اقامت اتریش

اقامت اتریش

کشور اتریش یکی از کشور های پیشرفته اروپایی است که هر ساله میزبان گردشگران زیادی می باشد. یکی از مواردی که بسیاری از مردم به دنبال آن هستند اخذ اقامت اتریش می باشد. این کشور که در اروپای مرکزی واقع شده است دارای جاذبه های گردشگری متنوعی می باشد. از جمله نکات مهم در اخذ اقامت اتریش داشتن شرایط و مدارک لازم برای ورود به این کشور است. در این مقاله به نکاتی راجع به اخذ اقامت اتریش و شرایط آن اشاره می کنیم.

کشور اتریش

کشور اتریش یکی از کشورهای قدرتمند است که در اروپای مرکزی واقع شده است. این کشور با کشورهایی مانند آلمان، جمهوری چک، اسلوواکی، مجارستان، ایتالیا، اسلوونی، سوییس و لیختنشتاین هم مرز است و جزو کشورهای عضو پیمان شینگن می باشد. کشور اتریش با داشتن در حدود 84،000 کیلومتر مربع وسعت رتبه 115 در میان کشورهای بزرگ دنیا را دارد. کشور اتریش دارای ایالت ها و شهرهای مختلفی می باشد که مهم ترین شهر آن، پایتخت این کشور یعنی وین می باشد. با توجه به سطح بالای زندگی مردم این کشور اخذ اقامت اتریش یکی از بهترین گزینه ها برای بسیاری از مردم دنیا می باشد. با توجه به نزدیکی کشور اتریش به کشور آلمان بسیاری از آداب و رسوم مردم این کشور از آلمان سرچشمه گرفته است. بیشتر مردم این کشور به زبان آلمانی صحبت می کنند اما زبان های مجاری، اسلوونیایی و کرواتی نیز در این کشور رایج می باشد. مردم کشور اتریش به طور کلی مردمی آرام و صبور می باشند. جمعیت کشور اتریش چیزی در حدود 8،500،0000 نفر می باشد. اخذ اقامت اتریش امکان آشنایی با فرهنگ مردم این کشور را برای شما فراهم می کند. مردم کشور اتریش اکثرا دارای دین مسیحیت کاتولیک می باشند. دین های دیگری مانند اسلام، هندو، بودایی و یهودیت در این کشور رایج می باشد.

کشور اتریش

ایالت ها و شهر های کشور اتریش

کشور اترش یکی از کشورهای کوهستانی قاره اروپا می باشد. بالای 50% از خاک کشور اتریش را رشته کوه های آلپ پوشانده است. به همین دلیل این کشور در فصل زمستان میزبان گردشگران زیادی که عاشق ورزش های زمستانی هستند می باشد. کشور اتریش دارای 9 ایالت می باشد که عبارتند از بورگن لاند، کرنتن، اوبراسترایش، نیدراسترایش، سالزبورگ، اشتایرمارک، تیرول، فورآرلبرگ و وین می باشد. از جمله شهرهای مهم این کشور می توان به وین، گراتس، اینسبروک، زالتسبورگ، کلاگن فورت، لینتس، لئوبن، آیزن اشتات و فیلاخ اشاره کرد. اخذ اقامت اتریش در هر یک از شهرهای اشاره شده امکان پذیر می باشد.

ایالت ها و شهر های کشور اتریش
ایالت ها و شهر های کشور اتریش

اخذ اقامت اتریش و شرایط اقتصادی این کشور

اقامت اتریش با توجه به شرایط اقتصادی مطلوب این کشور بسیار گزینه مناسبی می باشد. کشور اتریش یکی از قدرت های اقتصادی اروپا است. اقتصاد کشور آلمان تاثیر زیادی بر روی کشور اتریش می گذارد به همین دلیل این کشور دارای شرایط اقتصادی مناسبی در جهان می باشد. اتریش در سال 2015 به عنوان چهاردهمین اقتصاد برتر دنیا شناخته شده است. در طی چند سال گذشته تعداد زیادی از شرکت های دولتی این کشور به بخش خصوصی واگذار شده است که کمک زیادی به پیشرفت اقتصادی این کشور کرده است. صنعت گردشگری یکی از صنایع پول ساز و مهم کشور اتریش می باشد. اخذ اقامت اتریش با توجه به شرایط صنعتی و کیفیت بالای زندگی بسیار رایج می باشد.

