اقامت سوئیس 2023 | شرایط و راه های گرفتن اقامت سوئیس

اقامت سوئیس 2023 | شرایط و راه های گرفتن اقامت سوئیس

اقامت سوئیس، در شمار پر طرفدارترین درخواست اقامت‌ها در سفارت‌های جهان می‌باشد. با آگاهی از شرایط و راه‌های موجود برای دریافت اقامت سوئیس و اخذ تابعیت این …

راهنمای کامل اقامت سوئیس

اقامت سوئیس در شمار پر طرفدارترین درخواست اقامت‌ها در سفارت‌های جهان می‌باشد. با آگاهی از شرایط و راه‌های موجود برای دریافت اقامت سوئیس و اخذ تابعیت این کشور، از حقوق شهروندی همچون سفر بدون ویزای سوئیس در محدوده شینگن، تجارت آسان با امکان گسترش و توسعه کسب و کار، برخورداری از امکانات رفاهی، تحصیلات معتبر و یک زندگی ایمن و بدون نگرانی برخوردار می‌شوید.

دریافت اقامت سوئیس با فراهم آوردن امکانات و شرایط لازم مالی و هویتی برای افراد مختلف در سرتاسر جهان امکان‌پذیر است که در این ادامه به توضیح و شرح آن خواهیم پرداخت.

اقامت در کشورهای پیشرفته جهان با مزیت‌های فراوانی همراه می‌باشد که شامل برخورداری از امکانات رفاهی و زندگی بهتر خواهد بود. با آگاهی شرایط اقامت سوئیس، در یکی از بهترین، زیباترین و خوش آب و هواترین کشورهای جهان زندگی کنید. در ادامه ما سعی داریم اطلاعات خلاصه‌ای در این رابطه در اختیار شما قرار دهیم

اقامت سوئیس 2023 | شرایط و راه های گرفتن اقامت سوئیس | یوروپ تورز

آشنایی با سوئیس

سوئیس کشوری زیبا و منحصر به فرد با منظره‌های بکر و سرسبز در غرب اروپا می‌باشد. محدوده جغرافیایی کشور سوئیس از شمال با کشور آلمان از غرب با کشور فرانسه، از شرق با کشور اتریش و از جنوب به ایتالیا ختم می‌گردد.

این کشور زیبا و کوچک پایگاه صلح و آرامش جهان است چرا که سیاست‌های بی‌طرفانه آن در جنگ‌ها موجب گشته است تا از سال 1815 هیچ جنگی در آن صورت نپذیرد.

به همین جهت اکثر سازمان‌های صلح همچون صلیب سرخ یا تجارت جهانی و شعباتی از سازمان ملل در شهرهای این کشور همانند: ژنو یا زوریخ تاسیس گشته‌اند. کشور زیبا و توسعه یافته سوئیس با پایتخت برن در شمار ثروتمندترین کشورهای اروپایی قرار دارد و وجود اقتصادهای نوین و تولید ناخالص داخلی بالا این کشور را به یکی از مرفه‌ترین و بهترین کشورها برای زندگی یا سرمایه گذاری تبدیل نموده است. کوهستان، طبیعت و فلات سوئیس این کشور را یک کشور مستعد برای جذب گردشگر، تولید سرمایه و زندگی بهتر نموده است.

چرا به سوئیس سفر کنیم

سوئیس یک کشور زیبا و کوچک در اروپا است، که روابط عالی بین‌المللی آن با سایر کشورهای مطرح جهان در اروپا، آمریکا و آسیا آن را تبدیل به یک کشور برزگ و بالامقام نموده است. وجود امکانات رفاهی فراوان در سوئیس هر فردی را برای دریافت اقامت سوئیس ترغیب می‌نماید. از جمله دلایل سفر و اقامت سوئیس را می‌توان موارد مهم زیر عنوان کرد:

1-اقتصاد پیشرو در 26 ایالت آن به خصوص زوریخ و ژنو این کشور را به کشوری که دارای امنیت اقتصادی و تجاری است تبدیل نموده است، ارتباطات عالی با سایر کشورها یک نکته مثبت و مهم در روابط اقتصادی می‌باشد.

2-سوئیس یک کشور گردشگر‌پذیر و بسیار زیبا می‌باشد. وجود اماکن گردشگری و مناظر طبیعی بکر و زیبا در شهرهایی همچون ژنو، زوریخ، زرمات، اینترلاکن، لوزان، لوگانو، لوسرن، برن، سن موریتز، مونتریکس از جمله شهرهای زیبا و پرگردشگر سوئیس می‌باشند و دلیل آن در مناظر زیبا، امکانات تفریحی، آب و هوای خوب و بازدید از بناهای مشهور تاریخی می‌باشد.

3-یکی دیگر از درخواست‌های اقامت سوئیس را می‌توان در وجود دانشگاه‌های برتر و معتبر سوئیس عنوان کرد، وجود 20 دانشگاه جهانی و معتبر در این کشور کوچک گویای این امر بوده است و دانشمندان بزرگی نظیر انیشتین در دانشگاه‌های آن مانند دانشگاه زوریخ تحصیل نموده‌اند.

