برج اشنهایمر | معرفی – تصاویر – تاریخچه

برج اشنهایمر | معرفی – تصاویر – تاریخچه

برج اشنهایمر، را می‌توان از قدیمی‌ترین و تاریخی‌ترین برج‌های فرانکفورت که از دیواره‌های بلند اطراف این شهر باقی مانده است، دانست.

برج اشنهایمر را می‌توان از قدیمی‌ترین و تاریخی‌ترین برج‌های فرانکفورت که از دیواره‌های بلند اطراف این شهر باقی مانده است، دانست. دیدن از  برج اشنهایمر برای افرادی که علاقمند به دوران کهن می‌ باشند، توصیه می‌شود چوم ظاهر این برج خود به خود شما را به این دوران دعوت می‌کند. در این متن به معرفی برج اشنهایمر و شهری که در آن واقع می‌باشد، خواهیم پرداخت.

آشنایی با شهر برج‌ها

شهر فرانکفورت که در ایاللات هسن آلمان است از پنجمین شهر بزرگ این ایلات محسوب می‌شود که دارای حدود 700 هزار نفر جمعیت می‌باشد. این شهر از مهمترین شهر‌های اقتصادی جهان می‌باشد. علاوه بر اقتصاد پیشرفته شهر فرانکفورت و وجود بورس سهام و شرکت‌های مالی متعدد در آلمان مرکز مالی و بازرگانی این کشور به شمار می‌رود همچنین این شهر، به شهر آسمان خراش‌ها معروف است و دارای طبیعتی بی‌نظیر و جاذبه‌های تاریخی متنوعی می‌باشد و همچنین سالانه نمایشگاه‌هایی در زمینه‌های گوناگون برگزار می‌شود از جمله  نمایشگاه سنگ، نمایشگاه بین‌المللی اتومبیل و نمایشگاه بین‌المللی کتاب و غیره که افراد زیادی را از سراسر جهان به خود جذب می‌کند.

این شهر از اصلی‌ترین محل‌های حمل و نقل به دلیل موقعیت جغرافیایی خود در آلمان محسوب می‌شود. این شهر تضاد‌ها به به دو بخش تقسیم می‌شود که به شهر قدیمی و شهر جدید نامیده می‌ شود. ناحیه شهر قدیمی حاشیه رودخانه محسوب می‌شود که اغلب تجار و صنعتگران ساکن آنجا هستند و برخی این مردمان آداب و سنن اجدادشان را حفظ کرده‌اند. در شمال بخش قدیمی شهر جدید قرار دارد و در این ناحیه برخلاف ناحیه شهر قدیمی با مراکز تجاری و ساختمان‌های عمومی و مسکونی می‌توان مواجه شد.

برج اشنهایمر - یوروپ تورز

برج اشنهایمر اولیه و قبلی

شهر قدیمی Frankfurter Altstadt در اوایل قرون چهاردهم به مرور زمان شروع به گسترش کرد و مرز‌های خود را گسترش داد. با توجه به مستندات موجود مربوط به دهه 1320، نیاز به گسترش ساختمان‌های خارج شده از دیوار شهر دیده می‌شود. شهر امپراطوری آزاد با اجازه امپراتور روم مقدس لوئیز چهارم نسبت به گسترش شهر به اصطلاح گسترش شهر دوم، کرد و سطح منطقه این شهر را تا سه برابر گسترش داد. بعد از ده سال از تاسیس نوستاد، در سال 1343 ساخت دیوار اطراف شهر توسط امپراتور تصویب شد و سپس اقدام به ساخت دیوار اطراف شهر کرده‌‌اند تا نوستاد از خطرات احتمالی متنوع تهدید‌کننده موجود در آن زمان، محافظت کند.در شهر جدید بیشتر از این که سطح آن را برای ساختمان‌های مسکونی یا تجاری استفاده کنند، آن را به باغها‌ها‌ها و کشاورزی اختصاص داده‌اند.

