با پل دره ای پاسرل لوکزامبورگ بیشتر آشنا شویم

با پل دره ای پاسرل لوکزامبورگ بیشتر آشنا شویم

پل دره ای پاسرل، یکی از زیبایی‌های گردشگری کشور لوکزامبورگ، پل دره‌ای پاسرل است که در بخش قدیمی این کشور، واقع شده است. این پل بر روی دره رودخانه پتروس قرار …

راهنمای کامل پل دره ای پاسرل

کشور لولزامبورگ یکی از کشورهای اتحادیه اروپا است که ما ایرانیان، کمتر درباره آن می‌دانیم. این کشور کوچک و زیبا، در قلب اروپای غربی واقع شده و یک کشور توریست‌پذیر در این محدوده به شمار می‌رود. یکی از زیبایی‌های گردشگری این کشور، پل دره‌ای پاسرل است که در بخش قدیمی لوکزامبورگ، واقع شده است. در ادامه ابتدا با این کشور کوچک و کمتر شناخته‌شده، بیشتر آشنا می‌شویم و سپس درباره این پل تاریخی و زیبا اطلاعات بیشتری کسب خواهیم کرد.

با پل دره ای پاسرل لوکزامبورگ بیشتر آشنا شویم | یوروپ تورز

لوکزامبورگ کجا است؟

لوکزامبورگ، کشوری کوچک محصور در خشکی است که با فرانسه، آلمان و بلژیک هم مرز است. این کشور بیشتر در بین مردم جهان به دلیل معافیت‌های مالیاتی برای شرکت‌های بزرگ شناخته شده است اما این کشور کوچک، امتیازات زیادی برای ارائه دارد.

مساحت کل لوکزامبورگ، 998 مایل مربع است و به طور تقریبی درسال 2020، 562958 نفر جمعیت داشته است که تقریباً 46 درصد را خارجی‌ها تشکیل می‌دهند. پرتغالی‌ها که 16 درصد از کل جمعیت را تشکیل می‌دهند، بیشترین ملیت خارجی در این کشور را تشکیل می‌دهند. در ردیف بعدی فرانسوی‌ها و ایتالیایی‌ها هستند.

اکثر خارجی‌های دیگر ساکن در این کشور کوچک نیز، اروپایی هستند اکثر مردم لوگزامبورگ چند زبانه هستند و به زبان‌های لوگزامبورگی، آلمانی، فرانسوی و انگلیسی صحبت می‌کنند. لوکزامبورگ چشم‌انداز سیاسی باثباتی دارد و نهمین کشور با کمترین میزان فساد در جهان است. همچنین این کشور کوچک، همراه با بروکسل و استراسبورگ، مرکز قدرت نهادهای مهم اتحادیه اروپا به شمار می‌آید.

موقعیت جغرافیایی

لوکزامبورگ واقع در قلب اروپای غربی، دسترسی آسانی به هر شهر بزرگ و کوچک اطراف دارد. این کشور با بیش از 9 پرواز به لندن در برخی روزها، با مرکز مالی جهان تنها یک ساعت پرواز فاصله دارد. از این کشور تا پاریس نیز، کمتر از یک ساعت و تا برلین دو ساعت با هواپیما فاصله وجود دارد. از این شهر تا بروکسل نیز، تنها سه ساعت با قطار فاصله وجود دارد.

تاریخچه لوکزامبورگ

پل دره ای پاسرل یکی از آثار تاریخی به جا مانده از قرن‌های گذشته در این کشور است. اگرچه این کشور استقلال کامل خود را در سال 1839 به دست آورد، ریشه‌های شهر لوکزامبورگ به گذشته بسیار دور باز می‌گردد. اولین اشاره تاریخی به این شهر، به سال 963 برمی‌گردد. همچنین در همان زمان است که ساخت و ساز برای استحکامات شهر آغاز شد.

