپا می باشد.این شهر در جنگ جهانی دوم تقریبا با خاک یکسان شده بود و به همین دلیل نزدیک به 200 هزار از اهالی این شهر کشته شدند.شهر ورشو دارای جاذبه های گردشگری متععدی می باشد که از جمله آنها :بخش قدیمی شهر ورشو ، پارک لازینکی، کلیسای سنت آنه،کاخ سلطنتی و ددها مورد دیگر می باشد.

شهر کراکوف:

زیبا ترین و جذاب ترین شهر در لهستان است. جذابیت نه تنها معماری پر زرق و برق و گنجینه های هنری بلکه یادآور زمان هایی است که کراکوف یک شهر پایتخت سلطنتی بود. محیط منحصر به فرد منطقه ی یهودیان سابق و شاهکارهای لهستانی از جاذبه های اینش هر به شمار می آید، کراکوف به آثار و موزه ها محدود نمی شود.کراکوف با جمعیت بیش از 755،000 نفر، دومین شهر بزرگ لهستان است.

اگرچه این شهر در سال 1596 میلادی پایتخت نبود، اما همچنان نقش مرکز فرهنگی لهستان را ایفا می کرد.خوشبختانه این شهر در جنگ جهانی دوم دچار حمله قرار نگرفت. شهر کراکوف دارای جاذبه های گردشگری متععدی می باشد که این جاذبه ها شامل قلغع سابق سلطنتی، پارک شکل حلقه ای ،میدان بازار و ددها مورد دیگر.

شهر گدانسک :

گدانسک واقع در ساحل دریای بالتیک، پایتخت شهرستان وووودیسم پومرانیا است. همراه با دو شهر دیگر سوپوت و گدینا این شهر را تشکیل می دهد که به نام Tricity  شناخته می شود و جمعیت کل آن 750،000 نفر است. گرچه گدینا عمدتا به عنوان یک بندر و سوپوت به عنوان رفت و آمد مکرر ساحلی خدمت می کند، اما شهر گدانسک در میان بازدید کنندگان با تاریخ هزار ساله و معماری چشمگیر محبوب است. شهر قدیمی آن تقریبا به همان اندازه در کراکوف و ورشو جذب است.

در حال حاضر این پایتخت دریایی لهستان یک مرکز مهم فرهنگی و علمی است. اقتصاد شهر گدانسک به سرعت در حال توسعه و در حال حرکت به زمینه های جدید است: حمل و نقل سنتی و تجارت های نوین که توسط صنایع پتروشیمی، الکترونیکی و مخابرات استباعث شده است که بندرگاه و فرودگاه بین المللی، شهر را به یک مرکز حمل و نقل بسیار مهم تبدیل کند.

تور لهستان
تور لهستان

موقعیت جغرافیای

کشور لهستان که به ان هم جمهوری لهستانگفته می شود یکی از بزرگترین کشورهای اروپا مرکزی است که با روسیه، لیتوانی، بلاروس، اوکراین، اسلواکی، جمهوری چک و آلمان هم مرز است .مرز شمالی آن در دریای بالتیک دسترسی آسان به بنادر اسکاندیناوی و دریای شمال را به شما می دهد. شکل لهستان تقریبا مربع است، اندازه گیری 400-440 مایل در سراسر و پایتخت آن ورشو است که در مرکز کشور واقع شده است. سطح لهستان 120،727 sq mi مایل می باشد و رتبه هشتم را در اتحادیه اروپا را دارد.

آب و هوا

کشورلهستان دارای آب و هوای نسبتا سرد و تابستان های گرم است. لهستان در منطقه اروپای مرکزی است و بنابراین یک ساعت پیشتر از GMT استاندارد می باشد.

منابع طبیعی

کشورلهستان منابع معدنی و کشاورزی زیادی دارد. این کشور پنجمین ذخایر معدنی دنیا را دارا می باشد که این ذخایر شامل مس، گوگرد، روی، سرب ، نقره، و نیز نمکهای منیزیم و سنگ است. همه اینها به طور چشمگیری به صادرات لهستان کمک می کند. همچنين ذخاير قابل قبولي از گندم، کائولن، خاک رس، پتاس و گاز طبيعي وجود دارد. محصولات اصلی کشاورزی عبارتند از گندم و سایر غلات، سیب زمینی، چغندرقند و محصولات خوراکیو همچنین در بخش دامداری شامل 8 میلیون گاو گوشتی و شیری و 19 میلیون خوک است. مجموع زمین های زراعی 18.7 میلیون هکتار از مجموع 47 میلیون هکتار زمین است. علاوه بر این 8.9 میلیون هکتار زمین از 22 میلیون هکتار درختان می باشد .

