اقامت لتونی 2023 | شرایط و راه های گرفتن اقامت لتونی

اقامت لتونی 2023 | شرایط و راه های گرفتن اقامت لتونی

اقامت لتونی، مهاجران و افرادی که به دنبال اخذ اقامت لتونی و دریافت ویزای دائم لتونی می‌باشند، در این مقاله به جزییات لازم در رابطه با مهاجرت به این کشور و …

راهنمای کامل اقامت در لتونی

مهاجران و افرادی که به دنبال اخذ اقامت لتونی و دریافت ویزای دائم لتونی می‌باشند، در این مقاله به جزییات لازم در رابطه با مهاجرت به این کشور و دریافت اقامت آن خواهیم پرداخت و اطلاعات لازم را جهت پذیرش اقامت لتونی در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

اقامت لتونی 2023 | شرایط و راه های گرفتن اقامت لتونی | یوروپ تورز

لتونی را بیشتر بشناسید

لتونی کشوری در غرب اروپا و در دریای بالتیک می‌باشد که بین کشورهای لیتوانی و استونی قرار گرفته است. همسایه شرقی این کشور، روسیه و از جنوب شرقی با بلاروس همسایه است. پایتخت کشور لتونی، ریگا نام دارد که از بزرگ‌‌ترین شهرهای این کشور نیز به شمار می‌آید. جمعیت این کشور نزدیک به 2،500،000 نفر است و به مساحت 64،589 کیلومتر مربع محدود شده است. کشور لتونی از 77 شهر تشکیل شده است که بیشترین جمعیت را در مجموع 23 شهر، حدود 10،000 نفر تشکیل می‌دهند.

آب و هوای کشور لتونی

آب و هوا در این منطقه و در این کشور معتدل و ملایم است، زمستان‌ها در این کشور سرد و خشک و تابستان‌های آن گرم است. بهار و پاییز در لتونی ملایم و معتدل است و بهترین زمان برای سفر به لتونی به شمار می‌آیند. همین عامل سبب می‌شود که این کشور با توجه به شرایط جغرافیایی و آب و هوای مناسبش مقصد افراد بسیاری در کشور اروپا باشد و سالانه گردشگران بسیاری را به سمت خود بکشاند.

طبیعت کشور لتونی

نیمی از کشور لتونی از جنگل پوشیده شده است. دره‌های بسیاری در این کشور دیده می‌شود که در آن‌ها رودخانه‌های بزرگی جریان دارند. کارخانه‌ها وصنایع سنگین در این کشور کمتر دیده می‌شود در نتیجه با طبیعت پاکیزه‌ای همراه است و از این نظر بسیار مورد توجه مهاجران می‌باشد. از نظر اقتصادی نیز با کشورهایی چون آلمان، روسیه، لهستان و دانمارک رقابت می‌کند و از مهم‌ترین صادرات کشور لتونی می‌توان به چوب اشاره کرد که با توجه به آب و هوا و طبیعت این کشور، کاملا قابل پیش‌بینی می‌باشد.

اقتصاد کشور لتونی عامل جذب مهاجر

از آنجا که کشور لتونی عضو اتحادیه اروپا و کشورهای عضو شینگن می‌باشد، از اقتصاد مناسبی نسبت به دیگر کشورها و هم چنین در بین کشورهای اروپایی برخوردار است، این کشور به عنوان مقصد مهاجرتی افراد زیادی از سرتاسر دنیا قرار می‌گیرد. در صورتی که قصد مهاجرت و اقامت لتونی را دارید، تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

همان طور که اشاره شد، لتونی به عنوان یک مقصد ایدئال زندگی برای افراد بسیاری به شمار می‌آید. راه‌های مختلفی برای دریافت اقامت لتونی و اقامت دائم این کشور وجود دارد که بهترین و آسان‌ترین روش‌ها جهت اخذ اقامت لتونی، در ادامه بررسی خواهند شد تا کسانی که قصد مهاجرت به کشور لتونی را دارند با اطلاع لازم و کافی تصمیم بگیرند و اقدام به دریافت ویزای این کشور کنند.

اقامت لتونی از طریق ثبت شرکت

در صورتی که قصد دریافت اقامت لتونی به صورت دائم را دارید، کافی است با سرمایه گذاری در این کشور و ایجاد شغل و یا ثبت شرکت در کشور لتونی، توجه مسئولین این کشور را در رابطه با ایجاد شغل مربوطه جذب کنید و از سفارت لتونی در وقت سفارت لتونی تعیین شده درخواست اقامت دائم کنید. متقاضیان دریافت اقامت لتونی می‌توانند پس از تأسیس شرکت و آغاز به کار، پس از 5 سال اقامت موقت، اقدام به دریافت اقامت دائم نمایند.

یکی از مزایای شغل در کشور لتونی و دریافت ویزای این کشور را می‌توان به این موارد اشاره کرد که متقاضیان پس از آغاز به کار به آسانی می‌توانند به تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا بدون دریافت ویزا و تنها با ویزای لتونی، سفر کنند. هم چنین در رابطه با گسترش شغل مربوطه در دیگر کشورهای عضو شینگن نیز هیچ محدودیتی نخواهند داشت.

