اقامت اتریش 2022 | شرایط و راه های گرفتن اقامت اتریش

اقامت اتریش 2022 | شرایط و راه های گرفتن اقامت اتریش

اقامت اتریش، کشور اتریش یکی از کشور‌های پیشرفته اروپایی است که هر ساله میزبان گردشگران زیادی می‌باشد. یکی از مواردی که بسیاری از مردم به دنبال آن هستند اخذ …

راهنمای اقامت در کشور اتریش

کشور اتریش یکی از کشور‌های پیشرفته اروپایی است که هر ساله میزبان گردشگران زیادی می‌باشد. یکی از مواردی که بسیاری از مردم به دنبال آن هستند اخذ اقامت اتریش می‌باشد. این کشور که در اروپای مرکزی واقع شده است دارای جاذبه‌های گردشگری متنوعی می‌باشد. از جمله نکات مهم در اخذ اقامت اتریش داشتن شرایط و مدارک لازم برای ورود به این کشور است. در این مقاله به نکاتی راجع به اخذ اقامت اتریش و شرایط آن اشاره می‌کنیم.

اقامت اتریش 2022 | یوروپ تورز

کشور اتریش

کشور اتریش یکی از کشور‌های قدرتمند است که در اروپای مرکزی واقع شده است. این کشور با کشور‌هایی مانند آلمان، جمهوری چک، اسلوواکی، مجارستان، ایتالیا، اسلوونی، سوییس و لیختنشتاین هم مرز است و جزء کشور‌های عضو پیمان شینگن می‌باشد. کشور اتریش با داشتن در حدود 84.000 کیلومتر مربع وسعت رتبه ۱۱۵ در میان کشور‌های بزرگ دنیا را دارد. کشور اتریش دارای ایالت‌ها و شهر‌های مختلفی می‌باشد که مهم‌ترین شهر آن، پایتخت این کشور یعنی وین می‌باشد.

با توجه به سطح بالای زندگی مردم این کشور اخذ اقامت اتریش یکی از بهترین گزینه‌ها برای بسیاری از مردم دنیا می‌باشد. با توجه به نزدیکی کشور اتریش به کشور آلمان بسیاری از آداب و رسوم مردم این کشور از آلمان سرچشمه گرفته است. بیشتر مردم این کشور به زبان آلمانی صحبت می‌کنند اما زبان‌های مجاری، اسلوونیایی و کرواتی نیز در این کشور رایج می‌باشد. مردم کشور اتریش به طور کلی مردمی آرام و صبور می‌باشند.

جمعیت کشور اتریش چیزی در حدود 8.500.000 نفر می‌باشد. اخذ اقامت اتریش امکان آشنایی با فرهنگ مردم این کشور را برای شما فراهم می‌کند. مردم کشور اتریش اکثرا دارای دین مسیحیت کاتولیک می‌باشند. دین‌های دیگری مانند اسلام، هندو، بودایی و‌یهودیت در این کشور رایج می‌باشد.

ایالت‌ ها و شهر‌ های کشور اتریش

کشور اترش یکی از کشور‌های کوهستانی قاره اروپا می‌باشد. بالای ۵۰% از خاک کشور اتریش را رشته کوه‌های آلپ پوشانده است. به همین دلیل این کشور در فصل زمستان میزبان گردشگران زیادی که عاشق ورزش‌های زمستانی هستند می‌باشد. کشور اتریش دارای ۹ ایالت می‌باشد که عبارتند از بورگن لاند، کرنتن، اوبراسترایش، نیدراسترایش، سالزبورگ، اشتایرمارک، تیرول، فورآرلبرگ و وین می‌باشد. از جمله شهر‌های مهم این کشور می‌توان به وین، گراتس، اینسبروک، زالتسبورگ، کلاگن فورت، لینتس، لئوبن، آیزن اشتات و فیلاخ اشاره کرد. اخذ اقامت اتریش در هر یک از شهر‌های اشاره شده امکان‌پذیر می‌باشد.

اخذ اقامت اتریش و شرایط اقتصادی این کشور

اقامت اتریش با توجه به شرایط اقتصادی مطلوب این کشور بسیار گزینه مناسبی می‌باشد. کشور اتریش یکی از قدرت‌های اقتصادی اروپا است. اقتصاد کشور آلمان تأثیر زیادی بر روی کشور اتریش می‌گذارد به همین دلیل این کشور دارای شرایط اقتصادی مناسبی در جهان می‌باشد.