اقامت اتریش با استفاده از دعوت نامه

یکی از موارد مهم در اخذ اقامت اتریش استفاده از دعوت نامه می باشد. دعوت نامه ها دارای انواع مختلفی هستند. هر یک از این نامه ها برای هدف خاصی برای متقاضیی ارسال می شود. دعوت نامه در واقع ضمانتی است که از طرف فرد یا گروهی در کشور مقصد برای فرد مورد نظر ارسال می شود تا نسبت به دادن ویزا و مهیا کردن شرایط اقامت برای فرد تسهیلاتی قائل شوند. دعوت نامه یکی از بهترین گزینه ها برای اخذ اقامت اتریش می باشد. دعوت نامه ها در حالت کلی به دسته های: دعوت نامه کاری، دعوت نامه تحصیلی، دعوت نامه تجاری، دعوت نامه نمایشگاهی، دعوت نامه توریستی و دعوت نامه خانوادگی تقسیم می شوند. اخذ اقامت اتریش با استفاده از دعوت نامه دارای شرایط و مدارک خاص خود است که به آن اشاره می کنیم.

اقامت در اتریش با استفاده از دعوت نامه
اقامت در اتریش با استفاده از دعوت نامه

اقامت اتریش و آب و هوای این کشور

کشور اتریش دارای آب و هوایی نسبتا سرد و کوهستانی می باشد. میانگین دمایی سالیانه این کشور در حدود 10 درجه سانتی گراد می باشد. میانگین بارش سالیانه این کشور در حدود 623 میلی متر می باشد. فصل های پاییز و بهار یکی از بهترین زمان ها برای بازدید و اقامت در کشور اتریش می باشد. آب و هوای معتدل و وزش بادهای خنک از جمله خصوصیات آب و هوایی این کشور در این بازه زمانی می باشد. شهر وین در بازه زمانی بین ماه های ژوئن تا آپریل هوای گرم و مرطوبی دارد. اقامت اتریش در شهرهای مختلف آن با توجه به شرایط اقامتی مناسب بسیار دلنشین می باشد.

اقامت در اتریش و آب و هوای این کشور
اقامت در اتریش و آب و هوای این کشور

مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت اتریش

مدارک عمومی مورد نیاز برای اخذ اقامت اتریش همانند اخذ ویزای این کشور می باشد. با توجه به قرار گیری این کشور در منطقه یورو و عضویت در پیمان شینگن شما می توانید با استفاده از ویزای کشور اتریش به سایر کشور های عضو پیمان شینگن سفر کنید. در این جا مدارک کلی برای اخذ اقامت اتریش اتریش بیان شده است.

1-تکمیل فرم در خواست ویزا به همراه کپی و فرم دعوت نامه

2-دو قطعه عکس برای گذرنامه

3-اصل و کپی مدارک مورد نیاز و مرتبط با تجارت مد نظر

4-گذرنامه باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد و کپی از تمامی صفحات آن را داشته باشید

5-اصل شناسنامه و کپی آن به صورت ترجمه شده

6-برنامه سفر و دلیل سفر به اتریش

7-مدارکی دال بر توانایی مالی

8-رزرو هتل برای کل مدت زمان اقامت و یا در دعوت نامه خانوادگی آدرس خانه میزبان

9-رزرو بلیط هواپیما

10-بیمه مسافرتی

11-مدارک مربوط به وضعیت کاری در ایران: این مورد برای شغل های مختلف متفاوت است. در اینجا به تعدادی از شغل ها و مدارک مورد نیاز اشاره شده است.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت در اتریش
مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت در اتریش

مدارک لازم برای اخذ اقامت اتریش برای شاغلین

علاوه بر مدارک ذکر شده برای اخذ اقامت اتریش، مدارک تخصصی زیر نیز برای مشاغل مختلف مورد نیاز می باشد. شما باید این مدارک را به همراه مدارک عمومی به سفارت کشور اتریش ارائه دهید.