تاریخچه لوکزامبورگ | یوروپ تورز

در سرتاسر این کشور، آثاری از تاریخ قرون وسطی در موزه‌های مختلف به نمایش گذاشته می‌شود. همچنین در تونل‌های زیرزمینی Casemates که برای دفاع از شهر در دهه 1600 ساخته شده، قلعه‌های متعدد و در معماری زیبای قرون وسطایی قابل مشاهده است. مرکز شهر که در قرون وسطی ساخته شده است پر از ساختمان‌های کوچک و قدیمی و بقایای معماری گذشته است. دره‌ای در وسط شهر وجود دارد که دارای رودخانه‌ای است که اطراف آن را فضای سبز احاطه کرده است.

لوکزامبورگ جدید

بخش‌های دیگر شهر، مانند مرکز مالی، کرچبرگ، دارای آسمان‌خراش‌های شیشه‌ای و خیابان‌های بزرگ است. این شهر یعنی لوکزامبورگ، همچنین قلب فرهنگی کشور است و میزبان بسیاری از موزه‌ها، گالری‌های هنری، بارها و رستوران‌ها است.

درباره پل دره‌ ای پاسرل در لوکزامبورگ

Old Bridge Passerelle یا پل دره ای پاسرل، در شهر لوکزامبورگ قرار دارد. این پل بر روی دره رودخانه پتروس قرار گرفته است که از شهر می‌گذرد. این پل تاریخی و زیبا، یک راه ارتباط برای حمل و نقل مهم بین سواحل رودخانه پتروس در مسیرهای پیاده‌روی و بزرگراه است. این پل قدیمی در دوره 1859 تا 1861 ساخته شده است و یادبود و نمادی از شهر و کشور لوکزامبورگ است.

امروزه پل قدیمی پاسِرِل، مرکز لوکزامبورگ را به حومه جنوبی آن متصل می‌کند. طول این پل، 290 متر و ارتفاع از دره رودخانه 45 متر است. پل Passerelle شامل 24 طاق است و منظره‌ای زیبا از لوکزامبورگ را برای گردشگران به نمایش می‌گذارد. این پل به دلیل قدمت بالا و تاریخی بودن، از طرف ساکنان این شهر به «پل قدیمی» نیز مشهور است.

درباره پل دره‌ ای پاسرل در لوکزامبورگ | یوروپ تورز

در مقابل، یک پل دیگر در نزدیکی همین مکان با نام پل آدولف نیز وجود دارد. این پل، بین سال‌های ۱۹۰۰ تا ۱۹۰۳ بر روی همین دره ساخته شده است و ساکنان به دلیل جدیدتر بودن، به آن «پل جدید» می‌گویند. این پل زیبا در یک منطقه سرسبز و زیبا در این شهر واقع شده که دارای آب و هوای بسیار خوبی است. برای بازدید از این اثر تاریخی، کفش ورزشی و راحت را فراموش نکنید.


سوالات متداول پل دره ای پاسرل

پل دره ای پاسرل در کجا قرار گرفته است؟

Old Bridge Passerelle یا پل دره ای پاسرل، در شهر لوکزامبورگ قرار دارد. این پل بر روی دره رودخانه پتروس قرار گرفته است که از شهر می‌گذرد.

پل دره ای پاسرل چه سالی ساخته شده است؟

این پل قدیمی در دوره 1859 تا 1861 ساخته شده است و یادبود و نمادی از شهر و کشور لوکزامبورگ است.

چرا پل دره ای پاسرل بین ساکنان لوکزامبورگ با عنوان پل قدیمی شهرت دارد؟

این پل به دلیل قدمت بالا و تاریخی بودن، از طرف ساکنان این شهر به «پل قدیمی» نیز مشهور است.

ویژگی های پل دره ای پاسرل چیست؟

امروزه پل قدیمی پاسِرِل، مرکز لوکزامبورگ را به حومه جنوبی آن متصل می‌کند. طول این پل، 290 متر و ارتفاع از دره رودخانه 45 متر است. پل Passerelle شامل 24 طاق است و منظره‌ای زیبا از لوکزامبورگ را برای گردشگران به نمایش می‌گذارد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!