اقامت نروژ 2022 | شرایط و راه های گرفتن اقامت نروژ

اقامت نروژ 2022 | شرایط و راه های گرفتن اقامت نروژ

کشور نروژ در نیم کره شمالی و شرقی کره زمین قرار دارد. اقامت نروژ از جمله کشور های مورد علاقه گردشگران در اروپای شمالی محسوب می شو د. با توجه به جاذبه های زیبایی که این کشور دارد، اقامت در کشور نروژ امری بدیهی است. اکثر افراد جهت آشنایی با شرایط و ضوابط اقامت نروژ ابتدا سفری تفریحی را انتخاب می کنند. اقامت در کشور نروژ آرزوی هر مهاجری است. در این مطلب پس از آشنایی با کشور نروژ و جاذبه های گردشگری آن، شما را با شرایط و ضوابط اقامت در کشور نروژ آشنا می کنیم.

اقامت نروژ
اقامت نروژ

جاذبه های  گردشگری در کشور نروژ

پایتخت کشور نروژ شهر اسلو است. کرون نروژ واحد پولی این کشور است. این کشور دارای جمعیتی بالغ بر 4.574.560 نفر می باشد. از جمله مناطق دیدنی این کشور  که بعد از اقامت نروژ دیدن آن را به شما توصیه می کنیم، موزه کشتی های وایکینگ، آبدره گرینگر، لوفوتن نروژ، موزه قوم نروژی، قلعه آکرشوس و پرایکیستولن می باشد.

کشور نروژ دارای جاذبه های بیشماری است که در زیر به ذکر چند مورد از آن ها می پردازیم:

قله ی رینبرنگن: ارتفاع این قله 448 متر است که چشم انداز بی نظیری زا ایجاد می کند.

جاذبه های گردشگری در کشور نروژ
جاذبه های گردشگری در کشور نروژ

شهر معدنی روروس: این شهر معدنی از باقیمانده های تاریخی می باشد و در خیابان روروس واقع شده است.

اقامت نروژ 2022 | شرایط و راه های گرفتن اقامت نروژ - نروژ

شهر زیبای اودا: این شهر که در جنوب شرقی کشور نروژ واقع است، شهری تاریخی و زیباست. در این شهر سنگ بزرگی وجود دارد که ترولتانگا نام گذاری شده و از قسمت شمالی دریاچه رینگ دالسواتنت پیدا شده است.

اقامت نروژ 2022 | شرایط و راه های گرفتن اقامت نروژ - نروژ

از دیگر جاذبه های این کشور، قله ی اسوولوائر، روستای رین، جزایر لوفوتن، پل فیرود، ساحل هویویگا، جزیره ی رمبرگ، کلیسای چوبی بورگند، فلات جیرانگرفود و … را می توان نام برد که اشخاص زیادی را جهت اقامت نروژ متقاعد ساخته است.

آب و هوای کشور نروژ

کشور نروژ دارای آب و هوایی مرطوب و ملایم می باشد. این کشور دارای زمستان هایی سرد و طولانی است. آب و هوای ملایم کشور نروژ از بارندگی های اقیانوش اطلس شمالی نشأت می گیرد. نکته قابل توجهی که وجود دارد این است از اواسط ماه جولای به علت تنظیم نشدن خورشید، نور آفتاب روزانه به مدت 24 ساعته می تابد.

آب و هوای کشور نروژ
آب و هوای کشور نروژ

اقامت دائم در نروژ

 از زیباترین کشورهای دنیا می توان کشور نروژ را نام برد که در منطقه اسکاندیناوی قرار گرفته است. از مهم ترین برتری های کشور نروژ نسبت به سایر کشورها می توان به رعایت عدالت اجتماعی اشاره کرد. روش های گوناگونی جهت مهاجرت و اقامت نروژ وجود دارد که پس از طی مراحل و رعایت  ضوابطی، شهروند این کشور شناخته می شوید. ویزای تحصیلی، کاری، ازدواج و سرمایه گذاری و ثبت شرکت از جمله این روش ها جهت اخذ اقامت نروژ به شمار می روند.

اقامت دائم در نروژ
اقامت دائم در نروژ

شرایط  اقامت نروژ

در این قسمت به شرح انواع راه های مهاجرت و اخذ اقامت نروژ می پردازیم:

ویزای توریستی در کشور نروژ

ویزای توریستی از جمله روش های ورود به کشورهای خارجی به شمار می رود. قابل ذکر است که مهاجرت از این طریق تنها در مدت زمان مشخص شده ای صورت می گیرد و اقامت دائم محسوب نمی شود. در حقیقت ویزای توریستی جهت گذراندن زمان مشخصی در یک کشور صادر می شود و بعد از اتمام دوره، بازگشت به کشور مبدأ الزامی می باشد.

ویزای توریستی در کشور نروژ
ویزای توریستی در کشور نروژ

اقامت در کشور نروژ با گرفتن ویزای کاری

با توجه به نفت خیز بودن کشور نروژ و فرصت های شغلی بسیار زیادی که وابسته به منابع نفت و گاز هستند، تعداد افراد جویای کار و متقاضی مهاجرت و اقامت نروژ در حال افزایش است.