اتریش در سال ۲۰۱۵ به عنوان چهاردهمین اقتصاد برتر دنیا شناخته شده است. در طی چند سال گذشته تعداد زیادی از شرکت‌های دولتی این کشور به بخش خصوصی واگذار شده است که کمک زیادی به پیشرفت اقتصادی این کشور کرده است. صنعت گردشگری یکی از صنایع پول ساز و مهم کشور اتریش می‌باشد. اخذ اقامت اتریش با توجه به شرایط صنعتی و کیفیت بالای زندگی بسیار رایج می‌باشد.

اقامت اتریش با استفاده از دعوت نامه

یکی از موارد مهم در اخذ اقامت اتریش استفاده از دعوت نامه می‌باشد. دعوت نامه‌ها دارای انواع مختلفی هستند. هر یک از این نامه‌ها برای هدف خاصی برای متقاضیی ارسال می‌شود. دعوت نامه در واقع ضمانتی است که از طرف فرد یا گروهی در کشور مقصد برای فرد مورد نظر ارسال می‌شود تا نسبت به دادن ویزا و مهیا کردن شرایط اقامت برای فرد تسهیلاتی قائل شوند.

دعوت نامه یکی از بهترین گزینه‌ها برای اخذ اقامت اتریش می‌باشد. دعوت نامه‌ها در حالت کلی به دسته‌های: دعوت نامه کاری، دعوت نامه تحصیلی، دعوت نامه تجاری، دعوت نامه نمایشگاهی، دعوت نامه توریستی و دعوت نامه خانوادگی تقسیم می‌شوند. اخذ اقامت اتریش با استفاده از دعوت نامه دارای شرایط و مدارک خاص خود است که به آن اشاره می‌کنیم.

اقامت اتریش و آب و هوای این کشور

کشور اتریش دارای آب و هوایی نسبتاً سرد و کوهستانی می‌باشد. میانگین دمایی سالیانه این کشور در حدود ۱۰ درجه سانتی گراد می‌باشد. میانگین بارش سالیانه این کشور در حدود ۶۲۳ میلی‌متر می‌باشد. فصل‌های پاییز و بهار یکی از بهترین زمان‌ها برای بازدید و اقامت در کشور اتریش می‌باشد.

آب و هوای معتدل و وزش باد‌های خنک از جمله خصوصیات آب و هوایی این کشور در این بازه زمانی می‌باشد. شهر وین در بازه زمانی بین ماه‌های ژوئن تا آپریل هوای گرم و مرطوبی دارد. اقامت اتریش در شهر‌های مختلف آن با توجه به شرایط اقامتی مناسب بسیار دلنشین می‌باشد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت اتریش

مدارک عمومی مورد نیاز برای اخذ اقامت اتریش همانند اخذ ویزای این کشور می‌باشد. با توجه به قرار‌گیری این کشور در منطقه یورو و عضویت در پیمان شینگن شما می‌توانید با استفاده از ویزای کشور اتریش به سایر کشور‌های عضو پیمان شینگن سفر کنید. در این جا مدارک کلی برای اخذ اقامت اتریش اتریش بیان شده است.

 1. تکمیل فرم در خواست ویزا به همراه کپی و فرم دعوت نامه
 2. دو قطعه عکس برای گذرنامه
 3. اصل و کپی مدارک مورد نیاز و مرتبط با تجارت مد نظر
 4. گذرنامه باید حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد و کپی از تمامی صفحات آن را داشته باشید
 5. اصل شناسنامه و کپی آن به صورت ترجمه شده
 6. برنامه سفر و دلیل سفر به اتریش
 7. مدارکی دال بر توانایی مالی
 8. رزرو هتل برای کل مدت زمان اقامت و یا در دعوت نامه خانوادگی آدرس خانه میزبان
 9. رزرو بلیط اتریش
 10. بیمه مسافرتی
 11. مدارک مربوط به وضعیت کاری در ایران: این مورد برای شغل‌های مختلف متفاوت است. در اینجا به تعدادی از شغل‌ها و مدارک مورد نیاز اشاره شده است.

مدارک لازم برای اخذ اقامت اتریش برای شاغلین

علاوه بر مدارک ذکر شده برای اخذ اقامت اتریش، مدارک تخصصی زیر نیز برای مشاغل مختلف مورد نیاز می‌باشد. شما باید این مدارک را به همراه مدارک عمومی به سفارت کشور اتریش ارائه دهید.