مزیت‌ های اقامت لتونی

قابل توجه است کسانی که ویزای اقامت لتونی را دریافت می‌کنند برای مسافرت به کشورهای امریکایی و کانادایی دیگر مشکلی نخواهند داشت و به آسانی می‌توانند ویزای مسافرتی کشورهای ذکر شده را نیز دریافت کنند. مژده به کسانی که قصد دریافت اقامت لتونی را دارند، دریافت ویزا و اقامت این کشور محدودیت سنی ندارد و به آسانی می‌توانید در تمام بانک‌های اروپایی حساب باز کنید و نقل و انتقالات مالی داشته باشید. دریافت کنندگان اقامت لتونی می‌توانند هم چنین از خدمات رفاهی، درمانی و تحصیل رایگان تمام کشورهای اروپایی نیز استفاده کنند.

کسانی که اقامت دائم لتونی را دریافت می‌کنند می‌توانند به راحتی در هر منطقه از اروپا به کسب و کار، تجارت و زندگی بپردازند و هم چنین انواع تسهیلات و وام‌های بانکی اروپایی را دریافت کنند. به محض دریافت ویزای لتونی و اقامت لتونی به عنوان یک شهروند اروپایی شناخته می‌شوید و می‌توانید از تمام مزایای شهروندی در تمام کشورهای اروپایی بهره‌مند شوید.

اقامت لتونی از طریق خرید ملک

علاوه بر تأسیس شرکت جهت دریافت اقامت لتونی روش‌های دیگری نیز وجود دارد. یکی دیگر از روش‌ها برای گرفتن اقامت این کشور، اقدام از طریق خرید ملک و املاک با نرخ‌های مشخص می‌باشد که در آن صورت نیز می‌توانید با داشتن سند ملک شخصی در کشورهای اروپایی، ویزای دائم لتونی را دریافت کنید.

متقاضیان خرید ملک در کشور لتونی توجه داشته باشند که خرید ملک از هر شخص و ارگانی معتبر نیست و نمی‌توان از این طریق به اخذ اقامت پرداخت. املاک خریداری شده حتماً باید از سوی سازمان‌های دولتی و یا املاک وابسته به بانک‌های اروپایی معرفی شده باشند

اقامت لتونی از طریق خرید ملک | یوروپ تورز

جزییات لازم در رابطه با اقامت لتونی از طریق خرید ملک

برای دریافت اقامت لتونی از طریق خرید ملک، حداقل سرمایه گذاری شما برای ملک در پایتخت این کشور باید 150،000 یورو و در شهرهای دیگر حداقل 75،000 یورو باشد. شما از طریق خرید ملک نه تنها برای خود، بلکه برای فرزندان زیر 18 سال (زیر سن قانونی) و همسر خود می‌توانید ویزای دائم لتونی را تقاضا کنید.

در صورتی که فرزند بالای 18 سال دارید، باید به صورت جداگانه به خرید ملک با حداقل مبلغ 75،000 یورو پرداخته و یا از دانشگاه‌ها دولتی و روزانه کشور لتونی، پذیرش کسب کند. متقاضیان هم چنین باید بتوانند ثابت کنند که سرمایه به دست آورده را از راه قانونی کسب کرده‌اند و از سلامت جسمی و روحی لازم برخوردار می‌باشند.

اخذ اقامت لتونی از طریق ادامه تحصیل

روش دیگر جهت اخذ اقامت در کشور لتونی از طریق ادامه تحصیل می‌باشد.دانشجویان می‌توانند از طریق بورسیه و یا کسب پذیرش از یکی از دانشگاه‌های معتبر لتونی در هر یک از دوره‌های کارشناسی ارشد و یا دکتری، ویزای تحصیلی دریافت کنند و اقامت لتونی داشته باشند. پس از اتمام تحصیل به فارغ التحصیلان فرصت داده می‌شود تا شغل مناسبی با توجه به تخصص خود در این کشور بیابند. در صورتی که دانشجو بتواند در این مدت شغل مناسبی را پیدا کند، می‌تواند برای گرفتن اقامت لتونی و ویزای دائم این کشور اقدام کند و مقیم لتونی شود.

لتونی از سال 2014 واحد پولی خود را به یورو تغییر داده است و از آن زمان تاکنون با رشد زیادی در زمینه اقتصادی همراه بوده است. یکی از مزایای دریافت اقامت لتونی، مقرون به صرفه بودن هزینه‌های آن جهت مهاجرت می‌باشد.

مقدار هزینه لازم برای دریافت اقامت اروپایی از طریق کشور لتونی به مراتب کمتر از دیگر کشورهای اروپایی است و پس از دریافت اقامت دائم به راحتی می‌توانید به تمام کشورهای عضو شینگن سفر کرده و نیاز به کنترل‌های مرزی نداشته باشید. در چند سال اخیر نرخ تعداد مهاجرین به کشور لتونی رو به افزایش بوده است و بیشتر مهاجران لتونی شهرهای بزرگ این کشور یعنی ریگا، لیپایا و دوگاپیلس را برای مهاجرت انتخاب می‌کنند.