برج اشنهایمر - یوروپ تورز

ساخت و ساز برج اشنهایمر

برای اولین برج دروازه ساخت و ساز جایگزینی در سال 1400 توسط نجار کلاوس منگوز آغاز شد. برج اشنهایمر جدید در سالهای 1426-1428 که توسط معمار کلیسای جامع فرانکفورت یعنی کلیسای مادرن گرتنر ساخته می‌شد، به پایان ساخت رسید. به فرمان و دستور دولت پروس در سال 1806-1812 دیواره‌های قدیمی این شهر با استحکامات جدیدی جایگزین شدند و سپس برج اشنهایمر و برج‌های تاریخی دیگر در این دیوار شهر آماده تخریب شد. خوشبختانه با اعتراض d’Hédouville (سفیر نیروهای اشغالگر فرانسه) برج اشنهایمر، این سازه تاریخی به عنوان بنای یاد بود، اجازه داده شد که تخریب نشود و امروزه تبدیل به معروف‌ترین مکان دیدنی فرانکفورت شود. علاوه بر برج اشنهایمر تنها دو برج دیگر از 60 برج موجود در استحکامات شهر باقی مانده‌اند که به نام‌های Rententurm در رومربرگ (میدان اصلی فرانکفورت) و کوهیارتنورم در  Sachsenhausen شناخته شده‌‌اند.

برج اشنهایمر - یوروپ تورز

مشخصات برج اشنهایمر

این برج افسانه‌ای دارای هشت سطح و چهار برج جانبی کوچکتر است و همچنین تشکیل شده از دو اتاق زیر شیروانی می‌باشد. برج اشنهایمر به ارتفاع 47 متر ساخته شده است و دروازه برج اشنهایمر بالای یک پایه مربع قرار داده شده است. طبقه همکف این برج  به عنوان یک بار و رستوران بازسازی شده است همچنین اتاق شومینه نگهبان برج توسط عملیات مهمان نوازی استفاده می‌شود و جلسات سه ماهه انجمن Freunde Frankfurts (دوستان فرانکفورت) همچنان که در تاریخ برج گزارش شده است، در اتاق شومینه برگزار می‌شود. بازدید از نبردهای برج نیز امکان‌پذیر است.

آخرین بازسازی برج توسط روت شوارتز عضو Freunde Frankfurts آغاز شد همچنین بخش‌های بزرگی از راه پله اصلی و قفسه‌های مربوط به سالهای 1426-1428 حفظ شده است. آدولفستورم، برج مشابهی که در سال 1347 در شهر امپراتوری فریدبرگ ساخته شد، ممکن است به عنوان یک الگوی عمل کرده باشد.

برج اشنهایمر - یوروپ تورز

آدرس برج اشنهایمر

برای دیدن برج زیبا و شگفت انگیز اشنهایمر باید به آلمان واقع در قاره اروپا سفر کرد و سپس به پنجمین پرجمعیت‌ترین شهر آن یعنی فرانکفورت رفت و برج اشنهایمر در مرکز شهر در محله‌ای به نام: Eschenheimer Tor قرار دارد.

نقشه برج اشنهایمر

ترافیک شهر

برج اشنهایمر هنوز در شکل و ساخت اولیه خود عمدتا دست نخورده است باقی مانده است. این برج اکنون در یک محیط شهری بسیار زیبا قرار گرفته است که این منطقه بزرگ و شلوغ به نام Eschenheimer Tor شناخته شده است. اطراف این محله بسیار ترافیک بوده و دسترسی به برج را سخت می‌کند بنابراین در زیر Eschenheimer Tor ایستگاه مترو وجود دارد که در سال 1963-1968 برپا شده است. این تونل مترو مستقیماً از زیر پایه‌های برج عبور می‌کند. عبور از وسط ایستگاه مترو تنها راهی برای عابران پیاده از خیابان یا رسیدن به برج بود. با این حال، در سال 1992، برج Eschenheimer، که برای ده‌ها سال در یک جزیره ترافیک غیرقابل دسترس قرار داشت، در منطقه عابر پیاده Schillerstraße گنجانیده شد و مجدداً آن را مورد دسترس قرار داد.