4-سوئیس امن‌ترین کشور جهان است. با اقامت سوئیس از بالاترین سطح امکانات رفاهی، مدرن‌ترین امکانات پزشکی، زندگی و سفرهای مهم برخوردار خواهید شد.

5-سوئیس دارای جاذبه‌های گردشگری بسیاری همچون مناظر طبیعی، بناهای باستانی، اسکی در کوه ماتر هورن (matterhorn mountain switzerland)، برگزاری کارناوال‌های شاد بهاره و دهکده‌های زیبا و رمانتیک می‌باشد.

سوئیس یک کشور ایده آل برای زندگی

با دانستن دلایل سفر به سوئیس این کشور زیبا و کوچک باید عنوان کرد سوئیس یک کشور ایده آل و مناسب برای زندگی، فعالیت‌های اقتصادی و زندگی آسوده می‌باشد. با دریافت اقامت سوئیس می‌توانید از بهترین و مدرن‌ترین امکانات رفاهی همچون مراکز درمانی، تحصیلات معتبر و رایگان و سایر امکانات رفاهی بهره‌مند شوید.

کشور زیبای سویس با دارا بودن زیبایی‌های منحصر به فرد طبیعتی با آب و هوایی معتدل و پاکیزه می‌باشد، این کشور تمیزترین کشور دنیا است، وسیله‌های حمل و نقل عمومی امکان جابجایی مسافران را در تمامی شهرهای استاندارد شده شهری دارا می‌باشند. اقامت سوئیس از جمله پرطرفدارترین و محبوب‌ترین اقامت‌ها در میان کشورهای اروپایی می‌باشد و هرساله افراد بسیاری از سرتاسر جهان برای دریافت اقامت سوئیس اقدام می‌نمایند. در این مقاله به راه‌ها و شرایط اخذ اقامت سوئیس و مزیت‌های آن خواهیم پرداخت.

چگونه اقامت سوئیس بگیریم؟

دریافت اقامت سوئیس با آگاهی و شناخت راه‌های قانونی و موثر آن امکان‌پذیر می‌باشد. عموم راه‌های دریافت مجوز و اخذ تابعیت سوئیس از طریق سفارت سوئیس در وقت سفارت سوئیس تعیین شده در هر کشور میسر می‌باشد و افراد متقاضی می‌توانند با توجه به موقعیت و شرایط خود نسبت به دریافت مجوز سوئیس اقدام نمایند. بررسی و ارائه مدارک موجود توسط سفارت، داشتن شرایط لازم برای اقامت همچون سرمایه، یادگیری زبان، پذیرش قوانین کشور سوئیس، حسن رفتار می‌باشد.

چگونه اقامت سوئیس بگیریم؟ | یوروپ تورز

درخواست برای اقامت سوئیس

درخواست برای اقامت سوئیس یکی از راه‌های قانونی و استاندارد برای تابعیت این کشور می‌باشد. طبق قوانین مصوب در این کشور، افرادی که به مدت 12 سال با حسن رفتار در این کشور زندگی نمایند می‌توانند نسبت به درخواست اقامت برای کشور سوئیس و ایالت‌های آن اقدام نمایند. مهارت در زبان‌های رایج در سوئیس، حسن رفتار، ایجاد کسب و کار، تحصیل می‌تواند شرایط اقامت شما در سوئیس را روان‌تر کند.

پس از 12 سال زندگی افراد علاقه‌مند به دریافت اقامت می‌توانند درخواست اقامت سوئیس خود را به 3 مرکز استانی، کنفدراسیون و مراکز ایالتی و کمون ارائه دهند. بررسی مدارک شما توسط این مراکز قانونی در سوئیس صورت می‌پذیرد. رعایت مقررات، عدم سوء سابقه، پیشینه مثبت در کار و تحصیل می‌تواند اقامت شما را در سوئیس امکان‌پذیر سازد.

راه‌ هایی برای دریافت اقامت سوئیس

از جمله راه‌هایی که به وسیله آن می‌توانید نسبت به دریافت اقامت در سوئیس اقدام نمایید موارد زیر می‌باشند:

1-اصل خون: دریافت اقامت سوئیس به صورت تولد فرزند مهاجران سوئیسی وجود ندارد و این فرزندان مشمول اصل خاک نمی‌باشند. تعویض قانون اصل خون به جای اصل خاک قانونی تصویب شده از سوی دولت برای کاهش و کنترل ورود مهاجران می‌باشد. طبق اصل خون تنها فرزندانی که از حداقل یک والد تبعه سوئیس متولد شده باشند می‌توانند اقامت سوئیس داشته باشند و والدین کودک نیز از مزایای این اقامت دو تابعیتی استفاده نمایند

2-ازدواج: ازدواج با یک شهروند سوئیسی مشمول دریافت اقامت در سوئیس می‌باشد و شروط لازم برای این مجوز اقامت دائم، سپری شدن 3 سال از مدت ازدواج و حداقل 5 سال زندگی در سوئیس می‌باشد.