جهت اشتغال به کار در این کشور و اخذ این نوع ویزا، باید دعوت نامه ای از سوی یک کارفرمای نروژی برای شخص ارسال شود که به طور معمول درصد احتمال اینکار بسیار اندک است و بیشتر کارفرمایان ترجیح می دهند به جای  استخدام نیروهای خارجی نیروهای نروژی را به کار بگیرند. در صورتیکه موفق به اخذ ویزا شوید با کار کردن در مدت سه سال و واریز مالیات به دولت نروژ، قادر به گرفتن اقامت نروژ برای همیشه خواهید شد. به همین دلیل اکثر افرادی که جهت یافتن شغل قصد خروج از کشور به مقصد نروژ را دارند، اقدام به گرفتن ویزای تحصیلی این کشور می کنند. افرادی که تحصیلات خود را در کشورهای اروپایی به اتمام رسانده باشند، خیلی راحت می توانند به شغل مورد نظر خود در این کشور دست پیدا کنند.

در کشورهایی همچون آلمان و اتریش ویزای شش ماهه جستجوی کار برای متقاضیان صادر می شود. بر این اساس شش ماه به شما فرصت داده می شود تا بتوانید شغلی مناسب، مرتبط با رشته تحصیلیتان پیدا کنید و قراردادتان را با کارفرما به ثبت برسانید. در اینصورت است که ویزای شما تمدید خواهد شد و در غیر این صورت این ویزا دیگر قابل تمدید نبوده و شما مجبور به برگشت به کشورتان خواهید شد. تا قبل از سال 2013 در کشور نروژ این نوع ویزا وجود داشت اما به دلایلی اخذ این نوع ویزا لغو شده است لذا دقت داشته باشید جهت گرفتن این نوع ویزا اطلاعات کافی داشته باشید تا افراد سودجو و موسسات مهاجرتی بدون مجوز نتوانند ضرر و زیان جبران ناپذیری برایتان ایجاد کنند.

اقامت در کشور نروژ با گرفتن ویزای کاری
اقامت نروژ با گرفتن ویزای کاری

 اقامت در کشور نروژ با ویزای تحصیلی

هم اکنون تحصیلات در تمامی مقاطع دبیرستان، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در صورت اقامت نروژ به صورت رایگان است و دانشجویان هیچ هزینه ای در مدت زمان تحصیلشان پرداخت نمی کنند. جهت اخذ پذیرش توسط دانشگاه های این کشور باید به زمان های پذیرششان توجه داشت. زیرا پذیرفتن دانشجو یکبار در سال و در تمام مقاطع تحصیلی توسط این دانشگاه ها صورت می گیرد. از نکات مهم  و مفیدی که می توان برشمرد اینست که مقطع دکتری در این کشور یک شغل به حساب می آید و علاوه بر تحصیل رایگان حقوق کافی و قابل قبولی به دانشجویان پرداخت می شود که از انگیزه های بسیار قوی برای اخذ اقامت نروژ به صورت دائم با استفاده از این نوع ویزا می باشد. گفتنی است پذیرش دانشجو در این مقطع از دیگر کشورها کاری زمان بر و دشوار می باشد، لذا توصیه می شود دانشجو از مقاطع پایین تر پذیرش این دانشگاه ها و همچنین اقامت در کشور نروژ را بگیرد. جهت تحصیل و اقامت نروژ در مقطع دبیرستان و کارشناسی، ارائه گواهی زبان نروژی الزامی می باشد. توصیه می شود تحصیل در این مقطع در کشورهای انگلیسی زبان مثل آلمان و اتریش  صورت گیرد. زیرا در این کشورها هم همان مزایای تحصیل در نروژ را دارا می باشد. مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی و دکترا سه ساله و در مقطع کارشناسی ارشد دو ساله می باشد. ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد با توجه به این که تدریس دروس به زبان انگلیسی است، نیاز به ارائه مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل 6 می باشد.

از جمله مواردی که تعداد کثیری از ایرانیان تمایل به گرفتن این نوع ویزا دارند، امکانات بسیار خوب رفاهی و تحصیلی از جمله تحصیل رایگان و تدریس دروس به زبان بین المللی انگلیسی می باشد. برای اینکه شهروند کشور نروژ محسوب شوید و اقامتتان در کشور نروژ همیشگی باشد ابتدا باید به مدت سه سال شاغل این کشور باشید و در آن زندگی کنید با این حال پس از گذشت مدت زمان هفت سال پاسپورت به شما تعلق می گیرد.