برج اشنهایمر - یوروپ تورز

زمان بازدید برج اشنهایمر

برای بازدید از این برج توصیه می‌شود از 24 ساعت قبل بلیت خود را رزرو کنید. می‌توان از این برج در تمام طول هفته دیدن کرد و همچنین این برج در ساعاتی معین باز می‌باشد. ساعاتی که می‌توان از این برج دیدن کرد در زیر آمده است:

سه شنبه: دوازده عصر تا یک بامداد

چهارشنبه: دوازده عصر تا یک بامداد

پنجشنبه : دوازده عصر تا یک بامداد

جمعه : دوازده عصر تا سه بامداد

شنبه : دوازده عصر تا سه بامداد

یکشنبه:  دوازده عصر تا یک بامداد

دوشنبه : دوازده عصر تا یک بامداد

برج اشنهایمر - یوروپ تورز

مکانهای دیدنی در نزدیکی برج اشنهایمر

برج اشنهایمر یک استحکام خوب قرون وسطایی است و این ساختمان، گنبدی بزرگ مخروطی شکل از طریق هسته اصلی و چهار گنبد خود، احاطه شده است. پنجره‌های کوچک و رنگ کهنه و کم دیوار ‌های این برج می‌تواند شما را به دوران گذشته و کهن بازگرداند و وجود چند درخت سر سبز تنومند و یک کافه تریای زیبا در پایه این برج، این مکان تاریخی را تبدیل به انتخاب عالی برای گذراندن ظهر کرده است. برخی از مکان‌های دیدنی خیلی نزدیک به این برج است که شما می‌توانید نیز از آنها دیدن کنید که برخی از دیدنی‌های فرانکفورت به شرح زیر می‌باشد.

Kleinmarkthalle: یک بازار سرپوشیده در 0.32 مایلی این برج قرار دارد. این بازار مملو از فروشندگان و افراد محلی است که برای خرید مواد غذایی مورد نیاز وعده غذایی خود به آنجا می‌روند، است. دارای نمایندگی در 156 غرفه بازار است و حدود 1500 متر مربع فضا برای این سالن بازاری اختصاص داده شده است. محصولات این بازار کاملا تازه و سالم می‌باشد. این بازار هر روز باز است به جز یکشنبه‌ها. از جمله محصولاتی که می‌توان از آنجا تهیه کرد گوشت، پنیر، کالاهای پخته شده، میوه، آجیل و غیره می‌باشد. برخی از خرده فروشان نیز غرفه‌های میان وعده را در سالن اجرا می‌کنند.

Bauernmarkt Konstablerwache بازار کشاورزان است که 35 مایل از برج فاصله دارد و Frankfurter tKonstablerwache مؤسسه‌ای است که در روزهای پنجشنبه و جمعه برگزار می‌شود.

Galeria Kaufhof Frankfurt An der Hauptwache در این فروشگاه بزرگ 7 طبقه، شما می‌توانید کالاهای متنوعی را در همه رده‌های قیمتی پیدا کنید و یک وعده غذایی خوب و مقرون به صرفه را در رستوران و تراس طبقه بالا بخرید و همچنین عکس‌های بسیار خوبی بگیرید.

برج اشنهایمر - یوروپ تورز

برخی از رستورانهای نزدیک برج اشنهایمر

در اطراف برج اشنهایمر رستورا‌هایی وجود دارد که می‌توانید در هنگام بازدید از این برج نیز به ‌ان‌ها نیز سر زده و غذای خود را در آنها میل فرمایید. چند مورد از رستئران‌هایی که فقط چند مایل از برج فاصله دارند و به راحتی می‌توان به آنها دسترسی پیدا کرد را در زیر نام می‌بریم.

(0.14 مایل) جمیرا فرانکفورت

33 مایل) NH Collection Frankfurt City

(0.84 مایل) هتل ویلا فلورنتینا

(0.75 مایل) هتل آدینا آپارتمان فرانکفورت اپرای جدید

(0.28 مایل) Opera Sofitel Frankfurt

برج اشنهایمر - یوروپ تورز

برخی دیگر از برج‌ ها

بی دلیل نمی‌ باشد که شهر فرانکفورت را شهر بلندی‌ها و آسمان خراش‌‌ها نامیده‌اند. این شهر به جز برج اشنهایمر دارای برج‌های دیگر نیز می‌باشد. شما اگر  برای سفر به فرانکفورت رفتید تا به دیدن برج اشنهایمر بروید می‌توانید نیز از دیگر برج‌ها نیز دیدن کنید که ما در زیر معرفی خواهیم کرد.

