09107636326 --- 021-88851080
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

بیمه مسافرتی ویزای اروپا

بیمه مسافرتی ویزای اروپا

همه ساله تعداد زیادی مسافرت به کشورهای اروپایی انجام می شود، یکی از موارد مهمی که باید در این سفرها در نظر داشت بحث مربوط به بیمه مسافرتی ویزای اروپا است، ممکن است در طول سفر شخص دچار حادثه شود و از آنجایی که هزینه های درمانی در برخی کشورها بالا است نداشتن بیمه هزینه سنگینی را بر شما تحمیل خواهد کرد. همچنین مواردی مانند کنسل شدن پروازها، تأخیرهای زیاد و مشکلات غیر قابل پیش بینی از این دست نیز می تواند هزینه ای زیادی روی دست شما بگذارد این مورد باعث شده کشورهای زیادی داشتن بیمه مسافرتی را شرط دریافت ویزا قرار دهند.

اکثر کشورهای اروپایی این قانون را اجرایی می کنند و از صدور ویزا برای افرادی که بیمه مسافرتی ویزای اروپا ندارند خودداری می کنند. اگر قصد سفر به کشورهای اروپایی عضو پیمان شینگن را دارید بیمه مسافرتی اروپا را تحت نام بیمه مسافرتی شینگن یا بیمه ویزای اروپا می توانید دریافت کنید، اما اگر کشور مورد نظر عضو این پیمان نیست باید از بیمه های دیگر استفاده کنید.

بیمه مسافرتی ویزای اروپا

بیمه مسافرتی ویزای اروپا

پیمان شینگن، قراردادی بین برخی کشورهای اروپایی است که بر مبنای آن برای تردد بین کشورهای عضو، نیازی به اخذ ویزا نیست. کشورهای کنونی عضو این پیمان عبارتند از: اتریش، بلژیک، جمهوریچک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، پرتغال، لهستان، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد، سوئیس و لیختناشتاین.

در برخی از کشورهایی که ذکر شد هزینه درمانی بسیار بالا است و استفاده از بیمه مسافرتی اروپا در کاهش هزینه های درمان بسیار کمک خواهد کرد. به خصوص که کشورهای حوزه شمالی اروپا دارای آب و هوای بسیار سردی هستند و به احتمال زیاد شما دچار بیماری هایی مانند سرماخوردگی خواهید شد. اعتبار بیمه مسافرتی ویزای اروپا از زمان ورود به کشور مقصد و ثبت مهر ورود در پاسپورت آغاز می شود. باید توجه داشته باشید که اگر بعد از ورود به یکی از کشورهای اروپایی عضو شینگن وارد یک کشور دیگر اروپایی شدید که عضو پیمان شینگن نیست، مجبورید تا یک بیمه دیگر برای ورود به آن کشور داشته باشید.

بیمه مسافرتی اروپا شامل چه پوشش هایی است؟

برخی از پوشش هایی که در بیمه مسافرتی ویزای اروپا به شما داده می شود عبارتند از:

 • هزینه های خدمات دندان پزشکی
 • هزینه های ناشی از تأخیر هواپیما مانند اقامت در هتل و غذا
 • پرداخت هزینه بازگرداندن جسد فرد متوفی در صورت فوت در کشور تحت پوشش بیمه
 • هزینه های ناشی از بازگشت ناگهانی فرد بیمه شده به خاطر مسائل اضطراری مانند فوت بستگان، بیماری و …
 • پرداخت هزینه برگشت کودکان فرد بیمه شده همراه یک نفر بزرگتر به دلیل فوت یا بستری شدن فرد بیمه شده اصلی
 • هزینه های ناشی از کنسل شدن یا تأخیر زیاد هواپیما
 • هزینه های مشاوره حقوقی مربوط به حوادث برای فرد بیمه شده

چگونه بیمه مسافرتی ویزای اروپا را تهیه کنیم؟

برای خرید بیمه مسافرتی اروپا شما باید به نمایندگی شرکت های بیمه دهنده بین المللی مراجعه کنید و با ارائه پاسپورت و اعلام مدت زمان سفر و کشور مورد نظر طرح بیمه خود را تهیه کنید. علاوه بر این شما می توانید از طریق وب سایت شرکت بیمه مورد نظر و یا سایت های واسطه فروش بیمه نیز بیمه مسافرتی ویزای اروپا را خریداری کنید. اگر از تورهای مسافرتی استفاده می کنید، تهیه بیمه بر عهده شرکت توریستی است. در هنگام خرید بیمه مسافرتی اروپا توجه داشته باشید که بهترین بیمه مسافرتی، بیمه ای است که:

 • بالاترین سقف تعهدات و کامل ترین پوشش را داشته باشد.
 • هزینه های حادثه را در همان کشور مقصد پرداخت کند.
 • شرکت کمک رسان اصلی، شرکت معتبری باشد .