اقامت در کشور نروژ با ویزای تحصیلی
اقامت در کشور نروژ با ویزای تحصیلی

اقامت در کشور نروژ با سرمایه گذاری 

نحوه ورود به کشورهای اروپایی از این طریق با سرمایه گذاری در کشور مورد نظر صورت می گیرد. با ثبت یک شرکت به همراه یک شریک نروژی برای اخذ ویزای اقامت نروژ می توان اقدام کرد. لازم به ذکر است که این شرکت باید در کشور نروژ به ثبت برسد و همچنین سهم شریک نروژی باید 51 درصد در نظر گرفته شود. در اینصورت ویزای سه ساله برای شخص صادر خواهد شد. نکته حائز اهمیت اینست که اگر تراز مالی شرکت ثبت شده مثبت باشد و همچنین در سال آخر حداقل دو نیروی نروژی در شرکت مشغول به کار شده باشند، شرایط برای گرفتن اقامت دائم فراهم می شود. ناگفته نماند که اخذ این نوع ویزای نروژ بسیار دشوار و همچنین غیر قابل پیش بینی و همراه با ریسک فراوان است. زیرا یافتن شخصی قابل اعتماد در کشوری دیگر و واگذاری سرمایه با این شراط برای ثبت شرکت، کاری بسیار خطرناک است.

اقامت در کشور نروژ با سرمایه گذاری
اقامت در کشور نروژ با سرمایه گذاری

اقامت نروژ با ازدواج

با در نظرگرفتن شرایط مناسب ادامه تحصیل و امکانات رفاهی که کشور نروژ برای متقاضیان مهاجرت فراهم کرده است، افراد زیادی تمایل به اخذ ویزای این کشور دارند. از دیگر راه های اخذ ویزای نروژ و اقامت از طریق ازدواج می باشد. جهت اطلاع از واقعی بودن ازدواج، طرفین هنگام ازدواج باید حداقل 24 سال سن داشته باشند. تحقیقات نشان داده است که مهاجرت و اقامت نروژ با این روش در دهه اخیر رو به افزایش است. مطابق با قوانین حقوق بین الملل، در صورت ازدواج فرد می تواند اقدام به گرفتن اقامت در کشور نروژ و حتی تابعیت آن کشور کند و این قانون در تعداد زیادی از کشورهای جهان اعمال می شود که نروژ هم از این قاعده مستثنی نیست. لطفا دقت داشته باشید پس از گذشت مدت زمانی از اقامتتان می توانید تبعیت کشور مربوطه را دریافت کنید اما اقامت و تابعیت دو بحث مجزا هستند. جهت دریافت تابعیت کشور نروژ باید درآمدتان مشخص و مقدار معینی باشد.

اقامت در کشور نروژ با ازدواج
اقامت در کشور نروژ با ازدواج

کیفیت زندگی در نروژ

مردم این کشور با مسائل و مشکلات فراوانی در همه ی ابعاد زندگی روبرو هستند. نیاز مبرم به وارد کردن مواد غذایی تازه مثل گوشت، منجمد یا کنسرو بودن اکثر اقلام و نبود مواد غذایی مناسب افراد دیابتی از قبیل مشکلات دسترسی به مواد غذایی تازه و سالم می باشد. کودکان جهت شرکت در کلاس های فوق برنامه باید مدت زمان طولانی منتظر یافتن جای خالی باشند. در کشور نروژ واژه شبانه روزی برای سوپر مارکت یا فروشگاه غیر قابل تعریف است. اگر جهت اخذ اقامت نروژ برای یافتن شغلی مثل معلمی اقدام کرده اید کار بسیار اشتباهی را مرتکب شده اید زیرا علاوه بر وضعیت نابه سامان معلمان، باید تسلط کامل بر زبان نروژی داشته باشید. ضعف در حمل و نقل، کمبود فروشگاه های تخصصی، کمبود باشگاه (نداشتن ورزش فوتبال، بیس بال و …)، نداشتن هیچ رستوران مستقلی برای غیر نروژی ها و در کل ارائه سرویس های خدمات نامطلوب از دیگر معایب اقامت نروژ محسوب می شود.

مزایای اقامت در کشور نروژ

به علت جمعیت پایین کشور نروژ در صورت گرفتن ویزای تحصیلی و ادامه تحصیل در مقطع دکتری به راحتی شخص می تواند صاحب شغل شود. به همین دلیل متقاضیان اقامت در کشور نروژ اغلب از این روش استفاده می کنند.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه 09107636326 تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص بلیط نروژ، وقت سفارت نروژ، ویزای نروژ و تور نروژ و تور اروپا 88851080-021

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

2 نظر

Sina 19 اسفند 1397 پاسخ

سلام و خسته نباشيد ، بنده ٣٢ساله ومجرد هستم ، شغل من دريانوردي هستش و بعنوان مهندس مكانيك كشتي به مدت ٩سال براي شركت ملي نفتكش ايران سابقه فعاليت دارم ، با توجه به اينكه مدارك شغلي بنده بين المللي هستش و خواستار مهاجرت و اخذ اقامت نروژ هستم شما چه روشي رو براي من پيشنهاد ميكنيد

بابازاده 10 اردیبهشت 1398 پاسخ

با سلام
دوست عزیز این وبسایت در خصوص سفر به اروپا و انجام خدمات مربوط به آن فعالیت دارد
لطفا جهت امور اقامتی با موسسات اراده خدمات اقامتی د رتماس باشید
در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص میتونید با من در تماس باشید
با تشکر فراوان
سفری دیگر
۸۸۸۵۱۰۸۰