ویوکس‌ لیون | محله های معروف – جاذبه ها – تصاویر

ویوکس‌ لیون | محله های معروف – جاذبه ها – تصاویر

ویوکس‌ لیون، (Vieux Lyon) از منطقه‌‌های بسیار قدیمی در شهر لیون فرانسه است. این منطقه که قدمت آن به دوره رنسانس بر می‌ گردد زمانی محلی برای تجارت ابریشم به …

ویوکس‌ لیون (Vieux Lyon) از منطقه‌‌های بسیار قدیمی در شهر لیون فرانسه است. این منطقه که قدمت آن به دوره رنسانس بر می‌ گردد زمانی محلی برای تجارت ابریشم به شمار می‌ آمد. اغلب تجار ثروتمند از کشورهای آلمان، فلاندر، ایتالیا و فرانسه برای خرید و فروش ابریشم در این منطقه اقامت داشتند. از این رو با سفر به ویوکس می‌ توانید انواع ساختمان‌‌ها و خانه‌‌های باشکوه به سبک‌‌های گوتیک، رنسانس فرانسوی و رنسانس ایتالیایی را در آن مشاهده کنید. در این مقاله قصد داریم به معرفی بیشتر این شهرک پرداخته و جاذبه‌‌های گردشگری آن را مورد بررسی قرار دهیم.

ویوکس‌ لیون | محله های معروف - جاذبه ها - تصاویر | یوروپ تورز

محله‌‌ های معروف در ویوکس لیون

از جمله محله‌‌های معروف و قدیمی این شهرک می‌ توان به محله‌های سنت جورج (Saint-Georges)، سنت جان (Saint-Jean) و سنت پائول (Saint-Paules) اشاره کرد. این محله‌ها از قدمت کهنی برخوردار بوده و متعلق به دوران قرون وسطی هستند. کوچه‌‌های این محله‌‌ها پوشیده از سنگ فرش‌‌های قدیمی و بسیار زیبایی است که پیاده‌روی را برای شما لذت بخش‌‌تر می‌ نمایند.

همچنین رستوران‌‌های سنتی مختلفی در این محله‌ها وجود دارد که می‌ توانید برای صرف غذاهای محلی به آنها مراجعه کنید. اگر به محله‌‌های تاریخی، آرام و دنج علاقه‌مند هستید در سفر به لیون فرانسه حتماً سری به این محله‌‌ها بزنید. سبک تاریخی و قدیمی این محله‌‌ها سوژه مناسبی برای تهیه عکس و فیلم خواهد بود. وجود کافه‌‌ها و فروشگاه‌‌های متعدد در ویوکس‌ لیون باعث شده تا گردشگران و مسافران بسیاری برای خرید و استراحت به این منطقه بیایند.

موزه تاریخ لیون

موزه تاریخ لیون (Musée d’Histoire de Lyon) از معروف‌ترین و قدیمی‌ترین موزه‌ها در لیون فرانسه است که در منطقه ویوکس‌ لیون قرار دارد. این موزه در در یک ساختمان پاستلی جالب رنسانسی قرار گرفته است. جلال و شکوه این موزه هنگامی که وارد حیاط داخلی و همچنین اتاق‌‌های واقع در نمایشگاه شوید به خوبی مشهود است. برای مشاهده بخش‌‌های مختلف موزه حداقل دو ساعت زمان لازم است. بازدید از حیاط داخلی موزه رایگان بوده اما برای مشاهده بخش‌‌های دیگر موزه بایستی بلیط تهیه کنید.

موزه تاریخ لیون | یوروپ تورز

قدمت ساختمان این موزه به قرن ۱۵ میلادی بر می‌ گردد و متشکل از ۴ طبقه است. از اتاق‌‌های این ساختمان به عنوان گالری استفاده شده که در حدود ۸۰۰ هزار شی در آن وجود دارد. از جمله این اشیاء و آثار می‌ توان به مجسمه‌‌ها، مبلمان، نقاشی‌‌ها، سفال‌‌ها و… اشاره کرد. در برخی دیگر از گالری‌‌های این موزه می‌ توانید تاریخ لیون فرانسه را از طلوع گال گرفته تا صنایع خودروسازی را مشاهده کنید.