در صورت وقوع حادثه چگونه باید از بیمه استفاده کرد؟

در صورت وقوع حادثه باید به شماره بین المللی که در روی کارت بیمه مسافرتی ویزای اروپا درج شده تماس بگیرید، این شماره مربوط به یکی از شرکت های بین المللی کمک رسان است، با توجه به سیاست های شرکت مورد نظر این شرکت هزینه های شما را به بیمارستان و مراکز درمانی که در آن ها تحت معالجه قرار گرفته اید، پرداخت می کند. در برخی از این شرکت ها، هزینه های فرانشیز هم تحت پوشش بیمه قرار می گیرد.

نحوه پرداخت شرکت های بیمه نیز با یکدیگر تفاوت دارد، برخی از شرکت ها هزینه را بصورت مستقیم با مرکز درمانی تسویه می کنند، همچنین اگر پوشش های دیگری مانند گم شدن بار و … را هم انتخاب کرده باشید، این هزینه ها را با فرودگاه به صورت مستقیم تسویه می کنند. اما در برخی از شرکت ها شما باید ابتدا هزینه را خودتان پرداخت کنید و بعداً با ارائه مدارک مبلغی که پرداخت کرده اید در کشور خودتان به شما پس داده می شود. در هنگام خرید بیمه باید به این نکات توجه کنید تا بعداً دچار مشکل نشوید، سعی کنید از بیمه ای استفاده کنید که در آن شرکت خدمات رسان خسارت را در محل حادثه به مرکز درمانی مورد نظر پرداخت کند.

شرکت های کمک رسان چه شرکت هایی هستند؟

وقتی شما در ایران از شرکت های واسطه بیمه، بیمه مسافرتی اروپا تهیه می کنید در واقع بیمه مسافرتی اروپا را از نمایندگی شرکت کمک رسان بین المللی یا از یک شرکت واسطه خریده اید، به دلیل تفاوت خدمات شرکت های کمک رسان بین المللی قیمت بیمه مسافرتی ویزای اروپا هم تفاوت پیدا می کند. پس زمانی که در ایران بیمه مسافرتی ویزای اروپا تهیه می کنید به کیفیت خدمات شرکت کمک رسانی که بیمه مسافرتی ویزای اروپا را از آن می خرید هم توجه داشته باشید. از جمله موارد مهم که باید به آن دقت کنید داشتن اپراتور فارسی زبان است تا در صورت بروز حادثه بتوانید بدون نیاز به مترجم با شرکت بیمه مکالمه کنید و مشکل پیش آمده را برای آن ها توضیح دهید.

شرکت های کمک رسان چه شرکت هایی هستند؟

شرکت های کمک رسان چه شرکت هایی هستند؟

قیمت بیمه مسافرتی اروپا به چه عواملی بستگی دارد؟

فاکتورهای مهم در تعیین قیمت بیمه مسافرتی ویزای اروپا عبارتند از:

 • سن افراد

شرکت های بیمه دسته بندی خاصی برای سن افراد دارد این دسته بندی در شرکت های مختلف متفاوت است. در تمامی این شرکت ها هر چه سن افراد بیشتر باشد، قیمت بیمه نیز بالاتر خواهد رفت. برای مثال رده بندی برخی از شرکت ها به صورت زیر ۱۲ سال، ۱۳ تا ۶۵ سال، ۶۶ تا ۷۰ سال، ۷۱ تا۷۵ سال ۷۶ تا ۸۰ سال و ۸۰ سال به بالا می باشد.

 • سقف تعهد خسارت

سقف تعهد مالی یعنی حداکثر هزینه ای که شرکت بیمه در صورت بروز حادثه پرداخت می کند، بیمه ها در بسته هایی با سقف های متعدد به شما ارائه می شوند و بستگی به خود شما دارد که چه سقفی از بیمه را انتخاب کنید. در انتخاب سقف بیمه مورد نظر شما باید عوامل مختلفی را در نظر بگیرید، اگر سن شما و همراهانتان بالا است یا به بیماری های تضعیف کننده سیستم ایمنی بدن دچار هستید، احتمال آسیب دیدگی و بستری شدن شما بالا است پس بهتر است بیمه مسافرتی ویزای اروپا با سقف تعهد بالا انتخاب کنید. اگر نوع مسافرت شما طوری است که احتمال آسیب دیدگی در آن وجود دارد، شما باید بیمه هایی با سقف بالاتر را انتخاب کنید، برای مثال اگر شما برای یک مسابقه ورزشی، یا یک فعالیت کوهنوردی به کشورهای اروپایی سفر می کند.