مدارک لازم برای اخذ اقامت اتریش برای شاغلین | یوروپ تورز

مدارک مورد نیاز برای مغازه‌داران

 • پروانه کسب (مغازه و غیره)
 • رسید پرداخت آخرین مالیات
 • گردش حساب ۶ماهه

مدارک مورد نیاز برای تاجران

 • اسناد شرکت
 • رسید پرداخت آخرین مالیات
 • گردش حساب ۶ماهه

مدارک مورد نیاز برای کارمندان

 • گواهی اشتغال به کار
 • فیش حقوقی
 • مدرک دال بر دارا بودن بیمه درمانی
 • گردش حساب ۶ ماهه بانک

مدارک مورد نیاز برای افراد بازنشسته

 • حکم بازنشستگی
 • گردش حساب ۶ماهه

در ضمن ارائه مدارک مربوط به اشتغال به تحصیل یا هر کار دیگری برای افرادی که عضو مجموعه بالا نمی‌باشند اجباری است.

هزینه‌ های اقامت اتریش

کشور اتریش یکی از کشور‌های اروپایی گران قیمت می‌باشد. هزینه اقامت اتریش نسبت به سایر کشور‌های اروپایی کمی بالا به نظر می‌رسد. این هزینه‌ها به خصوص در پایتخت این کشور یعنی وین به اوج خود می‌رسد. هزینه‌های گردش و ادامه زندگی در شهر وین شامل اجاره یک اتاق، وعده‌های غذایی و حمل و نقل عمومی می‌باشد.

اخذ اقامت اتریش در وقت سفارت اتریش

کشور اتریش یکی از کشور‌های اروپایی است که دارای سفارت در ایران می‌باشد. شما برای اخذ اقامت اتریش باید ابتدا وقت سفارت را از طریق آژانس‌ها رزرو کنید. پس از مشخص شدن زمان مراجعه به سفارت در وقت سفارت اتریش تعیین شده، شما باید مدارک مورد نظر را به همراه اصل دعوت نامه یا هر مدرکی که به روند اخذ ویزا شما کمک می‌کند ارائه دهید. آدرس سفارت اتریش در تهران: تهران، خیابان باهنر(نیاوران)، خیابان مقدسی، خیابان احمدی زمانی، کوچه میرولی، پلاک ۶

نکات مهم در مورد اخذ اقامت اتریش

اخذ اقامت اتریش با استفاه از دعوت نامه‌های مختلف امکان‌پذیر است. اقامت در شهر‌های بزرگ کشور اتریش مانند وین هزینه‌های بیشتری دربر دارد. اخذ اقامت اتریش امکان رفت و آمد دائمی شما را به این کشور فراهم می‌کند. شما باید با توجه به مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای اتریش قبل از مراجعه حضوری مدارک مورد نظر را فراهم کنید. برای سفر به کشور اتریش درخواست ویزای خود را کمی زودتر بدهید تا شرایط برای سفر مهیا باشد.

همان طور که گفته شد تعداد زیادی از کشور‌ها عضو پیمان شینگن می‌باشند که با گرفتن این ویزا از طریق هر کشوری می‌توانید به سایر کشور‌های عضو پیمان سفر کنید. با توجه به بالا بودن هزینه‌های حمل و نقل در شهر وین تا جای ممکن سعی کنید به صورت پیاده از جاذبه‌های این شهر بازدید کنید. برای پاسخ مثبت شما باید مدارک مربوط به رزواسیون بلیط هواپیما و هتل اتریش را ارائه دهید.

نکات مهم در مورد اخذ اقامت اتریش | یوروپ تورز

سوالات متداول اقامت اتریش 2022

چرا اقامت در کشور اتریش؟

اقامت اتریش با توجه به شرایط اقتصادی مطلوب این کشور بسیار گزینه مناسبی می‌باشد. کشور اتریش یکی از قدرت‌های اقتصادی اروپا است. اقتصاد کشور آلمان تأثیر زیادی بر روی کشور اتریش می‌گذارد به همین دلیل این کشور دارای شرایط اقتصادی مناسبی در جهان می‌باشد.

هزینه های اقامت در کشور اتریش به چه شکلی است؟

کشور اتریش یکی از کشور‌های اروپایی گران قیمت می‌باشد. هزینه اقامت اتریش نسبت به سایر کشور‌های اروپایی کمی بالا به نظر می‌رسد. این هزینه‌ها به خصوص در پایتخت این کشور یعنی وین به اوج خود می‌رسد.

3 نکته مهم در مورد اقامت در کشور اتریش چیست؟

اخذ اقامت اتریش با استفاه از دعوت نامه‌های مختلف امکان‌پذیر است. اقامت در شهر‌های بزرگ کشور اتریش مانند وین هزینه‌های بیشتری دربر دارد. اخذ اقامت اتریش امکان رفت و آمد دائمی شما را به این کشور فراهم می‌کند.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!