مدارک مورد نیاز برای مغازه داران

1-پروانه کسب (مغازه و …)

2-رسيد پرداخت آخرين ماليات

3-گردش حساب ۶ماهه

مدارک مورد نیاز برای تاجران

1-اسناد شرکت

2-رسيد پرداخت آخرين ماليات

3-گردش حساب ۶ماهه

مدارک مورد نیاز برای کارمندان

1-گواهی اشتغال به کار

2-فیش حقوقی

3-مدرک دال بر دارا بودن بیمه درمانی

4-گردش حساب 6 ماهه بانک

مدارک مورد نیاز برای افراد بازنشسته

1-حکم بازنشستگی

2-گردش حساب ۶ماهه

در ضمن ارائه مدارک مربوط به اشتغال به تحصیل یا هر کار دیگری برای افرادی که عضو مجموعه بالا نمی باشند اجباری است.

مدارک لازم برای اخذ اقامت در اتریش برای شاغلین
مدارک لازم برای اخذ اقامت در اتریش برای شاغلین

هزینه های اقامت اتریش

کشور اتریش یکی از کشورهای اروپایی گران قیمت می باشد. هزینه اقامت اتریش نسبت به سایر کشورهای اروپایی کمی بالا به نظر می رسد. این هزینه ها به خصوص در پایتخت این کشور یعنی وین به اوج خود می رسد. هزینه های گردش و ادامه زندگی در شهر وین شامل اجاره یک اتاق، وعده های غذایی و حمل و نقل عمومی می باشد.

هزینه های اقامت در اتریش
هزینه های اقامت در اتریش

اخذ اقامت اتریش در وقت سفارت اتریش

کشور اتریش یکی از کشورهای اروپایی است که دارای سفارت در ایران می باشد. شما برای اخذ اقامت اتریش باید ابتدا وقت سفارت را از طریق آژانس ها رزرو کنید. پس از مشخص شدن زمان مراجعه به سفارت در وقت سفارت اتریش تعیین شده، شما باید مدارک مورد نظر را به همراه اصل دعوت نامه یا هر مدرکی که به روند اخذ ویزا شما کمک می کند ارائه دهید. آدرس سفارت اتریش در تهران: تهران، خیابان باهنر(نیاوران)، خیابان مقدسی، خیابان احمدی زمانی، کوچه میرولی، پلاک 6

اخذ اقامت در اتریش و سفارت این کشور در ایران
اخذ اقامت اتریش و سفارت این کشور در ایران

نکات مهم در اخذ اقامت اتریش

اخذ اقامت اتریش با استفاه از دعوت نامه های مختلف امکان پذیر است. اقامت در شهرهای بزرگ کشور اتریش مانند وین هزینه های بیشتری دربر دارد. اخذ اقامت اتریش امکان رفت و آمد دائمی شما را به این کشور فراهم می کند. شما باید با توجه به مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای اتریش قبل از مراجعه حضوری مدارک مورد نظر را فراهم کنید. برای سفر به کشور اتریش درخواست ویزای خود را کمی زودتر بدهید تا شرایط برای سفر مهیا باشد. همان طور که گفته شد تعداد زیادی از کشورها عضو پیمان شینگن می باشند که با گرفتن این ویزا از طریق هر کشوری می توانید به سایر کشورهای عضو پیمان سفر کنید. با توجه به بالا بودن هزینه های حمل و نقل در شهر وین تا جای ممکن سعی کنید به صورت پیاده از جاذبه های این شهر بازدید کنید. برای پاسخ مثبت شما باید مدارک مربوط به رزواسیون بلیط هواپیما و هتل را ارائه دهید.

نکات مهم در اخذ اقامت در اتریش
نکات مهم در اخذ اقامت اتریش

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه 09107636326 تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم و بی واسطه در خصوص بلیط اتریش، وقت سفارت اتریش، ویزای اتریش، تور اتریش و تور اروپا میباشد. 88851080-021.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!