اقامت بلژیک 2023 | شرایط و راه های گرفتن اقامت بلژیک

اقامت بلژیک 2023 | شرایط و راه های گرفتن اقامت بلژیک

اقامت بلژیک، شما با اخذ اقامت بلژیک می‌توانید به راحتی به تمام کشور‌های عضو پیمان شنگن بدون ویزا سفر کنید. برای اخذ اقامت بلژیک تنها کافیست …

راهنمای کامل اقامت بلژیک

مهاجرت و اخذ اقامت در کشور‌های اروپایی در این روز‌ها بسیار پر طرفدار شده است. با اقامت در کشور‌های اروپایی عضو شینگن به راحتی می‌توانید ویزای شینگن دریافت کنید و به تمام نقاط اروپا و دنیا سفر کنید. شما با اخذ اقامت بلژیک می‌توانید به راحتی به تمام کشور‌های عضو پیمان شینگن بدون ویزا سفر کنید. برای اخذ اقامت بلژیک تنها کافیست با کارشناسان ما تماس بگیرید. ما کارشناسان خبره­‌ای در زمینه‌ی اقامت بلژیک و کشور‌های اروپایی داریم و شما را در این امر یاری می‌کنیم.

اقامت بلژیک 2023 | شرایط و راه های گرفتن اقامت بلژیک | یوروپ تورز

کشور بلژیک

ابتدا قبل از مطالعه و بررسی شرایط اقامت بلژیک، در خصوص این کشور اطلاعاتی را ذکر می‌کنیم. بلژیک کشوری سلطنتی با حکومت مشروطه سلطنتی و دموکراسی در اروپای شمالی است. پایتخت بلژیک شهر بروکسل است. واحد پول این کشور یورو است و زبان‌های رسمی آن، فرانسوی و آلمانی و هلندی است، حدود ۶۰ درصد از مردم بلژیک به زبان هلندی صحبت می‌کنند و کمتر از نیمی از مردم کشور بلژیک فرانسوی زبان هستند.

آب و هوای بسیار معتدل و مطلوب با بارندگی‌های خوب دارد و فصل تابستان در بلژیک بسیار خنک و معتدل است. به جهت اقتصادی این کشور جایگاه مناسبی دارد و نیروی کار در بلژیک در بخش کشاورزی و صنعت و خدمات فعالیت دارند.

شرایط اخذ اقامت در کشور بلژیک

روش‌های مختلفی برای اخذ اقامت بلژیک وجود دارد ولی در تمامی روش‌ها همچون سایر کشور‌ها، در ابتدای کار اقامت دائم به شما تعلق نمی‌گیرد. اصولاً در ابتدا اقامت یکساله داده می‌شود و پس از گذشت پنج سال اقامت دائم داده می‌شود. تمدید اقامت موقت در کشور بلژیک به روش اقدام شما ربط دارد به عبارتی دیگر، مدت زمان مورد نیاز برای تبدیل اقامت موقت به دائم به روش انتخابی شما برای اخذ اقامت بلژیک مربوط است.

مزایای اخذ اقامت بلژیک

اقامت در کشور بلژیک مزایای بسیاری دارد. بی‌جهت نیست که همه ساله افراد بسیاری برای اقامت در این کشور زیبا اقدام می‌کنند.

 • با اخذ اقامت بلژیک شما می‌توانید به تمام کشور‌های عضو اتحادیه‌ی اروپا سفر کنید.
 • با اخذ اقامت در کشور بلژیک شما می‌توانید به صورت رایگان در کشور‌های عضو اتحادیه‌ی اروپا تحصیل کنید.
 • پس از اخذ اقامت بلژیک می‌توانید در تمام کشور‌های عضو اتحادیه شغل پیدا کنید و مشغول به کار شوید.
 • با اخذ اقامت این کشور می‌توانید در تمام کشور‌های عضو پیمان شینگن و عضو اتحادیه‌ی اروپا از مزایای افتتاح حساب بانکی و تسهیلات بانکی بهره‌مند شوید.
 • اخذ اقامت بلژیک به معنی تجارت بدون هیچگونه محدودیت در کل کشور‌های اروپا و عضو اتحادیه است.
 • یکی از مزایای دیگر اقامت بلژیک بهره‌مندی از امکانات رایگان پزشکی و رفاهی است.
 • با اخذ اقامت بلژیک در واقع شما یک شهروند اروپایی به شمار می‌آیید و از کلیه‌ی امکانات شهروندی همچون خرید ملک، ماشین و حتی ایجاد کسب و کار بهره‌مند می‌شوید.
 • با اخذ اقامت بلژیک می‌توانید در کسب و کارتان از برند تجاری اروپایی نیز استفاده کنید.
 • با اخذ اقامت بلژیک به راحتی می‌توانید حساب شرکتی یا فردی برای خود افتتاح کنید.
 • با اخذ اقامت کشور بلژیک (اقامت اروپا) اقامت اروپا در کلیه کشور‌های اتحادیه اروپا و عضو شنگن می‌توانید از مارک تجاری اروپایی استفاده کنید.
 • با اخذ اقامت بلژیک به راحتی می‌توانید به کشور‌های قاره‌ی آمریکا و کشور کانادا سفر کنید و اقامت این کشور‌ها را اخذ کنید.
 • ویزای شینگن از بهترین ویزاهاست، با اخذ این ویزا می‌توانید به بیش از ۱۴۵ کشور دنیا سفر کنید.
 • شما در هر سنی و با هر شرایطی که باشید می‌توانید با اخذ اقامت بلژیک آینده‌ی خود و خانواده‌تان را تضمین کنید.