3-درخواست اقامت: پس از 10-12 سال زندگی در سوئیس و نشان دادن حسن رفتار می‌توانید درخواست اقامت در سوئیس را به مقامات مربوطه ارائه دهید.

4-دریافت اقامت از طریق تحصیل: تحصیل در دانشگاه‌های معتبر سوئیس تا مقاطع بالا این امکان را برای متقاضیان ایجاد می‌کند تا نسبت به دریافت ویزای سوئیس موقت، کار در رشته مورد نظر و آموختن زبان انگلیسی یا فرانسوی نسبت به اقامت سوئیس اقدام نمایید.

5-سرمایه گذاری: اقامت کشور سوئیس با سپردن سرمایه گذاری‌های کلان امکان‌پذیر می‌باشد و افراد می‌توانند با پرداخت سرمایه خود و راه اندازی کسب و کار نسبت به این امر اقدام نمایند.

6-کار: مهاجرت کاری، دریافت دعوت نامه از سوی شرکت‌های تجاری سوئیس و اقدام به ثبت شرکت یکی دیگر از راه‌های تقاضای اقامت در سوئیس می‌باشد.

مزیت‌ های فراوان اقامت سوئیس

با دریافت اقامت سوئیس می‌توانید علاوه بر برخورداری از یک زندگی ایده آل در یک کشور پیشرفته از مزایایی نیز برخوردار شوید.

این مزایا عبارتند از: برخورداری از امکانات رفاهی – برخورداری از شرایط تحصیلی در دانشگاه‌های معتبر – سکونت دائم در ایالت‌های دلخواه کشور – امکان سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار – خرید خانه و زمین – امکان دریافت شغل در ارگان‌های دلخواه دولتی و خصوصی – حق رای و شرکت در انتخابات – تردد آسان به کشورهای شینگن و سایر کشورهای توسعه یافته – افتتاح حساب در بانک‌های معتبر جهانی – پرداخت مالیات – حق دفاع از قوانین فردی و عمومی خود – امکان زندگی ایده آل با روند مثبت، که افراد می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.

هزینه‌ های اقامت در سوئیس

سوئیس کشور گرانی می‌باشد و هزینه‌های اقامت در سوئیس با برنامه‌ریزی و شناخت راه‌های موثر برای یک زندگی آسان می‌تواند موثر و مفید فایده باشد. هزینه‌های اقامت در سوئیس مواردی همچون حمل و نقل، خوراک، اقامت را در بر می‌گیرد. حمل و نقل یکی از هزینه‌های زندگی در این کشور است، تردد و ترنسفر داخلی و بین‌المللی توسط وسایل نقلیه عمومی همچون تاکسی، مترو، اتوبوس، دوچرخه، سرویس‌های Uber، قطار و هواپیما امکان‌پذیر می‌باشد.

خوراک از دیگر هزینه‌های زندگی در این کشور است. رستوران‌ها و کافه‌های بسیاری در این کشور و ایالت‌های آن وجود دارد. صرف غذا در رستوران‌های شیک گران می‌باشد. هزینه خرید مواد اولیه آشپزی بسیار کمتر از صرف غذا در رستوران تمام می‌شود. البته در صورت دریافت اقامت سوئیس امکان خرید خانه و زمین برای هر فردی وجود دارد.

با دریافت اقامت در سوئیس یک زندگی ایده آل را تجربه کنید

با دریافت مجوز اقامت سوئیس می‌توانید یک زندگی ایده آل و منحصر به فرد را در کشوری اروپایی و فوق العاده زیبا تجربه کنید. اقامت سوئیس شرایط لازم را برای برخورداری از امکانات رفاهی موجود فراهم می‌آورد و افراد می‌توانند با دریافت اقامت در سوئیس آینده خود و فرزندان خود را در یکی از بهترین کشورهای اروپایی تضمین کنند.

با دریافت اقامت در سوئیس یک زندگی ایده آل را تجربه کنید | یوروپ تورز

سوالات متداول اقامت سوئیس

چه مواردی شرایط اقامت در سوئیس را آسان تر میکند؟

مهارت در زبان‌های رایج در سوئیس، حسن رفتار، ایجاد کسب و کار، تحصیل می‌تواند شرایط اقامت شما در سوئیس را روان‌تر کند.

برخی از مزایای اقامت سوئیس چیست؟

برخورداری از امکانات رفاهی – برخورداری از شرایط تحصیلی در دانشگاه‌های معتبر – سکونت دائم در ایالت‌های دلخواه کشور – امکان سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار – خرید خانه و زمین – امکان دریافت شغل در ارگان‌های دلخواه دولتی و خصوصی

دریافت اقامت از طریق تحصیل چگونه میباشد؟

تحصیل در دانشگاه‌های معتبر سوئیس تا مقاطع بالا این امکان را برای متقاضیان ایجاد می‌کند تا نسبت به دریافت ویزای سوئیس موقت، کار در رشته مورد نظر و آموختن زبان انگلیسی یا فرانسوی نسبت به اقامت سوئیس اقدام نمایید.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!