دریافت اقامت دائم لتونی از طریق خانواده و سرمایه گذاری

یکی دیگر از روش‌های اقامت لتونی و مهاجرت، پیوستن به اعضای خانواده در کشور لتونی است. در صورتی که خانواده شما در کشور لتونی اقامت داشته باشند، با اثبات تمکن مالی و دارا بودن شغل مناسب می‌توانید به خانواده درجه یک خود در لتونی ملحق شوید و اقامت دائم لتونی کسب کنید.

روش دیگر اقدام از طریق سرمایه گذاری در کشور لتونی است. با خرید اوراق قرضه و سرمایه گذاری در شرکت‌های معتبر و معروف کشور لتونی می‌توانید اقدام به گرفتن ویزای دائم این کشور و اقامت لتونی نمایید. این روش به این شکل صورت می‌گیرد که شما مبلغ مشخصی را برای پروژه‌های عمرانی و زیربنایی به مدت 5 سال در اختیار دولت لتونی قرار داده و پس از 5 سال کل مبلغ به شما بازخواهد گشت. در ازای این سرمایه گذاری کشور مربوطه به شما ویزای دائم اقامت لتونی را خواهند داد.

مهاجرت به لتونی از طریق ازدواج و تمکن مالی

در صورتی که توانایی مالی لازم را جهت زندگی در لتونی داشته باشید و از تمکن مالی کافی برخوردار باشید می‌توانید بدون ثبت شرکت، بدون سرمایه گذاری و بدون هیچ یک از روش‌های دیگر اقدام به دریافت اقامت دائم لتونی نمایید. که این روش مزایای بسیاری نیز برای متقاضیان این روش به دنبال خواهد داشت.

گرفتن اقامت دائم لتونی از طریق ازدواج با یکی از اتباع کشور لتونی راه دیگر برای دریافت ویزای دائم و اقامت این کشور است. در صورتی که به صورت قانونی با یکی از افراد مقیم کشور لتونی ازدواج کنید، می‌توانید شما نیز اقامت دائم این کشور را به دست آورید و یک شهروند لتونیایی به شمار آیید و تمام حقوق شهروندی این کشور را شامل حال خود کنید.

دریافت ویزای کار و گرفتن اقامت دائم

در صورتی که از طریق کارفرمایان داخلی به شرکت‌های لتونی معرفی شوید و یا از طریق دریافت ویزای کار 6 ماهه از سفارت لتونی نیز می‌توانید اقامت دائم کسب کنید. با دریافت ویزای کار، شما به مدت 6 ماه فرصت دارید تا در یک موسسه، شرکت و یا ارگان بر اساس توانایی‌ها و تخصصات خود به کار مشغول شوید در صورت موفقیت در کسب شغل، می‌توانید اقدام به تمدید ویزای خود کرده و پس از چند سال درخواست ویزای دائم لتونی بدهید.

آخرین راه برای اقامت لتونی و ویزای لتونی  که ما هرگز به شما توصیه نخواهیم کرد، مهاجرت از طریق پناهندگی می‌باشد که این روش از طریق مراجع داخلی کشور ایران امکان‌پذیر نمی‌باشد و با مشکلات و دشواری‌های بسیاری همراه است. اقامت لتونی از این طریق با معایب و عواقب بسیاری در کشور لتونی همراه خواهد بود. مناسب‌تر است اقدام برای گرفتن اقامت لتونی از طریق پناهندگی را هرگز انتخاب نکنید. توجه داشته باشید که برای گرفتن اقامت دائم کشور لتونی حتماً از مشاوران و وکلای خبره در این زمینه استفاده نمایید تا شما را هر چه بهتر و سریع ‌تر در جهت اقامت لتونی و تسهیل در روند گرفتن ویزا لاتویا دائم یاری رسانند.

دریافت ویزای کار و گرفتن اقامت دائم | یوروپ تورز

سوالات متداول اقامت لتونی

چگونه اقامت دائم لتونی را دریافت کنیم؟

در صورتی که قصد دریافت اقامت لتونی به صورت دائم را دارید، کافی است با سرمایه گذاری در این کشور و ایجاد شغل و یا ثبت شرکت در کشور لتونی، توجه مسئولین این کشور را در رابطه با ایجاد شغل مربوطه جذب کنید و از سفارت لتونی در وقت سفارت لتونی تعیین شده درخواست اقامت دائم کنید.

یکی از مزایای اقامت لتونی چیست؟

قابل توجه است کسانی که ویزای اقامت لتونی را دریافت می‌کنند برای مسافرت به کشورهای امریکایی و کانادایی دیگر مشکلی نخواهند داشت و به آسانی می‌توانند ویزای مسافرتی کشورهای ذکر شده را نیز دریافت کنند.

برای اقامت از طریق خرید خانه در لتونی باید چه مشخصاتی داشته باشیم؟

برای دریافت اقامت لتونی از طریق خرید ملک، حداقل سرمایه گذاری شما برای ملک در پایتخت این کشور باید 150،000 یورو و در شهرهای دیگر حداقل 75،000 یورو باشد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!