شما می‌توانید با مراجعه به دفاتر ما و صحبت با مشاوران و کارشناسان مجرب این شرکت، شرایط را بررسی کنید و با توجه به شرایط موجود، بهترین و مناسب‌ترین روش برای اخذ اقامت بلژیک را انتخاب کنید و به صورت کاملاً مطمئن، به امر مهاجرت بپردازید. اخذ اقامت بلژیک را تنها به کارشناسان ما بسپارید.

روش‌ های اخذ اقامت بلژیک

شما می‌توانید با توجه به شرایط و موقعیتتان نسبت به اخذ اقامت، اقدام کنید:

روش اول: ازدواج با یک فرد بلژیکی

این روش شاید به ظاهر ساده باشد ولی اینطور نیست، شما باید ۵ سال در بلژیک مقیم باشید و سه سال زندگی مشترک با همسرتان داشته باشید، همچنین علاوه بر این شروط دو شرط دیگر نیز باید رعایت کنید، اول اینکه باید قادر باشید به یکی از زبان‌های آلمانی، فرانسوی و هلندی صحبت کنید و همچنین باید حضوری مثبت در اجتماع داشته باشید، این حضور مثبت می‌تواند از طریق حضور در یک مؤسسه‌ی خیریه، داشتن شغل یا فعالیت‌های دیگر تأمین شود.

روش‌ های اخذ اقامت بلژیک | یوروپ تورز

روش دوم: اخذ اقامت بلژیک از طریق ویزای تحصیلی

در این روش ابتدا شما باید در یک دانشگاه یا یک مؤسسه در بلژیک پذیرفته شوید، که این امر بر اساس شناسایی قابلیت‌ها و توانایی‌های شما توسط اساتید دانشگاه است. در این قدم شما ویزای تحصیلی بلژیک دریافت می‌کنید و پس از آن پروسه‌ی اخذ اقامت دائم آغاز می‌شود.

در اینجا اگر دانشجویان و دانش‌آموزان تابعیت اروپایی نداشته باشند، باید ویزای نوع D را از سفارت بلژیک بگیرند و در صورت پذیرفته شدن در یک دانشگاه معتبر در بلژیک و امکان تأمین زندگی در طول تحصیل، این ویزای تحصیلی را اخذ می‌نمایند.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی

 • رشته‌ای که شخص در آن تحصیل می‌کند باید حرفه‌ی اصلی او در طول اقامتش باشد.
 • شخص باید استطاعت مالی در حین تحصیل را داشته باشد.
 • فرد اقدام‌کننده باید تحت پوشش بیمه سلامت باشد.
 • مهاجرت به بلژیک به عنوان کارآموز
 • این روش مختص به افراد ۱۸ تا ۳۰ سال است. در این نوع مهاجرت شما باید بیش از ۱ سال کار کنید و حداقل حقوق قانونی وزات کار در بلژیک را دریافت نمایید.

مهاجرت به بلژیک از طریق سرمایه‌گذاری

کشور بلژیک مرکز و قلب تجارت‌های بین‌المللی اروپاست و سرمایه‌گذاران زیادی این کشور را برای سرمایه‌گذاری انتخاب می‌کنند. سرمایه‌گذاران می‌توانند تا ۳ سال اقامت دائم داشته باشند و با اخذ اقامت بلژیک می‌توانند به ۱۰۰ کشور دیگر مهاجرت کنند.

این کشور تنها کشوری است که پس از ۷ سال تابعیت به عنوان یک حق به شما تعلق می‌گیرد و پس از سه سال اقامت پیوسته در این کشور می‌توانید پاسپورت و تابعیت این کشور را درخواست نمایید.

برای مهاجرت به بلژیک از طریق سرمایه‌گذاری باید فرد سرمایه‌گذار شرایط زیر را داشته باشد:

 • به لحاظ کیفری و جنایی سابقه‌ی فرد سرمایه‌گذار باید پاک باشد.
 • فرد سرمایه‌گذار باید زمینه‌ی تجاری و مالی خوبی داشته باشد.
 • یکی از راه‌های مناسب برای اثبات وابستگی به کشور بلژیک، تأسیس یک شرکت در بلژیک است.

