بیگینهوف آمستردام | معرفی – تصاویر – تاریخچه

بیگینهوف آمستردام | معرفی – تصاویر – تاریخچه

بیگینهوف آمستردام یکی از مناطق گردشگری این شهر می باشد که افراد زیادی سالانه برای بازدید از منطقه بیگینهوف آمستردام به کشور هلند سفر می کنند.

بیگینهوف آمستردام، زیبا ترین و آرام ترین محله این شهر است که محلی برای زندگی زنان با تقوا می باشد. در این محله دو صومعه برای عبادت دو گروه مختلف از مسیحیان احداث شده است و از طبیعت بکر و تازه برخوردار می باشد. محله بیگینهوف همچنین یکی از قدیمی ترین و تاریخی ترین محله های آمستردام می باشد که توانست از آتش سوزی گسترده هلند، جان سالم به در ببرد.

قطب گردشگری هلند

یکی از کشور هایی که سفر به آن موجب آشنایی با عجیب و غریب ترین مکان های تفریحی و گردشگری در اروپا می شود، کشور هلند است. هلند با این که یکی از قلمرو های کوچک در قسمت شمال غربی اروپا می باشد اما قطب گردشگری اروپا را در دل خود جای داده است. آمستردام، پایتخت این کشور، از مهمترین و مشهورترین شهرهای اروپایی است که علاوه بر کانال های آب بسیار بزرگ، موزه های تاریخی و هنری منحصر به فرد، مناطق ممنوعه و …، محله ای بسیار قدیمی را حفظ کرده است که امروزه به عنوان یکی از قطب های گردشگری این شهر به حساب می آید.

بیگینهوف آمستردام از محله های قدیمی در آمستردام می باشد که قدمت آن به حدود ۶ قرن پیش باز می گردد. این منطقه به ساکت ترین و آرام ترین منطقه آمستردام معروف است و همچنین به دلیل سکونت زنان پارسا و باتقوا در آن، به محله ای مقدس تبدیل شده است. علاوه بر این، آنچه موجب محبوبیت و جذابیت این منطقه شده، تاریخچه عجیب آن می باشد که در ادامه به شرح آن خواهیم پرداخت.

بیگینهوف آمستردام

بیگینهوف آمستردام، ساکت ترین منطقه این شهر

آمستردام، شهری آرام با آب و هوای معتدل و بهاری است که این امر را می توان یکی از اصلی ترین دلایل گردشگری و بازدید از آن دانست. اما در این شهر محله ای به نام بیگینهوف آمستردام وجود دارد که آرامش آن نسبت به محله های دیگر بیشتر می باشد. در این منطقه بکر، طبیعتی دست نخورده وجود دارد که روح هر گردشگری را نوازش می دهد. البته لازم به ذکر است که این محله تاریخی، یکی از مناطق مسکونی در آمستردام به حساب می آید و در حال حاضر نیز انسان های فرهیخته ای ساکن آنجا هستند. وجه تمایز اساسی بین این محله با سایر مناطق آمستردام، این است که تمامی ساکنان منازل آن، خانم های مجرد هستند.

در واقع هیچ مردی در این محله اجازه زندگی نخواهد داشت. معماری اکثر خانه های این محله مشابه به یکدیگر می باشد و عجیب ترین و در عین حال زیبا ترین معماری هلندی را به خود اختصاص داده اند. خانه هایی با دیوار ها و درب های بسیار بلند و سقف های قدیمی که شبیه به قلعه های تاریخی می باشد، حس دلنشینی و تازگی را به گردشگران القاء خواهد کرد.

بیگینهوف آمستردام، ساکت ترین منطقه این شهر

قدمت محله بیگینهوف در آمستردام

محله بیگینهوف آمستردام مربوط به اواخر قرن شانزدهم میلادی می باشد. در آن زمان این محله توسط زنانی ساخته شد که همسرانشان را در جنگ های صلیبی از دست داده بودند و تمایلی به زندگی در صومعه ها نداشتند. آنها این محله را در کنار یکی از کانال های اصلی آمستردام احداث کردند و پس از آن تمامی خانه های آنجا را در اختیار زنانی با وضعیت مشابه قرار دادند. این امر موجب شد تا آرامش این منطقه به حد اعلاء برسد و همچنین امنیتی در آنجا پدیدار گردد که در هیچ کجای جهان به چشم نمی خورد. این منطقه همچنان پذیرای بانوان مجرد می باشد و امکانات رفاهی را برای یک زندگی نرمال در اختیار آنها قرار خواهد داد.

قدمت محله بیگینهوف در آمستردام

جذابیت بیگینهوف آمستردام برای توریست ها

نخستین دلیل جذابیت بیگینهوف آمستردام را می توان ساکنین آن دانست که تمامی آن ها بانوان پارسا، پاکدامن و مجرد هستند. دلیل دوم جذابیت این منطقه برای گردشگران معماری منحصر به فرد خانه های آن می باشد. لازم به ذکر است که منازل مسکونی این منطقه پس از آتش سوزی هلند، از بین رفت و تنها یک خانه از قرن ۱۶ میلادی همچنان در این محله باقی مانده است که چندین بار بازسازی شده و به نسخه اولیه شباهت بسیار زیادی دارد.

به طور کلی این منطقه همچنان معماری و حال و هوای قرن ۱۷ میلادی را حفظ کرده که این امر نظر گردشگران را به خود جلب می کند. علاوه بر این، در محله بیگینهوف دو کلیسا در روبروی یکدیگر قرار دارند که هر کدام از این دو کلیسا برای عبادت گروه مختلفی از مسیحیان می باشد.

جذابیت بیگینهوف آمستردام برای توریست ها

قوانین بازدید از بیگینهوف در شهر آمستردام

بیگینهوف آمستردام یکی از مناطق گردشگری در این شهر زیبای اروپایی می باشد که در ازای بازدید و گردش در آن هیچ هزینه ای دریافت نمی گردد. در واقع این منطقه از جاذبه های گردشگری رایگان می باشد. اما آنچه در هنگام بازدید از این منطقه حائز اهمیت می باشد، این است که گردشگران در صورتی می توانند از این منطقه بازدید کنند که آرامش آن را از بین نبرند. در واقع گردشگران در هنگام بازدید از این منطقه باید قوانین آن را رعایت نمایند و موجب آزار و اذیت ساکنین محله بیگینهوف نشوند.

توصیه می شود که برای بازدید بهتر از این محله حتما از یک راهنمای توریستی کمک بگیرید. از این منطقه همچنین به عنوان یک محله مقدس در آمستردام نام برده می شود که در روز های شکرگزاری از تمامی بومیان و گردشگران پذیرایی خواهد کرد. همچنین میزبانی برای برگزاری مراسم های مقدس نظیر ازدواج، می باشد.

قوانین بازدید از بیگینهوف در شهر آمستردام

موقعیت مکانی بیگینهوف شهر آمستردام

محله بیگینهوف آمستردام در نزدیکی موزه تاریخی این شهر احداث شده و می توان با استفاده از تمامی وسایل نقلیه به آن جا دسترسی پیدا کرد. در اطراف این منطقه همچنین هتل های متنوعی برای سکونت گردشگران وجود دارد و چندین منطقه گردشگری دیگر نیز در اطراف آن مشاهده خواهد شد. لازم به ذکر است که برای دسترسی دقیق به آدرس این منطقه می توانید از گوگل مپ کمک بگیرید.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!