برج اصلی: برج اصلی با نام انگلیسی Main Tower یک نمای کلی و دیدنی شهر است که شما در هنگام ورود و شروع بازدید از شهر با آن مواجه می‌شوید. این برج با ارتفاع ۲۰۰ متر، شامل ۵۶ طبقه است. به دلیل همجواری این برج با رودخانه ماین نام آن را انتخاب کرده‌‌اند.

برج کامرزبانک: این برج در فرانکفورت با ارتفاع کلی همراه با دکل مخابراتی آن 300 متر، از بلندترین آسمان ‌خراش ‌های اروپا در سال 1997 انتخاب شد. برج کامرزبانک ارتفاعی به طول 259 متر را دارد و متشکل شده از 56 طبقه می‌باشد. مساحتی که این برج اشغال کرده است 121 هزار متر مربع است. این برج را به عنوان مادر برج‌های اکولوژیک در جهان می‌شناسند. این برج با داشتن فن‌آوری رایانه در زمان ساخت آن و همچنین هماهنگی آن با محیط مصنوعی دارای ویژگی‌‌های بسیار شگفت انگیز است. سیستم‌های محیط داخلی این ساختمان با رایانه هوشمند تنظیم شده است و توسط آن جریان آب سرد سیستم خنک‌کننده ساختمان و سیستم گرمایشی را توسط باز و بسته کردن رادیاتورهای نزدیک پنجره‌ها کنترل می‌کند.

برج مسه: گردشگران بازدید از برج مسه را باید در لیست گشت‌های شهری خود قرار دهند. این برج از دومین ساختمان بلند در آلمان و سومین در اتحادیه اروپا محسوب می‌شود و از بلندترین نقطه عمومی شهر می‌توان به این برج اشاره کرد. این بلندترین ساختمان اداری اروپا با 256 متر ارتفاع از بلندترین ساختمان اداری اروپا محصوب می‌شود و همچنین دارای 63 طبقه است. بیشتر ساختمان‌های بلندو آسمان خراش‌‌ها در نزدیکی مرکز بانک‌های آلمان قرار دارند که موجب دسترسی آسانی به بانک مرکزی اروپا و بازار بورس آلمان در آن منطقه می‌شود. این برج نیز در نزدیکی تجارت فرانکفورت است. می‌توان گفت معماران طراح ساخت برج مسه اقدام به طراحی برج اشنهایمر را با الهام گرفتن از ساختمان بانک مرکزی آمریکا، پلازا در آتلانتا، جورجیا و برج کِی در اوهایو کرده‌اند.

برج اشنهایمر - یوروپ تورز

سوالات متداول برج اشنهایمر

برج اشنهایمر در چه سالی ساخته شد؟

برای اولین برج دروازه ساخت و ساز جایگزینی در سال 1400 توسط نجار کلاوس منگوز آغاز شد. برج اشنهایمر جدید در سالهای 1426-1428 که توسط معمار کلیسای جامع فرانکفورت یعنی کلیسای مادرن گرتنر ساخته می‌شد، به پایان ساخت رسید.

مشخصات این برج چیست؟

این برج افسانه‌ای دارای هشت سطح و چهار برج جانبی کوچکتر است و همچنین تشکیل شده از دو اتاق زیر شیروانی می‌باشد. برج اشنهایمر به ارتفاع 47 متر ساخته شده است و دروازه برج اشنهایمر بالای یک پایه مربع قرار داده شده است.

آدرس برج اشنهایمر کجاست؟

برای دیدن برج زیبا و شگفت انگیز اشنهایمر باید به آلمان واقع در قاره اروپا سفر کرد و سپس به پنجمین پرجمعیت‌ترین شهر آن یعنی فرانکفورت رفت و برج اشنهایمر در مرکز شهر در محله‌ای به نام: Eschenheimer Tor قرار دارد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!