موزه عروسک خیمه شب بازی

موزه خیمه شب بازی از موزه‌‌های اختصاصی برای اجرای هنر خیمه شب بازی است. در بازدید از این موزه می‌ توانید بیش از ۱۰۰۰ دستگاه قلعه، ۲۰۰۰ عروسک و همچنین پوستر، لوازم جانبی، نسخه‌‌های خطی و… را مشاهده کنید. این موزه در سال ۱۸۰۸ میلادی بنا گردید و هم اکنون مجموعه‌ای گرانبها از هنر زنده خیمه شب بازی به شمار می‌ آید.

سالن تئاتر گینیول

سالن تئاتر گینیول از سالن‌‌های بسیار مشهور در منطقه ویوکس‌ لیون بوده که توسط خانواده استربل از سال ۱۹۲۹ به اجرای تئاترهای گینیول از شخصیت‌‌های زبان دراز و ناقلای لیونی می‌ پرداخته است. قدمت کمپانی استربل که در حدود ۸۵۰ دست نوشته از آنها به جای مانده، به اواخر قرن ۱۹ و اوایل قرن ۲۰ میلادی باز می‌ گردد. اغلب نمایشنامه‌‌های گینیول متناسب با همه سنین بوده و گردشگران می‌ توانند در طی روزهای هفته به این سالن مراجعه کرده و از تماشای نمایش‌های آن لذت ببرند.

سالن تئاتر گینیول | یوروپ تورز

سخن پایانی

ویوکس‌ لیون (vieux Lyon) از جمله مناطق بسیار معروف و تاریخی در لیون فرانسه به شمار می‌ آید. این منطقه با توجه به قدمت کهن و جاذبه‌‌های گردشگری متعددی که دارد از دیدنی‌‌های کشور فرانسه محسوب می‌ شود. در این مقاله با اماکن و محله‌‌های مختلف ویوکس‌ لیون از جمله سنت جورج، سنت جان و سنت پائول آشنا شدید. همچنین موزه‌‌های معروف و سالن تئاتر در این منطقه مانند موزه تاریخی لیون، موزه عروسک خیمه شب بازی و گینیول معرفی شد. چنانچه به شهر باشکوه لیون فرانسه سفر کردید از دیدن این منطقه جذاب و تاریخی غافل نشوید.


سوالات متداول ویوکس‌ لیون

چه عواملی باعث جذب گردشگران به محله ویوکس لیون شده است؟

وجود کافه‌‌ها و فروشگاه‌‌های متعدد در ویوکس‌ لیون باعث شده تا گردشگران و مسافران بسیاری برای خرید و استراحت به این منطقه بیایند.

یکی از معروف ترین و قدیمی ترین موزه های محله ویوکس‌ لیون چه نام دارد؟

موزه تاریخ لیون (Musée d’Histoire de Lyon) از معروف‌ترین و قدیمی‌ترین موزه‌ها در لیون فرانسه است که در منطقه ویوکس‌ لیون قرار دارد.

به گردشگرانی که به نمایش علاقه‌مند هستند، بازدید از کدام جاذبه در محله ویوکس لیون را پیشنهاد می‌دهید؟

سالن تئاتر گینیول از سالن‌‌های بسیار مشهور در منطقه ویوکس‌ لیون بوده که توسط خانواده استربل از سال ۱۹۲۹ به اجرای تئاترهای گینیول از شخصیت‌‌های زبان دراز و ناقلای لیونی می‌ پرداخته است. اغلب نمایشنامه‌‌های گینیول متناسب با همه سنین بوده و گردشگران می‌ توانند در طی روزهای هفته به این سالن مراجعه کرده و از تماشای نمایش‌های آن لذت ببرند.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!