سقف تعهد خسارت

 • نوع پوششی بیمه

بیمه های مسافرتی، موارد زیادی را پوشش می دهند و این بستگی به شما دارد که چه نوع پوششی را انتخاب کنید، برای مثال شما می توانید بیمه ای با پوشش هایی مانند دندان پزشکی، تأخیر بار، گم شدن بار، حوادث جاده ای را به صورت همزمان انتخاب کنید که در این صورت قیمت بیمه مورد نظر بالاتر خواهد رفت. و اگر تعداد پوشش ها را کمتر کنید قطعاً هزینه کاهش پیدا می کند. این بستگی به نوع سفر و انتخاب شما دارد که چه تعداد پوشش بیمه ای را انتخاب کنید به دلیل تغییرات کم قیمت بهتر است پوشش های بیمه ای بیشتری انتخاب کنید. مسافران تور اروپا همواره بیمه مسافرتی خود را از طریق آژانس های گردشگری تهیه می کنند. بنابراین بهترین کار اقدام از طریق آژانس های گردشگری می باشد.

نوع پوششی بیمه

نوع پوششی بیمه

 • مدت زمان سفر

مدت زمان سفر هم از عوامل مهم در قیمت بیمه است، و بر اساس طبقه بندی های شرکت های بیمه محاسبه می شود. این طبقه بندی ها معمولاً به صورت ۱ تا ۷ روزه، یکه ماهه، دو ماهه، سه ماهه، شش ماه و یک ساله می باشند البته شرکت های بیمه سعی می کنند طرح های بیشتری برای بازه های زمانی مختلف ارائه دهند. با افزایش مدت زمان سفر، قیمت بیمه ها نیز بیشتر می شوند. توجه داشته باشید که زمان بیمه را باید به گونه ای انتخاب کنید تا کل مدت سفر را تحت پوشش قرار دهد. برخی از شرکت ها بیمه هایی با مدت زمان ۶ ماهه تا یک ساله نیز ارائه می کنند با این نوع از بیمه ها لازم نیست شما چند بار بیمه خود را تمدید کنید.

مدت زمان سفر

مدت زمان سفر

 • تخفیفات گروهی و طرح های خاص

علاوه بر بیمه انفرادی اکثر شرکت های بیمه دهنده بیمه های گروهی نیز ارائه می دهند که این مورد برای تورهای مسافرتی کاربرد زیادی دارد، در این صورت بیمه شما توسط شرکت توریستی تهیه می شود و ممکن است شامل تخفیف گروهی هم بشود.

چه شرکت هایی در ایران بیمه مسافرتی اروپا را ارائه می دهند؟

در ایران شرکت های بیمه های مختلفی مانند سامان، ملت، ایران، پاسارگاد و … وجود دارند که بیمه مسافرتی اروپا را ارائه می کنند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد بیمه مسافرتی اروپا میتوانید به وب سایت های شرکت های مورد نظر مراجعه کنید.

چه شرکت هایی در ایران بیمه مسافرتی اروپا را ارائه می دهند؟

چه شرکت هایی در ایران بیمه مسافرتی ویزای اروپا را ارائه می دهند؟

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۶ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص وقت سفارت کشورهای اروپایی، ویزای اروپا، ویزای شینگن و تور اروپا ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

با ما تماس بگیرید

 • پیشنهادات مناسبی برای خرید تور و رزرو هتل داریم.

تلفن تماس: 88851080-021

مطالب مرتبط

۰۷ بهمن ۱۳۹۶

کشورهای شینگن امروزه سرزمین‌های اروپایی مقصد بسیاری از گردشگران و تجار و دانشجویان و…است اما کشورهای شینگن ...

۲۴ مهر ۱۳۹۶

درباره کشورهای اروپایی ارائه اطلاعاتی کامل و جامع در خصوص کشورهای عضو اتحادیه اروپا   درباره اتریش ...

۰۴ بهمن ۱۳۹۶

ویزای اروپا آیا می دانید ویزای اروپا دیگر سخت و گران نمی باشد؟ اگر پول خود را ...

نظر دهید

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

طراحی و اجرا تور اروپا

همین الان تماس بگیرید

درخواست ویزا
ثبت شماره از شما، تماس با ما