انواع ویزا‌ های قابل اخذ در کشور بلژیک

سه نوع مختلف ویزا برای مهاجرت به کشور بلژیک وجود دارد:

ویزای C:

این ویزا که برای مقاصد تفریحی و توریستی داده می‌شود، نوعی ویزا است که اجازه‌ی سه ماه اقامت در یک دوره شش ماهه را می‌دهد.

ویزای D:

مدت زمان این ویزا بیشتر از ویزای بلژیک نوع c است. این ویزا برای کار و مقاصد تجاری یا برنامه‌ی مهاجرت اخذ می‌شود. به منظور دریافت این ویزا شما باید اجازه‌ی کار در کشور بلژیک داشته باشید. با اخذ این ویزای روند اقامت بلژیک طی می‌شود.

کارت آبی اروپایی

این نوع ویزا که به افراد متخصص و کارشناس داده می‌شود برای کارهای با مهارت و تخصصی داده می‌شود و مدت آن بیش از نود روز است. در این نوع ویزا شما باید حداقل مدرک کارشناسی داشته باشید، همچنین یک شرکت معتبر به مبلغ حداقل ۵۰۹۷۴ یورو باید با شما قرار داد داشته باشد.

انواع مختلف مجوز کاری در کشور بلژیک

مجوز کاری نوع A

این مجوز کاری برای تمام صاحبان مشاغل در بلژیک است. مدت زمان این نوع مجوز کاری نامحدود است. ابتدا برای اخذ این مجوز کاری باید مجوز نوع B را اخذ نمایید که در ادامه آن را توضیح خواهیم داد. شما باید ۴ سال با مجوز نوع B در مدت ۱۰ سال در بلژیک کار کرده باشید.

مجوز کاری نوع B

این مجوز برای یک سری از مشاغل خاص می‌باشد و مدت اعتبار آن یک ساله است و قابلیت تمدید نیز دارد. در این مجوز یک کارفرما باید درخواست استخدام دهد و شما عضو کارمند آن کارفرما باشید، در این صورت مجوز کار برای شما صادر شده و شما مجوز کار فقط در آن شرکت را دارید. این نوع مجوز به کارمندان، محققان و متخصصین حرفه‌ای نیز داده می‌شود.

پس از دریافت مجوز نوع B، شما می‌توانید اقامت بلژیک را پس از مراجعه به سفارت بلژیک در وقت سفارت بلژیک و اخذ ویزا دریافت نمایید.

مجوز کاری نوع C

این مجوز برای افراد خارجی است که می‌خواهند موقتاً در بلژیک اقامت داشته باشند. این مجوز یک ساله است و امکان تمدید شدن را نیز دارد. مجوز کاری نوع C به دانش‌آموزان، پناهندگان، افراد کنسولگری و سفیران داده می‌شود.

مجوز کار حرفه ای

این مجوز برای افرادی است که ملیت غیر اروپایی دارند و درخواست تجارت شخصی خودشان را دارند.

اقامت بلژیک راهی بسیار کارآمد برای اخذ ویزای شینگن اروپا است. افراد بسیاری در ایران برای مهاجرت به بلژیک اقدام می‌کنند. کارشناسان خبره و متخصص ما می‌توانند به شما در امور اقامت بلژیک کمک کنند. تنها کافیست با ما تماس بگیرید تا ما شما را در امور مهاجرت به اروپا یاری کنیم.

کارت آبی اروپایی | یوروپ تورز

سوالات متداول اقامت بلژیک 2023

شرایط اقامت در کشور بلژیک چگونه است؟

اصولاً در ابتدا اقامت یکساله داده می‌شود و پس از گذشت پنج سال اقامت دائم داده می‌شود.

چند نوع روش برای اخذ اقامت بلژیک وجود دارد؟

روش اول: ازدواج با یک فرد بلژیکی، روش دوم: اخذ اقامت بلژیک از طریق ویزای تحصیلی

چند مورد از مزایای اخذ اقامت بلژیک چیست؟

 • با اخذ اقامت بلژیک شما می‌توانید به تمام کشور‌های عضو اتحادیه‌ی اروپا سفر کنید.
 • با اخذ اقامت در کشور بلژیک شما می‌توانید به صورت رایگان در کشور‌های عضو اتحادیه‌ی اروپا تحصیل کنید.
 • پس از اخذ اقامت بلژیک می‌توانید در تمام کشور‌های عضو اتحادیه شغل پیدا کنید و مشغول به کار شوید.
 • با اخذ اقامت این کشور می‌توانید در تمام کشور‌های عضو پیمان شینگن و عضو اتحادیه‌ی اروپا از مزایای افتتاح حساب بانکی و تسهیلات بانکی بهره‌مند شوید.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!