زبان

لهستانی زبان رسمی لهستان است. همچنین در بعضی مناطق روسیه، لیتوانی، بلاروس، اوکراین و قزاقستان به عنوان زبان دوم استفاده می شود. این پدیده ناشی از مهاجرت و اسکان مجدد و همچنین تغییرات مرزی ناشی از توافقنامه ها در سال 1945 پس از جنگ جهانی دوم است. در نتیجه بسیاری از لهستانی ها در خارج از سرزمین اصلی خود باقی مانده بودند. زبان لهستانی به طور طبیعی، توسط مهاجران لهستانی استفاده می شود. و همچنین در کشور لهستان دو گویش وجود دارد گویش Podhale و گویش Highlander که در مناطق مختلف لهستان مورد استفاده قرار میگیرد.

تور لهستان
تور لهستان

جاذبه های گردشگری

کشور لهستان دارای جاذبه های گردشگری زیادی می باشد که هر کدام از این جاذبه ها در شهرها و موقعیت های گوناگونی واقع شده است که در زیر به تعدادی از این جاذبه های بسیار زیبا و جالب تور لهستان میپردازیم:

معدن نمک ویلیچکا

معدن نمک ویلیچکا از قدیمی ترین معدن های نمک جهان می باشد که در قرن ۱۳ میلادی شروع به کار کرده است و تا چند سال به طور مداوم در حال تولید نمک بوده است. این معدن از مهم ترین جاذبه های توریستی کشور لهستان به شمار می آید که سالانه بیش از یک میلیون نفر گردشگر را به خود جذب می کند گردشگران با دیدن این معدن میتوانند هم دریاچه زیرزمینی، اتاق هایی با دیوارهای نمکی، نمایشگاه تاریخچه معادن نمک، مجسمه ها و همچنین صومعه ای با صخره های کوهستانی را مشاهده نمایند.

شهر باستانی تورن

شهر باستانی تورن دارای بناها و معماری‌های قرون وسطی یکی از مراکزی است که در فهرست یونسکو ثبت شده است. نمای قدیمی شهر باستانی تورن درکنار تعداد زیادی از بناهای سبک گوتیک شامل کلیساها ، سالن شهر و خانه‌های شهری همچنان زیبایی خود را حفظ کرده اند. شهر باستانی تورن زادگاه نیکلاس کوپرنیک مشهور که در زمینه ستاره شناسی و ریاضی و اقتصاد صاحب نظریه می باشد است .

قلعه مالبورک

در کشورهای مختلف دنیا قلعه های زیادی وجود دارد در کشور لهستان قلعه مالبورک دارای معماری بسیار زیبا و خیره کننده ای است که همین معماری زیبا باعث شده است سالانه میلیون ها گردشگر را به خود جذب کند این قلعه با نمای کاملا آجری در کنار رودخانه جذابیت بیشتری پیدا کرده است.

کانال البلاگ

کانال البلاگ یکی دیگر از جاذبه های دیدنی کشور لهستان می باشد کانال البلاگ به طول 80 کیلومتر است که صدها دریاچه و روخانه را در شمال شرقی لهستان را به هم متصل می‌کند. کانال البلاگ که در قرن نوزدهم ساخته شده است هنوز هم یکی از برترین معماری‌های عصر فناوری جهان محسوب می شود. این کانال همچنین در فهرست یونسکو نیز ثبت است. تنها کشتی‌های اجازه عبور از این کانال را دارند که قدرت جابه جایی 50 تن را دارند .

ژاموشک

شهر ژاموشک یکی از شهرهای زیبای کشور لهستان و در عصر رنسانس است که در جنوب شرقی کشور لهستان قرار دارد.این شهر تاریخی همراه با طراحی‌های زیبا و تک دوره رنسانس خود و معماری‌های زیبا از مناطقی است که در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

هتل های معروف

در کشور لهستان هتل های بسیاری وجود دارد که این هتل ها در رده های متفاوتی می باشد اعم از سه ستاره، چهار ستاره و پنج ستاره اما ما سعی برا این داشته ایم که که چند تا از برترین هتل های کشور لهستان را به شما عزیزان معرفی کنیم

هتل نووتل ورشو

هتل اینترکانتینتال ورشو

هتل کولومبوس کراکوف

هتل استاری کراکوف

هتل رادیسون بلوی گدانسک

هتل هیلتون گدانسک

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!